WYNIKI KONKURSÓW

Na blogu “Z ogrodem na TY” organizowane są liczne konkursy z nagrodami. Łączone są z niektórymi postami w różnych tematach lub stanowią oddzielne konkursowe posty. Każdy konkurs ma oczywiście rozstrzygnięcie i określone wyniki.

I właśnie te wyniki są publikowane w tym miejscu. Aby zawsze można je było łatwo odnaleźć.

.

Wyniki zamieszczane są w kolejności chronologicznej od najnowszego (na górze) do najstarszego (na dole).

Z góry gratuluję wszystkim Zwycięzcom, a wszystkich zapraszam do regularnej, cotygodniowej lektury bloga i udziału w konkursach.

.

Wyniki konkursów:

Konkurs w poście z dnia 30.05.2019r.: Konkurs pt. ‚kolory wiosny w ogrodzie’.

Przede wszystkim wielkie, wielkie dzięki za każde zdjęcie, które napłynęło na konkurs. To naprawdę niesamowite i bardzo miło mi się je oglądało. Najchętniej nagrodziłbym każdego!!! Ale niestety…… Mam do rozdania 3 zestawy nagród. Więc nad wyborem tych 3 osób siedzę już długo. W końcu jednak muszę wybrać…. A zatem zdecydowałem, że będą to autorzy zdjęć:

 

Czyli odpowiednio:

 • Ilo Ilona
 • Jadwiga Antonowicz – Osiecka
 • Marta Dalecka

Gratuluję i proszę o kontakt mailowy na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl podając swój adres i nr telefonu.

Pozostałym Uczestnikom serdecznie, ale tak bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam do śledzenia bloga oraz kolejnych konkursów, których nie zabraknie.

1_zogrodemnaty

.Konkurs w poście z dnia 03.05.2018r.: Wiosenny konkurs pt. ‚Kolorowy ogród’.

Przede wszystkim wielkie, wielkie dzięki za każde zdjęcie, które napłynęło na konkurs. To naprawdę niesamowite i bardzo miło mi się je oglądało. Najchętniej nagrodziłbym każdego!!! Ale niestety…… Mam do rozdania 5 nagród – zestawów farb. Więc nad wyborem tych 5 osób siedzę już długo. W końcu jednak muszę wybrać…. A zatem zdecydowałem, że będą to autorzy zdjęć:

Czyli odpowiednio:

 • Natalia Nosal
 • Paweł Chudzik
 • Katarzyna Gerbatowska
 • Małgorzata Materka
 • Agnieszka Bonar

Gratuluję i proszę o kontakt mailowy na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl podając swój adres oraz numery 3 wybranych kolorów z poniższej palety:

Pozostałym Uczestnikom serdecznie, ale tak bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam do śledzenia bloga oraz kolejnych konkursów, których nie zabraknie.

1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 01.05.2018r.: Szpilka gnejsowa – efektowna ozdoba ogrodu.

Przede wszystkim wielkie, wielkie dzięki za każdy komentarz, który pojawił się pod tym postem. To naprawdę niesamowite i bardzo miło mi się je czytało. Najchętniej nagrodziłbym każdego!!! Ale niestety…… Mam do rozdania 3 nagrody. Więc nad wyborem tych 3 osób siedzę już 3 godziny. Kombinuję, zmieniam, czytam i tak na okrągło. W końcu jednak muszę wybrać…. A zatem:  według kryteriów określonych w poście, wybrałem na podstawie tego, ile dany komentarz wnosi do tematu postu i wyda mi się najciekawszy oraz ma w sobie “to coś” co chwyta za serce….

Zdecydowałem, że będzie to:

Nagroda I – Pani pod tajemniczym pseudonimem tusqa18, za komentarz:

Nie wytrzymałam , musiałam się upewnić , okulary przetarłam 3 razy i nie wierzę :-O Poczułam gorąco większe niż to dzisiejszego dnia w godzinach szczytu ( a pogoda majówkowa nas rozpieszcza <3 ) Piękne nagrody i jeszcze piękniejsze inspiracje i fantastyczna kopalnia wiedzy. A przy tym wiedza,że każdy z tych klejnotów jest niepowtarzalny – Bo przecież każdy z nas chciałby mieć u siebie ,, takie samo, ale inne” ? . Ja jestem kobietą , nie wybiorę jednego produktu bo tak się nie da wiem,że jak zacznę to nie skończę :-D. Kiedy widzę płytki , wyobraźnia ukazuje mi wreszcie ciekawie oddzielone rabaty od trawnika w klimacie ulubionego naturalnego wykończenia. Ale na rabacie ów znajdują się liczne gatunki traw ozdobnych i kolorowych żurawek , które aż się proszą o zaakcentowanie ich wyniosłą szpilką. Na wykorzystanie kory znalazłabym co najmniej tuzin miejsc ( m.in żywopłot w tonacji srebrno-zielonej, rojnikowo- rozchodnikowy kącik)

Nagroda II – Pani Sylwia Kubicka-Misiak, za komentarz:

Uwielbiam Góry Stołowe ? … są takie dostojne i posiadają tą niesamowitą moc w sobie.Nawet nie śmiem marzyć by ich okruszek w postaci oryginalnej,unikatowej szpilki gnejsowej trafił do mojego ogrodu.Myślę sobie jednak,że szpileczka gnejsowa prezentowałaby się znakomicie w moim ogrodzie ? … bowiem i ogród i szpilka gnejsowa są wytworem Pani Natury i pracy ludzkich rąk z czego wynika ich niepowtarzalność – tworzyłyby zgraną parę na dłuuuuugi czas ?

Nagroda III – Pani Jadwiga, za komentarz:

Trudny wybór,ale ponieważ jestem miłośniczką kamienia w ogrodzie najprzydatniejsza byłaby u mnie płytka łupana szara. Niemniej jednak kusi mnie także zegar w kamieniu gnejsowym.Powód jest prosty, gdyż z jednej strony mojego ogrodu,na starych tujach założyłam sobie kolekcję zegarów(mogę służyć zdjęciem). Mam 6 naściennych, trzy budziki i 8 ręcznych zblokowanych na drewnianych podkładkach. Wszyscy moi znajomi wiedzą,że niepotrzebne już zegary znajdą u mnie swoje miejsce. Stąd moja chrapka na kolejny eksponat do mojej kolekcji.

Gratuluję i proszę o kontakt mailowy na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl Pozostałym Uczestnikom serdecznie, ale tak bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam do śledzenia bloga oraz kolejnych konkursów, których nie zabraknie.1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 03.05.2018r.: Narzędzia akumulatorowe GARDENA. Dlaczego powinieneś się nimi zainteresować?

Według kryteriów określonych w poście, wyboru dokonałem ja, na podstawie tego, ile dany komentarz wnosi do tematu postu i wyda mi się najciekawszy. Przyznam, że wybór ponownie był niezwykle ciężki. Bardzo dużo komentarzy, a większość z nich to jak mini opowiadania. Bardzo miło się je czytało, bo to takie fajne historie z życia wzięte.

Zgodnie jednak z zapisami w poście, wyróżnić nagrodą mogę jedną Osobę. Zdecydowałem, że będzie to Dorota, za komentarz, który jest zabawny, wymagał dużo pracy, ale przy tym jest bardzo merytoryczny i zawiera wiele cennych informacji, uwag i spostrzeżeń o sprzęcie:

Taki sprzęt bardzo przydałby mi się w ogrodzie i marzę o takim a dlaczego?
Oto odpowiedź: Patrzy sąsiad mój z zadrością,
bo koszenie idzie mi z łatwością.
Ciągnie kabel bo nie sięga
niewyobrażalna to mordęga.
Ja zaś kosiareczką śmigam śmiało
nic nie będzie mi na pewno przydymiało
akumulator jako specjalna bateria występuje
zapominam o tym co mi pracę komplikuje.
O olej czy paliwo martwić się nie muszę
od smarów i mieszanek się nie uduszę.
Jedna bateria do wszystkich urządzeń pasuje
tradycyjne podkaszarki w mig deklasuje.
Kulturą pracy na najwyższym poziomie zachwyci
brakiem spalin i hałasem sprzęt się poszczyci.
Proste w obsłudze,bezpieczne i wygodne
w moim ogrodzie do pracy narzędzia akumulatorowe -niezawodne.
A le czary,nie do wiary jak działają te towary?
K osisz długo 24/7 przez cały rok swoje obszary.
U ważać nie musisz na ciągnące się kabli zwoje
M yślą przewodnią GARDENA są ekorozwoje.
U żywasz jednej baterii do wszystkiego
L iczysz się z oszczędnością budżetu domowego.
A co najważniejsze wydajność i osiągi sprzętów są ogromne
T emperatura wpływu na nie nie ma bo są niezłomne.
O koło 45 minut akumulator do pełna ładujesz
R żniesz,kosisz,myjesz,wszystkie prace ekologicznie wykonujesz.

Gratuluję i proszę o kontakt mailowy na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl Pozostałym Uczestnikom serdecznie dziękuję i zapraszam do śledzenia bloga oraz kolejnych konkursów, których nie zabraknie.1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 24.04.2018r.: Nożyce do wysokich drzew GARDENA – czy warto kupić?

Według kryteriów określonych w poście, wyboru dokonałem ja, na podstawie tego, ile dany komentarz wnosi do tematu postu i wyda mi się najciekawszy. Przyznam, że wybór ponownie był niezwykle ciężki. Bardzo dużo komentarzy, a większość z nich to jak mini opowiadania. Bardzo miło się je czytało, bo to takie fajne historie z życia wzięte.

Zgodnie jednak z zapisami w poście, wyróżnić nagrodą mogę jedną Osobę. Zdecydowałem, że będzie to Joanna Ćwierz, za komentarz:

U mnie w ogrodzie i w sadzie, gdzie odbywa się produkcja towarowa jabłoni, sekator to jak ja to mówię przedłużenie ręki. Mały sekator najczęściej wykorzystuję w pracach w ogródku i przy przycinaniu malin. Odkąd mój pierwszy sekator po jednym sezonie dość szybko ” wyzioną ducha” teraz zwracam uwagę na markę i jakość. Bardzo zainteresował mnie sekator opisany w poście. Co roku, w zimie sekatory idą w ruch, przy cięciu jabłoni. Myślę, że taki sprzęt byłby u nas użyteczny, bo nie trzeba wtedy korzystać ze stojaków. Muszę zainteresować nim bliskich. Czekam na kolejne wpisy o narzędziach bo to podstawa pracy w ogrodach i sadach.

Gratuluję i proszę o kontakt mailowy na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl Pozostałym Uczestnikom serdecznie dziękuję i zapraszam do śledzenia bloga oraz kolejnych konkursów, których nie zabraknie.1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 01.12.2017r.: Konkurs pt. Przygotowania do Świąt + KRÓTKI URLOP BLOGOWY

Zanim przejdę do ogłoszenia wyników, chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za udział w zabawie. Zarówno tym, którzy nadesłali swoje zdjęcia, jak również wszystkim, którzy komentowali zdjęcia konkursowe.

Wasza frekwencja i aktywność jak zwykle była duża, więc tym bardziej cieszę się, że ten konkurs wzbudził takie zainteresowanie i przyczynił się do tylu emocji. Myślę, że to wyraźnie pokazuje, że takie zabawy są potrzebne, przede wszystkim ze względu na możliwość wspólnej zabawy, a przy okazji możliwość zdobycia nagród.

Dlatego obiecuję, że będę starał się podobne konkursy organizować, a z potencjalnymi sponsorami rozmawiać, aby aktywnie wspierali Nas nagrodami.

WYNIKI KONKURSU, wg kryteriów określonych w poście:

 • Nagroda I, wg. mojego wyboru za zdjęcie, na którym widać prawdziwe przygotowania do Świąt:

 • Nagroda II, wg. wyboru Fundatora nagród, Firmy Rolmarket, za zdjęcie przedstawiające prawdziwie rodzinną i ciepłą przedświąteczną atmosferę:

 • Nagroda III, za komentarz w II etapie konkursu, dla Pani Agnieszki Jedzinak, za ogólne zaangażowanie, dużo ciekawych komentarzy, wśród nich ten: Komentuję, komentuję wszystkich do zabawy mobilizuję. Pozdrawiam Świątecznie.

Zwycięzców proszę o kontakt na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl

Wszystkim Uczestnikom zabawy raz jeszcze wielkie dzięki. Było mi bardzo miło bawić się razem z Wami.

1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 17.09.2017r.: Wczesnojesienny konkurs zdjęciowy.

Zanim przejdę do ogłoszenia wyników, chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za udział w zabawie. Zarówno tym, którzy nadesłali swoje zdjęcia, jak również wszystkim, którzy oddali swoje głosy na zdjęcia konkursowe.

Wasza frekwencja i aktywność przerosła moje najśmielsze wyobrażenia, więc tym bardziej cieszę się, że ten konkurs wzbudził takie zainteresowanie i przyczynił się do tylu emocji. Myślę, że to wyraźnie pokazuje, że takie zabawy są potrzebne, przede wszystkim ze względu na możliwość wspólnej zabawy, a przy okazji możliwość zdobycia nagród.

Dlatego obiecuję, że będę starał się podobne konkursy organizować, a z potencjalnymi sponsorami rozmawiać, aby aktywnie wspierali Nas nagrodami.

Pozwólcie, że przed wynikami podzielę się jeszcze z Wami kilkoma liczbami, które najlepiej obrazują, że zabawa była udana. Zresztą podobnie jak we wszystkich wcześniejszych konkursach.

 • 82 zdjęcia zostały zgłoszone do konkursu,
 • 62 487 to liczba odbiorców postu konkursowego z etapu głosowania,
 • 9168 to Wasze reakcje na ten konkurs tzn. komentarze i udostępnienia,
 • 11 572 to Wasze kliknięcia postu konkursowego

Jeszcze raz wielkie dzięki za te liczby, które najlepiej pokazują Wasze zaangażowanie w tą zabawę.

Myślę więc, że z czystym sumieniem mogę przejść do ogłoszenia Zwycięzców. Nadmienię tylko, że wybór był dla mnie pioruńsko trudny. Najchętniej nagrodziłbym Was wszystkich, ale niestety takich możliwości nie mam.

Dlatego starałem się rozdysponować nagrody najlepiej, jak to tylko możliwe, dostosowując się jednocześnie do zasad określonych w poście.

.

WYNIKI

.

I. Według kryteriów określonych w poście konkursowym.

Nagroda nr 1 według głosowania na facebooku:

 • Za największą ilość głosów: zestaw nr 1 – zdjęcie, które zdobyło 639 głosów

Nagroda nr 2 według wyboru Fundatora nagród:

 • Zestaw nr 2 – za bardzo gustowną jesienną kompozycję roślinną

Nagroda nr 3 według mojego wyboru, którego dokonały za mnie moje córki:

 • Zestaw nr 3 – za sympatyczną dekorację

Nagroda dodatkowe:

 • Podręczniki mojego autorstwa dla bardzo aktywnie głosujących na zdjęcia konkursowe. Wybór był równie trudny, ponieważ głosujących było bardzo dużo. Także tych szczególnie zaangażowanych. Niemniej musiałem wybrać tylko dwie osoby. Są nimi: Agata Aga Sobczak oraz Anna Krzysztof Leśniak
 • Nagroda pocieszenia dla osoby, która w okresie trwania konkursu polubiła profil Fundatora nagród, powędruje do Aldony Berlik.

Zwycięzców proszę o kontakt na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl

Wszystkim Uczestnikom zabawy raz jeszcze wielkie dzięki. Było mi bardzo miło.

1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 13.08.2017r.: Stylowe i zdrowe – miedziane narzędzia ogrodnicze.

Według kryteriów określonych w poście, zwycięzcami konkursu miały zostać osoby, których komentarze uznamy za najciekawsze. Uznamy to znaczy ja oraz Fundator nagród sklep Miedziane. Wybór był trudny, nie ukrywam. Dlatego, że wiele komentarzy było ciekawych, mających w sobie to “coś”, co przyciągało naszą uwagę. Niestety: zgodnie z zasadami określonymi w poście, nagrodzić mogliśmy dwie osoby.

Stąd po długich namysłach wybraliśmy:

I nagroda Szpadelek MIRA: powędruje do Agnieszki za następujący komentarz:

Tomku… 27 sierpnia br. obchodzę kolejną rocznicę ślubu… Cóż… Takie narzędzia byłyby najcudowniejszym prezentem dla mojego męża, który uwielbia ogród i wszelakie prace z nim związane… Bez Niego nasz ogród nie wyglądałby tak jak wygląda… Cały urlop spędza na działce… od 6 rano… zaczyna od kawy, nakarmienia kociaków, podlania warzyw, kwiatów… a potem niezbędne prace… Mąż bardzo mobilizuje mnie do działania i pracy w ogrodzie… Mamy wspólną pasję, która nas łączy… OGRÓD. Dlatego też bardzo chciałabym podarować mężowi coś wyjątkowego… a takie narzędzia z pewnością byłyby dla Niego czymś wyjątkowym i… sprawiłabym nimi prawdziwą niespodziankę… Są takie piękne i niepowtarzalne… że aż wymarzone dla faceta, który kocha mnie i ogród… <3

Nasze uzasadnienie: To piękne, gdy ogród jest wspólną pasją, gdy łączy dwie osoby. Będzie dla nas zaszczytem i przyjemnością, móc chociaż w tak malutkim stopniu w tym uczestniczyć.

II nagroda Opielacz NIUKI : powędruje do Agi za następujący komentarz:

Mieszkam w ogrodzie ?
w domu tylko śpię ?
Myślę, że takie piękne narzędzia sprawiałyby mi jeszcze większą frajdę podczas pracy ? chociaż czasami wydaje mi się, że bardziej już się nie da ?
Robię to co kocham i jestem szczęśliwa!!!
Pozdrawiam ?

Nasze uzasadnienie: Z komentarza bije prawdziwa radość i szczęście. I co najważniejsze, to szczęście pochodzi wprost z ogrodu. Lubimy ludzi szczęśliwych, którzy swoim entuzjazmem zarażają innych. Tak jak nas.

Jednak to nie koniec wyróżnień. Jak wspomniałem było wiele komentarzy, które zwróciły naszą uwagę, a niestety nie załapały się “podium”. Dlatego te Osoby chcielibyśmy również w pewien sposób docenić. Ustaliliśmy, że zrobimy to poprzez przyznanie specjalnego 10% rabatu, na cały asortyment w sklepie Uprawiaj (którego częścią jest sklep Miedziane). W tym celu na adresy mailowe Osób wyróżnionych będzie przesłany specjalny kod, którego trzeba użyć podczas składania zamówienia.

Tymi Osobami są:

1) Teresa Śliwińska
2) Ania (ogród po dziadkach)
3) Mira Piękna
4) Działkowe Love
5) Klaudia Dorociak (komentarz z FB)
6) Patryk w ogrodzie (komentarz z FB)
7) Beata (działka ROD)
8) Kasiek

Wszystkim Osobom gratuluję. Osoby wyróżnione (I i II nagroda) proszę o kontakt na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl w celu podania adresu do wysyłki nagrody.

Pozostałym, którzy wzięli udział w zabawie gratuluję, a jednocześnie zapraszam do zabawy w kolejnych konkursach blogowych.

1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 24.07.2017r.: Konkurs wakacyjny, FAJNA NAGRODA + krótki urlop blogowy.

Tym razem konkurs miał zupełnie inną formułę. W zasadzie nie był to konkurs, ale prośba o to, aby wyrazić swoją opinię o artykułach blogowych, które ukazały się w ostatnim roku. Komentarzy spłynęło sporo, każdy był wyjątkowy i dał mi coś do myślenia. Każdemu Autorowi dziękuję, przede wszystkim za to, że bloga czytacie i angażujecie się w to, co się tu dzieje.

Zgodnie jednak z zapisami w poście, wyróżnić nagrodą mogę jedną Osobę. Zdecydowałem, że będzie to Marek, za komentarz:

Taki wpis, takie miejsce i taki czas, że wiele chciałbym napisać, ale nie wiem od czego zacząć….
W każdym razie postaram się to maksymalnie uprościć i wyrazić to, co uważam za najważniejsze.
Czytam Twojego bloga od dawna. To co moim zdaniem działa na jego plus i jest najbardziej zauważalne to fakt, że widać ogromną pracę, którą w niego wkładasz. Każdy wpis jest dopracowany, ale także przemyślany i wyczerpujący temat. To po pierwsze.
Po drugie widać, że mierzysz się z tematami, o których masz pojęcie. Nie piszesz o rzeczach, których nie znasz…
Po trzecie podoba mi się to, że opisujesz i posiłkujesz się ogrodami wielu osób, pasjonatów, które mają wielkie ogrody i serce do tego co robią. To prawdziwe życie ogrodnicze, a nie sucha teoria.
Po czwarte co uważam za absolutnie rzecz najważniejszą to ta Twoja geodezja. Absolutnie wyróżniasz się nią z otoczenia blogów ogrodniczych. To daje Ci zupełnie inne spojrzenie na zagospodarowanie ogrodów. Dlatego podziwiam Cię za tą szeroką, niełatwą wiedzę, którą w sposób przejrzysty przenosisz i opisujesz. i każdy laik jest to w stanie pojąć i skopiować na swój grunt.
Reasumując tak trzymaj, jesteś moim zdaniem absolutnie przed peletonem. Pozdrawiam!

Za to, że utwierdził mnie w przekonaniu, że warto iść drogą, którą idę. Inna niż pozostałe, podobne ogrodnicze blogi. Że warto zadawać sobie trud i pisać o rzeczach trudnych, często technicznych, podpierając to również geodezją. Nie jest to czasem wiedza piękna jak piękne kwiatki, ale potrzeba i sprawdzona. Wynika to z mojej pracy i cieszę się, że jest dostrzegane.

Do Marka odezwę się mailowo. Wszystkim którzy komentarze napisali raz jeszcze dziękuję i zapraszam do kolejnych blogowych konkursów i zabaw z nagrodami. A tych nie zabraknie, np. w tej chwili jedna trwa, w najnowszym poście o miedzianych narzędziach. Zapraszam..

1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 11.06.2017r.: Jubileuszowy grillowy konkurs + praktyczne NAGRODY.

Według kryteriów określonych w poście, konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:

 • fotograficznej,
 • i na komentarze.

W zwycięzców wybrałem ja, na podstawie najciekawszych zdjęć i komentarzy. A zatem:

I nagroda w konkursie fotograficznym:

Wybór jak zwykle był trudny, ponieważ sporo zdjęć napłynęło. Każde miało w sobie coś ciekawego, co zasługiwało na uwagę. Niemniej wybór musiał paść tylko na jedno zdjęcie. I było to zdjęcie przesłane przez Beatę Cywinska. Za wyjątkowo smacznie i pięknie wyglądające potrawy.

I nagroda w konkursie „na komentarze”:

Postanowiłem przydzielić ja Pani K. Za wyjątkowo smakowity i obrazowy opis całego grillowania:

Sezon grillowy co roku rozpoczynam zaraz na początku maja. Pewnie jak każdy zapalony ogrodnik majówkę świętuję „odpalając” grilla.
Nie wyobrażam sobie 1, 2 czy 3 maja bez grillowania. U nas ģłówny prym na ruszcie wiodą pieczona karkówka, szaszłyki i kiełbasa. Nie może zabraknąć sałatki z fetą i ogórka małosolnego z pomidorem i świeżo posiekanym szczypiorkiem. Pycha ☺ Mąż uwielbia sosy, więc jego działką jest przygotowanie sosu czosnkowego, a dla mnie 1000 wysp. Uwielbiam ten znakomity czas podczas grillowania. Ten specyficzny zapach unoszącej się nad całym ogrodem grillowanej kiełbasy i mięsa, to skwierczenie tłuszczu kapiącego na węgiel. I tak do końca września chyba, że pogoda pozwala wydłużamy ten czas. Grillujemy jeśli pogoda i czas pozwoli raz w tygodniu w sobotę lub niedzielę.
Chciałabym bardzo wygrać konkurs ponieważ jedną z nagród jest ruszt do ryb. Lubię grillowane ryby, ale niestety muszę się przyznać nie dorobiłam się jeszcze takiego rusztu. To jest właśnie argument dla którego bardzo chciałabym ten konkurs wygrać. Pozdrawiam wszystkich miłośników grillowania i Ciebie Tomku ☺

II nagroda w konkursie „na komentarze”:

Ją natomiast zdobył Grzegorz, za równie smakowity opis i piękny grillowy wiersz.

Pogoda piękna, słoneczko razi w oczy
Pojedyncza chmurka po niebie się toczy.
Idealny dzień, znakomita chwila
By na kolację zrobić potrawy z grilla
Przy dźwiękach oczka wodnego zasiadamy,
przyjemny zapach grillowych pyszności wdychamy.
Jest wszelakich kiełbasek wiele
A wokoło bzyczą przyjacielskie trzmiele.
Znajdą się też szaszłyki mięsne i warzywka
Jest też coś dla amatorów grillowego pieczywka
Są również na zagrychę ogórki małosolne z beczki
A jako eksperyment grillowane ekologiczne truskaweczki.
Sałatek na stole nie braknie nikomu
A wręcz na wynos zapakujemy do domu.
Nie zabraknie też soczystej karkóweczki
A dla miłych Gości dobrej, polskiej wódeczki
Humory wszystkim dopisują,
Bo grillowe przysmaki wszystkim smakują.
Ogrodowe grillowanie
To wspaniałe wspólne biesiadowanie
Niechaj weekendowym rytuałem to się stanie
Bo przecież tak pyszne jest grillowe danie.
Rozkoszujmy się naszymi grillowymi momentami
I celebrujmy ten zwyczaj latami!

Wszystkim osobom gratuluję. Osoby wyróżnione proszę o kontakt na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl

Pozostałym, którzy wzięli udział w zabawie gratuluję, a jednocześnie zapraszam do zabawy w kolejnych konkursach blogowych.

.

1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 30.04.2017r.: Kora kamienna – jak i dlaczego warto ją stosować? Plus niesamowite nagrody w konkursie.

Wyniki konkursu, które są poniżej ogłoszone, to bez wątpienia najtrudniejszy wybór, we wszystkich dotychczasowych konkursach na blogu. Miniona noc oraz cały dzisiejszy dzień to wielokrotne czytanie przysłanych komentarzy, układanie najpierw finałowej dwudziestki, później piętnastki, dziesiątki… A za każdym razem wielkie dylematy, bo właściwie każdy z przesłanych komentarzy miał w sobie coś, co zasługiwało na uwagę.

Ostatecznie po konsultacjach z Zarządem Firmy Gnejsy.pl, wspólnie wybraliśmy komentarze, które zostały wyróżnione. I zdobyły nagrody, które były wymienione w konkursowym poście.

Zanim je przedstawię, chcielibyśmy wspólnie wszystkim serdecznie podziękować za udział w zabawie. Każdy z przesłanych komentarzy był wyjątkowy, w każdym było coś, co zasługiwało na uwagę. Widać było wielkie zaangażowanie piszących, a także, co bardzo fajne, wielkie, wielkie pozytywne emocje jakie wzbudził kamień gnejsowy. Wiele z piszących osób przyznało nawet, że dzięki temu wpisowi odkryło ten materiał. Natomiast wszyscy odnieśli się do niego pozytywnie, można zauważyć, że w wielu ogrodach byłby pięknie wykorzystany. To bardzo ważne, zasługuje na uwagę, ale również pokazuje, że warto takie formy przekazu kontynuować i przekazywać Czytelnikom tak oryginalne nagrody. Dlatego uwaga: już dziś ustalono, że podobny konkurs będzie powtórzony. O szczegółach oczywiście dowiecie się tu na blogu oraz na stronie Gnejsy.pl. Warto być więc na bieżąco.

A teraz, aby nie przedłużać, z wielką przyjemnością przedstawiam wyniki. Bardzo, bardzo, wręcz piekielnie trudnego wyboru:

I nagroda -tona kory kamiennej – KAMILA BIENIA za następujący komentarz:

Zacznę od tego, że wybór KTÓRY z gnejsowych skarbów znajdzie zastosowanie, nie jest jednoznaczny z jednym tylko produktem. Gnejsy odkryłam jakiś czas temu szukając odpowiedniego materiału na wypełnienie oczka wodnego…a właściwie dwóch…a może zacznę od początku.
Jestem szczęśliwą posiadaczką domu, który wybudowaliśmy z mężem i moim tatą. Jestem również jeszcze chyba szczęśliwszą właścicielką sporego ogrodu, który zakładam własnym sumptem od zera – czyli od szczerego pola. Moje największe marzenie, to ogród japoński. Ze ścieżkami z kamiennych płyt (płytki łupane szare) z niewielkim ogródkiem ZEN – tak, tym żwirkiem do grabienia i sterczącymi kamieniami (czyli rododendrony i duet głazy ogrodowe szpilki plus kora kamienna najdrobniejszej frakcji 8-16mm). Głazy potrzebne mi będą też do wyeksponowania NIWAKI z cisów, żywotników Meyera oraz nadadzą wyrazu kosodrzewinie (która też pięknie będzie wyglądać obsypana trochę grubszą frakcją kory gnejsowej). Na koniec wracam do oczek wysypanych korą kamienną otoczoną o frakcji 20-50, która nie tylko pięknie wyeksponuje pomarańczowe KOI, ale również bez ryzyka uszkodzenia ciała pozwoli brodzić w oczku w upalne dni :D. Dodam, że bardzo ważne dla ekosystemu jest duża neutralność gnejsu. Płytka łupana laminowana pozwoli mi utworzyć kaskadę o naturalnym wyglądzie „zasilającą” moje oczka wodne. To tylko najważniejsze punkty w moim ogrodzie. Dlaczego gnejs? Bo przypomina najbardziej skały w ogrodzie japońskim, podkreśla surowośc i ostre rysy tak pożądane w tej stylistyce. Nie oszukujmy się, na nic moje wysiłki, jeśli zastosuję typowy kamień polny i żwirek. Co więcej, w tak dużej ilości i wielkości użytego materiału, tylko gnejs daje nam estetyczny, bo jednorodny efekt (nie mogę sobie nawet wyobrazić haosu jaki stworzyłoby zastosowanie kolorowego żwiru płukanego w moim oczku, czerwonych kamieni polnych wśród roślin, białych otoczaków na opasce wokół domu…).mój ogród jest w powijakach (w końcu sama go robię) ale plan na najbliższe lata mam jasno określony. Oczka są zgłoszone w urzędzie, nawet wykopane…ale puste, bo niestety wszystko rozbija się o fundusze, które cierpliwie odkładam. Tona gnejsu to co prawda kropla w morzu moich ogrodowych potrzeb, ale jedno oczko wodne z pewnością wypełni :)

Uzasadnienie: Za wyjątkowo sprecyzowane swoje plany ogrodowe i jasne określenie w nich roli gnejsu. Ponadto za dostrzeżenie jego zalet nie tylko wizualnych, ale także wpływających na ekosystem.

.

II nagroda – szpilka gnejsowa – MAGDA M. za następujący komentarz:

„…Gnejsy to surowy, a jednocześnie wyrafinowany produkt…” uważam zdanie w 100% trafne. Bo czyż elegancja nie bierze się z tego co surowe, naturalne i niepowtarzalne??? Gdzie zatem tkwi sedno tego wyrafinowania ? Myślę, że w ponadczasowości i uniwersalności kruszywa. Efektowne w nowoczesnym ogrodzie, w różnych odsłonach ścieżek i murków z płytek laminowanych, surowych gabionów, czy w aranżacjach dekoracyjnych ze szpilek, kory i otoczaków na nowoczesnej, kamiennej rabacie. A w ogrodzie rustykalnym? To samo kruszywo, ale z innym obliczem!!! Kręte ścieżki z luźno poukładanych płytek łupanych, rozrzucone otoczaki rozświetlające zacieniony zakątek czy głazy wynurzające się zza oczka wodnego. Który produkt najbardziej pasowałby do mojego ogrodu? …… Mając ogród w stylu rustykalnym i … 1 waleczne serce, 2 pracowite ręce, 100 pomysłów w głowie – wybrałabym płytkę łupaną szarą, aby ułożyć z niej i poprowadzić ścieżki do najurokliwszych zakątków w moim ogrodzie.

Uzasadnienie: Za dojrzałe sprecyzowanie uniwersalnej roli gnejsu w różnych stylach ogrodowych. Ponadto dostrzeżenie jego wyjątkowego wyrafinowania oraz elegancji, która w ogrodach bierze się z surowości i naturalności materiałów.

.

III nagroda – zegar gnejsowy – KLAUDIA za następujący komentarz:

Ptaszki rano przyniosły mi nie byle jaką nowinę
Po usłyszeniu której miałam rozradowaną minę.
Tomek z ZogrodemnaTy.pl swój podręcznik wydaje
I jeszcze nagrody z Gnejsy.pl hojnie rozdaje
Oczy mi się rozświetliły, serce szybciej zaczęło bić,
Bo o korze kamiennej marzę od dawna – co tu kryć!
Mój Mężuś też byłby bardzo zadowolony,
Bo uszłoby Mu spełnianie zachcianek żony.
Ukryte szczęście w tym by też było,
Bo ze świnki-skarbonki by Mu nie ubyło.
A skrzętnie odkładaną i zaoszczędzoną gotówkę
Wydałby na jakąś starą, lecz sprawną motorówkę.
A ja tonę kory wyłożyłabym osobiście z namaszczeniem
I pięknie umieściła na rabacie między każdym nasadzeniem.
Bo ręce moje ciężkiej pracy wcale się nie boją
A mój ogród jest moim wytchnieniem i ostoją.
Z okna tarasu rabatę co dzień bym podziwiała
I nieustannie ze szczęścia bym się uśmiechała.
Żartuję sobie, że kora kamienna jest tak piękna i niebanalna,
Że mogłabym ją położyć na ścianach w sypialniach.
Na twarzy Męża pojawiłoby się jednak zaskoczenie
Że z ogrodu do sypialni przenoszę swoje zboczenie :)
Kora kamienna jest trwała i wiatr jej nie wydmuchuje
Jest elegancka i doskonale bose stopy masuje.
Gdy rabata będzie skończona i dopieszczona w całości
Zorganizujemy przyjęcie i zaprosimy zacnych Gości
Tomek i ekipa z Gnejsy.pl też będzie zaproszona
A ja latać będę z pysznościami między gośćmi rozanielona.
Bo wdzięczność przepełniać będzie moje serce
Jeśli taki cudowny prezent dostanę na swoje ręce.

Uzasadnienie: Za ogromną kreatywność, pracowitość i zaangażowanie w konkurs.

.

Nagrody pocieszenia – zestawy firmowych gadżetów:

 • Dorota za następujący komentarz:
Piekny blog cudne zdjecia , ogrody jak marzenie ale coz niestety tylko marzenie . Cale moje zycie to tworzenie czegos z niczego wszedzie gdzie mieszkalam zostawialam po sobie ogrod , teraz mam juz swoje miejsce male socjalne mieszkanko na komunalnym osiedlu gdzie bloki sa ze starych magazynow skaldow budowlanych gdzie ziemia jest jednym wielkim smietniskiem , probujac zalozyc ogrodek malutki ale zeby byl pod kazda rosline kopalam dolki kilofem i sadzilam podlewalam dbalam . Plakalam jak slabsze roslinki usychaly , sasiedzi sie smiali ze po co na co typowa bieda z nedza byle cos zjesc , wyspac sie po co dbac o otoczenie . Minelo kilka lat mocne roslinki sie rozrosly i ciesza oko mam swoja oaze zieleni na osiedlu ,, slamsy ” jak nazywaja nasze osiedle okoliczni posiadacze domow z ogrodami , ale ciesze sie z tego co mam ze mam gdzie usiasc z ksiazka , wypic herbate i posiedziec wsrod zieleni . Taka kora jest poza moim zasiegiem finansowym ale moze uda mi sie wygrac konkurs , choc w to watpie ale chcialam sie kous pochwalic ze jesli sie chce to mozna stworzyc ogrod wszedzie nawet na wysypisku . Kocham rosliny , prace przy nich to dla mnie relax i odpoczynek mam mnostwo roslin w domu chyba pomad 50 kwiatow w 34 metrowym mieszkaniu , fajne iglaki w ogrodku z ktorych nieudolnie tworze namiastke bonsai i to moj maly swiat ktory moze ozdobic piekna kora kamiena

Uzasadnienie: za silnego ducha życiowej walki i nie tracenie zapału oraz chęci do dekorowania przestrzeni, mimo wielkich przeciwności losu.

.

 • grzebyczkowy świat…”codziennie po godzince”… za następujący komentarz:
Będę nieskromna… ale od zawsze kocham kamień i myślę, że kto jak kto… ale to chyba właśnie ja i mój grzebyczkowy świat wie jak wykorzystać kolejną tonę kamyczków… Bez większego znaczenia jaki to będzie kamień… bez zastanawiania się… kombinowania… rozmyślania… bez planowania i szukania nowych koncepcji… Doskonale wiem i potrafię każdy kamień wkomponować w moje roślinne nasadzenia dziesiątek nowych hortensji, szałwii, żurawek, host i brzózek… Potrafię wpasować każdy kamień, by zespolić i zharmonizować w jedną całość moje rabatki… Mam doświadczenie, w układaniu kamieni, ponieważ od wielu już lat w większości sama i własnymi rękoma przeniosłam wiele ton kamienia i zapewniam, że przeniosę kolejną… Komponuję, przerabiam i wciąż buduję swój kamienny ogród bez trawnika… a nowe zakątki czekają na kamienne uzupełnienia… Ale i cudny zegar znajdzie miejsce w moich domowych salonach… równie kamienne są moje wnętrza i wciąż czekają na piękny wystrój… Pozdrawiam Jola

Uzasadnienie: Za wielkie zamiłowanie do kamieni i niesamowitą wyobraźnię w kształtowaniu nimi ogrodów.

.

 • Bo Radek za następujący komentarz:
Tona to dużo…i mało jednocześnie. Trzeba się dobrze zastanowić, żeby uzyskać odpowiedni efekt i materiału nie zabrakło.
Usiadłem, policzyłem i wyszło mi, że tona gnejsu idealnie wpasuje się w pewną górkę. Górka, nietypowa, bo o kształcie rogalika – to nic innego, jak sprytnie ukształtowany nasyp naszej bio oczyszczalni. Żona uformowała na niej 2 kondygnacje z kamienną ścieżką/półką pośrodku. Obsadziła wrzosami na dole a jałowcami płożącymi wyżej – wszystko od strony domu. Na tyłach górki (na garbie) irgami płożącymi – to od strony ulicy. I właśnie tu mamy kłopot z uciążliwymi chwastami. A to przecież reprezentacyjna część, bo na widoku przechodniów!
Kora kamienna o średniej lub grubej frakcji upiększy nasz przedogródek i uatrakcyjni górkę. Jeszcze kilka gnejsowych kamyczków między wrzosami i będzie przepięknie.
Żona nie będzie mnie więcej gonić do kolejnego przekopywania wszędobylskich chwastów!
Kora kamienna ma jeszcze 2 ogromne zalety.
Gnejs nie rozkłada się, więc to jednorazowa inwestycja – nie trzeba będzie w przyszłości uzupełniać braków.
I najważniejsze! Na naszej górce żadna ulewa jej nie zmyje!
Świetny materiał (i gnejs i artykuł), Gnejsy polubione, artykuł udostępniony.

Uzasadnienie: Za dostrzeżenie kolejnych cech kory kamiennej, które bez wątpienia wpływają na jej praktyczne zastosowanie w ogrodzie.

.

 • Danuta Machula za następujący komentarz:
Kolejne inspiracje zapierające dech,ale GNEJSY pobiły wszystkie inne.To przecież biżuteria wśród kamieni!!! Od tygodnia czytam i oglądam:zastosowanie ,rodzaje,gatunki,walory, pochodzenie i mnóstwo inspiracji…oglądam kamienie w moim ogrodzie-może mam głaz gejsowy? ale nie mam (: A może tak handel wymienny??? oddam moje kamienie w ilości 2 tony+1 tona za transport dodam,że jest w czym wybierać …pozdrawiam i czekam na propozycje…

Uzasadnienie: Za ciekawe określenie gnejsów: „biżuteria wśród kamieni”, a ponadto duże poczucie humoru i ewidentną „żyłkę handlową” w obrocie kamieniami.

.

 • Ewa za następujący komentarz:
Wszystkie przedstawione produkty z łatwością można dopasować do każdego rodzaju ogrodu, czy jest on w stylu nowoczesnym, rustykalnym, japońskim czy po prostu robiony według swojego stylu. Gnejs jest uniwersalny i trwały co jest niewątpliwą zaletą. Reszta jest tylko naszą wyobraźnią w jaki sposób zostanie użyty i wyeksponowany, a tej nie brakuje wszystkim ogrodnikom.
Mnie najbardziej urzekła kora gnejsowa, i ta o większych rozmiarach i ta całkiem mała. Dla mnie ma ona jeden podstawowy atut, oprócz oczywiście ciekawego wyglądu – jego odczyn ph jest słabo kwaśny bo tylko 5,5 co jest bardzo ważne przy nasadzeniu roślin, które nie lubią zbyt kwaśnego podłoża. Jest to doskonała alternatywa dla kory, która mocno zakwasza ziemię, np.lawenda lubi wapienne podłoże i taka kora byłaby idealna dla niej. Poza tym kora jest mniej trwała w przeciwieństwie do gnejsu, co jest oczywiście następnym dużym plusem. Do tej kory gnejsowej dołożyłabym w moim ogrodzie szpilki gnejsowe, są rewelacyjne! Jedna taka wystarczy i już ogród nabiera innej perspektywy, tajemniczości wręcz. A szczytem marzeń byłby zegar słoneczny wykuty w takim gnejsie, ale to chyba zbyt daleko idąca moja wyobraźnia…
Jedno jest pewne, gnejsy i to co można z nich stworzyć, wystarczająco pozytywnie zamieszały mi w głowie.

Uzasadnienie: Za dostrzeżenie uniwersalnego charakteru i bardzo dobrych właściwości kory kamiennej, która poza wyglądem posiada również korzystne właściwości dla roślin.

.

Ponadto. Ze względu na tak dużą liczbę komentarzy, które zasługiwały na nagrodę, postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić jeszcze trzy, których Autorzy również otrzymają nagrodę pocieszenia. A są to:

 • Agnieszka B za następujący komentarz:
Witam – każdy z biorących udział w tym konkursie ma cichą nadzieję na wygraną… Ja mam resztki nadziei, jak do tej pory szczęścia nie miałam… Są tu ogrodniczki, których ogrody to prawdziwe perełki, a kamień dodałby ich ogrodom jeszcze większej rangi, uroku, dostojeństwa… Mój 3,5-arowy ogród choć skromny – jest najcudowniejszym dla mnie miejscem na ziemi! Tworzymy go z mężem od 6 lat i jeszcze wiele przed nami… Mamy niewielką rabatę z białego żwiru, na której rosną różne odmiany funkii, juka, szczepiona trzmielina, karłowe iglaki oraz trawy… Marzyłby mi się taki gnejsowy murek otaczający rabatę… albo też kamienna rzeczka wypływająca z rabaty z otoczaków gnejsowych lub kory kamiennej… taki rwący potok… :-)Pięknie by to wyglądało… Sama szpilka gnejsowa byłaby cudownym akcentem… :-)Uważam, że najpiękniejsze aranżacje ogrodowe to te tworzone z naturalnych produktów jak kamień i drewno… To z nich można wyczarować i stworzyć najukochańsze dla nas zakątki ogrodowe… Gnejs byłby cudownym spełnieniem naszych kamiennych marzeń! Życzę Ci Tomku oraz przedstawicielom Firmy Gnejsy.pl wytrwałości w wyborze finalistów konkursu, a wszystkim biorącym udział, aby zostali zwycięzcami! Niech nasze marzenia się spełniają… :-)

Uzasadnienie: za dostrzeżenie, poza właściwościami kory, strasznie trudnego wyboru, jaki czeka organizatorów konkursu.

.

 • Rafał – mąż szalonej ogrodniczki za następujący komentarz:
Ostatni dzień konkursu… moja zakręcona ogrodniczka (czyt. żona Klaudia) w swoim żywiole bo właśnie wróciła z zakupów (pojechała po coś na obiad) – bagażnik pełny sezonowych kwiatów… to ja muszę działać tutaj :)Od kilku dni słyszę o Waszym konkursie z wspaniałymi nagrodami. Niestety żonka czytając te ciekawe komentarze pod postem poddała się na wstępie. Jednak tak ją zainspirowaliście lekturą, że wracam wczoraj wieczorem z pracy a krejzolka śpi z kartką w ręce. Pytam rano co to? A ona podekscytowana: „mój projekt naszego ogródka z gnejsem w roli głównej”. Powiem szczerze, że ogród to oczko w głowie mojej Klaudusii. Potrafi sobie coś w nim wyobrazić a potem slońce czy deszcz idzie i grzebie w ziemi jak kret i zawsze wychodzi jej imponujący efekt. Dlatego nic z tego jej projektu nie rozumiem ale wiem, że będzie kiedyś super. 2 lata temu zafascynowała się ogrodami japońskimi, które zwiedzaliśmy. Od tego czasu każda dokupiona roślinka nie jest przypadkowa. „Stare” przeszły japońską metamorfozę. Mamy już japońską skarpę pokrytą kora kamienną i kwiecistym wodospadem, rabatę gnejsową z trawami ozdobnymi. Niestety ogród marzeń K. nie skończony. Brakuje tła, obrzeży i bramy. Nie o zapał tu chodzi ( bo tego to w nadmiarze). Przy 2 dzieci wydatki są zawsze i tak moja kochana K. przekłada swoje marzenia z miesiąca na miesiąc. Wracając do mojej porannej rozmowy z małżonką… chwile później żałowałem, że zaczynałem temat jej projektu :)Zrozumiałem tyle, że najwięcej potrzebowalibyśmy otoczaki gnejsowe bo moglibyśmy nimi: 1. wypełnić wszystkie rabaty – pięknie wyeksponowałoby to wszystkie rośliny i byłoby pięknym tłem dla nich. 2. Ja ponoć zrobiłbym cudowne kosze gabionowe i pojemniki na kwiaty przy wejściu. 3. oddzielilibyśmy murkami z nich zrobionymi część wypoczynkową ogrodu od warzywniaka 4. grządki żonki zyskałyby nowy wygląd bo byłyby podniesione i obrzeża zrobione również z gnejsu. 5. teraz do 1 czerwca czeka mnie budowa domku dla dzieci na ogródku (prezent na dzień dziecka) więc łagodne otoczaki wyglądałyby idealnie pod białym domkiem. 6. i teraz mój pomysł: przy okazji zakupu drewna na domek kupiłbym go więcej i stworzył bramę ogrodową łącząc gabiony wypełnione otoczakami gnejsowymi (zamiast słupków) i przęsła drewniane :)oczywiście marzą się żonce jeszcze nasze wydeptane ścieżki pokryć płytami łupanymi szarymi i kilka „szpilek” pięknie komponującymi się w tym naszym ogrodzie japońskim. hmmm… i pomyśleć, że to piękne marzenie można dzięki Wam spełnić i nie tylko moja żonka na tym by skorzystała :)Żona w swoim żywiole, dzieci w nowym domku a ja wreszcie w spokoju na hamaku :)pozdrawiam wszystkich szalonych ogrodników i tych wspierających małżonków :)

Uzasadnienie: Za zaangażowanie w konkurs, poczucie humoru, a także konkretne pomysły na wykorzystanie produktów gnejsowych. Ponadto za reprezentowanie męskiej części ogrodniczego społeczeństwa, która jest w zdecydowanej mniejszości. Przynajmniej w tym konkursie.

.

 • Mirka Piękna za następujący komentarz:
Kamień w ogrodzie zawsze stanowi ciekawą oprawę. To natura dostarcza nam materiału do tworzenia radosnych zakątków, oryginalnych nie tylko w roślinność ale architekturę krajobrazu. Gnejs należy do ważniejszych grup skał metamorficznych, który łączy w sobie kilka istotnych cech umożliwiających zastosowanie go do różnorodnych realizacji. Można wykorzystać do ogrodzenia, gabionów, na skalniaki, nawierzchnie, murki itp. Nasze ogrody zdecydowanie podniosą swoje walory kiedy zastosujemy korę kamienną, tworzącą niepowtarzalny klimat, wijącą się jak strumyk pośród traw i kwiatów. Moja wyobraźnia podpowiada, że obok znajduje się wyniosła, dumna szpilka a może kamień gnejsowy, na którym czas się zatrzymał … . Jakaż estetyka zagościła w moich marzeniach a może sen się ziści … . A gdyby tak puścić wodze fantazji i z kamienia rzeźbę stworzyć, taką, która będzie patronem działki a może majestatem wśród kwitnących róż ?

Uzasadnienie: Za dobrą znajomość materiałów gnejsowych, ale przede wszystkim za fajną aktywność konkursową, akcentowanie swojej obecności i aktywność na stronie Gnejsy.pl

.

Zwycięzców proszę o kontakt na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl

Wszystkim Uczestnikom zabawy raz jeszcze wielkie dzięki. Było nam bardzo miło czytać Wasze komentarze! Już dziś zapraszamy do kolejnych konkursów na blogu.

.

1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 02.04.2017r.: Wiosenno – wielkanocny konkurs: najładniejsze dekoracje świąteczne.

Zanim przejdę do ogłoszenia wyników, chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za udział w zabawie. Zarówno tym, którzy nadesłali swoje zdjęcia, jak również wszystkim, którzy oddali swoje głosy na zdjęcia konkursowe.

Wasza frekwencja i aktywność przerosła moje najśmielsze wyobrażenia, więc tym bardziej cieszę się, że ten konkurs wzbudził takie zainteresowanie i przyczynił się do tylu emocji. Myślę, że to wyraźnie pokazuje, że takie zabawy są potrzebne, przede wszystkim ze względu na możliwość wspólnej zabawy, a przy okazji możliwość zdobycia nagród.

Dlatego obiecuję, że będę starał się podobne konkursy organizować, a z potencjalnymi sponsorami rozmawiać, aby aktywnie wspierali Nas nagrodami.

Pozwólcie, że przed wynikami podzielę się jeszcze z Wami kilkoma liczbami, które najlepiej obrazują, że zabawa była udana. Zresztą podobnie jak było przy konkursie świąteczno – noworocznym:

 • 41 zdjęcia zostały zgłoszone do konkursu,
 • 80 641 to liczba odbiorców postu konkursowego,
 • 7373 to Wasze reakcje na ten konkurs tzn. komentarze i udostępnienia,
 • 45442 to Wasze kliknięcia postu konkursowego

Jeszcze raz wielkie dzięki za te liczby, które najlepiej pokazują Wasze zaangażowanie w tą zabawę.

Myślę więc, że z czystym sumieniem mogę przejść do ogłoszenia Zwycięzców. Nadmienię tylko, że wybór był dla mnie pioruńsko trudny. Najchętniej nagrodziłbym Was wszystkich, ale niestety takich możliwości nie mam.

Dlatego starałem się rozdysponować nagrody najlepiej, jak to tylko możliwe, dostosowując się jednocześnie do zasad określonych w poście.

.

WYNIKI

.

I. Według kryteriów określonych w poście konkursowym.

Nagroda według głosowania na facebooku:

 • Za największą ilość głosów: zestaw nr 1 – zdjęcie, które zdobyło 427 głosów

P1310059

.

Nagroda według mojego wyboru, który był dla mnie przeokropnie trudny:

 • Zestaw nr 2 – za bardzo gustowną dekorację, która wyśmienicie komponuje się całym wystrojem

FB_IMG_1482181946092-COLLAGE

Nagroda dla bardzo aktywnie głosującego na zdjęcia konkursowe. Wybór był równie trudny, ponieważ głosujących było bardzo dużo. Także tych szczególnie zaangażowanych. Niemniej musiałem wybrać tylko jedną Osobę.

 • Zestaw nr 3 – dla aktywnie uczestniczącej w zabawie, komentującej i wspierającej Uczestników: Danuty Jankowskiej Trojanowskiej.

Zwycięzców proszę o kontakt na adres: kontakt@zogrodemnaty.pl

Wszystkim Uczestnikom zabawy raz jeszcze wielkie dzięki. Było mi bardzo miło.

1_zogrodemnaty

Konkurs w poście z dnia 26.12.2016r.: Świąteczno – noworoczny konkurs: najładniejsze dekoracje świąteczne.

Zanim przejdę do ogłoszenia wyników, chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za udział w zabawie. Zarówno tym, którzy nadesłali swoje zdjęcia, jak również wszystkim, którzy oddali swoje głosy na zdjęcia konkursowe.

Wasza frekwencja i aktywność przerosła moje najśmielsze wyobrażenia, więc tym bardziej cieszę się, że ten konkurs wzbudził takie zainteresowanie i przyczynił się do tylu emocji. Myślę, że to wyraźnie pokazuje, że takie zabawy są potrzebne, przede wszystkim ze względu na możliwość wspólnej zabawy, a przy okazji możliwość zdobycia nagród.

Dlatego obiecuję, że będę starał się podobne konkursy organizować, a z potencjalnymi sponsorami rozmawiać, aby aktywnie wspierali Nas nagrodami.

Pozwólcie, że przed wynikami podzielę się jeszcze z Wami kilkoma liczbami, które najlepiej obrazują, że zabawa była udana:

 • 73 zdjęcia zostały zgłoszone do konkursu,
 • 150 245 to liczba odbiorców postu konkursowego,
 • 16 410 to Wasze reakcje na ten konkurs tzn. komentarze i udostępnienia,
 • 117 624 to Wasze kliknięcia postu konkursowego, w tym 102 523 to kliknięcia w zgłoszone zdjęcia.

Jeszcze raz wielkie dzięki za te liczby, które najlepiej pokazują Wasze zaangażowanie w tą zabawę.

Myślę więc, że z czystym sumieniem mogę przejść do ogłoszenia Zwycięzców. Nadmienię tylko, że wybór był dla mnie pioruńsko trudny, najtrudniejszy ze wszystkich dotychczasowych konkursów. Najchętniej nagrodziłbym Was wszystkich, ale niestety takich możliwości nie mam. Udało mi się natomiast wygospodarować trochę nagród dodatkowych, poza tymi, które były ogłoszone w konkursowym wpisie: Świąteczno – noworoczny konkurs: najładniejsze dekoracje świąteczne.

Dlatego starałem się rozdysponować je najlepiej, jak to tylko możliwe, w miarę możliwości wybierając Osoby, których zdjęcia byłby najciekawsze, Osoby najaktywniejsze, najwięcej udzielające się i ogólnie, z każdej możliwej strony konkursu.

.

WYNIKI

.

I. Według kryteriów określonych w poście konkursowym:

Nagrody według głosowania na facebooku:

 • Za największą ilość głosów w kategorii nagród rzeczowych: nagroda nr 1 – IWONA KOSTRZEWA, zdobywczyni 845 głosów

2a

 • Za drugą liczbę głosów w kategorii nagród rzeczowych: nagroda nr 2 – JADZIA HOŁUJ, zdobywczyni 709 głosów

1

 • Za największą liczbę głosów w kategorii zaproszeń: zaproszenie nr 1 – AGA SOBCZAK, zdobywczyni 256 głosów

24

 • Za drugą liczbę głosów w kategorii zaproszeń: zaproszenie nr 2 – KASIA PILARSKA, zdobywczyni 91 głosów

29

.

Nagrody według mojego wyboru, który był dla mnie przeokropnie trudny:

 • W kategorii nagród rzeczowych: nagroda nr 3 – DARIA NITECKA – za bardzo pomysłową i niezwykle pracochłonną dekorację z makaronów

6

 • W kategorii nagród rzeczowych: nagroda nr 4 – JOLANTA GRZEBYK – za bardzo, bardzo dużą i zróżnicowaną liczbę ozdób, a do tego utrzymujących się w przyjemnym, nastrojowym klimacie

23

 • W kategorii zaproszeń: zaproszenie nr 3 – EWA CEGIEŁA – za bardzo pomysłowy, zimowy stroik

59

.

II. Wyniki dodatkowe:

Nagrody dodatkowe, ustalone przez Sponsora Firmę Rolmarket, w trakcie trwania konkursu, ze względu na Wasze bardzo duże zaangażowanie:

 • Nagroda rzeczowa: nagroda dla bardzo aktywnie głosującego na zdjęcia konkursowe – AGNIESZKA JEDZINIAK
 • Nagroda rzeczowa: nagroda za ciekawe zdjęcie konkursowe – JUSTYNA JAKIMIUK – za bardzo atrakcyjną świąteczną bombkę

64

 • Nagroda rzeczowa: nagroda za ciekawe zdjęcie konkursowe – GRAŻYNA SZLOSAREK – za bardzo atrakcyjną i urozmaiconą dekorację tarasu

31

.

Nagrody dodatkowe, ustalone przez Sponsora Firmę Minieuroland, w trakcie trwania konkursu, ze względu na Wasze bardzo duże zaangażowanie:

 • Zaproszenie specjalne – MAGDA MIKOŁAJCZAK – za ciekawy i naturalny stroik

25

.

Nagrody dodatkowe, ustalone przeze mnie, w trakcie trwania konkursu:

 • Upominek rzeczowy: nagroda za największą aktywność podczas głosowania, największą walkę o swoje zdjęcie, wszechstronne zabiegi i nakłanianie do wspólnej zabawy – KINGA LATECKA

.

Dodatkowe, drobne nagrody pocieszenia, ustalone przez mnie, dziś w nocy, podczas opracowywania wyników konkursu. Jednym słowem dla kolejnych osób, które chciałbym wyróżnić, mimo iż zdaję sobie sprawę, że i tak wszystkich nie mam możliwości uwzględnić:

 • Za aktywność podczas głosowania: KAZIMIERA MACIEJOWSKA
 • Za aktywność podczas głosowania: MAŁGORZATA ADAMCZYK
 • Za aktywność podczas głosowania: GRAŻYNA MARIA KASZUBA
 • Za aktywność podczas głosowania: KRYSTYNA MAXYM
 • Za aktywność podczas głosowania: JUSTYNA ROMAN KOCIOŁEK
 • Za aktywność podczas głosowania: EWA SKWAREK
 • Za aktywność podczas głosowania: MARIA SKRZYPIEC
 • Za aktywność podczas głosowania: LODZIA JASZCZUK
 • Za aktywność podczas głosowania: KASIA ŻUKROWSKA

.

I to wszystkie wyniki nagrodzonych. Lista nagród wydłużyła się znacznie, co dało mi możliwość uwzględnienia większej liczby Osób. Choć i tak czuję niedosyt, chciałbym nagrodzić i wyróżnić jeszcze wiele, wiele więcej. Im wszystkim raz jeszcze dziękuję za udział i zapraszam do kolejnych wspólnych konkursów.

Między innymi do TEGO, który już uruchomiłem na blogu, ze względu na tak duże zainteresowanie konkursami zdjęciowymi. Będzie on miał formułę ciągłą i w każdym miesiącu będzie wybierane i nagradzane ZDJĘCIE MIESIĄCA. Myślę, że ta zabawa przypadnie Wam do gustu i wejdzie do stałego kalendarza Waszych ogrodniczych atrakcji.

Zwycięzcom obecnego konkursu serdecznie gratuluję i proszę o kontakt mailowy (przesłanie swojego adresu) na adres: kontakt@e-vs.pl.

.

Jeszcze raz wszystkim WIELKIE DZIĘKI ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ I WASZE ZAANGAŻOWANIE!!

Krótka aktualizacja:

Zwyciężczyni jednej z powyższych nagród – JADZIA HOŁUJ, której nagroda przypadła właśnie w drodze głosowania, również postanowiła nagrodzić trzy osoby, które oddały na Nią głos. I są to:

 • JOLANTA MISIAKIEWICZ
 • ALKA MROWIEC
 • OLIWIA GANCAREK

Dodam, że nagrodami będą sadzonki róży. Super, dzięki!

.

1_zogrodemnaty

.Konkurs w poście z dnia 10.12.2016r.: Przedświąteczne prezenty i konkursy dla Czytelników bloga „Z ogrodem na TY”.

Według kryteriów określonych w poście, wybór Zwycięzców jest następujący:

 • ponieważ to konkurs nr 4, więc Zwycięzcą zestawu nr 1 jest osoba, która zamieściła komentarz jako czwarta czyli Michał
 • ponieważ mamy dzień 18., więc Zwycięzcą zestawu nr 2 jest osoba, która zamieściła komentarz jako osiemnasta czyli Hulewicz Agnieszka
 • ponieważ choinki, o których była mowa kojarzą się z Wigilią, a ta przypada na 24. grudnia, więc Zwycięzcą zestawu nr 3 jest osoba, która zamieściła komentarz jako dwudziesta czwarta czyli Emil
 • a 4 + 18 + 24 = 46, więc Zwycięzcą zestawu nr 4 jest osoba, która zamieściła komentarz jako czterdziesta szósta czyli Major

Oczywiście swoich komentarzy w tych obliczeniach nie biorę pod uwagę.

Zwycięzcom gratuluję i proszę o kontakt mailowy na adres: kontakt@e-vs.pl

Pozostałym Uczestnikom konkursu również gratuluję i zapraszam do zabawy w kolejnych..

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.