Oferta bloga – kompleksowe projekty ogrodów

Budowa domu to proces złożony, do którego zazwyczaj podchodzimy odpowiedzialnie. Natomiast w przypadku ogrodu, często pozwalamy sobie na liczne ustępstwa. Tymczasem jest to kwestia równie istotna jak sam budynek, do której warto podejść świadomie.

Warto mieć również świadomość, że cały proces rozpoczyna projekt ogrodu, którego absolutnie nie warto lekceważyć. Dlaczego? Ponieważ ma jeden, podstawowy cel: ma ułatwić pracę na etapie wykonywania ogrodu, a jednocześnie uchronić przed nieprzemyślanym działaniem, a tym samym popełnianiem błędów, zamieszaniem i niepotrzebnymi kosztami. Pisałem o tym wielokrotnie na blogu, a także na łamach wielu magazynów, w tym chociażby Muratora.

Możesz mi więc wierzyć, że skoro taki magazyn o tym wspomina, warto się tematem bliżej zainteresować. A także zaufać roli projektu, która naprawdę może Ci skrócić i ułatwić drogę do własnego ogrodu. Natomiast zainwestowane w projekt pieniądze, z pewnością nie wyrzucone w błoto. Zwrócą Ci się szybko na etapie realizacji ogrodu, pozwolą zaoszczędzić wielu kłopotów, niepotrzebnych działań, czy chociażby nieprzemyślanych zakupów materiałów. A te naprawdę mogą słono kosztować.

I to tyle tytułem krótkiego wstępu. Natomiast poniżej przedstawię Ci najważniejsze informacje o tym, jak w procesie projektowania ogrodu mogę Ci pomóc. A zatem po kolej, o tym co najważniejsze.

.

Dlaczego uważam, że mogę realizować projekty?

Mówiąc w największym skrócie dlatego, że mam w tym zakresie spore doświadczenie. Po pierwsze wynikające z tego, że ogólnie mówiąc zielenią i ogrodami, zajmuję się już od kilkunastu lat. M.in. w tych zakładach bloga, w zdjęciowej migawce, możesz zobaczyć, jak to wygląda:

A po drugie i najważniejsze, spore doświadczenie wynika również z prowadzenia bloga, różnych ciekawych projektów, spotkań z setkami ogrodników i ekspertów, a przede wszystkim z racji swoich pasji i zainteresowań. W swojej karierze widziałem już setki jak nie tysiące ogrodów, polskich, ale i zagranicznych. Spójrz w zakładki projektu „Busem przez polskie ogrody” i zobacz jakie ogrody odwiedziłem w roku 2018, 2019, 2020 i 2021. I te, które w dalszym ciągu będę odwiedzał w roku 2022. Poniżej natomiast mały przedsmak i dowód na to, że to ogrody naprawdę wyjątkowe, w których po prostu miałem okazję się inspirować, ale także szkolić i edukować.

Dodam także, że jako „ekspert ogrodowy” (nie lubię tego określenia), swoją wiedzą mam okazję dzielić się również w licznych magazynach branżowych, które dostrzegają potencjał w tym, co robię. Poniżej kilka przykładów, a więcej w tej zakładce bloga.

Myślę więc, że to wystarczające argumenty ku temu, że możesz zaufać mojemu doświadczeniu ogrodowemu. I co ważne, racji tego co powyżej, możesz mi wierzyć, że mogę zaoferować Ci kompleksowy projekt ogrodu, właściwie w każdym ze stylów. Spójrz na dwa skrajne przykłady moich realizacji, tj. ogród nowoczesny – geometryczny,

oraz naturalny – swobodny.

No dobrze, to tyle tytułem wstępu. Tymczasem spójrz co konkretnie oferuję, jak będzie wyglądał projekt, ile to kosztuje i jak go zamówić i zrealizować. To przydatna wiedza.

.

Co składa się na projekt ogrodu i w czym możesz wybierać?

Projekt ogrodu to opracowanie złożone, łączące w sobie wiele elementów. I to nie tylko ściśle ogrodowych, ale również technicznych i budowlanych. Stąd podejmując się jego realizacji, biorę na siebie sporą odpowiedzialność. Ale zarazem dzielę się z Tobą konkretną wiedzą, którą Ty możesz spożytkować.

Natomiast całość tej wiedzy dzieli się na kilka grup, z których możesz, ale nie musisz w całości korzystać. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. A do dyspozycji masz:

 • koncepcje płaskie zagospodarowania terenu – 2D

 • rzut koncepcyjny, czyli rysunek szczegółowy płaski do wybranej koncepcji – 2D

 • wizualizacje przestrzenne do wybranej koncepcji – 3D

A także opisy, dobory gatunków nasadzeń oraz materiałów.

.

Pakiety projektowe

Całą dostępną wiedzę i ofertę projektową, zebrałem w 4 pakiety – A, B, C i D. Składają się na nie:

 • Dwie koncepcje w formie 2D – podział na strefy funkcjonalne ogrodu w formie rzutów koncepcyjnych 2D.

 • Opis techniczny.

 • Dwie koncepcje w formie 2D – podział na strefy funkcjonalne ogrodu w formie rzutów koncepcyjnych 2D.

 • Rzut szczegółowy do wybranej wersji z proponowanym doborem gatunków roślin oraz materiałów oraz specyfikacja/przedmiar.

 • Dwie koncepcje w formie 2D – podział na strefy funkcjonalne ogrodu w formie rzutów koncepcyjnych 2D.

 • Opis techniczny.

 • Wizualizacje 3D do wybranej wersji w formie perspektyw z poziomu człowieka na zaprojektowane założenie.

 • Dwie koncepcje w formie 2D – podział na strefy funkcjonalne ogrodu w formie rzutów koncepcyjnych 2D.

 • Rzut szczegółowy do wybranej wersji z proponowanym doborem gatunków roślin oraz materiałów oraz specyfikacja/przedmiar.

 • Wizualizacje 3D do wybranej wersji w formie perspektyw z poziomu człowieka na zaprojektowane założenie.

Dodam także, że cały projekt, bez względu na pakiet, będzie dostarczony do Ciebie w wersji elektronicznej. A w toku realizacji będzie Ci przysługiwało prawo do dwóch poprawek. Porozmawiamy o tym jednak dokładnie na etapie podpisywania umowy.

.

Koszty i czas realizacji projektów

Wybór pakietu ma wpływ na mój nakład pracy, a zatem również na koszty realizacji. Wyglądają one następująco:

Nakład pracy przekłada się również na czas realizacji projektu, który z mojej strony wygląda następująco:

Oczywiście przy założeniu, że na wszystkich etapach będziemy płynnie współpracować i z Twojej strony nie będzie żadnych przestojów.

.

Kilka innych, istotnych elementów

Wspomniana powyżej dobra współpraca, składa się z kilku istotnych elementów. Nie będę tu wszystkich wymieniał, przyjdzie na to czas przy podpisywaniu umowy. W każdym razie wspomnę tylko o tym, że z uwagi na to, że projekt będzie realizowany zdalnie (chyba, że jesteś z rejonu Śląska i okolic), z Twojej strony również będę potrzebował kilku rzeczy, aby pracę zrealizować. Mam tu na myśli przede wszystkim:

 • rzut parteru budynku,

 • plan zagospodarowania terenu (jeśli to nowa budowa),

 • kopia mapy zasadniczej terenu,

 • zdjęcia poglądowe projektowanego terenu i otoczenia,

 • Twoje wskazówki i inspiracje ogrodowe,

 • wypełniona ankieta dotycząca oczekiwań względem projektu i ogrodu.

.

A czy możliwe jest zdalne wykonanie projektu ogrodu?

Uprzedzę jedno z najczęściej zadawanych mi pytań. To powyższe. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Tak i to bez najmniejszego problemu!

A dlaczego?

Odpowiedź jest również bardzo prosta. Po pierwsze dlatego, że pozwala na to moje doświadczenie. Ale to Cię może nie przekonać w 100%. Dodam więc, że w toku projektowania, kluczowe znaczenie ma właściwe zebranie dokumentów, danych wyjściowych, wywiadu, informacji i Twoich oczekiwań. A te poznam na podstawie wyżej wymienionych materiałów. I możesz mi wierzyć, że to w zupełności mi wystarczy.

To, że teoretycznie spotkalibyśmy się na Twojej działce, naprawdę niczego dodatkowego nie wniesie. Moglibyśmy tam spędzić nawet kilka godzin, a i tak właściwa praca odbywać się będzie na podstawie tego, co ustalimy na podstawie zgromadzonych materiałów. A zatem spokojnie, możemy to zrealizować zdalnie!

I to tyle najważniejszych spraw. Na ewentualne Twoje pytania chętnie odpowiem jeśli skontaktujesz się ze mną:

Wówczas możemy porozmawiać również o wszelkich innych sprawach formalnych, umowie oraz dokładnych zasadach i formie realizacji projektu.

Natomiast jeśli chcesz swoim projektem zająć się samodzielnie, polecam Ci mój podręcznik. Ta droga również warta jest rozważenia.

Aczkolwiek gdybym miał doradzać, zdecydowanie polecam swój udział przy Twoim projekcie. 🙂

Zapraszam

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.