Konkurs 24-godzinny nr 2. Tym razem w wersji 48-godzinnej.

Pierwszy konkurs 24-godzinny cieszył się sporym zainteresowanie, ale spotkałem się też z pewną uwagą: była za krótki, nie wszyscy „się załapali”.

Więc postanowiłem wydłużyć go nieco, ale maksymalnie do 48 godzin od ogłoszenia. Nie dłużej aby nie zatracić idei konkursu „błyskawicznego”. A to wszystko dlatego aby przeciwstawić się tendencji, że konkursy internetowe, najczęściej, trwają długo.

Podobnie jak za pierwszym razem, do wygrania są 2 drobne! upominki.

PIERWSZY za najtrafniejszy komentarz, zamieszczony na blogu, który najdokładniej opisze i wyjaśni różnicę między tymi dwoma urządzeniami (nie chodzi o wygląd).

DRUGI wybiorę losowo spośród wszystkich, którzy polubią ten post o konkursie na FacebookuTu również można polubić.

To jak? Zaczynamy! Oto dzisiejsze maszyny konkursowe. Maszyna 1 na górze, maszyna 2 na dole.

konkurs zogrodemnaty3konkurs zogrodemnaty2

Jako podpowiedź dodam: zwróć uwagę na różnicę „w przerobionej” ziemi.

Miłej zabawy, oczekuję na Twoją odpowiedź.

9 komentarzy

 • Pierwsza maszyna to brona obrotowa która miele ziemię płytko. A druga to glebogryzalka która miesza i miele ziemię głęboko.. A napewno głębiej niż brona.

 • Pierwsza maszyna to glebogryzarka rotacyjna. Działa na powierzchni gruntu: kruszy większe bryły ziemi, wyciąga pozostawione korzenie i kamienie. Idealna do przygotowania terenu pod trawniki. Druga maszyna-to rownież glebogryzarka. Różnica polega na tym, że działa głębiej.

 • 1. Kultywator służy do spulchniania wierzchniej warstwy gleby, 2. Glebogryzarki służy do głębokiego , odwracania, gleby …….☺ pewnie nie trafilam

 • pierwsza to glebogryzarka rotacyjna obraca wszystko do góry nogami grudy kamyczki wszystko schowane równiutko i gładziutko super przy zakładaniu trawników,druga to zwykła glebogryzarka spulchni ziemie ale niezbyt wyrówna

 • Dzięki wszystkim za odpowiedzi konkursowe. Wszyscy byli blisko i “ocierali się” o prawdę, jedynie Daria wskazała, że to to samo, co prawdą nie jest.
  Najbliżej była Dominika oraz Asia, które udzieliły bardzo podobnych odpowiedzi.
  Ale “rzutem na taśmę” zwycięzcą zostaje Asia. Dlatego, że napisała, że glebogryzarka rotacyjna “odwraca wszystko do góry nogami” i drobne kamienie “chowa” podczas gdy Dominika napisała, że je wyciąga. I właśnie to chowa przesądziło nad wyciąga bo prawdą jest właśnie to pierwsze.
  Zatem najbliżej prawdy była Asia, która zostaje zwycięzcą. Proszę o przesłanie mailem na kontakt@e-vs.pl adresu.
  Wszystkim gratuluję i zapraszam do kolejnych “zgadywanek”, które planuję. Pozdrawiam

  • Nie wiem jak Ty Tomku, ale ja piszę swoje imię i nazwisko z dużych liter. Mam wrażenie, że ktoś pisał ten post za mnie, hihi.
   Co nie zmienia faktu, że po części miał racje. Spieszę z wyjaśnieniem. Obie maszyny , czyli tzw. “dziki” to jedna i ta sama maszyna, tylko ta u góry ma z przodu doczepioną glebogryzarkę z systemem rotacyjnym, a druga ma z tyłu doczepioną glebogryzarką zwykłą , która przerabia ziemię głęboko.
   Nie jestem wszechwiedząca, nie znam się na wszystkim – to prawda, ale piszę zdecydowanie dłuższe posty 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *