Kolorowy ogród cały rok – rozpoczęcie rocznego projektu!

Ogród, pomimo tego, że posiada jakąś definicję, z reguły każdemu kojarzy się inaczej. Każdy ma inne wyobrażenia, co innego chciałby w ogrodzie posiadać, inaczej go zaaranżować i wyposażyć. Ale jedna rzecz pozostaje niezmienna i właściwie każdy się z nią zgadza: to kolor w ogrodzie, bez którego ciężko sobie cokolwiek wyobrazić.

Natomiast sam kolor, to już pojęcie bardzo szerokie i najczęściej kojarzone z kolorem roślin. Które jak wiesz, potrafią zadziwiać. Tak jak kolory w tym ogrodzie na zdjęciach, którego Właścicielkę za moment Ci przedstawię.

Jednak kolory roślin to dopiero połowa możliwości, jaką masz do dyspozycji. Bo na to wszystko nakładają się jeszcze kolory innych elementów, przedmiotów, dekoracji i zagospodarowania, które ogród potrafią dodatkowo wzbogacić. Jak na poniższym zdjęciu, gdzie na tle kolorowych roślin, ładne wyglądają kolorowe przedmioty.

Ale dlaczego ja Ci właściwie o tym wspominam? Przecież wydawałoby się, że o kolorach każdy coś tam wie… Jednak jak się okazuje, często boimy się kolorów, jesteśmy zachowawczy w tym temacie, a także nie znamy możliwości jakie dają i jak potrafią zmieniać otoczenie. I to właśnie chcę Ci pokazać.

Stąd we współpracy z Anitą – właścicielką powyższego ogrodu, osobą niezwykle kreatywną, działającą w szeroko pojętych ogrodach i dekoracjach pod MarkąZielono mi tu oraz znaną Ci już chyba MarkąViva Garden!, rozpoczynamy duży, roczny projekt pod nazwą “Kolorowy ogród cały rok”.

Mamy nadzieję, a prawie pewność, że jesteśmy Cię w stanie mocno zaskoczyć, a jednocześnie mocno zainspirować do wprowadzenia koloru do swojego ogrodu. I nie tylko samego koloru, ale także ciekawych pomysłów na jego wykorzystanie.

Ten post, to taki wstępny post otwarcia projektu, w którym chcemy przybliżyć Ci jego główne założenia, oraz to, co naszym zdaniem możemy Ci zaoferować. Na początek spójrz, co ma do przekazania wspomniana Anita:

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”……

Witam się z Tobą słowami znanej i lubianej piosenki niezapomnianego Marka Grechuty.

Czy wiosna zapukała również do Twoich drzwi? Czy jesteś spragniony soczystych kolorów, intensywnych zapachów i tych radosnych długich godzin w swoim ogrodzie i na tarasie?

Dla mnie ogród to miejsce wytchnienia od codziennej gonitwy, miejskiego zgiełku, miejsce, gdzie „ładuję akumulatory”, aby mieć energię do nowych zadań, które niesie życie.

Tak więc bardzo brakowało mi już ogrodu i tej jego pozytywnej energii. Ale wiosna już przyszła, zapukała nieśmiało do moich drzwi, a ja jestem gotowa do działania.

Długie zimowe miesiące zaowocowały u mnie nowymi pomysłami na nadchodzący sezon ogrodowy, bo ogród ogrodnika, nigdy nie jest skończony. Cały czas szukam nowych inspiracji. Cały czas eksperymentuję.

Ogród to dla mnie, jak i pewnie dla Ciebie, to miejsce szczególne. Staram się co roku wprowadzać nowe elementy. Ponieważ dla nowych roślin na rabatach nie ma już raczej miejsca, to czas wprowadzić kolorowe dekoracje do ogrodu.

I tutaj z pomocą przyszedł do mnie Altax z serią genialnych farb do ogrodu z serii Viva Garden!, dzięki którym w tym roku, odmienię swój ogród, żeby był jeszcze piękniejszy. I tak będąc po długiej zimie spragniona kolorów, wpadłam na pomysł projektu, który nazwałam po prostu „Kolorowy ogród cały rok”.

Dlatego chciałabym Cię zaprosić do udziału w tym projekcie. Wraz z Altax Viva Garden! będę starała się zainspirować Cię do tego, abyś odważył się sięgnąć po narzędzia, wałki i pędzle, aby stworzyć własnoręcznie niepowtarzalne dekoracje w ogrodzie, tarasie czy nawet najmniejszym balkonie.

Co miesiąc w mojej pracowni powstawać będą nowe, kolorowe pomysły, które przedstawię Ci w formie bardzo przyjaznych tutoriali. Czyli takich przystępnych relacji, jak krok po kroku poszczególne sprawy wykonać.

Jako uproszczony przykład betonowa donica, samodzielnie przez mnie wykonana i pomalowana oraz zaaranżowania roślinnie do ozdobienia stołu, altany, tarasu czy balkonu:

oraz wisząca drewniana półka, z plecionym uchwytem do zawieszenia:

Zachęcam Cię również, abyś niezależnie od postów projektu, które będziemy zamieszczali na blogu “Z ogrodem na TY”, śledził moją stronę ZIELONO MI TU, gdzie krok po kroku również podzielę się z Tobą swoimi pomysłami DIY.

W postach projektu “Kolorowy ogród cały rok” będę nadawać nowe oblicze meblom i dodatkom, które z upływem czasu straciły swoją intensywność koloru albo po babsku zwyczajnie mi się znudziły oraz będę tworzyć nowe dekoracje z drewna, ceramiki i betonu, którym kolor nada Viva Garden!.

Myślę więc, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie, co sprawi, że jego ogród czy taras, a nawet najmniejszy balkon zmieni się nie do poznania.

A ja Tomek ze swej strony dodam, że całość będzie ciekawa i warta uwagi. Myślę, że Anita wyraźnie to scharakteryzowała, natomiast dodam tylko, że tu na blogu, co miesiąc do końca roku, będziemy zamieszczali wspomniane posty, w których poza inspiracjami, myślę że znajdziesz również trochę niespodzianek. Jak chociażby konkursy z fajnymi nagrodami.

Dodam również, że dla projektu “Kolorowy ogród cały rok”, powstała na blogu specjalna podstrona, do której trafisz zawsze poprzez baner znajdujący się po prawej stronie, w bocznym pasku:

To tam zebrane będą wszystkie odnośniki do poszczególnych postów projektu, tak abyś miał do nich łatwy i uporządkowany dostęp. Oczywiście w tym momencie, kiedy jesteśmy przy poście otwarcia podstrona jest jeszcze pusta, ale wraz z kolejnymi postami, będzie się zapełniała.

Przypomnę Ci również, że naszym Partnerem w tym projekcie jest Sherwin-Williams, czyli producent wysokiej jakości farb, którymi będziemy pracować.

Natomiast dla porządku dodam, że farby te nie występują jedynie w kolorze zielonym, jak na powyższych przykładach. Taki kolor wybraliśmy tylko dla tych przykładowych kompozycji, trochę również “na cześć” bloga Anity – Zielono mi tu. Natomiast farby, którymi będziemy pracować i inspirować występują aż w 29 kolorach, możesz więc dopasować je praktycznie do wszystkiego.

Kończąc, w imieniu swoim, Anity oraz Altax Viva Garden!, zapraszam Cię do śledzenia cyklu “Kolorowy ogród cały rok”. Obiecuję, że będzie ciekawie i inspirująco. Zresztą jak cofniesz się na początek postu i zobaczysz ogród Anity, a tym samym jej zmysł i możliwości, to nie będziesz miał co do tego żadnych wątpliwości.

Będziemy pokazywali jak różne ciekawe elementy wykonać oraz jak fajnie zaaranżować nimi przestrzeń w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. A takich pomysłów, do tego pokazanych krok po kroku, nigdy nie jest za dużo. Ponadto wprowadzenie koloru do ogrodu zawsze wygląda ciekawie i pozwala efektownie go urozmaicić. Stąd już teraz zapraszamy.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *