Jak przejść z ogrodem na TY?

Podręcznik “Jak przejść z ogrodem na TY?” to KILKUSET STRONICOWA kwintesencja całej mojej wiedzy i wieloletniej praktyki z zakresu geodezji oraz urządzania i utrzymania terenów zieleni. W prosty i praktyczny sposób wyjaśnia oraz tłumaczy nieoczywiste zagadnienia, z którymi możesz zetknąć się na swojej drodze, od wyboru działki, poprzez formalności projektowe, budowę domu, następnie projekt ogrodu, aż do zakończenia jego urządzenia. Pozwala ustrzec się przed wieloma zagrożeniami, które mogą mieć niekorzystne konsekwencje prawne i finansowe, a także tłumaczy jak samodzielnie zaprojektować i wykonać pozornie trudne prace.

.

Nie chcesz czytać dalej, wszystko już wiesz, przejdź do strony skróconego opisu i zamówienia “na skróty”:

Zamówienie Podręcznika na skróty

W przeciwnym razie doczytaj dalej, a na końcu opisu Podręcznika [na dole tej strony] znajdziesz przyciski do przejścia do zamówienia.

.

Określenie „Podręcznik” wcale nie jest przypadkowe, ponieważ opracowanie ma formę właśnie podręcznikową. Nie jest to kurs, szkolenie czy inna forma, którą będziesz zmuszony studiować i analizować, a w efekcie i tak być może niczego nie zapamiętasz.

Jest to natomiast opracowanie, które wystarczy, że zawsze będziesz miał pod ręką i w odpowiednim momencie Twojej „drogi do własnego ogrodu” otworzysz, a bezpiecznie poprowadzi Cię dalej. Bez względu czy jesteś dopiero na etapie rozmyślania o własnej działce, jesteś już jej posiadaczem, rozpocząłeś budowę, zakończyłeś, urządzasz ogród, czy jesteś już jego szczęśliwym posiadaczem.

.

Jednak to, co najważniejsze to fakt, że całą, potężną dawkę wiedzy, którą otrzymasz, będziesz miał podaną tak prosto jak tylko możliwe, w oparciu o proste wyjaśnienia, przykłady, zdjęcia i grafiki. Ponadto zgodnie z zasadą, która na co dzień towarzyszy moim działaniom i przyświecała mi również przy opracowaniu Podręcznika:

jak przejść z ogrodem na ty 14

.

W podręczniku znajdziesz cenne informacje z zakresu szeroko pojętej geodezji oraz urządzania ogrodu, które mogą Ci się przydać na każdym z powyżej wspomnianych etapów. Co więcej, w wielu przypadkach mogą uchronić Cię przed podjęciem niewłaściwych decyzji, które mogą być bardzo niekorzystne i kosztowne w skutkach.

Nie bez powodu mówi się, że „pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie”. Podobnie zresztą jest z samymi ogrodami. Ma to między innymi związek z nieszczęśliwymi wyborami działek, niekorzystnych lokalizacji czy innymi błędami w tym zakresie. Ja jednak uważam, że pierwszy również można zbudować dla siebie, tylko trzeba wiedzieć, na co uważać. I ten Podręcznik ma Ci w tym pomóc.

1jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK0

 Podręcznik wyjaśnia kwestie związane z lokalizacją działek i czynnikami, które pozornie wydają się mało istotne, a w praktyce mają wielkie znaczenie dla przyszłej inwestycji i kosztów jej prowadzenia.

Tłumaczy rolę geodety i kosztów jego opracowań na całym etapie budowy domu, wyjaśnia zagadnienie granic działek oraz mogących pojawić się nieprzewidzianych trudności. Podpowiada na co zwrócić uwagę, aby nie wdać się w wieloletnie sąsiedzkie konflikty. I wreszcie zwraca uwagę na tak pozornie błahe sprawy jak użytek gruntowy Twojej działki, który ma bezpośredni wpływ na wysokość Twoich corocznych podatków. Ponadto pomoże Ci zrealizować budowę, zwróci uwagę na szereg czynników, które mogą mieć wpływ na przyszłe użytkowanie budynku jak również samej działki.

W kolejnej części Podręcznik przeprowadzi Cię przez cały etap zakładania ogrodu, od projektu, po urządzenie. Co więcej, w prosty, opisowy i obrazkowy sposób wyjaśni jak samemu ogród zaprojektować, na co zwrócić uwagę oraz jak krok po kroku wykonać go w każdym elemencie. Od tak pozornie trudnej czynności jak niwelacja i równanie terenu, poprzez chodniki, obrzeża, rabaty, a na założeniu trawnika kończąc.

2jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK

Podręcznik nie będzie Cię uczył teorii. On w prostych opisach i praktycznych zdjęciach z moich realizacji pokaże Ci, jak krok po kroku, element za elementem, wszystko zrobić samemu. A przy okazji zaoszczędzić całkiem dużo pieniędzy.

Jak wspomniałem na wstępie: wystarczy, że będziesz go miał pod ręką, a zaglądając w odpowiednim momencie w odpowiedni rozdział, znajdziesz to, czego w danym momencie potrzebujesz.

Co więcej, inwestując kilkadziesiąt złotych w jego zakup, dajesz sobie realną szansę na uniknięcie wielu przykrych i ogromnie nieprzyjemnych, w finansowych skutkach, niespodzianek.

3jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK1

.

jak przejść z ogrodem na ty 1

Droga do własnego ogrodu

 W krótkim wprowadzeniu dowiesz się, jaką drogę musisz pokonać, aby dojść do szczęśliwego finału, czyli ładnego, przemyślanego i poprawnie wykonanego ogrodu. Co ważne, wolnego od ukrytych „wad”, które mogą kryć się pod źle wybraną działką czy niedopilnowanymi sprawami formalnymi.

Bez względu, czy jesteś dopiero na początku tej drogi, czyli szukasz idealnej działki, czy jesteś już w połowie, czyli budujesz dom i zastanawiasz się co dalej, czy masz już dom, a nawet ogród.

jak przejść z ogrodem na ty 2

Działka

Wybór działki to nie tylko kwestia ceny. To także kwestia odpowiedniej lokalizacji, dostępności do mediów, drogi i innych szczegółów, które w konsekwencji mogą znacząco zwiększyć niskie koszty zakupu, a więc pozornie coś, co było zaletą, szybko może okazać się wadą. Działka to także elementy „ukryte”, jak sposób użytkowania, użytek gruntowy i powierzchnia, które często mogą również być obciążone określoną „wadą”. Z działką często wiąże się też pojęcie „podziału”, który również niesie za sobą określone skutki, ale również możliwości. I wreszcie działka to także mapa, która może znacznie pomóc w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji.

jak przejść z ogrodem na ty 3

Granica działki

Z kolei z działkami, nierozerwalnie wiążą się ich granice. A te potrafią skutecznie zepsuć humor niejednemu właścicielowi. Dlatego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, co to jest granica, co ją określa i na co zwrócić uwagę, aby nie wpakować się w działkę bez uregulowanych granic. Z kolei jak już taka sytuacja się zdarzy, albo tkwisz już może w takim wieloletnim problemie, warto dowiedzieć się, jak się z niego wyplątać.

jak przejść z ogrodem na ty 4

Budowa domu

To nie jest tylko kwestia wyboru cegieł, dachówek, a na koniec mebli i firanek. Ale przede wszystkim powinien być to przemyślany proces, który powinien rozpocząć się już w momencie wyboru działki, analizy miejscowego planu zagospodarowania, następnie odpowiedniego projektu, a na świadomej adaptacji kończąc sprawy projektowe.

Dalej powinna to być świadoma budowa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na sprawy wysokościowe terenu i budynku, które pozostawione „samopas”, potrafią szybko skomplikować się przy próbie urządzania ogrodu. Co więcej, powinna to być również świadoma współpraca z geodetą, którego czynności powinny być w odpowiednim czasie, w odpowiedniej współpracy z wykonawcami, aby na koniec na Ciebie nie spadły wszelkie rozbieżności i niezgodności projektowe.

Dowiesz się również co i kiedy ma ten geodeta dla Ciebie wykonać, a przede wszystkim za ile, abyś niepotrzebnie nie zapłacił za dużo.

jak przejść z ogrodem na ty 5

Po budowie domu

Nie jest to jeszcze czas na sadzenie kwiatów, ale załatwienie kilku istotnych, formalnych spraw. Przede wszystkim właściwe posadowienie ogrodzenia, tak aby niepotrzebnie nie ująć sobie działki, albo niechcący nie postawić go u sąsiada. To także czas na dokonanie odbiorów i uzyskanie zgody na zamieszkanie. Dlatego mimo, że wydaje Ci się, że to już finisz i można lekko odpuścić, to jednak warto abyś zachował jeszcze należytą koncentrację.

jak przejść z ogrodem na ty 6

Projekt ogrodu

To pojęcie magiczne, które wielu inwestorom kojarzy się prawie z lotem na księżyc. Tymczasem jest to coś, co absolutnie można wykonać samemu. Tym bardziej, że na sukces projektu, w znacznej mierze składa się przemyślenie funkcji, charakteru i oczekiwań względem przyszłego ogrodu. A nikt nie zrobi tego lepiej, niż Ty sam. Tym bardziej, że w Podręczniku znajdziesz gotowy zestaw pytań, który Ci w tym pomoże.

Dodatkowo dowiesz się, jak samemu przygotować sobie podkład, co uwzględnić w projekcie i jak go samodzielnie wykonać, także komputerowo, aby w zupełności spełnić swoje oczekiwania.

Dowiesz się również, że projektowanie to nie jest tylko rozważanie pod kątem tego, co Ci się podoba. To podobnie jak z wyborem działki. Złe decyzje mogą mieć nieprzyjemne skutki finansowe, które szybko mogą obrócić się przeciwko Tobie. Dlatego zobaczysz na co zwrócić uwagę, jak dopasować projekt do warunków swojej działki, otoczenia i swojego stylu życia.

Zobaczysz na przykładach, a nawet dowiesz się jak obliczyć, ile będzie kosztował ogród, w zależności na jaki projekt się zdecydujesz.

I dowiesz się także, na jakie elementy zwrócić uwagę, aby w przyszłości ułatwić sobie utrzymanie ogrodu. Tym bardziej, że musisz wiedzieć, że założenie to jest dopiero połowa sukcesu, ale o prawdziwym efekcie, decyduje właściwe utrzymanie. A to, czym trudniejsze do zrealizowania, tym gorzej wpływa na wygląd Twojego ogrodu.

jak przejść z ogrodem na ty 7

Prace przygotowawcze przed urządzeniem ogrodu

Mimo, że nawet jeśli teoretycznie będziesz już na tym etapie, do tego nawet z pomysłem i projektem w ręce, to jednak warto na moment zwolnić i zastanowić się nad kilkoma sprawami. Takimi, które po urządzeniu ogrodu nie będą możliwe już do wykonania, bez zniszczenia tego, co już będzie.

Przede wszystkim nad wodami opadowymi, czy masz ten problem należycie rozwiązany? Ponadto nawadnianiem, oświetleniem, ale także, i to chyba najpoważniejsze, nad poziomem terenu oraz jego właściwą niwelacją. Przez wszystkie te pozornie skomplikowane sprawy, lekko i gładko przejdziesz spoglądając do Podręcznika.

Ponadto dowiesz się jak samodzielnie możesz wynieść swój projekt w teren. Bo bez tego wszelkie wcześniejsze planowanie i projektowanie mijałoby się z celem.

jak przejść z ogrodem na ty 8

Urządzenie ogrodu – prace ciężkie

W przystępnych, zdjęciowych reportażach, podpartych stosownymi wyjaśnieniami, dowiesz się, jak krok po kroku wykonać chodniki, obrzeża rabat, a przede wszystkim poradzić sobie z niwelacją i równaniem terenu. To typowe prace urządzeniowe, które najczęściej są największą trudnością i barierą do samodzielnego zagospodarowania ogrodu.

Tymczasem przy odrobinie praktycznej wiedzy jesteś w stanie to samodzielnie wykonać, oszczędzając tym samym sporo środków, które możesz wykorzystać np. na dekorację ogrodu.

jak przejść z ogrodem na ty 9

Urządzenie ogrodu – prace lekkie

I właśnie te dekoracje pozostaną na deser Twojej długiej drogi do własnego ogrodu. To sprawy lekkie, łatwe i przyjemne, niemniej równie istotne jak wszystkie wcześniejsze. Dlatego w tej części Podręcznika dowiesz się jak wykonać nasadzenia oraz założyć warzywnik i trawnik. Zobaczysz również czym wykładać rabaty, pokażę Ci wiele rodzajów ozdobnych kamieni, a także innych praktycznych rozwiązań.

jak przejść z ogrodem na ty 10

Rozwiązania alternatywne

Podręcznik nie byłby kompletny, jeśli nie miałbyś możliwości zobaczyć szeregu rozwiązań i materiałów alternatywnych, które stosuje się w obecnych aranżacjach ogrodów. Dlatego z takimi się zapoznasz, a ponadto dostaniesz całą dawkę porad i inspiracji zdjęciowych z ogrodów i innych terenów, które śmiało można nazwać wzorami godnymi naśladowania.

jak przejść z ogrodem na ty 11

Zakończenie i wnioski końcowe

Natomiast na absolutny koniec, spróbujemy wspólnie tą ogromną dawkę wiedzy podsumować oraz bezpiecznie wyprawić Cię w dalszą drogę użytkowania i utrzymania ogrodu. Dowiesz się również co zyskasz pracując samodzielnie w ogrodzie oraz na co musisz zwrócić uwagę, aby być dobrym ogrodnikiem i skutecznie zajmować się swoim ogrodem. Jak oszczędzać przy zakładaniu i utrzymaniu ogrodu oraz najważniejsze: będziesz miał możliwość uzyskać odpowiedź czy w Twoim przypadku opłaca się utrzymaniem ogrodu zajmować samemu, czy może zlecić to firmie.

.

Spójrz na szczegółowy “Spis treści” Podręcznika “Jak przejść z ogrodem na TY?”:

4jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK2

Jestem absolutnie przekonany, że Podręcznik „Jak przejść z ogrodem na TY?” może zainteresować każdego, przyszłego czy obecnego posiadacza ogrodu. Jak widziałeś powyżej, pokazuje on drogę, jaką trzeba przejść od momentu pojawienia się pomysłu o zakupie działki, aż do szczęśliwego końca założenia ogrodu. A nawet jeszcze krok dalej, bo „wypuszcza Cię” z kilkoma cennymi wskazówkami „co dalej?”.

Zatem bez względu na jakim etapie tej drogi jesteś, zawsze znajdzie się coś, co jest jeszcze przed Tobą. I to coś masz szansę zrobić poprawnie, oszczędzając sobie sporo nerwów, kłopotów i pieniędzy. Wydaje mi się, że warto.

Co ważne, tak też Podręcznik jest pisany. Możesz go czytać „od A do Z” jednym tchem, ale równie dobrze możesz zacząć w każdym dowolnym miejscu i bez problemu odnajdziesz się w interesującym Cię temacie.

Zatem Podręcznik ten polecam absolutnie każdemu, kto ma cokolwiek wspólnego z działkami czy ogrodami. Ale w szczególności polecam zwrócić na niego uwagę:

 • Każdemu indywidualnemu inwestorowi – bez względu czy dopiero planuje, realizuje czy już kończy swoją inwestycję budowlaną. W każdym momencie jakim jest, znajdzie tu wiedzę, która pozwoli zaoszczędzić nerwów, problemów formalnych i może dać wymierne oszczędności finansowe,
 • Każdemu indywidualnemu inwestorowi – bez względu czy dopiero planuje, realizuje czy już zakupił swoją działkę. Zawsze są elementy, o których trzeba wiedzieć i które w określonym czasie mogą przynieść wymierne korzyści,
 • Każdemu posiadaczowi ogrodu – ponieważ zawsze może zajść jakaś potrzeba zmiany czy wykonania dodatkowych elementów,
 • Każdemu posiadaczowi działki – nawet takiemu, który ją posiada, czy mieszka na niej już od wielu lat. Dlatego, że istnieje szereg elementów, choćby tylko związanych z użytkiem gruntowym czy powierzchnią, które w sposób realny wpływają na wysokość corocznych podatków. Zawsze warto się im przyjrzeć i zastanowić czy nie można czegoś „poprawić”,
 • Każdemu będącemu w konflikcie sąsiedzkim na tle granic – ponieważ istnieje szereg informacji, które mogą poprawić świadomość zaistniałej sytuacji. I co ważne, mogą pomóc w jej rozwiązaniu,
 • Podmiotom zajmującym się świadczeniem usług – w szczególności budowlanych, ale również związanych z wykonawstwem sieci uzbrojenia terenu, ogrodzeń itd., których wątek granic i praw własności, a także obsługi geodezyjnej również może dotyczyć,
 • Wykonawcom i projektantom terenów zieleni – którzy czasem, mimo ogromnej wiedzy z zakresu zieleni, mogą mieć pewne wątpliwości i niejasności w sprawie map, działek, granic, a nawet obsługi geodezyjnej, z którą również w swojej pracy mogą mieć styczność.

.

Ogólnie mówiąc wszystkim, którzy z działkami i ogrodami mają cokolwiek wspólnego. Dlatego, że mimo iż teoretycznie wszystko mają pod kontrolą, zawsze występują czynniki, o których mogą nie wiedzieć. I nawet jeśli nie dają odznak “życia”, to mogą odezwać się w najmniej odpowiednim momencie. Stąd też sama świadomość różnych sytuacji związanych z działkami, lokalizacją, sąsiedztwem, granicami, budową czy samym ogrodem, to już potężna pomoc i wielkie narzędzie w ręku, którego będzie można użyć w razie potrzeby. A wszystko po to, aby być bezpiecznym i wykluczyć następujące sytuacje:

jak przejść z ogrodem na ty 15

.

5jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK3

Jestem pewien, że jest co najmniej kilka poważnych argumentów, które przemawiają za tym, że Podręcznik „Jak przejść z ogrodem na TY?” warto mieć:

.

 • Nie ma drugiego takiego, który łączyłby w sobie zagadnienia geodezyjne i ogrodnicze, czyli wszystko to, z czym możesz się zetknąć na swojej drodze do własnego ogrodu. Natomiast o tym, że jest taka potrzeba, wiem po niebywałej popularności wpisów blogowych, które zaczepiają o te tematy,
 • Co więcej, poradników geodezyjnych nie ma właściwie wcale, czyli praktycznie wiedza, która absolutnie jest Ci potrzebna, w sposób rzeczowy, zwięzły i zrozumiały, nie jest powszechnie dostępna. A to powoduje, że jako przyszły czy obecny właściciel działki, narażony jesteś na popełnienie określonych, dość poważnych w skutkach pomyłek,
 • Cena Podręcznika, jest niewspółmiernie niska w stosunku do finansowych konsekwencji pomyłek, przed którymi może Cię uchronić. Zresztą nie tylko pomyłek, ale także niepotrzebnych zleceń prac przy projektowaniu i urządzaniu ogrodu, które być może, z pomocą Podręcznika, zdecydujesz się wykonać samemu. A zapewniam, że jest to absolutnie możliwe,
 • Zawiera dużo obszerniejszą bazę wiedzy na poszczególne tematy, niż ta, którą możesz znaleźć na blogu. Co więcej, wiedza ta, jest usystematyzowana, zebrana w jednym miejscu i ułożona chronologicznie, tak aby bezpiecznie przeprowadzić Cię od planów o własnej działce i ogrodzie, aż do ich realizacji. Ponadto Podręcznik ma liczne tabele, analizy, arkusze i przykłady, które nie są możliwe do przedstawienia na blogu,
 • Podręcznik nie jest kursem, który będzie Cię uczył zbędnej historii, stylów i czystej teorii, a na koniec zostawi Cię z nierozwiązanym problemem. Podręcznik to 100% mojej praktycznej wiedzy, która „jak za rękę” przeprowadzi Cię przez całą drogę. Jeśli tylko zechcesz się na niej wzorować, ze świadomością przejdziesz przez wybór działki, a następnie budowę, a także świadomie zaprojektujesz i wykonasz swój ogród. Natomiast jeśli nie zdecydujesz się robić tego samemu, a zlecisz to fachowcom, to przynajmniej będziesz świadomym partnerem do rozmów, i będziesz wiedział czego wymagać i oczekiwać,
 • KUPUJĄC Podręcznik POMAGASZ. Przeczytasz o tym w dalszej części.

6jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK4

Podręcznik jest wydany elektronicznie tzn. w formie plików “.pdf”. Gwarantuje to bezproblemowy odczyt właściwie na każdym komputerze czy urządzeniu mobilnym..

Dlaczego forma elektroniczna?

Powiem szczerze, że zastanawiałem się nad wydaniem papierowym, ale zdecydowałem się na formę elektroniczną z czterech głównych powodów:

 • obniżenia kosztów tzw. wydanie elektroniczne jest zdecydowanie tańsze od papierowego, co w efekcie pozwala obniżyć koszty zakupu Podręcznika,
 • forma elektroniczna daje większe możliwości tzn. pozwala na zamieszczenie znacznie większej ilości materiału, przede wszystkim zdjęciowego, niż forma papierowa. A w przypadku tego Podręcznika ma to kluczowe znaczenie, dlatego, że właśnie materiał zdjęciowy stanowi bardzo ważny element,
 • forma elektroniczna umożliwia zawarcie „dodatków”, które nie są możliwe do zrealizowania w formie papierowej.

7jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK4a

Myślę, że największym mankamentem sprzedaży internetowej, a do tego jeszcze opracowań w formie elektronicznej jest to, że nie można ich wziąć do ręki, dotknąć i obejrzeć przed dokonaniem zakupu. Dlatego postanowiłem dać Ci możliwość spojrzenia w treść Podręcznika, aby zminimalizować do minimum efekt kupowania “kota w worku”.

Poniżej znajdziesz cztery przykładowe podrozdziały z różnych części Podręcznika tzn. z etapu wyboru i poszukiwań działki [1], z etapu projektu ogrodu [2], z etapu poszukiwań ogrodowych inspiracji [3] oraz wstęp Podręcznika [4]. I właśnie z nim proponuję Ci się zapoznać. Przekonasz się do kogo jest adresowany, jakim językiem jest pisany oraz jakie główne założenia przyświecały powstaniu Podręcznika. Myślę, że jeśli wahasz się czy jest dla Ciebie, czy wiedza w nim podana nie będzie zbyt “sztywna”, to lektura wstępu powinna rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

[1] Etap wyboru i poszukiwań

[2] Etap projektu ogrodu

[3] Etap Poszukiwań ogrodowych inspiracji

[4] Wstęp Podręcznika

 

.

jak przejść z ogrodem na ty 12a

Podręcznik “Jak przejść z ogrodem na TY?” masz możliwość zakupić w formie elektronicznej, która za pomocą transferu internetowego przyjdzie wprost do Ciebie, na Twój adres e-mail. A zatem koszty wysyłki wynoszą 0 złotych.

.

Informacje ogólne dotyczące wysyłek i płatności za Podręcznik:

 • Dostawa Towarów jest realizowana na wskazany w trakcie składania zamówienia adres e-mail,
 • Termin płatności za zamówienie: 7 dni roboczych od otrzymania maila z potwierdzeniem warunków złożonego zamówienia oraz danymi do dokonania płatności,
 • Sposób płatności: przelew bankowy na rachunek bankowy Sprzedającego,
 • Wysyłka zamówienia zostanie wykonana w terminie 1-3 dni roboczych od wpłynięcia środków na rachunek bankowy Sprzedającego, za pośrednictwem systemu Wetransfer.

.

8jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK5

Decydując się na kupno Podręcznika pomagasz mi wspierać Fundację Black Butterflies.

Jak być może wiesz, to Fundacja założona przez najbardziej rozpoznawalną polską projektantkę Ewę Minge, wspierająca osoby z chorobą nowotworową.

.

jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK6 Black butterflies

Więcej o samej Fundacji oraz o tym dlaczego pomagam i jak ewentualnie Ty możesz pomóc, znajdziesz w poniższej zakładce:

Dlaczego pomagam i co możesz zrobić TY?

.

Natomiast nie ulega żadnej wątpliwości, że pomagasz już w momencie, jeśli decydujesz się na zakup Podręcznika.

Dwa złote z ceny, którą płacisz przekazuję na konto Fundacji. To moja mała cegiełka w budowie muru przeciw chorobie.

jak przejść z ogrodem na ty 19

..

11jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK8

Domyślam się, że przedstawiony obszerny opis Podręcznika mógł nie wyczerpać wszystkich wątpliwości jakie być może towarzyszą Twojej decyzji o zakupie. Dlatego jeśli cokolwiek Cię nurtuje, chcesz o coś zapytać lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skorzystaj z formularza kontaktowego:

Zadaj pytanie

Postaram się odpowiedzieć na każde Twoje pytanie związane z Podręcznikiem.

.

jak przejść z ogrodem na ty 18

Jeśli natomiast wszystko już wiesz i jesteś zdecydowany zamówić, przejdź do formularza zamówienia:

  Zamów

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.