Współpraca

Blog “zogrodemnaty” jest efektem codziennej pracy, obserwacji i doświadczeń, które wynoszę prowadząc firmę zajmującą się zakładaniem, pielęgnacją i utrzymaniem terenów zieleni, a także odwiedzając setki ogrodów w skali każdego roku.

Blog to miejsce dla osób szukających konkretnych rozwiązań w zakresie zagospodarowania i utrzymania terenów zieleni, dostępnych możliwości, materiałów i technologii, a także osób zainteresowanych tą tematyką w szerszej perspektywie niż granica własnego ogrodu.

Poruszane na blogu tematy skupiają się wokół problemów, dylematów, możliwości i rozwiązań jakie dostępne są dziś w szeroko pojętej branży ogrodniczej. Ponadto podparte są moją praktyką i codzienną pracą w tej dziedzinie, posługiwaniem się określonym sprzętem, materiałami i faktycznym realizowaniem czynności, które opisuję.

Swoją działalność, którą prowadzę i opisuję na blogu, dzielę na działalność na terenach prywatnych – zamkniętych tj. w ogrodach przydomowych i firmowych oraz na działalność na terenach publicznych – otwartych tj. na terenach parków, osiedli i innych instytucji. W każdym z powyższych elementów realizuję nieco inne czynności, wykorzystuję inny sprzęt i sposób postępowania, co szczegółowo prezentuję, obrazuję i opisuję na blogu.

.

Dlaczego warto podjąć współpracę?

Co mnie wyróżnia?

W codziennej pracy wykorzystuję wiele produktów, środków, materiałów, ale przede wszystkim cały wachlarz sprzętu ogrodniczego, od najmniejszych ręcznych narzędzi, poprzez wszelkie mechaniczne sprzęty drobne i średnie, aż po duże maszyny komunalne. To pozwala mi na rzetelne i kompetentne formułowanie opinii, a także prezentowanie poszczególnych środków, sprzętów, maszyn i urządzeń w bezpośredniej pracy, prezentując cel ich przeznaczenia.

Jestem przekonany, że moje wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz umiejętność wykorzystania środków, sprzętów, akcesoriów i maszyn ogrodniczych pozwoli ma rzetelne sprawdzenie i praktyczne zaprezentowanie każdego produktu. Jednocześnie godnym podkreślenia wydaje się fakt, że w związku z ciągłą realizacją prac na terenach zieleni, jestem w stanie sprawdzić i przedstawić produkty w każdej możliwej konfiguracji oraz w różnych miejscach i lokalizacjach wykonywanych prac.

W mojej stałej obsłudze są m.in. Parki miejskie o powierzchni przeszło 40 hektarów, dziesiątki ogrodów prywatnych oraz terenów firm i instytucji, co pozwala stworzyć i zaaranżować środowisko dla wykorzystania każdego produktu i maszyny.

W ramach swojej zawodowej działalności, mogę pochwalić się dziesiątkami kontraktów i zleceń, także o dużych budżetach, znaczeniu i dużej odpowiedzialności. Za mną są także liczne relacje z wymagającymi Klientami, m.in. Tauron, Górnośląska Spółka Gazownictwa, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Prokuratura Okręgowa w Opolu, PWSZ w Nysie, Osadkowski, Chempest, Polskie Domy, KGHM, Polskie Koleje Państwowe, Wojskowa Agencja Mieszkaniowa, Plus Bank, Bilfinger, Skanska, Elektrotim, Cermag, Eko, Petrol, liczne Starostwa Powiatowe oraz Urzędy Miast i Gmin.

.

Przykłady Marek z którymi współpracowałem na blogu:

Przykładowe wpisy będące efektem współpracy (proszę kliknąć zdjęcia):

 • Marka Husqvarna

 • Marka Briggs & Stratton

 • Marka Modne Donice oraz Kronen

 • Marka Viva Garden Viva Home!

.

Efektem współprac są również m.in.:

 • porady eksperckie na profilach Partnerów

 • ambasadorstwo

 • eventy oraz promocje Firm i produktów podczas dużych imprez (więcej o tym w tym poście):

 • patronaty medialne w czasopismach branżowych:

 

 • patronat medialny przez największe Targi branżowe – Gardenia:

 • patronat medialny przez Targi branżowe – Green Area Show:

 • liczne udostępnienia treści bloga na stronach Firm współpracujących:

    

 • oraz na mocno popularnych stronach i portalach branżowych. Poniżej kilka przykładów:

 

.

Blog znalazł się w najnowszej publikacji Wydawnictwa WhitePress dotyczącej polskich influencerów, prezentującej sylwetki najpopularniejszych polskich osób z tego środowiska. Co więcej, jest na pozycji 1 i otwiera kategorię “Ogrodnictwo i przyroda”,

.

Liczne treści bloga udostępniane są dodatkowo przez różne, uznane w środowisku instytucje,

a artykuły mojego autorstwa pojawiają się renomowanej prasie branżowej np. Lider Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy,

 

czy znanej prasie ogólnopolskiej:

 

Jako autor bloga i ciekawych projektów jestem zapraszany do uczestnictwa i różnorodnych prelekcji. Na przykład podczas największych branżowych Targów – Gardenia,

czy kongresu technicznego branży ogrodniczej pod szyldem Marki Briggs & Stratton, transmitowanego online do przeszło 500 serwisów sprzętowych w Polsce:

..

Statystyki:

Bloga,

zasięg postów na fanpage’u bloga,

tygodniowe interakcje – polubienia, komentarze, udostępnienia,

zasięgi postów.

.

Do kogo kieruję propozycję współpracy?

Przede wszystkim do producentów, importerów, dystrybutorów:

 • roślin, nasion, nawozów itd. wykorzystywanych w zakładaniu i utrzymaniu terenów zieleni,
 • akcesoriów, kamieni, małej i dużej architektury, artykułów dekoracyjnych itd. wykorzystywanych do aranżacji terenów zieleni,
 • drobnego i dużego sprzętu oraz maszyn ogrodniczych wykorzystywanych w zakładaniu i utrzymaniu terenów zieleni,
 • akcesoriów, naczep, samochodów dostawczych i specjalistycznych, które są wykorzystywane przy transporcie sprzętu oraz pielęgnacji i utrzymaniu zieleni.

Ponadto:

 • ogrodników,
 • architektów krajobrazu,
 • firm związanych z branżą ogrodniczą,
 • oraz wszystkich, których produkty i usługi mogą zostać zaprezentowane na tle i w kontekście zakładania, pielęgnacji i utrzymania ogrodów, parków oraz wszystkich terenów zieleni.

A także:

 • właścicieli obiektów, ogrodów pokazowych, szkółek roślin i wszystkich innych, którzy chcieliby zaprezentować swój teren, asortyment lub prowadzoną działalność.

.

Formy współpracy.

Preferowaną formą współpracy są wszelkie działania, które opierają się na sprawdzeniu, testowaniu, pokazaniu i praktycznym wykorzystaniu ww. sprzętów, maszyn i akcesoriów.

Pole i możliwości sprawdzenia są ogromne dlatego jestem przekonany, że każdy produkt jestem w stanie sprawdzić, wypróbować, a być może nawet porównać z innymi, które wykorzystywałem. Ponieważ jestem zwolennikiem wizualnej formy prezentacji, życzyłbym sobie aby produkty można było przedstawiać na blogu w formie pisanej, ale z dużą ilością zdjęć, niejako w formie reportaży z wykonywanych nimi prac.

Oczywiście są to moje wyobrażenia o tzw. praktycznej prezentacji, co nie wyklucza innych form współpracy jak relacje z wydarzeń, wywiady, konkursy, prezentacje oraz wszelkie inne formy i propozycje, które nie będą kolidowały z profilem bloga.

Jeśli widzisz siebie jako potencjalnego Partnera do współpracy lub masz inne propozycje w tym zakresie, zachęcam do kontaktu. Najprostszą formą w tym przypadku będzie:

 • mail na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl

Zobowiązuję się rozważyć i odpowiedzieć na każdą propozycję, która może przynieść korzyści moim Czytelnikom, Tobie jako mojemu Partnerowi oraz mnie jako autorowi tego bloga.

Zapraszam.

Zdjęcie tytułowe: Fotolia.com 65163422 – dragon boat illustration © kovaricekpavel