Czym powinien interesować się ogrodnik?

Witam wszystkich i zapraszam na krótki wpis.

Ogrodnik to bardzo ważna postać w życiu przyrody. Obowiązkiem ogrodnika jest dbać i opiekować się roślinami i różnymi wyjątkowymi okazami występującymi w przyrodzie.

Trzeba wszystko sadzić, podlewać i pilnować aby żadnej roślince nie stała się krzywda. Żeby nie było jej gorąco, szczególnie latem. A zimą za zimno. Jeśli tak będzie to jak wiecie trzeba je przykrywać. Ogrodnik musi się na wszystkim znać, a żeby tak było to musi się przyrodą interesować.

Ogrodnika powinno interesować chodzenie do szkółek roślin i na wystawy ogrodnicze. Powinien interesować się też nazwami roślin i umieć je rozróżnić aby wiedzieć czego im potrzeba. Bo nie wszystkie rośliny potrzebują tego samego. Na przykład kaktusy nie potrzebują dużo wody, a trawa potrzebuje, szczególnie w upalne lato. Ogrodnik powinien też oglądać programy telewizyjne, z których może się wiele nauczyć oraz kupować ogrodnicze gazety. Powinien mieć także ogródek piękny i wyjątkowy, taki podobny do królewskiego ze światełkami i oczkiem wodnym, jednym słowem zadbany i ładny. Powinien również oglądać inne ogrody i patrzeć jakie rośliny tam rosną.

Ogrodnik musi też dużo pracować w ogrodzie bo przyroda ciągle się zmienia. Wszystko rośnie i trzeba stale coś robić. Kosić trawę, zbierać liście i wykonywać wszystkie potrzebne prace. Ogrodnik powinien także pomagać innym ogrodnikom. Na przykład pożyczać im narzędzia albo kosiarkę jak nie będą mieli czym kosić trawy. Może też częstować innych owocami, które urosną w jego ogrodzie.

Jak zauważyłam są 2 rodzaje ogrodników. Pierwszy to ogrodnik, który interesuje się rzeczami wymienionymi na górze, a drugi wręcz przeciwnie niczym się nie interesuje. I właśnie ten drugi to dzisiejsza zagadka o którą chciałam spytać. Co to za ogrodnik?

Mogę podać kilka podpowiedzi. Po pierwsze bezmyślnie kopie dziury gdzie popadnie. Po drugie nieraz wyrywa rośliny i robi to co nie powinien. Zdarza się też, że czasem sika na rośliny. A na koniec dodam że u mnie w ogrodzie jest czterech takich ogrodników, o których kiedyś już pisałam. Ciekawe czy ktoś zgadnie co to za ogrodnik?

Mam nadzieję, że pomogłam wyjaśnić czym powinien interesować się ogrodnik.

Pozdrawiam wszystkich. Martynka.

5 komentarzy

  • Dziękujemy za wszystkie komentarze i pozdrowienia. Tylko zupełnie nie możemy zrozumieć dlaczego na fb, a nie tu? 😉
    Chyba faktycznie ten system komentarzy jest “za trudny” i do zmiany na ten który był…

  • Bardzo ciekawy artykuł 🙂 W prawdziwym ładnym pięknym ogrodzie wystarczy robić tylko coś raz dziennie przez dłuższą chwile i ogród jest piękny cały rok systematycznie:)

  • Piękny tekst Martynko. W moim ogrodzie też jest taki ogrodnik na krótkich nóżkach, ma na imię Franek i też wszędzie sika i kopie dołki. Ciekawa jestem, czy zgadniesz, co to za ogrodnik? Serdeczności od Kasi – ogrodniczki amatorki.

    • Znam tego ogrodnika bo często widzę go na zdjęciach. To taki śliczny czarny jamniczek podobny do mojej Milki. Ja również bardzo serdecznie Panią pozdrawiam i z okazji Świąt życzę wszystkiego najlepszego. Martynka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *