Bez tematu #9 czyli mój ulubiony ogród kamienny.

O tym, że pojęcie ogrodu kamiennego jest mi bliskie, pewnie już mieliście okazję się przekonać. Chociażby oglądając ujęcia z mojego ogrodu:

Nius#1_zogrodemnaty2 Nius#1_zogrodemnaty3 Nius#1_zogrodemnaty6Nius#3_zogrodemnaty3a

Jednak są ogrody, które idą o krok dalej, a takim jest bez wątpienia ogród Joli, która zechciała nam go pokazać. Tutaj kamień, w różnym wydaniu, pełni rolę wiodącą.

Pewnie wynika to częściowo z konieczności bo ogród zlokalizowany jest na stoku (skarpie) i utrzymanie trawnika byłoby nieco kłopotliwe. Ale pewnie także z wyjątkowego zamiłowania Joli do kamienia. Tak czy inaczej ogród jest wyjątkowy i dla miłośników kompozycji kamiennych powinien stanowić prawdziwy punkt odniesienia.

grzebyczkowyswiat_zogrodemnaty2grzebyczkowyswiat_zogrodemnaty3grzebyczkowyswiat_zogrodemnaty4grzebyczkowyswiat_zogrodemnaty6grzebyczkowyswiat_zogrodemnaty7

Do tego oczywiście dochodzi całą gama gustownych dekoracji oraz ciekawych nasadzeń co tworzy jedną, niezwykle harmonijną całość. Domyślam się, że są także pewne plusy wynikające z mniejszych nakładów pracy, które trzeba poświęcić na jego utrzymanie.

grzebyczkowyswiat_zogrodemnaty8

Ja podpisuję się pod tym ogrodem dwoma rękami. Po pierwsze dlatego, że kamień bardzo lubię, a po drugie dlatego, że jestem zwolennikiem ogrodów praktycznych. Gdzie kilka dni rozluźnienia i odpuszczenia sobie pielęgnacji, nie jest od razu zauważalne i nie psuje całego efektu. A takim z pewnością jest ogród kamienny.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć tego nietypowego ogrodu to zapraszam do galerii bloga do działu ogrody prywatne, ale też rośliny i dekoracje. Ale także bezpośrednio na stronę Joli gdzie oprócz tego wspaniałego ogrodu odkryjecie Jej pozostałe talenty 🙂

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *