Zabawa i poznawanie nowych rzeczy to obowiązek ogrodnika!

eska summer city minieuroland klodzko zogrodemnaty
eska summer city minieuroland klodzko zogrodemnaty

Nie minęły jeszcze dwa tygodnie odkąd gościłem w niesamowitym Minieurolandzie, a tymczasem przyjemność ta, spotkała mnie ponownie.

Na kolejne zaproszenie Organizatorów, miałem możliwość wzięcia udziału w imprezie Eska Summer City. Tak kolorowej jak sam Minieuroland. Co więcej, miałem przyjemność “występów” na scenie czyli “ramię w ramię” wraz Ekipą Minieurolandu i Radia Eska, współtworzyć to wydarzenie. Nie muszę chyba dodawać, że to dla mnie niemałe wyróżnienie.

Mimo to, ten wpis, nie tego będzie dotyczył. Ale tego, że imprezy takie jak ta, miejsca takie jak to, dają jeden bardzo ważny przekaz. A konkretnie taki, że zabawa i poznawanie nowych rzeczy to obowiązek ogrodnika! I to w dosłownym tych słów znaczeniu.

Aby to uzasadnić, na wstępie, proponuję krótką zdjęciową relację z tego wydarzenia.

.

Przygotowania

eska summer city minieuroland zogrodemnaty1 eska summer city minieuroland zogrodemnaty2 eska summer city minieuroland zogrodemnaty3 eska summer city minieuroland zogrodemnaty4 eska summer city minieuroland zogrodemnaty5 eska summer city minieuroland zogrodemnaty6 eska summer city minieuroland zogrodemnaty7 eska summer city minieuroland zogrodemnaty8

I oczywiście chwila relaksu. Ponieważ, wbrew pozorom, przygotowania i rozłożenie wszystkiego, to nie jest taka prosta sprawa.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty9 eska summer city minieuroland zogrodemnaty11

.

Impreza

A w roli głównej oczywiście Minieuroland i Radio Eska oraz super dziewczyny.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty12

W dalszej kolejności my czyli ja i cała nasza ekipa, która zamieszania narobiła niemało. Jednak po kolei.

Przygotowując się do wyjazdu, układając plan i scenariusz naszego pobytu, zaplanowaliśmy kilka atrakcji. Tym bardziej, że mieliśmy przydzielony czas na scenie głównej, który chcieliśmy ciekawie zagospodarować.

Idealnym pomysłem był więc pokaz sprzętu ogrodniczego, połączony z konkursami i cennymi nagrodami. I co ważne sprzętu, który ma zainteresować każdego. Długo zastanawialiśmy się na co postawić, czy na traktor, czy na inną “poważniejszą” maszynę, ale postawiliśmy na coś zupełnie innego.

Można powiedzieć na czarnego konia, którym był sprzęt, będący zdecydowaną nowością, ale jednocześnie przyszłością ogrodnictwa i sprzętem godnym XXI wieku. Jak się okazało nie pomyliliśmy się. Zainteresowanie wzbudził ogromne. Co przełożyło się na frekwencje konkursowe.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty13

.

Konkurs nr 1

Czyli ścieżka sprawnościowa, mająca kilka punktów, w których trzeba było wykazać się zręcznością, szybkością i umiejętnościami w obsłudze sprzętów. Oczywiście tych, które przywieźliśmy.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty14 eska summer city minieuroland zogrodemnaty15 eska summer city minieuroland zogrodemnaty16 eska summer city minieuroland zogrodemnaty17 eska summer city minieuroland zogrodemnaty18

W roli juniorów, sekundantów, pomiarowych czasu: ja oraz sympatyczna Pani, przedstawicielka Organizatora imprezy.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty19

Oszczędzę w tej chwili wyjaśniania szczegółów toru sprawnościowego, można to mniej więcej zobaczyć na poniższych kilku ujęciach.

Linia startu.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty20

Pierwsza sprawność – pompowanie koła.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty21 eska summer city minieuroland zogrodemnaty22

Druga sprawność – dmuchanie.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty23

Trzecia sprawność – przycinka.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty24 eska summer city minieuroland zogrodemnaty25

Czwarta sprawność – załadunek drewna.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty26

Linia mety.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty27

I to samo kolejni Śmiałkowie.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty28

Co bardzo ważne, również płci pięknej. A to dowód na to, że sprzęt był bardzo przyjazny.

Po pierwsze, że ładny, super estetyczny, a ponadto niezwykle prosty w obsłudze. Żadnych paliw, żadnych kabli, żadnych olejów, żadnych linek rozruchowych itd. Tylko bateria akumulatorowa i jeden przycisk do uruchomienia. Nie dziwię się więc, że i kobiety rwały się do pracy.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty29 eska summer city minieuroland zogrodemnaty30 eska summer city minieuroland zogrodemnaty31

I jak się okazywało, kończyły z czasami lepszymi od niejednego mężczyzny.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty32

I bardzo dobrze, bo wszystko odbywało się pod czujnym okiem Koleżanek z Radia Eska.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty33

Może więc i dlatego tych Śmiałków do konkursu było tak wielu.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty34 eska summer city minieuroland zogrodemnaty35 eska summer city minieuroland zogrodemnaty36 eska summer city minieuroland zogrodemnaty37 eska summer city minieuroland zogrodemnaty38 eska summer city minieuroland zogrodemnaty39 eska summer city minieuroland zogrodemnaty40 eska summer city minieuroland zogrodemnaty41 eska summer city minieuroland zogrodemnaty42 eska summer city minieuroland zogrodemnaty43 eska summer city minieuroland zogrodemnaty44 eska summer city minieuroland zogrodemnaty45

W każdym razie zwycięzca był tylko jeden. Oprócz gratulacji,

eska summer city minieuroland zogrodemnaty46

otrzymał również cenną nagrodę.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty47

Co ważne, na oczach całej publiczności i w błysku fleszy.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty48 eska summer city minieuroland zogrodemnaty49

Pozostali uczestnicy zadowolili się nagrodami pocieszenia.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty50 eska summer city minieuroland zogrodemnaty51 eska summer city minieuroland zogrodemnaty52

A Dziewczyny były cały czas skupione i gotowe do wyłapania najciekawszych momentów.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty53

.

Konkurs nr 2

Czyli dla tych, którzy bardziej niż w predyspozycje fizyczne, wierzą w swoją wiedzę i element szczęścia.

A zasady były proste. Poprawnie nazwać wszystkie urządzenia, które przywieźliśmy, zapisać na kartce, podpisać się, podać numer telefonu i wrzucić do urny.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty54

Takiej oto, komisyjnie zaplombowanej.

F712zogrodemnaty

eska summer city minieuroland zogrodemnaty55 eska summer city minieuroland zogrodemnaty56 eska summer city minieuroland zogrodemnaty57 eska summer city minieuroland zogrodemnaty58

Śmiałków było bardzo wielu, a wśród nich oczywiście Dziewczyny Radia Eska. Muszę powiedzieć, że wykazały się dobrą wiedzą.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty59

Co więcej zaprzyjaźniły się z naszym sprzętem na dłużej. Właściwie było im z nim do twarzy i gdyby nie to, że go potrzebowaliśmy, być może byśmy go nawet sprezentowali.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty60

Na zakończenie imprezy, na scenie, osobiście wylosowałem zwycięzcę. A konkretnie zwyciężczynię.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty61

Ponieważ była już nieobecna na imprezie, Organizator do niej dzwonił i uzgodnił zasadę wręczenia nagrody.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty62

Ale to oczywiście nie koniec atrakcji. Kolejną nagrodę, można powiedzieć specjalną, wręczyliśmy na ręce przesympatycznego, kolejnego przedstawiciela Organizatora, a mówiąc precyzyjnie przedstawiciela ogrodników, którzy własnymi rękami dbają o ten niesamowity ogród. A dlaczego nie? Niech tam dobrze służy.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty63 eska summer city minieuroland zogrodemnaty64

Jak więc widać, dzień był bardzo intensywnie pracowity. A to jeszcze nie był koniec.

Dlatego, że cały teren po pokazach, musiał być wysprzątany. Co zrozumiałe w takim ogrodzie.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty65 eska summer city minieuroland zogrodemnaty66

Dopiero po tym wszystkim możliwa była chwila przerwy.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty67

I krótkiego zwiedzania oraz nacieszenia oczu otaczającymi nas widokami.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty68 eska summer city minieuroland zogrodemnaty69 eska summer city minieuroland zogrodemnaty70 eska summer city minieuroland zogrodemnaty71 eska summer city minieuroland zogrodemnaty72 eska summer city minieuroland zogrodemnaty73 eska summer city minieuroland zogrodemnaty74

.

Do pracy.

Nie bylibyśmy jednak sobą gdyby ten dzień tak się zakończył. Bo pokazy pokazami, konkursy konkursami, ale nic nie zastąpi prawdziwej pracy. Dlatego z wielką przyjemnością, skorzystaliśmy z przyzwolenia Właściciela terenu: róbcie co chcecie.

Na marginesie dodam, że to duże wyróżnienie i zaufanie w nasze kompetencje. Ponieważ w miejscu takim jak to, robić byle jak i byle czym, byłoby grzechem. A zepsuć cokolwiek byłoby przestępstwem.

Na szczęście sprzętu byliśmy pewni, swoich umiejętności również, zabraliśmy się do pracy i pokazu na “żywym organizmie”.

eska summer city minieuroland zogrodemnaty75 eska summer city minieuroland zogrodemnaty77 eska summer city minieuroland zogrodemnaty78 eska summer city minieuroland zogrodemnaty79 eska summer city minieuroland zogrodemnaty80 eska summer city minieuroland zogrodemnaty81

Udało się.

Na koniec chcieliśmy jeszcze wyprostować pewną wieżę, na szczęście w porę nas powstrzymano…

eska summer city minieuroland zogrodemnaty82

Wracając do początku wpisu i przesłania: zabawa i poznawanie nowych rzeczy to obowiązek ogrodnika!

Myślę, że już domyślasz się, co miałem na myśli.

Po pierwsze zabawę czyli “wychodzenie do świata”. Odwiedzanie takich miejsc jak to, gdzie nie dość, że można miło, pożytecznie i ciekawie spędzić czas, to jeszcze inspiracje można czerpać całymi garściami. Są podane na tacy w postaci gotowych kompozycji i aranżacji.

Po drugie poznawanie nowych rzeczy. Czyli wychwytywanie nowinek i to nie tylko tych dotyczących bezpośrednio roślin czy ogrodów. Ale również sprzętu, który jak ten wspomniany, jest nowością, z której pewnie niebawem wszyscy będziemy korzystali. Widać po takich pokazach, jak duże wzbudza zainteresowanie i pozytywne emocje.

A wszystko to jest nie tylko przywilejem ogrodnika, ale wręcz obowiązkiem. Chcąc być na bieżąco, wiedzieć co się w świecie ogrodniczym dzieje, trzeba w takich miejscach bywać i z takich porad korzystać.

.

Natomiast ja mam satysfakcję podwójną. Ponieważ, jak na poniższym zdjęciu, zestawienie Bloga z ogrodem na TY z takimi instytucjami jak Minieuroland i Radio Eska, to duże wyróżnienie.

Nie tylko dla mnie, ale również dla Ciebie, jako Czytelnika.

eska summer city minieuroland klodzko zogrodemnaty

Myślę więc, że wybrana przeze mnie droga jest dobra. Wychodzenie do świata czyli wyłanianie się zza monitora, to według mnie droga, którą blogi i blogerzy powinni iść. Możliwość spotkania się z Czytelnikami, na takiej imprezie jak ta, to wartość i doświadczenie szczególne. Warte kontynuowania.

Na zakończenie tradycyjna prośba do Ciebie: uważasz wpis za ciekawy, okaż to, klikając “lubię to” lub komentując. A jeśli uważasz go za wartościowy, udostępnij i podziel się z innymi.

Natomiast jeśli nie chcesz przeoczyć kolejnego wpisu, już teraz zapisz się na newslettera.

[wysija_form id=”2″]

Zdjęcie tytułowe ze strony Minieuroland

 

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

1 Comments

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *