Jak wykorzystać stary rower w ogrodzie?

stary rower w ogrodzie zogrodemnaty1
stary rower w ogrodzie zogrodemnaty1

Pomysłów, sposobów i materiałów do dekoracji ogrodu jest tak dużo jak ich samych. Jedne mniej oryginalne, inne bardziej. Jedne uniwersalne, pasujące do każdego stylu, a inne wręcz przeciwnie, kojarzone z konkretnym sposobem zagospodarowania. I właśnie do tych drugich należą rowery, które w ogrodach swobodnych i naturalnych pojawiają się stosunkowo często. I bardzo dobrze, bo stary rower w ogrodzie to dekoracja oryginalna, przyciągająca uwagę i będąca efektownym dodatkiem.

Pod warunkiem jednak, że jest pomysłowo wykorzystany i ciekawie wkomponowany. Podróżując po ogrodach, zarówno tych, w których pracuję, jak i tych, które odwiedzam w ramach projektu Busem przez polskie ogrody, mam okazję podpatrywać szereg ciekawych rozwiązań i pomysłów. Również tych związanych z tematem, czyli „jak wykorzystać stary rower w ogrodzie?”.

Myślę więc, że warto się tą wiedzą podzielić i zebrać w jednym miejscu to, co udało mi się zobaczyć. Tym bardziej, że to gotowe pomysły, które wprost możesz przenosić do własnego ogrodu.

.

Jak zatem wykorzystać stary rower w ogrodzie?

Zanim zainspirujesz się poniższymi przykładami, jedną rzecz musimy wyjaśnić. Otóż rower, mimo że w ogrodzie wygląda ciekawie, to jednak nie do każdego stylu pasuje. Zdecydowanie nie będzie dobrze wyglądał w ogrodach nowoczesnych, w których królują równiutkie jak od linijki rabaty oraz wszechobecny ład i porządek. Z kolei idealnie sprawdzi się w ogrodach naturalnych i wiejskich, w których występuje swobodny układ rabat i nasadzeń. To właśnie w nich będzie oryginalną dekoracją lub nawet kwietnikiem, a nieodłącznym zatem elementem całego zagospodarowania. Spójrz więc na poniższe przykłady, które udało mi się „wynieść” z ogrodów.

Rower – wolno stojąca dekoracja

Rower – kwietnik

Rower – wisząca dekoracja

Jak widzisz na powyższych przykładach, rower w ogrodzie może grać różne role. Jednak to jeszcze nie wszystko. Bo poza rowerami prawdziwymi, spotkałem się również z takimi, które rowery po prostu udają. Na przykład takie, będące imitacją wykonaną z drewna:

Albo takie, będące bliżej nie określonymi, ale jednak rowerami.

Bez względu jednak czy są to rowery prawdziwe, czy tylko mniej lub bardziej dokładne atrapy, jedno jest pewne: rower w ogrodzie to dekoracja oryginalna, przyciągająca uwagę i będąca ciekawym uzupełnieniem nasadzeń. Stąd bez wątpienia warto je stosować, tym bardziej, że starych rowerów nie brakuje. W każdym domu znajdzie się niepotrzebny egzemplarz, który drogowe lata świetności ma już są sobą. Warto dać mu drugie życie i wykorzystać do aranżacji ogrodu.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *