Życzenia świąteczne dla Czytelników bloga „z ogrodem na TY”.

Okres przedświąteczny, poza gonitwą, zakupami, trzepaniem dywanów, myciem okien, samochodów i wszystkiego innego co tylko się da, to przede wszystkim czas przygotowań duchowych. A także, jak się utarło, czas składania życzeń.

Jak już kiedyś wspominałem, jedni traktują je jak „wyklepane regułki”, nie zastanawiając się bliżej nad ich znaczeniem i nie wkładając w nie specjalnie dużo „energii”. Inni rozsyłają smsy z „zabawnymi” rymowankami. Jeszcze inni życzą „wesołych”, cokolwiek to oznacza.

Ale są też tacy, którzy życzenia traktują nieco inaczej, wkładają w nie nieco więcej „starań” i „z wyczuciem” dobierają treść, dostosowując ją do adresata. I co najważniejsze, nie zapominają też o znaczeniu samych Świąt, że nie chodzi w nich tylko o święcenie jajek, kiełbasy i tym podobnych.

Bo tak naprawdę to, że sobie życzymy i to, że to wszystko ma się, „z jakiegoś powodu” spełnić, wynika właśnie z „mocy” Świąt i tego co się podczas nich wydarzy. Bo gdyby nie to, życzenia moglibyśmy sobie składać każdego dnia albo np. 10-go każdego miesiąca. Albo pierwszego maja. Ale nie. Składamy je właśnie z okazji Świąt, wierząc, że to co się wydarzy pomoże spełnić to, co życzymy.

Zatem, korzystając z „okazji”, chciałem złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Czytelnikom bloga, w tym konkretnie Tobie, który, która siedzisz w tej chwili po drugiej stronie monitora, czytając ten tekst.

Życzę Ci, jak w każde Święta:

Religijnych Świąt, co uważam, za rzecz najważniejszą w tym „całym zamieszaniu”, gonitwie, przygotowaniach, zakupach itd. Aby ta cała otoczka nie przysłoniła, sensu i powodu, dla którego to wszystko się dzieje.

 Zdrowia, co w kolejności, stanowi drugi najważniejszy element tej „układanki”. Jeśli więc te Święta będą dla Ciebie religijne i zdrowe, to właściwie będzie już wszystko to, co najważniejsze. Ale mimo to, życzę Ci jeszcze:

 Spokoju i odpoczynku oraz dobrego humoru i nastroju. Aby te kilka „innych” dni było przeżytych w gronie życzliwych Ci ludzi, bez żadnych nieprzyjemnych wydarzeń, spokojnie i tak aby odpocząć oraz oderwać się od codziennych problemów, zmartwień i trudności.

 

Ponadto życzę także aby, w Twoich realizowanych planach, były również plany ogrodnicze, by nie brakowało Ci czasu na opiekę nad ogrodem, pieniędzy na realizację wszystkich pomysłów i chęci do działania.

Ponadto jako ogrodnikowi lub przynajmniej sympatykowi ogrodów, życzę udanego i kolorowego zaczynającego się sezonu. Aby te wiosenne kolory, które są przed Nami napełniły optymizmem i dobrą energią.

I oczywiście życzę Ci, a przy okazji sobie, częstego odwiedzania bloga „z ogrodem na TY”, który mam nadzieję, choć częściowo może przyczynić się do realizacji Twoich planów ogrodniczych, a przy okazji będzie stanowił małą rozrywkę.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *