Życzenia świąteczne dla Ciebie jako Czytelnika bloga „z ogrodem na TY”.

Okres przedświąteczny to czas gdzie w wyjątkowej gonitwie, kupowaniu, planowaniu, szykowaniu, zatrzymujemy się na moment i składamy życzenia.

Jedni traktują je jak „wyklepane regułki”, nie zastanawiając się bliżej nad ich znaczeniem i nie wkładając w nie specjalnie dużo „serca”. Po prostu trzeba to „załatwić” i wyrecytować kilka złożonych zdań. Inni rozsyłają smsy z „zabawnymi” rymowankami, często nawet zapominając zmienić podpis i nie wpisując siebie zamiast tego, od którego wierszyk otrzymali. Jeszcze inni życzą „wesołych”, cokolwiek to oznacza.

Ale są też tacy, którzy życzenia te traktują nieco inaczej, wkładają w nie więcej „starań” i „z wyczuciem” dobierają treść, dostosowując ją do adresata. I co najważniejsze, nie zapominają też o znaczeniu samych Świąt, starając się nawiązać do nich w życzeniach.

Bo tak naprawdę to, że sobie życzymy i to, że to wszystko ma się, „z jakiegoś powodu” spełnić, wynika właśnie z magii Świąt i tego co się podczas nich wydarzy. Bo gdyby nie to, życzenia moglibyśmy sobie składać każdego dnia albo np. 10-go każdego miesiąca. Albo pierwszego maja. Ale nie. Składamy je właśnie z okazji Świąt, wierząc, że to co się wydarzy pomoże spełnić to, co życzymy.

Zatem, korzystając z „okazji”, że Jezus się narodzi, chciałem złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Czytelnikom bloga, w tym konkretnie Tobie, który, która siedzisz w tej chwili pod drugiej stronie monitora, czytając ten tekst.

Życzę Ci:

– religijnych Świąt, co uważam, za rzecz najważniejszą w tym „całym zamieszaniu”, gonitwie, przygotowaniach, zakupach itd. Aby ta cała otoczka nie przysłoniła, sensu i powodu, dla którego to wszystko się dzieje.
– zdrowia, co w kolejności, stanowi drugi najważniejszy element tej „układanki”. Jeśli więc te Święta będą dla Ciebie religijne i zdrowe, to właściwie będzie już wszystko to, co najważniejsza. Ale mimo to, życzę Ci jeszcze:
– spokoju i odpoczynku. Aby te kilka „innych” dni było przeżytych w gronie życzliwych Ci ludzi, bez żadnych nieprzyjemnych wydarzeń, spokojnie i tak aby odpocząć i oderwać się od codziennych problemów, zmartwień i trudności.
– prezentów, dobrego humoru i nastroju, udanych i smacznych potraw oraz tego czego sobie jeszcze wymarzysz.

Ponadto, w dalszej perspektywie, życzę aby te Święta dały Ci wiarę i siłę na następny czas, co pozwoli Ci realizować wszystkie zamierzone plany. W szczególności uwierzyć w swoje możliwości, nigdy się nie poddawać i czasem, wbrew temu co mówią inni, wierzyć swojej intuicji.

Życzę także aby, w tych realizowanych planach, były również Twoje plany ogrodnicze, by nie brakowało Ci czasu na opiekę nad ogrodem, pieniędzy na realizację wszystkich pomysłów i chęci do działania.
I oczywiście życzę Ci, a przy okazji sobie, częstego odwiedzania bloga, który mam nadzieję, choć częściowo może przyczynić się do realizacji Twoich planów ogrodniczych, a przy okazji będzie stanowił małą rozrywkę.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *