Hydroterapia w ogrodzie – część 3 – wybór, zakup, dostawa i montaż jacuzzi

montaż jacuzzi 1

Projekt “Hydroterapia w ogrodzie” nabierał już prawdziwego rozpędu, a zatem przyszedł czas na wybór, zakup, dostawę i montaż jacuzzi w ogrodzie. I właśnie temu wątkowi poświęcony jest ten, trzeci post tego cyklu.

Zanim jednak przejdziemy dalej, krótkie przypomnienie gdzie jestem na swojej drodze do ważnego tematu jakim jest „Hydroterapia w ogrodzie”.

A jestem już zdecydowanie zaawansowany w całym zagadnieniu, dosyć dobrze wyedukowany w zakresie na co zwracać uwagę wybierając jacuzzi do użytku prywatnego, o czym właśnie wspominałem w poprzedniej części tego cyklu.

Przyszedł więc czas na wybór konkretnego modelu, zakup, dostawę i montaż w moim ogrodzie.

.

Wybór jacuzzi – dlaczego model CS-66?

Wybór odpowiedniego urządzenia, to kluczowy i niezwykle ważny proces, który decyduje o całym dalszym powodzeniu hydroterapii w ogrodzie. Jak do tego podejść i na co zwrócić, uwagę omawiałem we wspomnianym poście, dzieląc się wiedzą jaką otrzymałem od Krzyśka – eksperta w tym zakresie, który to uświadomił mi, że istnieje takie pojęcie jak „hydroterapia w ogrodzie”.

montaż jacuzzi 2

O Krzyśku wspominałem już w opisie cyklu – „Hydroterapia w ogrodzie”, stąd również polecam Ci tą lekturę.

W każdym razie będąc już bogatym w wiedzę, czym kierować się przy wyborze, zdecydowałem się wannę spa – model CS-66.

Dlaczego uznałem, że jest dla mnie odpowiednia? Już wyjaśniam.

CS-66 to model wanny spa z hydromasażem, dedykowany dla 4 osób. Posiada 2 leżanki i 2 siedziska, które dostarczają wrażeń relaksacyjnych, ale przede wszystkim fizjoterapeutycznych.

W moim przypadku korzystać będą głównie 2 osoby dorosłe, stąd kluczowe znaczenie mają wspomniane 2 leżanki, co ważne, o różnych głębokościach i rozmieszczeniu dysz.

Natomiast okazjonalnie, „zabierając nogi z leżanek”, z wanny będzie korzystać dodatkowo 4 nastolatków, co oznacza, że wanna bez najmniejszego problemu pomieści aż 6 osób. Co ważne, różne głębokości siedzisk i leżanek sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie wygodne miejsce.

.

No dobrze, ale w moim przypadku o wyborze tej wanny, nie decydowały tylko kwestie związane z ilością miejsc. Owszem to ważne, ale zdecydowanie ważniejsze jest to, że:

  • Na co dzień posiadam siedzący tryb pracy, a zatem potrzebuję systematycznego i konkretnego masażu pleców, likwidującego uciążliwe bóle i napięcia.

  • Moja „druga połowa”, która z racji pracy na co dzień jest bardziej aktywna, potrzebuje odprężenia dla ciała i mięśni oraz zniwelowania obrzęków kończyn.

  • Z kolej nasze nastolatki potrzebują bąbelków (tzw. kąpieli perłowej) oraz ulubionej muzyki, którą zapewnia bluetooth i wbudowane w urządzenie głośniki.

  • Ponadto wszyscy potrzebujemy wzmagającej się w ciepłej wodzie serotoniny, która jako neuroprzekaźnik odgrywa niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu ludzkiego: jest zbawienna dla wyciszenia i balansu psychicznego, wpływa na stany emocjonalne, koncentrację i pamięć oraz uczestniczy w przesyłaniu impulsów między komórkami układu nerwowego.

.

Natomiast aby nasze oczekiwania były możliwe, znaczenie mają już konkretne parametry wanny CS-66. Czyli:

  • Zróżnicowany układ dysz na poszczególnych miejscach, dodatkowo częściowo wyposażonych w funkcję rotacyjną i kierunkową, dzięki czemu można je precyzyjnie ustawić na konkretną partię ciała.

  • Siła masażu, którą można sterować, zamykając i otwierając poszczególne dysze oraz kierunkując strumień wody.

.

A zatem patrząc z punktu widzenia „hydroterapii w ogrodzie”, wybrany model wanny spełnia wszystkie nasze potrzeby. Natomiast rozważając jego wybór, poza czynnikami typowo użytkowymi, brałem pod uwagę również konkretne parametry techniczne:

  • Wanna posiada 2 pompy wodne i 1 powietrzną, co przy 57 dyszach, gwarantuje wydajne działanie i efektywny hydromasaż.
  • Posiada ‘wi-fi’ do zdalnego sterowania temperaturą wody, czasem i datą filtracji oraz włączania pomp. Dodam, że opcja ta miała dla mnie szczególne znaczenie, z uwagi na fakt, że mając tzw. inteligentny ogród, w którym koszeniem, nawadnianiem i oświetleniem steruję zdalnie, funkcję taką chciałem mieć również w przypadku jacuzzi.
  • Wanna jest dedykowana do użytkowania na zewnątrz, co jest możliwe ze względu na odpowiednią izolację termiczną (pianką) niecki, obudowy i spodziny.
  • Posiada grzałkę o mocy 3kW, dzięki czemu utrzymanie temperatury wody zimą nie będzie problemem.

.

Natomiast tzw. wisienką na torcie było to, że wanna posiada oświetlenie led dna oraz niecki, fontannę, kaskadę, wbudowane głośniki i funkcję aromaterapii, dzięki czemu korzystanie z niej, z pewnością będzie wielką przyjemnością.

.

Przygotowanie miejsca pod wannę spa

No dobrze. Ale zanim do przyjemności, na mojej drodze były jeszcze:

  • przygotowanie miejsca i podłoża,

  • zakup, dostawa i montaż urządzenia w ogrodzie.

Jeśli chodzi o przygotowanie miejsca, to jak wspomniałem w założeniach do tego cyklu oraz w pierwszym jego poście, o jacuzzi myślałem już na etapie projektu ogrodu, a miejsce na nie zostało wygospodarowane w tzw. wgłębniku.

montaż jacuzzi 3

Natomiast na tym etapie, musiałem tylko odpowiednio utwardzić podłoże, właśnie we wspomnianym wgłębniku, który wcześniej wyłożony był grubym kamieniem ozdobnym. Nie będę w tym miejscu tego szczegółowo omawiał, wspomnę tylko, że kamień został zebrany, a następnie została rozsypana i zagęszczona pierwsza warstwa podbudowy, czyli mieszanki cementu i piasku w stanie suchym.

montaż jacuzzi 4

Następnie druga, która już została wypoziomowana pod ułożenie fundamentu.

montaż jacuzzi 5

montaż jacuzzi 6

A ten powstał z betonowych bloczków fundamentowych, na całym obszarze pod przyszłą wannę, konkretnie o wymiarach 220 * 220 centymetrów.

montaż jacuzzi 7

montaż jacuzzi 8

Także nad będącymi w środku obszaru studniami chłonnymi, które stanowią awaryjne odwodnienie całego wgłębnika.

montaż jacuzzi 9

Niemniej jednak to taki mój element nadprogramowy z racji nietypowej lokalizacji wanny, który dla czytelności tego postu, po prostu możemy pominąć.

Natomiast w miejsce postoju wanny musiał być również doprowadzony kabel elektryczny, który musi być wykonany na tzw. “osobnym obwodzie”.

montaż jacuzzi 10

To niezwykle istotna sprawa, ale też wymagająca odpowiedniego rozwiązania. Nie czuję się w kompetencji aby ją dokładnie omawiać, stąd pozostawiam kontakt do Krzysztofa, który wszystkim podążającym moją drogą, wyjaśni jaki to przewód, jakich wymaga parametrów, zabezpieczeń itd.

Ponadto w kwestiach przygotowawczych, warto jeszcze zwrócić uwagę na:

  • w pobliżu wanny warto zrobić odpływ kanalizacji aby okresowo opróżniając wannę, nie robić tego na trawnik czy rabaty. W moim przypadku będzie to do kamienistego wgłębnika z pokazaną studnią chłonną, co także jest dobrym rozwiązaniem,
  • natomiast właśnie w przypadku wgłębnika takiego jak mój, trzeba pamiętać również o poziomie wód gruntowych, aby nie zalały urządzenia oraz o tzw. dostępie serwisowym. Czyli jego lekkim odsunięciu od ścianek aby umożliwić zdjęcie osłon i dokonanie niezbędnych czynności technicznych.

.

Zakup, dostawa i montaż urządzenia w ogrodzie

Cały proces to niezwykle ważny etap, od którego tak naprawdę zależy wszystko. Czyli po pierwsze Twoje bezpieczeństwo, po drugie zadowolenie, a także powodzenie przedmiotowej „hydroterapii”.

Trzeba więc do tego podejść poważnie, zdając się na profesjonalistów.

Jak jak już wiesz, ja trzymam się Krzyśka, który przeprowadził mnie zarówno przez proces decyzyjny, ale i właśnie te kolejne. Czyli zakup, który przebiegał prosto, prawie jak zakup bułki w piekarni, i nad którym nie ma się co rozpisywać. W razie czego wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie Center Spa.

Ale i kolejne, czyli dostawę i montaż wanny w ogrodzie. A te były równie proste, o ile oczywiście robią to profesjonaliści. W każdym razie urządzenie przyjechało i to profesjonalnie zabezpieczone.

montaż jacuzzi 11

Następnie było rozpakowane,

montaż jacuzzi 12

i przeniesione w pobliże docelowej lokalizacji.

montaż jacuzzi 13

Natomiast w tym miejscu ważna uwaga: urządzenie jest bardzo ciężkie, waży przeszło 400 kilogramów. W moim przypadku, ze względu na zagospodarowanie ogrodu, nie było możliwości żadnego wjazdu, stąd wniesienie musiało być ręczne. A do tego potrzebnych było aż 6 mężczyzn, co na przyszłość, również musisz mieć na uwadze.

Krok kolejny do podpięcie urządzenia do zasilania,

montaż jacuzzi 16

montaż jacuzzi 17

montaż jacuzzi 18

ustawienie na docelowym miejscu,

montaż jacuzzi 20

montaż wszystkich akcesoriów,

montaż jacuzzi 21

oraz skonfigurowanie.

montaż jacuzzi 22

montaż jacuzzi 23

I to wszystko w temacie pt. montaż jacuzzi w ogrodzie. Gwarantuję, że z udziałem profesjonalistów, to wyjątkowo sprawna akcja, trwająca niespełna 2 godziny.

.

I co dalej?

No cóż… Właśnie teraz rozpoczynam swoją przygodę z jacuzzi i hydroterapią w ogrodzie. Póki co urządzenie pięknie prezentuje się w ogrodzie,

montaż jacuzzi 24

montaż jacuzzi 25

montaż jacuzzi 26

montaż jacuzzi 27

i tak też mam nadzieję, że będzie się sprawowało. Nawet jestem tego pewien, ale jednak nuta niepewności wciąż przede mną.

W każdym razie dopiero rozpoczynam zgłębiać tajniki „hydroterapii w ogrodzie”, a o efektach, oczywiście przeczytasz w kolejnych postach tego cyklu.

.

Zaproszenie do udziału

Kończąc trzeci post z cyklu “Hydroterapia w ogrodzie” zapraszam Cię do aktywnego śledzenia całego przedsięwzięcia, którego partnerem jest marka CenterSpa, o której niezwykłym podejściu do tego zagadnienia, wspominam jak już wiesz na stronie głównej projektu.

Jestem przekonany, że jeśli stoisz lub staniesz na drodze do własnego jacuzzi w ogrodzie, znajdziesz tu mnóstwo praktycznych oraz merytorycznych wskazówek i informacji.

Pamiętaj, że cykl ten przeprowadzi Cię przez proces decyzji, wyboru, montażu i utrzymania urządzenia, a także na przykład wyboru miejsca na jego postawienie, wskazując wszystkie elementy, które powinieneś uwzględnić.

Ale przede wszystkim wskaże Ci konkretne medyczne argumenty, dla których w ogóle warto się tym tematem interesować. A w mojej ocenie to niezwykle ważna, potrzebna i wbrew pozorom niełatwa do zdobycia wiedza.

Dlatego, z pełną odpowiedzialnością, zapraszam Cię do lektury kolejnego postu z cyklu “Hydroterapia w ogrodzie”.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *