Zacznij tutaj

Witaj!!!

Jest mi niezmiernie miło, że w gąszczu blogów udało Ci się odnaleźć ten właściwy.

Tym bardziej, że blog z ogrodem na TY, znacząco wyróżnia się na tle innych blogów ogrodniczych. Może nie będę używał sformułowań zaczynających się od „naj…”, ale jednego możesz być pewny: znajdziesz tu 100% wiedzy z zakresu zakładania i utrzymania terenów zieleni.

A przy okazji jeszcze trochę innych informacji, które również mogą być Ci przydatne.

Jeśli trafiłeś na bloga, oznacza to, że tematy ogrodnicze i około ogrodnicze, nie są Ci obce. A może szukasz konkretnych porad i wskazówek? Myślę, że wszystko to, „gdzieś tu” znajdziesz. Ten poradnik pt.: Zacznij tutaj, trochę Ci w tym pomoże. I będzie idealny na rozpoczęcie znajomości z blogiem z ogrodem na TY.

Aby ułatwić poruszanie po blogu wszystkie wpisy zostały podzielone na kategorie. Znajdziesz je, na stronie głównej, w menu znajdującym się po prawej stronie.

BANER zogrodemnaty - projekt

Niezależnie jednak od tego, poniżej przedstawiam Ci spis głównych zagadnień bloga, wraz z przykładowymi artykułami z poszczególnych kategorii.

zagospodarowanieogrodu_zogrodemnaty

Zagadnienie bardzo ważne dla posiadaczy ogrodów. Jak go urządzić? Od czego zacząć? Wpisy z tego zakresu cieszą się wielką popularnością, są stale odwiedzane i stanowią źródło praktycznej wiedzy. Szczególnie polecam:

utrzymanieogrodu_zogrodemnaty

Temat niemniej ważny od samego założenia. Ponieważ nikomu nie trzeba tłumaczyć, że założyć to jedno. Ale utrzymać to zupełnie co innego. I dopiero wielka sztuka. Szczególnie polecam:

innetereny_zogrodemnaty

Jeśli zieleń, dla Ciebie, to coś więcej niż rośliny zamknięte w granicach Twojego ogrodu, polecam lekturę wpisów o mojej działalności na różnych terenach publicznych. Choćby z czystej ciekawości warto spojrzeć. Szczególnie polecam:

sprzet_zogrodemnaty

Pracując w ogrodzie, czy to zawodowo czy tylko prywatnie, ciężko robić to „gołymi” rękami. Potrzeba sporo, różnego sprzętu. Ja również takiego używam. I mam z tego zakresu dużo obserwacji, którymi chętnie się z Tobą dzielę. Szczególnie polecam:

firma_zogrodemnaty

Dla Osób zainteresowanych kulisami działalności ogrodniczej, popularnie zwanej firmą, powołałem do życia specjalną kategorię. Staram się pokazywać blaski i cienie tej pracy, które na co dzień obserwuję. Ale nie tylko. Szczególnie polecam:

geodezja_zogrodemnaty

Jeśli nie byłeś jeszcze w zakładce „O blogu”, warto abyś wiedział, że moja druga zawodowa połowa, to geodezja. Dlatego okresowo staram się pokazać zagadnienia z tego zakresu, które mogą mieć dla Ciebie znaczenie. Jako obecnego lub przyszłego posiadacza ogrodu. Szczególnie polecam:

inspiracje_zogrodemnaty

Pisząc o ogrodach, a nawet zawodowo się nimi zajmując, nie jest tak, że nie trzeba szukać inspiracji. Bo trzeba. I ja to robię. Dlatego zachęcam do tego również Ciebie. Szczególnie polecam:

przemyslenia_zogrodemnaty

A na deser, trochę luźnych tematów. Bo blog nie może być tylko „na poważnie” albo tylko „poradnikowo”. Czasem trzeba spojrzeć, na różne sprawy, z lekkim dystansem. I to staram się robić, podpatrując w ogrodach różne rzeczy. Szczególnie polecam:

Tyle na początek. Wystarczy aby poznać się z blogiem. Natomiast pełną listę artykułów znajdziesz w Spisie treści.

Na koniec prośba. Nie uciekaj. Zostań na dłużej. Zapisz się na newsletter. Obiecuję nie przesyłać żadnego spamu ani innych niepożądanych treści. Tylko informacje o ciekawych artykułach oraz inne, wartościowe i limitowane treści dla Ciebie jako Czytelnika bloga.