Post nr 500 jaki właśnie czytasz na tym blogu, to naprawdę spory jubileusz. Aż sam nie mogę uwierzyć w to, że udało mi się zamieścić aż tyle, moim zdaniem merytorycznych i praktycznych treści. Jednak poste ten poświęcony jest innym sprawom, które równolegle działy się i nieustannie dzieją wokół bloga. O większości z nich nie miałem okazji wspominać, jako że to aktywności, które dzieją się na nieco innych płaszczyznach.
Stąd właśnie ten jubileuszowy, 500 post jest takim zbiorczym zestawieniem najważniejszych spraw i działań, które mam przyjemność realizować właśnie dlatego, że prowadzę bloga. Oraz innych rzeczy, o których warto wspomnieć, właśnie z perspektywy mojej 7-letniej, internetowej aktywności. Tym bardziej, że to takie moje małe, osobiste sukcesy, które dodają mi wiary, że to co robię, zmierza w dobrym kierunku.
W każdym razie jedno jest pewne. Wokół bloga dzieje się dużo i to bardzo ciekawych rzeczy. Spójrz więc na takie zbiorcze zestawienie najważniejszych spraw, o których chciałbym wspomnieć. A dlaczego? Aby pokazać Ci, że prowadzenie bloga ma sens. Otwiera nowe horyzonty, daje nowe możliwości i pozwala realizować rzeczy, o których na co dzień, tak naprawdę, nawet nie można marzyć.
.
A zatem w ciągu 7 lat prowadzenia bloga, miałem okazję robić następujące rzeczy:
-
wspólnie z markami nagrywać filmy edukacyjne,
-
być ambasadorem i udzielać porad eksperckich na profilach różnych marek,
-
wizytować w siedzibach marek,
-
realizować kampanie promocyjne na produkty,
-
prowadzić eventy oraz promocje firm i produktów podczas dużych imprez branżowych,
-
udzielać porad eksperckich w magazynach branżowych,
- realizować wpisy dla marek w czasopismach branżowych.
.
Ponadto na blogu mam przyjemność realizować różne projekty, które:
-
otrzymują patronaty medialne ogrodniczej i budowlanej prasy branżowej,
- otrzymują patronaty medialne przez największe Targi branżowe – Gardenia i Green Area Show.
.
Z kolei informacje o blogu, jak również jego treści, udostępniane są na stronach i w social mediach:
-
popularnych ogrodników,
-
marek ogrodniczych, sprzętowych, budowlanych i firm wykonawczych,
-
prasy branżowej,
-
targów branżowych,
-
uznanych w środowisku instytucji, organizacji i osób.
.
W roku 2019 blog znalazł się w publikacji Wydawnictwa WhitePress dotyczącej polskich influencerów, prezentującej sylwetki najpopularniejszych polskich osób z tego środowiska. Co więcej, jest na pozycji 1 i otwiera kategorię “Ogrodnictwo i przyroda”.
Z kolei artykuły mojego autorstwa pojawiają się renomowanej prasie branżowej np. Lider Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy, Przepis na ogród, Mój piękny ogród, Kocham ogród i Murator.
Artykuły o tym co robię i czym się zajmuję, pojawiają się również w innych prestiżowych czasopismach, np. w magazynie Sukces po poznańsku,
czy w znanej prasie ogólnopolskiej.
Jako autor bloga i ciekawych projektów, o czym wstępnie wspomniałem już powyżej, jestem zapraszany do uczestnictwa w różnych eventach, imprezach i prelekcjach. W tym przykład podczas największych branżowych Targów – Gardenia,
czy kongresu technicznego branży ogrodniczej pod szyldem Marki Briggs & Stratton, transmitowanego online do przeszło 500 serwisów sprzętowych w Polsce:
Jestem również gościem programów telewizyjnych, radiowych i różnego rodzaju wystąpień internetowych:
Ponadto, przez te 7 lat na blogu, jak i poza nim realizowałem i na bieżąco realizuję różne kampanie promocyjne z markami, podczas których mam okazję poznawać, próbować i prezentować różnego rodzaju ogrodnicze nowości rynkowe. Było tego już dziesiątki, aby nie powiedzieć że nawet setki.
.
Zatem podsumowując ten krótki, jubileuszowy wpis, jeszcze raz chciałbym przekazać Ci sprawę najważniejszą: prowadzenie bloga ma sens, otwiera szerokie horyzonty i pozwala robić absolutnie ciekawe rzeczy. A wszystko to, poza przyjemnością, może być, tak jak w moim przypadku, również sposobem na życie. Dlatego jeśli czytasz ten post i być może zastanawiasz się, czy założyć bloga lub prowadzić jakiś kanał o tematyce ogrodniczej, zdecydowanie Ci to polecam. Chociaż jednocześnie uprzedzam, że to ciężka praca, która wymaga niezwykłego zaangażowania, determinacji i systematyczności.
A czy poszedłbym jeszcze raz tą samą drogą? Tak, bo jak widziałeś, to droga ciekawa, na której wiele dobrego może się zdarzyć.
- Jak sadzić kwiaty cebulowe? - 3 października 2024
- Zielone ekrany z bluszczu – korzyści (nie tylko) dla deweloperów - 2 października 2024
- Kiedy sadzić żywopłot? - 1 października 2024