Projekt “Krok po kroku zbuduj swój dom i ogród” z fazy projektowej wszedł w fazę wykonawczą i jak wiesz z poprzedniego postu, rozpoczęły się prace w terenie. Krok pierwszy było to wykonanie nasypów pod przyszłe budynki, następnie płyt fundamentowych, a obecnie szkieletów budynków. I właśnie temu poświęcony jest obecny, dziewiąty post tego cyklu.
.
Zanim jednak przejdziemy dalej, krótkie przypomnienie gdzie jestem na swojej drodze w tej inwestycji. A jestem, jak możesz zobaczyć na stronie głównej tego cyklu, już po takich działaniach:
.
Wykonanie szkieletów budynków
Jak pamiętasz z poprzedniej części tego cyklu, jesteśmy po wykonaniu płyt fundamentowych, na których obecnie budujemy szkielety przyszłych budynków.
Samo ich wykonanie jest czynnością budowlaną, którą w moim przypadku wykonał generalny wykonawca domów – firma W.G. Partners, a konkretnie jej podwykonawca – firma Szkieletowe Domy, która wraz z materiałami przybyła na plac budowy.
.
Natomiast z uwagi na fakt, że budowa szkieletów budynków to czynność typowo budowlana i techniczna, w odróżnieniu od wcześniejszych relacji tego cyklu, nie będę tego rozpisywał na poszczególne etapy, a zaprezentuję Ci je w materiale zdjęciowym. Natomiast jeśli będziesz miał jakieś pytania, zapraszam do kontaktu. Tymczasem spójrz jak wyglądała budowa:
@zogrodemnaty ROZPOCZYNAMY BUDOWĘ SZKIELETÓW BUDYNKÓW. Kolejny etap realizowany przez firmę @Twój dom z tiktoka oraz @domy szkieletowe 🙂 #domyszkieletowe #domszkieletowy #budowadomu #domydrewniane #polska #budowa #góry #zogrodemnaty #dom #pracebudowlane #domzogrodem
.
Krok kolejny w budowie szkieletów, a jednocześnie w mojej drodze do zakończenia inwestycji, to obicie ich membraną paro-przepuszczalną, a dodatkowo deskowanie dachu i pokrycie go papą. Kolejne czynności techniczne, spójrz zatem jak wyglądały.
.
I co dalej?
Szkielety budynków mamy wykonane, co pozwoliło na dokładny pomiar otworów okiennych i drzwiowych, po którym następuje ich zamówienie.
Kolejny etap prac to montaż stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej), co jak wszystko do tej pory w pracach budowlanych, będzie dziełem jednego z Partnerów projektu – firmy W.G. Partners. Natomiast z mojej strony będzie to szczegółowo pokazane w kolejnych postach tego cyklu.
.
A kończąc ten post przypomnę, że do współpracy przy tym projekcie udało mi się zaprosić grupę uznanych marek,
dzięki czemu dom i ogród będą kompletne, a ja będę miał możliwość pokazać Ci wszystko, na co w tym procesie zwrócić uwagę. A markami tymi są i wspierają mnie w następujących obszarach:
-
Adaptacja projektu budynku i wszelkie formalności administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz prowadzeniem inwestycji: Grębski Architekt
-
Projekt i kompleksowa realizacja budynku (wraz z dostawą materiałów): W.G.Partners
-
Projekt ogrodu w zakresie ogólnej koncepcji, rozplanowania stref, funkcjonalności, części roślinnej, wodnej, oświetleniowej. Ponadto kompleksowa realizacja: Quercus Mikołajczyk
-
Kompleksowa obsługa geodezyjno – prawna inwestycji: Kaliszewski pracownia geodezyjna
-
Projekt ogrodu w zakresie nawierzchni, systemów murowych, obrzeży, stopni, tarasów. Ponadto dostawa materiałów: Bruk – Bet
-
Materiał ozdobny do aranżacji ogrodu w zakresie kamienia ozdobnego, w tym materiał do wykładania rabat, budowy zbiorników, głazy, szpilki kamienne: Gnejsy.pl
-
Sprzęt do realizacji ciężkich prac przy budowie ogrodu: Avant
-
Sprzęt do realizacji lżejszych prac ziemnych przy uprawie podłoża i zakładaniu trawników: Grillo
-
Materiał do kompleksowego wykonania tarasów drewnianych: Komplex Market
-
Nowoczesne, bezdymne paleniska ogrodowe: Firefly
-
Urządzenia do przydomowej strefy spa: Centerspa
-
Materiał w zakresie nawodnienia, sterowania, automatyki, robotów koszących: Gardena
.
Do zobaczenia w 10 części projektu “Krok po kroku zbuduj swój dom i ogród“.
- Krok po kroku zbuduj swój dom i ogród – część 9 – budowa szkieletów budynków - 22 czerwca 2025
- Meble ogrodowe całoroczne – porównanie trwałości różnych materiałów - 22 czerwca 2025
- Ogród w stylu retro - 16 czerwca 2025