Post nr 500. Aktywności, jakie przez 7 lat rozbudowały się wokół bloga

Post nr 500 jaki właśnie czytasz na tym blogu, to naprawdę spory jubileusz. Aż sam nie mogę uwierzyć w to, że udało mi się zamieścić aż tyle, moim zdaniem merytorycznych i praktycznych treści. Jednak poste ten poświęcony jest innym sprawom, które równolegle działy się i nieustannie dzieją wokół bloga. O większości z nich nie miałem okazji wspominać, jako że to aktywności, które dzieją się na nieco innych płaszczyznach.

Stąd właśnie ten jubileuszowy, 500 post jest takim zbiorczym zestawieniem najważniejszych spraw i działań, które mam przyjemność realizować właśnie dlatego, że prowadzę bloga. Oraz innych rzeczy, o których warto wspomnieć, właśnie z perspektywy mojej 7-letniej, internetowej aktywności. Tym bardziej, że to takie moje małe, osobiste sukcesy, które dodają mi wiary, że to co robię, zmierza w dobrym kierunku.

W każdym razie jedno jest pewne. Wokół bloga dzieje się dużo i to bardzo ciekawych rzeczy. Spójrz więc na takie zbiorcze zestawienie najważniejszych spraw, o których chciałbym wspomnieć. A dlaczego? Aby pokazać Ci, że prowadzenie bloga ma sens. Otwiera nowe horyzonty, daje nowe możliwości i pozwala realizować rzeczy, o których na co dzień, tak naprawdę, nawet nie można marzyć.

.

A zatem w ciągu 7 lat prowadzenia bloga, miałem okazję robić następujące rzeczy:

 • wspólnie z markami nagrywać filmy edukacyjne,

 • być ambasadorem i udzielać porad eksperckich na profilach różnych marek,

 • wizytować w siedzibach marek,

 • realizować kampanie promocyjne na produkty,

 • prowadzić eventy oraz promocje firm i produktów podczas dużych imprez branżowych,

 • udzielać porad eksperckich w magazynach branżowych,

 • realizować wpisy dla marek w czasopismach branżowych.

.

Ponadto na blogu mam przyjemność realizować różne projekty, które:

 • otrzymują patronaty medialne ogrodniczej i budowlanej prasy branżowej,

 

 • otrzymują patronaty medialne przez największe Targi branżowe – Gardenia i Green Area Show.

.

Z kolei informacje o blogu, jak również jego treści, udostępniane są na stronach i w social mediach:

 • popularnych ogrodników,

 • marek ogrodniczych, sprzętowych, budowlanych i firm wykonawczych,

 • prasy branżowej,

 • targów branżowych,

 • uznanych w środowisku instytucji, organizacji i osób.

.

W roku 2019 blog znalazł się w publikacji Wydawnictwa WhitePress dotyczącej polskich influencerów, prezentującej sylwetki najpopularniejszych polskich osób z tego środowiska. Co więcej, jest na pozycji 1 i otwiera kategorię “Ogrodnictwo i przyroda”.

Z kolei artykuły mojego autorstwa pojawiają się renomowanej prasie branżowej np. Lider Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy, Przepis na ogród, Mój piękny ogród, Kocham ogród i Murator.

Artykuły o tym co robię i czym się zajmuję, pojawiają się również w innych prestiżowych czasopismach, np. w magazynie Sukces po poznańsku,

czy w znanej prasie ogólnopolskiej.

Jako autor bloga i ciekawych projektów, o czym wstępnie wspomniałem już powyżej, jestem zapraszany do uczestnictwa w różnych eventach, imprezach i prelekcjach. W tym przykład podczas największych branżowych Targów – Gardenia,

czy kongresu technicznego branży ogrodniczej pod szyldem Marki Briggs & Stratton, transmitowanego online do przeszło 500 serwisów sprzętowych w Polsce:

Jestem również gościem programów telewizyjnych, radiowych i różnego rodzaju wystąpień internetowych:

Ponadto, przez te 7 lat na blogu, jak i poza nim realizowałem i na bieżąco realizuję różne kampanie promocyjne z markami, podczas których mam okazję poznawać, próbować i prezentować różnego rodzaju ogrodnicze nowości rynkowe. Było tego już dziesiątki, aby nie powiedzieć że nawet setki.

.

Zatem podsumowując ten krótki, jubileuszowy wpis, jeszcze raz chciałbym przekazać Ci sprawę najważniejszą: prowadzenie bloga ma sens, otwiera szerokie horyzonty i pozwala robić absolutnie ciekawe rzeczy. A wszystko to, poza przyjemnością, może być, tak jak w moim przypadku, również sposobem na życie. Dlatego jeśli czytasz ten post i być może zastanawiasz się, czy założyć bloga lub prowadzić jakiś kanał o tematyce ogrodniczej, zdecydowanie Ci to polecam. Chociaż jednocześnie uprzedzam, że to ciężka praca, która wymaga niezwykłego zaangażowania, determinacji i systematyczności.

A czy poszedłbym jeszcze raz tą samą drogą? Tak, bo jak widziałeś, to droga ciekawa, na której wiele dobrego może się zdarzyć.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *