Podręcznik “Jak przejść z ogrodem na TY?”. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

d82d4480d08486cf570785eafb74bff7
d82d4480d08486cf570785eafb74bff7

Po kilku miesiącach ciężkiej pracy, nadszedł ten dzień, kiedy oficjalnie mogę ogłosić wydanie Podręcznika „Jak przejść z ogrodem na TY”. Co prawda przede mną jeszcze trochę pracy, niemniej jednak jestem już w końcówce, nadszedł więc czas na wstępną prezentację oraz rozpoczęcie promocyjnej przedsprzedaży.

Określenie „Podręcznik” wcale nie jest przypadkowe, ponieważ opracowanie ma formę właśnie podręcznikową. Nie jest to kurs, szkolenie czy inna forma, którą będziesz zmuszony studiować i analizować, a w efekcie i tak być może niczego nie zapamiętasz.

Jest to natomiast opracowanie, które wystarczy, że zawsze będziesz miał pod ręką i w odpowiednim momencie Twojej „drogi do własnego ogrodu” otworzysz, a bezpiecznie poprowadzi Cię dalej. Bez względu czy jesteś dopiero na etapie rozmyślania o własnej działce, jesteś już jej posiadaczem, rozpocząłeś budowę, zakończyłeś, urządzasz ogród, czy jesteś już jego szczęśliwym posiadaczem.

W podręczniku znajdziesz cenne informacje z zakresu szeroko pojętej geodezji oraz urządzania ogrodu, które mogą Ci się przydać na każdym z powyższych etapów. Co więcej, w wielu przypadkach mogą uchronić Cię przed podjęciem niewłaściwych decyzji, które mogą być bardzo niekorzystne i kosztowne w skutkach.

Nie bez powodu mówi się, że „pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie”. Ma to między innymi związek z nieszczęśliwymi wyborami działek, niekorzystnych lokalizacji czy innymi błędami w tym zakresie. Ja jednak uważam, że pierwszy również można zbudować dla siebie, tylko trzeba wiedzieć, na co uważać. I ten podręcznik ma Ci w tym pomóc.

podręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty2

Opracowanie to KILKUSET STRONICOWA (na ten moment około 400.) kwintesencja całej mojej wiedzy i wieloletniej praktyki z zakresu geodezji oraz urządzania i utrzymania terenów zieleni. W prosty i praktyczny sposób wyjaśnia oraz tłumaczy nieoczywiste zagadnienia, z którymi możesz zetknąć się na swojej drodze, od wyboru działki do zakończenia urządzania ogrodu. Pozwala ustrzec się przed wieloma zagrożeniami, które mogą mieć niekorzystne konsekwencje prawne i finansowe, a także tłumaczy, jak samodzielnie wykonać, pozornie trudne prace.

Podręcznik wyjaśnia kwestie związane z lokalizacją działek i czynnikami, które pozornie wydają się mało istotne, a w praktyce mają wielkie znaczenie dla przyszłej inwestycji i kosztów jej prowadzenia.

Tłumaczy rolę geodety i kosztów jego opracowań na całym etapie budowy domu, wyjaśnia zagadnienie granic działek oraz mogących pojawić się nieprzewidzianych trudności. Podpowiada na co zwrócić uwagę, aby nie wdać się w wieloletnie sąsiedzkie konflikty. I wreszcie zwraca uwagę na tak pozornie błahe sprawy jak użytek gruntowy Twojej działki, który ma bezpośredni wpływ na wysokość Twoich corocznych podatków.

W kolejnej części podręcznik przeprowadzi Cię przez cały etap zakładania ogrodu, od projektu, po urządzenie. Co więcej, w prosty, opisowy i obrazkowy sposób wyjaśni jak samemu ogród zaprojektować, na co zwrócić uwagę oraz jak krok po kroku wykonać go w każdym elemencie. Od tak pozornie trudnej czynności jak niwelacja i równanie terenu, poprzez chodniki, obrzeża, rabaty, a na założeniu trawnika kończąc.

podręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty3

Podręcznik nie będzie Cię uczył teorii. On w prostych opisach i praktycznych zdjęciach z moich realizacji, pokaże Ci, jak krok po kroku, element za elementem, wszystko zrobić samemu. A przy okazji zaoszczędzić całkiem dużo pieniędzy.

Jak wspomniałem na wstępie: wystarczy, że będziesz go miał pod ręką, a zaglądając w odpowiednim momencie w odpowiedni rozdział, znajdziesz to, czego w danym momencie potrzebujesz.

Co więcej, inwestując kilkadziesiąt złotych w jego zakup, dajesz sobie realną szansę na uniknięcie wielu przykrych i ogromnie nieprzyjemnych w finansowych skutkach niespodzianek.

podręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty4

Droga do własnego ogrodu.

 W krótkim wprowadzeniu dowiesz się, jaką drogę musisz pokonać aby dojść do szczęśliwego finału, czyli ładnego, przemyślanego i poprawnie wykonanego ogrodu. Co ważne wolnego od ukrytych „wad”, które mogą kryć się pod źle wybraną działką czy nie dopilnowanymi sprawami formalnymi.

Bez względu czy jesteś dopiero na początku tej drogi, czyli szukasz idealnej działki, czy jesteś już w połowie czyli budujesz dom i zastanawiasz się co dalej, czy masz już dom, a nawet ogród.

Działka.

Wybór działki to nie tylko kwestia ceny. To także kwestia odpowiedniej lokalizacji, dostępności do mediów, drogi i innych szczegółów, które w konsekwencji mogą znacząco zwiększyć niskie koszty zakupu. A więc pozornie coś co było zaletą, szybko może okazać się wadą. Działka to także elementy „ukryte”, jak sposób użytkowania, użytek gruntowy i powierzchnia, które często mogą również być obciążone określoną „wadą”. Z działką często wiąże się też pojęcie „podziału”, który również niesie za sobą określone skutki, ale również możliwości. I wreszcie działka to także mapa, która może znacznie pomóc w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji.

Granica działki.

Z kolei z działkami, nierozerwalnie wiążą się ich granice. A te potrafią skutecznie zepsuć humor niejednemu właścicielowi. Dlatego trzeba zdawać sobie sprawę z tego co to jest granica, co ją określa i na co zwrócić uwagę, aby nie wpakować się w działkę bez uregulowanych granic. Z kolei jak już taka sytuacja się zdarzy, albo tkwisz już może w takim wieloletnim problemie, warto dowiedzieć się, jak się z niego wyplątać.

Budowa domu.

To nie jest tylko kwestia wyboru cegieł, dachówek, a na koniec mebli i firanek. Ale przede wszystkim powinien być to przemyślany proces, który powinien rozpocząć się już w momencie wyboru działki, analizy miejscowego planu zagospodarowania, następnie odpowiedniego projektu, a na świadomej adaptacji kończąc sprawy projektowe.

Dalej powinna to być świadoma budowa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na sprawy wysokościowe terenu i budynku, które pozostawione „samopas”, potrafią szybko skomplikować się przy próbie urządzania ogrodu. Co więcej, powinna to być również świadoma współpraca z geodetą, którego czynności powinny być w odpowiednim czasie, w odpowiedniej współpracy z wykonawcami, aby na koniec na Ciebie nie spadły wszelkie rozbieżności i niezgodności projektowe.

Dowiesz się również co i kiedy ma ten geodeta dla Ciebie wykonać, a przede wszystkim za ile, abyś niepotrzebnie nie zapłacił za dużo.

Po budowie domu.

Nie jest to jeszcze czas na sadzenie kwiatów, ale załatwienie kilku istotnych, formalnych spraw. Przede wszystkim właściwie posadowienie ogrodzenia, tak aby niepotrzebnie nie ująć sobie działki, albo niechcący nie postawić go u sąsiada. To także czas na dokonanie odbiorów i uzyskanie zgody na zamieszkanie. Dlatego mimo, że wydaje Ci się, że to już finisz i można lekko odpuścić, to jednak warto abyś zachował jeszcze należytą koncentrację.

Projekt ogrodu.

To pojęcie magiczne, które wielu inwestorom kojarzy się prawie z lotem na księżyc. Tymczasem jest to coś, co absolutnie można wykonać samemu. Tym bardziej, że na sukces projektu, w znacznej mierze składa się przemyślenie funkcji, charakteru i oczekiwań względem przyszłego ogrodu. A nikt nie zrobi tego lepiej, niż Ty sam. Tym bardziej, że w podręczniku znajdziesz gotowy zestaw pytań, który Ci w tym pomoże.

Dodatkowo dowiesz się, co uwzględnić w projekcie, i jak go samodzielnie wykonać, także komputerowo, aby w zupełności spełnić swoje oczekiwania.

Wybór projektu, a koszty założenia ogrodu.

Dowiesz się również, że projektowanie to nie jest tylko rozważanie pod kątem tego, co Ci się podoba. To podobnie jak z wyborem działki. Złe decyzje mogą mieć nieprzyjemne skutki finansowe, które szybko mogą obrócić się przeciwko Tobie.

Dlatego zobaczysz na przykładach, a nawet dostaniesz wzór gotowego arkusza kalkulacyjnego, który pozwoli Ci przekonać się, ile będzie kosztował ogród, w zależności na jaki projekt się zdecydujesz.

I dowiesz się także, na jakie elementy zwrócić uwagę, aby w przyszłości ułatwić sobie utrzymanie ogrodu. Tym bardziej, że musisz wiedzieć, że założenie to jest dopiero połowa sukcesu, ale o prawdziwym efekcie, decyduje właściwe utrzymanie. A to, czym trudniejsze do zrealizowania, tym gorzej wpływa na wygląd Twojego ogrodu.

Prace przygotowawcze przed urządzeniem ogrodu.

Mimo, że teoretycznie jesteś już na tym etapie, do tego nawet z pomysłem i projektem w ręce, to jeszcze warto na moment zwolnić i zastanowić się nad kilkoma sprawami. Takimi, które po urządzeniu ogrodu nie będą możliwe już do wykonania, bez zniszczenia tego, co już będzie.

Przede wszystkim nad wodami opadowymi, czy masz ten problem należycie rozwiązany. Ponadto nawadnianiem, oświetleniem, ale także, i to chyba najpoważniejsze, nad poziomem terenu oraz jego właściwą niwelacją. Przez wszystkie te pozornie skomplikowane sprawy, lekko i gładko przejdziesz spoglądając do podręcznika.

Urządzenie ogrodu.

A na deser tej Twojej długiej drogi, zostaną Ci już tylko sprawy lekkie łatwe i przyjemne. Po pierwsze zobaczysz jak samodzielnie możesz wynieść sobie swój projekt w teren. Bo bez tego wszelkie wcześniejsze planowanie i projektowanie mijałoby się z celem. Następnie w przystępnych, zdjęciowych reportażach, podpartych stosownymi wyjaśnieniami, dowiesz się jak krok po kroku wykonać chodniki, obrzeża rabat, nasadzenia oraz założyć warzywnik i trawnik. Zobaczysz również czym wykładać rabaty, pokażę Ci wiele rodzajów ozdobnych kamieni.

Zakończenie i wnioski końcowe.

Natomiast na absolutny koniec, spróbujemy wspólnie tą ogromną dawkę wiedzy podsumować i przypomnieć najważniejsze elementy. Postaram się również pokazać Ci co zyskasz pracując samodzielnie w ogrodzie oraz na co musisz zwrócić uwagę, aby być dobrym ogrodnikiem i skutecznie zajmować się swoim ogrodem.

podręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty5

Jestem absolutnie przekonany, że podręcznik „Jak przejść z ogrodem na TY” może zainteresować każdego, przyszłego czy obecnego posiadacza ogrodu. Jak widziałeś powyżej, pokazuje on drogę, jaką trzeba przejść od momentu pojawienia się pomysłu o zakupie działki, aż do szczęśliwego końca założenia ogrodu. A nawet jeszcze krok dalej, bo „wypuszcza Cię” z kilkoma cennymi wskazówkami „co dalej”.

Zatem bez względu na jakim etapie tej drogi jesteś, zawsze znajdzie się coś, co jest jeszcze przed Tobą. I to coś masz szansę zrobić poprawnie, oszczędzając sobie sporo nerwów, kłopotów i pieniędzy. Wydaje mi się, że warto.

Co ważne, tak też podręcznik jest pisany. Możesz go czytać „od A do Z” jednym tchem, ale równie dobrze możesz zacząć w każdym dowolnym miejscu i bez problemu odnajdziesz się w interesującym Cię temacie.

Zatem podręcznik ten polecam absolutnie każdemu, kto cokolwiek ma wspólnego z działkami czy ogrodami. Ale w szczególności polecam zwrócić na niego uwagę:

 • Każdemu indywidualnemu inwestorowi – bez względu czy dopiero planuje, realizuje czy już kończy swoją inwestycję budowlaną. W każdym momencie jakim jest, znajdzie tu wiedzę, która pozwoli zaoszczędzić nerwów, problemów formalnych i może dać wymierne oszczędności finansowe,
 • Każdemu indywidualnemu inwestorowi – bez względu czy dopiero planuje, realizuje czy już zakupił swoją działkę. Zawsze są elementy, o których trzeba wiedzieć i które w określonym okresie czasu, mogą przynieść wymierne korzyści,
 • Każdemu posiadaczowi ogrodu – ponieważ zawsze może zajść jakaś potrzeba zmiany czy wykonania dodatkowych elementów,
 • Każdemu posiadaczowi działki – nawet takiemu, który ją posiada czy mieszka na niej już od wielu lat. Dlatego, że istnieje szereg elementów, choćby tylko związanych z użytkiem gruntowym czy powierzchnią, które w sposób realny wpływają na wysokość corocznych podatków. Zawsze warto się im przyjrzeć i zastanowić czy nie można czegoś „poprawić”,
 • Każdemu będącemu w konflikcie sąsiedzkim na tle granic – ponieważ istnieje szereg informacji, które mogą poprawić świadomość zaistniałej sytuacji. I co ważne, mogą pomóc w jej rozwiązaniu,
 • Podmiotom zajmującym się świadczeniem usług – w szczególności budowlanych, ale również związanych z wykonawstwem sieci uzbrojenia terenu, ogrodzeń itd., których wątek granic i praw własności, a także obsługi geodezyjnej również może dotyczyć,
 • Wykonawcom i projektantom terenów zieleni – którzy czasem, mimo ogromnej wiedzy z zakresu zieleni, mogą mieć pewne wątpliwości i niejasności w sprawie map, działek, granic, a nawet obsługi geodezyjnej, z którą również w swojej pracy mogą mieć styczność.

podręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty6

Jestem pewien, że jest co najmniej kilka poważnych kilka argumentów, które przemawiają za tym, że podręcznik „Jak przejść z ogrodem na TY?” warto mieć:

 • Nie ma drugiego takiego, który łączyłby w sobie zagadnienia geodezyjne i ogrodnicze, czyli wszystko to, z czym możesz się zetknąć na swojej drodze do własnego ogrodu. Natomiast o tym, że jest taka potrzeba, wiem po niebywałej popularności wpisów blogowych, które zaczepiają o te tematy,
 • Co więcej poradników geodezyjnych nie ma wcale, czyli praktycznie wiedza, która absolutnie jest Ci potrzebna, w sposób rzeczowy, zwięzły i zrozumiały, nie jest powszechnie dostępna. A to powoduje, że jako przyszły czy obecny właściciel działki, narażony jesteś na popełnienie określonych, dość poważnych w skutkach pomyłek,
 • Cena poradnika, jest niewspółmiernie niska w stosunku do finansowych konsekwencji pomyłek, przed którymi może Cię uchronić. Zresztą nie tylko pomyłek, ale także niepotrzebnych zleceń prac przy urządzaniu ogrodu, które być może, z pomocą poradnika, zdecydujesz się wykonać samemu. A zapewniam, że jest to absolutnie możliwe,
 • Zawiera dużo obszerniejszą bazę wiedzy na poszczególne tematy, niż ta, którą możesz znaleźć na blogu. Co więcej, wiedza ta, jest usystematyzowana, zebrana w jednym miejscu i ułożona chronologicznie, tak aby bezpiecznie przeprowadzić Cię od planów o własnej działce i ogrodzie, aż do ich realizacji. Ponadto podręcznik ma liczne tabele, analizy, arkusze i przykłady, które nie są możliwe do przedstawienia na blogu,
 • Podręcznik nie jest kursem, który będzie Cię uczył zbędnej historii, stylów i czystej teorii, a na koniec zostawi Cię z problemem. Podręcznik to 100% mojej praktycznej wiedzy, która „jak za rękę” przeprowadzi Cię przez całą drogę. Jeśli tylko zechcesz się na niej wzorować, ze świadomością przejdziesz przez wybór działki, a następnie budowę, a także świadomie wykonasz swój ogród. Natomiast jeśli nie zdecydujesz się robić tego samemu, a zlecisz to fachowcom, to przynajmniej będziesz świadomym partnerem do rozmów, i będziesz wiedział czego wymagać i oczekiwać.

podręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty7

Podręcznik będzie wydany elektronicznie tzn. w formie płyty DVD. Oczywiście profesjonalnie wydanej w profesjonalnej firmie, nadrukowanej, w opakowaniu z okładką podręcznika. Całość zafoliowana, co będzie gwarantowało dostawę w sposób oryginalny i nienaruszony.

Dlaczego forma elektroniczna?

Powiem szczerze, że zastanawiałem się nad wydaniem papierowym, ale zdecydowałem się na formę elektroniczną z czterech głównych powodów:

 • obniżenia kosztów tzw. wydanie elektroniczne jest zdecydowanie tańsze od papierowego, co w efekcie pozwoli obniżyć koszty zakupu podręcznika,
 • forma elektroniczna daje większe możliwości tzn. pozwala na zamieszczenie znacznie większej ilości materiału, przede wszystkim zdjęciowego, niż forma papierowa. A w przypadku tego podręcznika ma to kluczowe znaczenie, dlatego, że właśnie materiał zdjęciowy stanowi bardzo ważny element w części dotyczącej zagospodarowania ogrodu,
 • forma elektroniczna pozwala również na podręczne, tematyczne skatalogowanie zawartych materiałów, co byłoby niemożliwe w przypadku papierowego wydania,
 • forma elektroniczna umożliwia zawarcie „bonusów”, które nie są możliwe do zrealizowania w formie papierowej.

podręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty8

Ponieważ prace nad podręcznikiem wchodzą w decydującą fazę, na którą rezerwuję sobie jeszcze trzy miesiące, postanowiłem, że to najwyższy czas, aby o całym przedsięwzięciu poinformować.

Te trzy miesiące, to czas, który poświęcony będzie na:

 • dokończenie pracy nad podręcznikiem, w szczególności doszlifowanie treści oraz materiału zdjęciowego,
 • wyprodukowanie (druk) podręcznika,
 • promocję,
 • oraz uwaga: dokończenie rozmów z Partnerami, z którymi rozmawiam o potencjalnych specjalnych „bonusach”, które dostępne będą dla osób, które zakupią podręcznik. Proszę tej informacji nie traktować jeszcze jako 100% pewnej, ale z dużym prawdopodobieństwem. W każdym razie, jest to jeden z moich celów na te najbliższe trzy miesiące.

Te trzy miesiące to także czas, w którym mam dla Ciebie specjalną ofertę:

Uruchamiam przedsprzedaż, która potrwa od 15. stycznia 2017r. do 15. kwietnia 2017r.

podręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty9

W tym czasie podręcznik można zakupić, w promocyjnej cenie, o której poniżej, z dostawą w pierwszej partii, po 15. kwietnia 2017 roku.

Dodatkowo dla pierwszych 100 osób, które zakupią podręcznik w przedsprzedaży, do wysyłki dołączony będzie drobny ogrodniczy upominek. Aktualizacja z dnia 18.01.2017r.: pierwsza setka zamówień została już złożona. Zamyka to listę zamówień, do których dołączony będzie upominek.

podręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty10

Ostateczna cena podręcznika nie jest jeszcze domknięta, zależy ona między innymi od ostatecznych kosztów druku oraz promocji. Na ten czas, według kalkulacji, będzie się kształtowała w przedziale 49,00 – 59,00zł.

Niemniej jednak, w całym okresie przedsprzedaży, cena promocyjna to:

29,00zł

Plus koszt wysyłki Pocztą Polską na terenie Rzeczpospolitej Polskiej: 6,00zł

.

Termin rozpoczęcia przedsprzedaży nie jest też wcale przypadkowy. To właśnie dziś, 15.01.2017r. odbywa się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego, w całym okresie przedsprzedaży, z każdego sprzedanego podręcznika, złotówka zostanie przekazana właśnie na WOŚP.

10404391_10152774094867414_8023265279014306257_npodręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty11

W okresie przedsprzedaży, zamówienia, są realizowane w następujący sposób:

 • prześlij na adres mailowy: kontakt@e-vs.pl zamówienie z dopiskiem „Zamówienie Podręcznika” oraz podaniem adresu do wysyłki podręcznika,
 • w mailu zwrotnym otrzymasz dane do realizacji przelewu na kwotę 35,00zł (podręcznik wraz z przesyłką),
 • po zaksięgowaniu Twojej wpłaty, dostaniesz potwierdzenie mailowo oraz zostaniesz dopisany do listy „Przedsprzedaż promocyjna”,
 • po 15.04.2017r. (najpóźniej do dnia 22.04.2017r.) zostanie do Ciebie wysłana przesyłka z podręcznikiem.

podręcznik jak przejść z ogrodem na ty zogrodemnaty12

Szczegółowy regulamin sprzedaży Podręcznika „Jak przejść z ogrodem na TY” jest w opracowaniu i będzie udostępniony na blogu www.zogrodemnaty.pl, najpóźniej z dniem zakończenia przedsprzedaży tj. 15.04.2017r.

Niezależnie od powyższego, w sprawie przedsprzedaży, mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności: kodeksu cywilnego; ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną; ustawy o prawach konsumenta, ustawy o ochronie danych osobowych.

..

Wielka prośba do Ciebie.

Możesz mi wierzyć, że stworzenie tak dużego opracowania, które na kilkuset stronach zawiera esencję branżowej wiedzy, nie jest prostym zadaniem. Wymaga wielomiesięcznego skupienia i potrafi wyssać z człowieka całą energię.

Dlatego mam nadzieję, że ten trud nie pójdzie na marne. Że pozwoli skorzystać wielu osobom, które z podręcznika wyniosą realne korzyści, przekładające się na ich bezpieczną drogę do własnego ogrodu.

Moja prośba do Ciebie jest więc następująca: jeśli wiesz, że ktoś z Twoich znajomych może potrzebować tej szczegółowej i praktycznej wiedzy, podziel się z nim informacją o tej książce. Podaj adres strony lub podeślij informację o tym artykule.

Liczę na Twoją pomoc. I z góry bardzo dziękuję!!

A jeśli masz jakieś pytania, potrzebujesz dodatkowych informacji, to śmiało zadawaj je w komentarzach. Postaram się wyjaśnić każdą wątpliwość.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

20 Comments

 1. says: Agnieszka Bonar

  Ja już zamówienie na “Podręcznik” złożyłam! Teraz czekam na maila potwierdzającego. Pozdrawiam i gratuluję!!!

 2. says: Michał Oleś

  Z wielką przyjemnością również zamówiłem. Jestem przekonany, że będzie wartościowy jak wszystkie Twoje wpisy!!!
  Gratuluję odwagi!!

 3. says: Roman Czerski

  Zamówione. Bardzo się cieszę i gratuluję. Masz dar do pisania i prostego ubierania w słowa, nawet skomplikowanych tematów. Oglądam bloga od dawna i wiele spraw mi rozjaśniłeś. Dlatego z przyjemnością czekam na więcej.

 4. says: Miss Magda

  Tomku wielka sprawa. Nie spodziewałam się, że zdobędziesz się na coś takiego. Tzn. jak najbardziej wiem, że jest to na Twoje możliwości, ale i tak robisz tak dużo…
  A teraz jeszcze to. Skąd Ty masz na to czas i energię. Podziwiam. Życzę powodzenia!!!
  Pozdrawiam

 5. says: Jadzia Hołuj

  Jestem pod wrażeniem Tomku, …oczywiście zaraz zamawiam, mnie tym bardziej zaskoczyłeś formą ponieważ ja zawodowo zajmuję się nieruchomościami, procesami inwestycyjnymi od zakupu gruntu aż po oddanie pod klucz..takiej publikacji jeszcze nie było i znalazłeś moim zdaniem niszę na rynku, będę polecać wszystkim moim klientom…pozdrawiam 😀

  1. Cieszę się, że podobnie na to patrzysz 🙂 Jak się okazuje, jesteś w podobnej branży, więc i odczucia masz podobne…
   Faktycznie, nie ma opracowań dotykające o te tematy. A przecież tak potrzebne… znam to z praktyki ile czasem potrafi wystąpić kłopotów. A jednocześnie jaka duża jest niewiedza, albo inaczej mała świadomość tych spraw….
   Dzięki za wsparcie, jak również za polecania. Dokładam wszelkich starań aby temat wyczerpać od A do Z 🙂
   I pozdrawiam.

 6. says: edi

  Moim zdaniem to również super pomysł… mam na myśli przede wszystkim ta sfere formalności budowlanych i projektowych. I gedezyjnych nie wyłączając. Sam mialem poważnie problemy przy stawianiu plotu. Z jednej strony sąsiad jest normalny, a z drugiej to była droga przez mękę. Mieszkalem już rok, a plotu nie moglem zrobić. Tak więc wiem jakie to ważne. A gdybym o pewnych sprawach wiedzial wczesniej to na 1000 procent nie wpakowalbym sie w ta dzialke. Zycze powodzenia.

  1. Więc właśnie dlatego wiem jak poważne są to sprawy. Mimo, że właśnie mało kto o nich wie i myśli. Najczęściej zwraca się uwagę na cenę, ewentualnie lokalizację i tyle. A w tle może się wiele wydarzyć.
   Dzięki!!

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *