Nowy wygląd bloga. Czyli specjalny prezent gwiazdkowy.

Święta mają do siebie to, że poza wszystkim tym co się dzieje, obfitują w prezenty. Korzystają na tym wszyscy. Mali, duzi, ci z wąsami i bez wąsów, dzieci, dorośli, matki, ojcowie, łysi, nie łysi itd. Nawet zwierzętom coś się nieraz trafi. Przynajmniej tak było u mnie bo wszystkie cztery psy dostały specjalne prezenty. Ale w tym roku, prezent gwiazdkowy trafił się jeszcze „komuś”. A konkretnie „czemuś” czyli blogowi z ogrodem na TY. Bo jeden specjalny prezent gwiazdkowy to nowy wygląd bloga.

Wszystko zaczęło się dość niespodziewanie i prawdę mówiąc nic nie wskazywało na to, że ten nowy wygląd bloga to będzie prezent świąteczny. Ale po kolei.

Mniej więcej dwa miesiące temu „zamarzyły” mi się jakieś zmiany na blogu. Z jednej strony tak trochę „dla kaprysu”, a z drugiej strony od samego początku wydawało mi się, że „czegoś” mu brakuje. Blog oparty był na jednym z darmowych szablonów oferowanych na platformie wordpress, które jak wiadomo nie są złe, ale całkiem dobre również nie są. Nie dlatego, że darmowe to znaczy złe, ale jednak są stosunkowo ubogie w możliwości konfiguracji, nie posiadają wszystkiego tego co mają szablony płatne.

Postanowiłem więc „zaszaleć” i sprawić blogowi nowe ubranko. Cena zakupu nie była jakość szczególnie zaporowa bo o ile dobrze pamiętam około 40 dolarów, było jak najbardziej w moim zasięgu. Jak postanowiłem tak zrobiłem i tak oto stałem się szczęśliwym posiadaczem „paczki” z nowym szablonem, a oczami wyobraźni widziałem już nowy wygląd bloga.

Niestety. Poza rozpakowaniem paczki i instalacją szablonu, nic więcej nie potrafiłem zrobić aby stary układ bloga, bez szkody, zaadaptować do nowego szablonu. I to był pierwszy moment, który uświadomił mi, że blog „dorasta” i niestety w dalszym jego „wychowaniu” będę potrzebował pomocy. Zacząłem więc poszukiwania, kogoś kto pomorze mi w adaptacji nowego szablonu jak również kilku innych „brakach” blogowych, a być może nawet na stałe zaopiekuje się moim maleństwem.

Tym sposobem trafiłem do, moim zdaniem, absolutnie profesjonalnej Firmy, która jest autorem nowego wyglądu bloga z ogrodem na TY. Jeśli kiedykolwiek będziesz w takiej potrzebie, coś będzie Ci „zgrzytało” na blogu, stronie internetowej, z czystym sumieniem polecam kontakt do Opiekuna Bloga.
W moim przypadku wdrożenie nowego wyglądu, którego mocno się obawiałem przebiegło bez najmniejszego problemu. Do tego jeszcze w super profesjonalnej oprawie, bardzo merytorycznej i fachowej dyskusji, co według mnie zasługuje na szczególne podkreślenie. Dlatego z tego miejsca chciałem wyrazić swoje uznanie dla Zespołu Opiekuna Bloga i oficjalnie podziękować za nowy wygląd bloga.

Co nowego na blogu?

Nowy wygląd bloga to jeszcze nie wszystko co się zmieniło. Poza nową szatą graficzną, zmienionym układem poszczególnych stron, blog zyskał także nowy system komentarzy. Konkretnie Disqus. Długo zastanawiałem się czy się na niego decydować ponieważ opinie są różne. Jak ze wszystkim. Jednak większość jest pozytywnych więc postanowiłem zaryzykować.

A skoro tak to przedstawiam Ci skróconą instrukcję jak w nim komentować. Może to dla większości Czytelników jest oczywiste, ale na wszelki wypadek wolę to zrobić aby ewentualna „niewiedza” nie ograniczała Cię w chęci wyrażenia opinii.

Tak wygląda standardowe okno komentarzy. Pierwsze co musisz zrobić to kliknąć w miejsce oznaczone napisem „Dołącz do dyskusji” gdzie oczywiście wpisujesz również swój komentarz.

Nowy wygląd bloga z ogrodem na TY2

Następnie masz dwie możliwości:

Pierwsza: po kliknięciu „Dołącz do dyskusji”, pod komentarzem, rozwinęło się okienko gdzie możesz zalogować się do dyskusji np. za pomocą swojego konta na facebooku klikając odpowiednią ikonkę.

Nowy wygląd bloga z ogrodem na TY3

Jeśli wybierzesz ten wariant to po zalogowaniu okno będzie wyglądało tak jak poniżej i napisany komentarz zatwierdzisz klikając na przycisk, który się pojawił. Komentarz jest dodany.

Nowy wygląd bloga z ogrodem na TY4

Druga możliwość: po kliknięciu „Dołącz do dyskusji”, pod komentarzem, rozwinęło się wyżej wspomniane okienko, gdzie jeśli nie chcesz się logować, możesz dodać komentarz jako „gość”.
Wówczas klikasz w okienko z napisem „Nazwa”.

Nowy wygląd bloga z ogrodem na TY5

Następnie wpisujesz swoją nazwę, podajesz adres e-mail, zaznaczasz okienko „Wolę pisać jako gość” i zatwierdzasz strzałką z prawej strony. Komentarz jest dodany.

Nowy wygląd bloga z ogrodem na TY6

To tyle skróconej instrukcji dodawania komentarza za pomocą systemu Disqus. Myślę, że będzie to dobrze funkcjonowało.

I to również tyle głównych zmian na blogu. Zmian technicznych oraz wpływających na nowy wygląd bloga. W mojej ocenie jest lepiej niż było, blog zyskał trochę „powagi” i bardziej „profesjonalnego” wyglądu.

Oczywiście nie przekłada się to w żaden sposób na zwiększenie ilości Czytelników bo o tym niestety nie decyduje wygląd, ale treść. Która musi być co najmniej lekko interesująca, przystępnie przekazana, a najlepiej jeszcze pożyteczna. I za to odpowiedzialny jestem ja.

Ty natomiast jesteś tu Gościem, mam nadzieję, że częstym i chętnie powracającym. Tego sobie życzę, a Tobie „z góry” za to dziękuję.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *