Współpraca

Blog, który od roku 2015 stopniowo przeobrażał się w specjalistyczny, branżowy PORTAL Z OGRODEM NA TY”, jest efektem pracy, obserwacji i doświadczeń, które jako jego założyciel wynoszę, prowadząc od kilkunastu lat firmę zajmującą się zakładaniem, pielęgnacją i utrzymaniem terenów zieleni.

Ponadto doświadczeń i inspiracji, które czerpię odwiedzając setki wyjątkowych ogrodów w skali każdego roku, a także realizując wiele kampanii i ciekawych projektów z markami z szeroko pojętej branży ogrodniczej.

Portal to miejsce dla osób szukających konkretnych rozwiązań w zakresie zagospodarowania i utrzymania terenów zieleni, dostępnych możliwości, materiałów i technologii, a także osób zainteresowanych tą tematyką w szerszej perspektywie niż granica własnego ogrodu.

Poruszane na portalu tematy skupiają się wokół problemów, dylematów, możliwości i rozwiązań jakie dostępne są dziś w szeroko pojętej branży ogrodniczej. Ponadto podparte są moją praktyką i codzienną pracą w tej dziedzinie, posługiwaniem się określonym sprzętem, materiałami i faktycznym realizowaniem czynności, które opisuję.

.

Kto dziś tworzy portal “Z OGRODEM NA TY”

wspolpraca portal 1a

+ kilka Osób w innych, technicznych i merytorycznych aspektach portalu.

Więcej o nas w zakładce: Redakcja

.

Dlaczego warto podjąć współpracę?

.

A jako dowód?

100 wspolpraca

Tomasz Szostak znalazł się w setce najpopularniejszych i najbardziej wpływowych polskich Influencerów roku 2022 i 2023..
Miejsce jakie przypadło wśród WSZYSTKICH BLOGÓW TEMATYCZNYCH w corocznych rankingach See Bloggers to wielki zaszczyt, ale i dowód na to, że to, co robi, idzie w dobrym kierunku. Tym bardziej, że w zestawieniu jest jedynym z branży ogrodniczej.
Natomiast warto również wspomnieć kilka słów z rankingu, w których m.in. można przeczytać jak ważną rolę w obecnej rzeczywistości pełni internet oraz właśnie kreujący go Influencerzy:
.

influencer 2022 a

influencer 2022 b

see bloggers 2023

see bloggers 2023 1

.

Co nas wyróżnia na portalu “Z ogrodem na TY”?

Jako osoby tworzące portal stanowimy mocny, wzajemnie uzupełniający się zespół, który bez wahania nazywamy REDAKCJĄ. Redakcją, która jest w stanie sprostać każdemu stawianemu przed nią zadaniu, a jednocześnie zagwarantować, że zrealizowane będzie na najwyższym poziomie. Ponadto możemy zapewnić, że portal działa na najwyższym poziomie technicznym, co z punktu widzenia naszych współpracowników, jest równie istotne, co samo tworzenie treści.

Nasze wspólne zawodowe portfolio sięga z pewnością tysięcy publikacji oraz jest tak wszechstronne i rozbudowane, że ciężko jest ująć je na łamach tej strony. Stąd dalsze informacje, potwierdzające to, że tworzymy zdecydowanie wyróżniający się zespół, oprę na doświadczeniu i informacjach o mnie, jako założycielu tego portalu. A co mnie wyróżnia?

W codziennej pracy wykorzystuję wiele produktów, środków, materiałów, ale przede wszystkim cały wachlarz sprzętu ogrodniczego, od najmniejszych ręcznych narzędzi, poprzez wszelkie mechaniczne sprzęty drobne i średnie, aż po duże maszyny komunalne. To pozwala mi na rzetelne i kompetentne formułowanie opinii, a także prezentowanie poszczególnych środków, sprzętów, maszyn i urządzeń w bezpośredniej pracy, prezentując cel ich przeznaczenia.

Jestem przekonany, że moje wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz umiejętność wykorzystania środków, sprzętów, akcesoriów i maszyn ogrodniczych pozwoli ma rzetelne sprawdzenie i praktyczne zaprezentowanie każdego produktu. Jednocześnie godnym podkreślenia wydaje się fakt, że w związku z ciągłą realizacją prac na terenach zieleni, jestem w stanie sprawdzić i przedstawić produkty w każdej możliwej konfiguracji oraz w różnych miejscach i lokalizacjach wykonywanych prac.

Więcej o moich doświadczeniach sprzętowych i materiałowych w zakładkach bloga: tak pracuję, tak zakładam ogrody.

.

.

Przykłady Marek, z którymi współpracowałem na blogu/portalu:

wspolpraca 1 1100

wspolpraca 2 1100

Przykładowe wpisy będące efektem współpracy: z marką Husqvarna, Stiga, Leroy Merlin, Briggs & Stratton, Wolf Garten, Bros, Bruk-Bet, Avant, Doram Design, Himal, Verasol, Betmar, Centerspa, Modne Donice, Viva Garden Viva Home!, Kronen, Planta, Gardena, Ramp, Altax, Polish Green, Agrimpex, Gnejsy.pl.

.

Poniżej migawka zdjęciowa z wybranych kampanii:

.

.Efektem współprac są również m.in.:

 • filmy edukacyjne prezentujące produkty i ofertę Partnerów,

.

.

.

 • ambasadorstwo i porady eksperckie na profilach Partnerów,

.

 • wizyty i relacje z siedzib oraz działalności Partnerów,

.

 • kampanie promocyjne na produkty Partnerów

.

.

 • eventy oraz promocje Firm i produktów podczas dużych imprez branżowych,

wspolpraca zogrodemnaty68

wspolpraca zogrodemnaty69

wspolpraca zogrodemnaty70

.

 • porady eksperckie w magazynach branżowych,

.

 • patronaty medialne oraz wpisy dla Partnerów w czasopismach branżowych,

.

 • patronaty medialne przez największe Targi branżowe – Gardenia i Green Area Show:

.

 • liczne udostępnienia treści bloga na stronach Firm współpracujących:

   

.

 • oraz na mocno popularnych stronach i portalach branżowych:

.

Na blogu/portalu realizuję również bardzo duże, kilkumiesięczne projekty w współpracy z różnymi Markami, mocno rozbudowane merytorycznie, logistycznie i medialnie. Przykładem może być projekt Krok po kroku zbuduj swój ogród, który docelowo, na przestrzeni kilku miesięcy, w kilkuset różnych aktywnościach, relacjonuje budowę ogrodu, od pomysłu, przez projekt, po kompleksową realizację. Echem projektu, poza rozbudowanymi treściami na blogu, są m.in.:

 • patronat medialny magazynu Murator, a w ramach niego duże, szczegółowe artykuły z prezentacją wizerunku Partnerów

.

 • patronat medialny magazynów Przepis na ogród i Mój piękny ogród, a w ramach niech duże, szczegółowe artykuły z prezentacją wizerunku Partnerów:

.

 • patronat medialny Targów Ogrodniczych Gardenia oraz magazynu Lider biznesu – ogrodniczy magazyn branżowy, a w ramach niech duże, szczegółowe artykuły z prezentacją wizerunku Partnerów:

.

 • liczne udostępnienia treści na stronach oraz portalach uznanych i renomowanych Firm – Partnerów projektu:

.

Dlaczego portal “Z OGRODEM NA TY” to poważne źródło informacji?

W roku 2019 portal znalazł się w publikacji Wydawnictwa WhitePress dotyczącej polskich influencerów, prezentującej sylwetki najpopularniejszych polskich osób z tego środowiska. Co więcej, jest na pozycji 1 i otwiera kategorię “Ogrodnictwo i przyroda”.

.

Liczne treści portalu udostępniane są przez różne, uznane w środowisku instytucje i magazyny,

.

a artykuły mojego autorstwa pojawiają się renomowanej prasie branżowej np. Lider Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy, Przepis na ogród, Mój piękny ogród, Kocham ogród i Murator.

.

Artykuły o tym co robię i czym się zajmuję pojawiają się również w innych prestiżowych czasopismach, np. w magazynie Sukces po poznańsku,

.

czy w znanej prasie ogólnopolskiej.

.

Jako autor portalu i ciekawych projektów jestem zapraszany do uczestnictwa w różnych eventach, imprezach i prelekcjach. Na przykład podczas największych branżowych Targów – Gardenia,

zogrodemnaty7bb

.

czy kongresu technicznego branży ogrodniczej pod szyldem Marki Briggs & Stratton, transmitowanego online do przeszło 500 serwisów sprzętowych w Polsce:

.

Jestem również gościem programów telewizyjnych, radiowych i różnego rodzaju szkoleń oraz wystąpień internetowych:

wspolpraca zogrodemnaty67

..

Statystyki

statystyki blog 708 tys

.

Zasięgi poszczególnych postów

.

Do kogo kieruję propozycję współpracy?

Przede wszystkim do producentów, importerów, dystrybutorów:

 • roślin, nasion, nawozów itd. wykorzystywanych w zakładaniu i utrzymaniu terenów zieleni,
 • akcesoriów, kamieni, małej i dużej architektury, artykułów dekoracyjnych itd. wykorzystywanych do aranżacji terenów zieleni,
 • drobnego i dużego sprzętu oraz maszyn ogrodniczych wykorzystywanych w zakładaniu i utrzymaniu terenów zieleni,
 • akcesoriów, naczep, samochodów dostawczych i specjalistycznych, które są wykorzystywane przy transporcie sprzętu oraz pielęgnacji i utrzymaniu zieleni.

Ponadto:

 • ogrodników,
 • architektów krajobrazu,
 • firm związanych z branżą ogrodniczą,
 • oraz wszystkich, których produkty i usługi mogą zostać zaprezentowane na tle i w kontekście zakładania, pielęgnacji i utrzymania ogrodów, parków oraz wszystkich terenów zieleni.

A także:

 • właścicieli obiektów, ogrodów pokazowych, szkółek roślin i wszystkich innych, którzy chcieliby zaprezentować swój teren, asortyment lub prowadzoną działalność.

.

Formy współpracy

Preferowaną formą współpracy są wszelkie działania, które opierają się na sprawdzeniu, testowaniu, pokazaniu i praktycznym wykorzystaniu ww. sprzętów, maszyn i akcesoriów.

Pole i możliwości sprawdzenia są ogromne dlatego jestem przekonany, że każdy produkt jestem w stanie sprawdzić, wypróbować, a być może nawet porównać z innymi, które wykorzystywałem. Ponieważ jestem zwolennikiem wizualnej formy prezentacji, życzyłbym sobie aby produkty można było przedstawiać na blogu w formie pisanej, ale z dużą ilością zdjęć, niejako w formie reportaży z wykonywanych nimi prac.

Oczywiście są to moje wyobrażenia o tzw. praktycznej prezentacji, co nie wyklucza innych form współpracy jak relacje z wydarzeń, wywiady, konkursy, prezentacje oraz wszelkie inne formy i propozycje, które nie będą kolidowały z profilem bloga.

Jeśli widzisz siebie jako potencjalnego Partnera do współpracy lub masz inne propozycje w tym zakresie, zachęcam do kontaktu. Najprostszą formą w tym przypadku będzie:

 • mail: kontakt@zogrodemnaty.pl
 • telefon: +48 662 159 662

Zobowiązuję się rozważyć i odpowiedzieć na każdą propozycję, która może przynieść korzyści moim Czytelnikom, Tobie jako mojemu Partnerowi oraz mnie jako autorowi tego portalu. Więcej o mnie znajdziesz również w tej zakładce.

Zapraszam do kontaktu.

Tomasz Szostak

.

.

.

Zdjęcie tytułowe: Fotolia.com 65163422 – dragon boat illustration © kovaricekpavel

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.