200 wpisów na blogu. Mały jubileusz + KONKURS.

Właśnie zdałem sobie sprawę, że z blogiem “Z ogrodem na TY” nie ma już żartów. Nie dość, że minęło mu już półtora roku, to właśnie nadeszła kolej na dwusetny wpis. Tak, tak. Powtórzę jeszcze raz: wpis nr 200.

Sam nie wiem jak i kiedy się to stało, ale fakty są jakie są. Zresztą, wszystko można sprawdzić i zweryfikować w SPISIE TREŚCI, do którego zresztą zachęcam spojrzeć.

Myślę, że nie będę w tej chwili robił większego podsumowania i stwierdzał co, jak i dlaczego na blogu jest czytane chętnie, a co mniej chętnie. Poczekam z tym do drugich urodzin bloga.

Ale przypomnę tylko najważniejsze kategorie bloga, w których poszczególne wpisy się zawierają. Być może jest jeszcze ktoś, kto tego nie wie, albo nie jest tu częstym bywalcem [co mam nadzieję się zmieni].

.

Zatem główne kategorie bloga to:

zagospodarowanieogrodu_zogrodemnaty

Zagadnienie bardzo ważne dla posiadaczy ogrodów. Jak go urządzić? Od czego zacząć? Wpisy z tego zakresu cieszą się wielką popularnością, są stale odwiedzane i stanowią źródło praktycznej wiedzy. utrzymanieogrodu_zogrodemnaty

Temat nie mniej ważny od samego założenia. Ponieważ nikomu nie trzeba tłumaczyć, że założyć to jedno. Ale utrzymać to zupełnie co innego. I dopiero wielka sztuka. innetereny_zogrodemnaty

Jeśli zieleń, dla Ciebie, to coś więcej niż rośliny zamknięte w granicach Twojego ogrodu, polecam lekturę wpisów o mojej działalności na różnych terenach publicznych. Choćby z czystej ciekawości warto spojrzeć. sprzet_zogrodemnaty

Pracując w ogrodzie, czy to zawodowo czy tylko prywatnie, ciężko robić to “gołymi” rękami. Potrzeba sporo, różnego sprzętu. Ja również takiego używam. I mam z tego zakresu dużo obserwacji, którymi chętnie się z Tobą dzielę. firma_zogrodemnaty

Dla Osób zainteresowanych kulisami działalności ogrodniczej, popularnie zwanej firmą, powołałem do życia specjalną kategorię. Staram się pokazywać blaski i cienie tej pracy, które na co dzień obserwuję. Ale nie tylko. geodezja_zogrodemnaty

Jeśli nie byłeś jeszcze w zakładce “O blogu”, warto abyś wiedział, że moja druga zawodowa połowa, to geodezja. Dlatego okresowo staram się pokazać zagadnienia z tego zakresu, które mogą mieć dla Ciebie znaczenie. Jako obecnego lub przyszłego posiadacza ogrodu. inspiracje_zogrodemnaty

Pisząc o ogrodach, a nawet zawodowo się nimi zajmując, nie jest tak, że nie trzeba szukać inspiracji. Bo trzeba. I ja to robię. Dlatego zachęcam do tego również Ciebie. przemyslenia_zogrodemnaty

A na deser, trochę luźnych tematów. Bo blog nie może być tylko “na poważnie” albo tylko “poradnikowo”. Czasem trzeba spojrzeć, na różne sprawy, z lekkim dystansem. I to staram się robić, podpatrując w ogrodach różne rzeczy.

.

Więcej na ten temat, liczne przykłady, a w szczególności to jak zacząć przygodę z blogiem “Z ogrodem na TY”, można znaleźć w zakładce ZACZNIJ TUTAJ. Polecam. Nie proponuję od razu lektury wszystkich 199. dotychczasowych wpisów, ale bliższe zapoznanie nie zaszkodzi.

 

KONKURS

Ok. Jubileusz ma do siebie to, że przeważnie jest miły. Z reguły dla jubilata, z gośćmi bywa różnie. Dlatego w tym przypadku chciałbym temu zapobiec. I sprawić aby Goście czyli Czytelnicy bloga, również poczuli się dowartościowani.

Dlatego myślę, że najlepszą formą będzie mały konkurs. Po pierwsze to zawsze element jakiejś zabawy, po drugie trochę rywalizacji i emocji, a po trzecie i najważniejsze można coś wygrać.

A co będzie do wygrania?

Za pierwsze miejsce: mini łopatka, grabki, motyczko – grabki firmy FISKARS, rękawiczki ogrodnicze

jubileusz bloga z ogrodemnaty2

Za drugie miejsce: nożyce do żywopłotu, sekator ogrodowy firmy GREENMILL, rękawiczki ogrodnicze

jubileusz bloga z ogrodemnaty1

.

Regulamin konkursu.

 1. Konkurs będzie trwał do 8 października 2016r.
 2. Konkurs polega na przesyłaniu przez Was zdjęć z ogrodów, parków, innych terenów zielonych itd., zgodnie z tematem – jesień.
 3. Wszystkie nadesłane przez Was zdjęcia będę zamieszczał na blogu zogrodemnaty.pl, tylko w artykule dotyczącym tego konkursu [na dole tego wpisu].
 4. Jedna osoba może przesłać na konkurs jedno zdjęcie.
 5. Zdjęcia: forma dowolna: czy zbliżenie, czy perspektywa, ważne aby był widoczny konkursowy motyw – jesień.
 6. Zdjęcia przesyłajcie mailem na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl lub dodajcie w komentarzu wpisu konkursowego na profilu zogrodemnaty.pl na facebooku.
 7. Nie będę tworzył ekstra regulaminów w zakresie przesyłania zdjęć, ale umówmy się tylko, że przesłanie zdjęcia w ww. formie oznacza zgodę na zamieszczenie go w konkursie, na stronie bloga www.zogrodemnaty.pl oraz na profilu zogrodemnaty.pl na facebooku.
 8. Przesyłając zdjęcie, podajcie swoje imię, dane kontaktowe. Najlepiej też adnotację, że zdjęcie jest na konkurs.
 9. Po zakończeniu terminu nadsyłania zdjęć (8.10.2016) zrobimy na faceeboku, na profilu zogrodemnaty.pl małe głosowanie, w którym udział wezmą wszystkie nadesłane przez Was zdjęcia, bez wyjątku.
 10. Te, które otrzymają najwięcej polubień zdobywają nagrody. Odpowiednio za I i II miejsce.
 11. Głosowanie będzie trwało do 15.10.2016r. do godziny 24.00.
 12. Po zakończeniu głosowania, „podliczeniu” głosów i wyborze zwycięzców odezwę się mailowo do osób, które nadesłały zwycięskie zdjęcia i ustalimy adres wysyłki nagrody.

Myślę, że ten krótki regulamin jest czytelny.

Zapraszam na nadsyłania zdjęć. Konkurs to konkurs. Nagroda jest ważna, ale liczy się również zabawa. I rywalizacja! Powodzenia.

.

Wasze zdjęcia konkursowe.

Adriana Siekierska

Adriana Siekierska

Anna Melkowska

Anna Melkowska

Ewelina Pacocha

Ewelina Pacocha

Iwona Beata

Iwona Beata

Iwona Chajto

Iwona Chajto

Kinga Latecka

Kinga Latecka

Mirosława Drelich

Mirosława Drelich

Teresa Jaworska

Teresa Jaworska

W ogrodzie Czarownicy i nie tylko

W ogrodzie Czarownicy i nie tylko

Ula Wypchło

Ula Wypchło

Jolanta Jaskiewicz-Krawczyk

Jolanta Jaskiewicz-Krawczyk2

Justyna Kosieradzka

Justyna Kosieradzka1

Krystyna MaXym

Krystyna MaXym

Iwona Kostrzewa

Iwona Kostrzewa

Agnieszka Jedzinak

Agnieszka Jedzinak

Aga Sobczak

Aga Sobczak

Sylwia Staroszczuk

Sylwia Staroszczuk

Jolanta Grzebyk

Jolanta Grzebyk

Julita Mosur

Julita Mosur

Ewa Kieryluk

Ewa Kieryluk

Agnieszka Tarnawska

Agnieszka Tarnawska

Emilia Uryło

Emilia Uryło1

Mirosław Leśniewski

Mirosław Leśniewski

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *