Hydroterapia w ogrodzie

Jacuzzi w ogrodzie 3

Witam Cię na specjalnej podstronie kolejnego, dużego, blogowego projektu pt. “Hydroterapia w ogrodzie”. To właśnie z niej trafisz bezpośrednio do wszystkich postów tego cyklu (będą dochodzić sukcesywnie), które znajdziesz w poniższym zestawieniu.

Zapraszam:

.

Natomiast poniżej znajdziesz krótki opis projektu i jego najważniejsze założenia, które przyświecały mi w momencie jego rozpoczęcia. Spójrz o co tak naprawdę chodzi…

Projekt “Hydroterapia w ogrodzie” to kolejny, duży projekt na blogu, w którym kompleksowo zajmę się tym zagadnieniem, przedstawiając je z każdej możliwej strony.

Zarówno tej technicznej związanej z wyborem, montażem i właściwym utrzymaniem urządzeń do hydroterapii, ale także tej ogrodowej, czyli na co zwrócić uwagę, aby urządzenie stało się spójną częścią ogrodu.

Jednak szczególny nacisk chciałbym położyć na kwestie zdrowotne, rozmowy z lekarzami, rehabilitantami i osobami, które na co dzień zawodowo mają kontakt z hydroterapią. Bo to właśnie one mają do przekazania najwięcej wiedzy w tym zakresie. I to wiedzy, której w większości przypadków, nawet nie jesteśmy świadomi.

.

Co to jest ‘Hydroterapia’?

W największym możliwym skrócie ‘hydroterapia’, czyli ‘leczenie wodą’,  to jedna z najbardziej rozbudowanych i najstarszych (sięgająca starożytności) gałęzi fizykoterapii, która polega na wykorzystaniu wyjątkowych właściwości wody i zastosowaniu jej w terapeutycznych zabiegach takich jak na przykład kąpiele, masaże czy natryski.

.

A dlaczego ‘Hydroterapia w ogrodzie’?

Bo to właśnie ogród, już z założenia, jest idealnym miejscem do wypoczynku, relaksu i nabierania sił, co doskonale można wspomóc właśnie poprzez zastosowanie hydroterapii. Aby jednak było to możliwe, do zagadnienia trzeba podejść w odpowiedni, a przede wszystkim świadomy sposób, dobierając urządzenia, ale także ich możliwości do swoich predyspozycji i uwarunkowań.

Zagwarantuje to pełne zadowolenie, ale przede wszystkim korzyści zdrowotne, które jak wszyscy doskonale wiemy, są chyba najważniejszymi sprawami, o które powinniśmy się systematycznie troszczyć.

Dlatego właśnie jestem przekonany, że cykl blogowy ‘Hydroterapia w ogrodzie’ będzie unikatowym kompendium wiedzy, które przyczyni się do większej świadomości w tym zakresie. A przede wszystkim zbierze w jednym miejscu wszystkie zagadnienia z tym związane, dając jasny przekaz, że popularnie zwane jacuzzi (swoją drogą wyjaśnię także tą nazwę) to nie tylko ‘zwykła wanna’, ale urządzenie, które znacząco może podnieść komfort naszego życia.

.

Co wyróżnia projekt blogowy ‘Hydroterapia w ogrodzie’?

Projekt będzie miał jedną, podstawową zaletę, która zdecydowanie wyróżni go na tle innych opracowań, poruszających w jakimś zakresie podobne zagadnienia. Otóż będzie opracowany nie czysto teoretycznie, ale na konkretnym przykładzie, moim przykładzie, który zrealizuję we własnym ogrodzie.

Ogrodzie, który został niedawno ukończony i był bohaterem innego cyklu blogowego pt. Krok po kroku zbuduj swój ogród. To właśnie w nim relacjonowałem kompleksową budowę ogrodu, w którym m.in. zaprojektowałem ogrodową strefę spa.

Hydroterapia w ogrodzie 1

Strefa oczywiście powstała, a teraz przyszedł czas na jej wyposażenie. Czyli jak dotąd myślałem, wstawienie leżaków i „jakiegoś tam jacuzzi”. Jednak jak zacząłem interesować się tym zagadnieniem, to „jakieś tam jacuzzi”, nie może być właśnie „jakieś tam”, a w tym wszystkim ukryty jest głębszy sens. Właśnie hydroterapia.

To było zalążkiem do stworzenia tego blogowego cyklu pt. ‘Hydroterapia w ogrodzie’, który jestem przekonany, da odpowiedź na wiele pytań i wniesie wiele wartości dla osób, które stoją lub będą stały przed podobnymi do moich, ogrodowymi decyzjami. Czyli decyzjami o ogrodowym jacuzzi, które poza dostarczeniem przyjemności, może być też zbawienne dla naszego zdrowia i sprawności fizycznej.

Partnerem projektu ‘Hydroterapia w ogrodzie’ jest marka CenterSpa, do której trafiłem przypadkiem, jeszcze zimą, rozpoczynając moją przygodę i zainteresowanie tym tematem. To właśnie tam ‘szeroko otworzyły mi się oczy’ i pierwszy raz zetknąłem się z zagadnieniem hydroterapii, która z powodzeniem może być realizowana w ogrodzie. Doświadczenie i wiedza w tym zakresie Właściciela Center Spa – Krzysztofa,

Hydroterapia w ogrodzie 2

jest tak rozległa, wszechstronna i unikatowa, że zainspirowała mnie do stworzenia właśnie tego cyklu. Będzie on, jak wspomniałem, kompendium wiedzy w tym zakresie, która w mojej ocenie jest niezwykle ważna, potrzebna i wbrew pozorom niełatwa do zdobycia wiedza.

.

Co ma pokazać projekt ‘Hydroterapia w ogrodzie’?

Projekt będzie miał misję edukacyjną, pokazującą krok po kroku wszystkie czynności i elementy, które trzeba uwzględnić w temacie: jacuzzi w ogrodzie. Co równie ważne, ma także uświadomić, że proces planowania, wyboru, montażu i utrzymania urządzenia to proces rozbudowany, do którego trzeba podejść świadomie, ze znajomością własnych potrzeb i możliwości.

Jednak to, co najważniejsze, projekt ma również pokazać, że te wszystkie starania i zabiegi są jak najbardziej uzasadnione, jako że dobrej jakości jacuzzi, to nie tylko relaks i rekreacja, ale także zdrowie ukryte pod pojęciem hydroterapii.

Stąd projekt będzie pewnego rodzaju przewodnikiem po tym obszernym i ciekawym temacie, do którego warto sięgnąć na każdym etapie swojej przygody z jacuzzi w ogrodzie.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.