Miasto i Gmina Nysa

Nysa – miasto powiatowe położone w województwie opolskim, około 20 kilometrów od granicy z Czechami, zlokalizowane na przedgórzu Sudetów, w niedalekiej odległości od Kotliny Kłodzkiej. Ważny ośrodek edukacyjny i kulturalny, turystyczne i wypoczynkowe centrum Opolszczyzny. Historycznie jedno z największych i najbogatszych miast Śląskich, zwane ‘Śląskim Rzymem’, będące przez wieki stolicą biskupiego księstwa nyskiego.

.

Miasto i Gmina Nysa to  prawdziwe ‘zagłębie’ atrakcji. I nie mówię tego tylko jako rodowity nysanin. Ale jest to opinia wielu osób, które miasto i gminę odwiedzają. Nysa to miasto aktywne, atrakcyjnie położone, z bogatą i zróżnicowaną ofertą turystyczną.

Znajdziesz tu atrakcje zarówno jako typowy turysta nastawiony na zwiedzanie, ale również jako turysta nastawiony na wypoczynek i rekreację. Mnóstwo zabytkowych obiektów, historycznych fortyfikacji, przepiękne Kościoły, to tylko niektóre z elementów, które warto zobaczyć. Z kolei bogactwo imprez i wydarzeń kulturalnych, rekonstrukcje historycznych bitew, liczne festiwale w tym słynny ‘festiwal światła i wody, inne atrakcje i przepiękne ‘jezioro nyskie’, które zachęca do aktywnego wypoczynku, to tylko niektóre z przykładów. Natomiast po pełną ofertę zapraszam Cię bezpośrednio do źródła, czyli Urzędu Miejskiego w Nysie. Co ważne ofertę, którą możesz poznać nie wychodząc z domu, korzystając ze specjalnego elektronicznego kalendarza imprez.

.

Udział wizerunku Urzędu Miejskiego oraz Miasta i Gminy Nysa w projekcie ‘Busem przez polskie ogrody’, cieszy mnie podwójnie. Po pierwsze dlatego, że to ‘mój’ lokalny samorząd, ale przede wszystkim ze względu na fakt, że to właśnie na rzecz Urzędu Miejskiego w Nysie, od wielu lat świadczę usługi polegające na utrzymaniu największych Parków Miejskich w mieście.

Ten kilkuletni okres współpracy pozwolił mi przekonać się, że Urząd Miejski w Nysie to samorząd, który wyjątkowo odpowiedzialnie podchodzi do tematu zieleni miejskiej, dbając tym samym o zadowolenie mieszkańców. Stąd jego obecność w projekcie dotyczącym właśnie zieleni, jest dla mnie zupełnie naturalna i dobrze wpisuje się ogólne założenia. Natomiast o mojej pracy w Parkach Miejskich, możesz przeczytać w tym poście.

.

I to tyle ogólnych informacji na temat Miasta i Gminy Nysa. W największym telegraficznym skrócie ponieważ nie sposób ująć tu wszystkiego, co się dzieje, z czego Nysa słynie i jak wiele jest tu do zobaczenia. Dlatego skorzystaj z poniższej zakładki ‘Dowiedz się więcej’ i przejdź na stronę Urzędu Miejskiego w Nysie, aby poznać bogatą i zróżnicowaną ofertę turystyczną.

Natomiast ja ze swej strony zachęcam Cię do odwiedzin. Gwarantuję, że atrakcji, zabytków i innych ciekawych wydarzeń tu nigdy nie brakuje. Do zobaczenia w Nysie!

.

Powrót doopisu projektu

Powrót do Głównej strony projektu

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.