System MOW N’STOW® Briggs&Stratton – pionowe przechowywanie kosiarki

MOW NSTOW BriggsStratton zogrodemnaty100
MOW NSTOW BriggsStratton zogrodemnaty100

W dzisiejszych czasach technologia nie stoi w miejscu. To, co wydawało się niedostępne jakiś czas temu, dziś staje się rzeczywistością. Coś, co niedawno skutecznie utrudniało życie, dziś zastępowane jest przez nowoczesne rozwiązania. I takim właśnie jest System MOW N’STOW® Briggs&Stratton, który pozwala na pionowe przechowywanie i transportowanie kosiarki.

Myślę, że to na tyle ważne rozwiązanie, że trzeba poświęcić mu chwilę uwagi. Tym bardziej, że to właśnie problemy z pionowym ustawianiem kosiarek z silnikiem spalinowym, niejednokrotnie były elementem, który do nich zniechęcał. Szczególnie osoby, które nie miały miejsca na ich przechowywanie lub miały problem z czyszczeniem dolnej części koszącej. Stąd wyeliminowanie tego elementu i zastąpienie go wygodnym i bezproblemowym rozwiązaniem, znacznie sprawę upraszcza.

Zanim jednak krótko przedstawię Ci System MOW N’STOW® taka mała uwaga. Ten post jest kontynuacją wątku o nowościach w silnikach Briggs&Stratton, który zapoczątkowałem w poście dotyczącym:

Mam nadzieję, że go widziałeś. Jeśli nie to polecam Ci spojrzeć, dlatego że to wątek równie istotny jak ten bieżący. Natomiast dodam też, że poza systemem MOW N’STOW® warto również abyś spojrzał na trzecią w kolejności nowość, czyli post o:

I to tyle tytułem wstępu, abyś wiedział, że warto te powyżej wspomniane jak i poniższe informacje przeczytać. I dodam również, że wziąć je pod uwagę, bo znacznie zmieniają standardy silników spalinowych.

.

System MOW N’STOW® Briggs&Stratton – ustaw kosiarkę pionowo kiedy tylko potrzebujesz

Poniżej przedstawię Ci garść informacji z pierwszej ręki, czyli bezpośrednio od twórcy i producenta tych silników – Briggs&Stratton. Jest to na tyle unikatowa i specjalistyczna wiedza, że nawet nie czułbym się w kompetencji wyrażać jej własnymi słowami. A po drugie to informacje techniczne, które powinieneś poznać aby dobrze zrozumieć istotę sprawy i pamiętać o niej przy ewentualnym wyborze kosiarki spalinowej.

Najnowszy opatentowany przez firmę Briggs & Stratton system Mow N’Stow® pozwala na unikalny sposób przechowywania kosiarki z silnikiem spalinowym, czyli w pozycji pionowej. Jest to obecnie jedyny silnik spalinowy na rynku, dzięki któremu można postawić kosiarkę w pozycji pionowej bez ryzyka wycieków oleju lub paliwa.

Nowe silniki Briggs & Stratton z opcją Mow N’Stow® mają specjalnie zaprojektowane zbiorniki paliwa oraz zupełnie od podstaw zaprojektowany nowy “nie dławiący się” gaźnik. Cały silnik charakteryzuje się też udoskonalonymi uszczelnieniami. Od teraz podstawowe czynności serwisowe i czyszczące, transport oraz przechowywanie kosiarki spalinowej są najłatwiejsze w historii.

MOW N’STOW® to:

  • Łatwiejsze przechowywanie – oszczędność miejsca do 70% powierzchni w garażu,

  • Łatwiejsze czyszczenie i obsługa,

  • Łatwiejszy transport – dozwolona pionowa pozycja kosiarki.

System Mow N’Stow® dostępny jest w kosiarkach z silnikami 450E, 550E, 575EX, 575iS, 625EXi, 650EXi, 675EXi i 675iS. Ale uwaga: aby być pewnym, że dany silnik ma wspomniany system, zwróć uwagę na poniższe oznaczenie. Właśnie takie musi znajdować się na jego bocznej obudowie:

 

System MOW N’STOW® w praktyce

Stosowanie systemu MOW N’STOW® nie będzie Ci potrzebne dopóki nie zajdzie konieczność pionowego ustawienia kosiarki. Czy to do przechowywania, transportu, albo zwyczajnego oczyszczenia lub wymiany noża.

I to właśnie wtedy docenisz jego zalety. A poza tym, posługiwanie się kosiarką z tym systemem jest identyczne jak posługiwanie się kosiarką z każdym innym silnikiem spalinowym.

.

Czy warto zainteresować się technologią MOW N’STOW®?

Zdecydowanie warto, ze wszystkich powodów opisanych powyżej. Dotychczasowe problemy z przechowywaniem, transportem czy czyszczeniem kosiarki, dla wielu osób były elementem uciążliwym, z którym samemu nie chciały lub nie potrafiły sobie poradzić. Często wiązało się to z rezygnacją z tych czynności, co z kolei było określonym kłopotem. A zatem skoro problem ten został wyeliminowany, silniki Briggs&Stratton mają drugi, duży plus. Przypomnę, że pierwszy to seria Exi, czyli silniki nie wymagające wymiany olejów silnikowych. A trzeci to system INSTART®, czyli rewolucja w uruchamianiu silnika bez linki rozrusznika.

A zatem możemy powiedzieć, że jest „trzy do zera” dla silników. Na wszelki wypadek przypomnę Ci dwa pozostałe elementy:

Myślę więc, że te informacje dały Ci obraz tego, z jaką technologią masz do czynienia, decydując się na nowe silniki z rodziny Briggs@Stratton. Mogę Cię zapewnić, że czasy kiedy użytkując kosiarkę spalinową byłeś cały brudy ze smarów, olejów, spocony od zapalania czy zniechęcony od tego, że nie mieściła się w Twoim garażu, już dawno minęły. Stąd bez obaw możesz brać je pod uwagę, między innymi ze względu na system MOW N’STOW®. A im szybciej to zrobisz, tym szybciej doceni to Twój trawnik, zauważając chociażby jakość koszenia, wynikającą z mocy kosiarki napędzanej silnikiem spalinowym.

Post we współpracy z Marką Briggs&Stratton

Tomasz Szostak

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

1 Comments

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *