Rok w ogrodzie Dan Pearson – dlaczego warto przeczytać?

Rok w ogrodzie Dan Pearson zogrodemnaty1
Rok w ogrodzie Dan Pearson zogrodemnaty1

W styczniu ogród jest najcichszy, ale życie wcale w nim nie zamiera. Pęki oczaru tylko czekają na pęknięcie. Kwiecień to najpiękniejsze oblicze wiosny. Magnolia objawia się w pełnej chwale, a powojnik pnie się do góry jak szalony, łapczywie szukając ciepłych promieni słońca. W lipcu zieleń ciemnieje, pszczoły brzęczą, czas brać sadzonki, przycinać drzewa owocowe i zbierać lawendę… To tylko kilka powodów, dla których warto sięgnąć po książkę Rok w ogrodzie Dan’a Pearson’a.

A dlaczego jeszcze powinieneś to zrobić? Aby przenieść się do oazy spokoju i zacząć żyć w harmonii z przyrodą. To książka o tym, w jaki sposób praca w ogrodzie, a także sama jego kontemplacja prowadzą do głębokiej odnowy i czynią nas szczęśliwymi.

Dan Pearson pokazuje, jaką przyjemność daje pielęgnowanie ogrodu, niezależnie od tego, czy tworzy go parę doniczek na parapecie, czy kilka arów wokół domu. Potrafi zachwycać się w równym stopniu surowością zimy, radosnym pojawieniem się wiosny, wyrazistymi zapachami lata i jesienną eksplozją kolorów.

Pasjonująca lektura, pełna ciekawostek oraz praktycznych wskazówek, pozwalająca nam na nowo odkryć piękno natury, której jesteśmy częścią.

.

Kim jest Dan Pearson?

Uznany brytyjski architekt krajobrazu. Sztuki ogrodniczej uczył się w Królewskich Ogrodach Botanicznych w Kew. Publikuje w „The Times”, „The Observer”, „Daily Telegraph” oraz „Gardens Illustrated”. O ogrodach opowiada również w programach telewizyjnych w BBC, Channel 4 i Channel 5. Jest ambasadorem The Tree Council, organizacji charytatywnej wspierającej akcje sadzenia drzew i ich ochrony oraz członkiem Towarzystwa Projektantów Ogrodów.

.

Rok w ogrodzie Dan Pearson – dlaczego warto przeczytać?

Myślę, że najpełniej oddaje to Umberto Eco – Kto czyta książki – żyje podwójnie…

Ale spójrz także na wybrane komentarze jak argumentowali to Czytelnicy Bloga, zapytani dlaczego powinni tą książkę otrzymać:

“Kto czyta książki-żyje podwójnie” – Umberto Eco. A kto czyta książki ogrodnicze ma wiedzę, cenne wskazówki do tworzenia własnego Raju na Ziemi. Pamięć często zawodzi, a wtedy sięgamy po książkę i olśnienie?…. i nasz azyl zakwita, kołysze się i szumi . Uwielbiam czytać i ta książka była by dla mnie super niespodzianką! Pozdrawiam

Książka mam nadzieję trafi do mnie bo: kocham ogrody, rośliny, czas spędzony na pracach w ogrodzie to dla mnie relaks. Oglądam i czytam wszystko co związane z tematyką ogrodniczą ale jest tyle czasopism i książek że nie wszystkie sposób zgromadzić. Miło będzie poczytać ciekawą książkę o ulubionej tematyce przy herbatce (kawy nie piję) w ogródku. Pozdrawiam.

Dlaczego właśnie dla mnie by się przydała… późną jesienią zeszłego roku stałem się szczęśliwym posiadaczem dużego ogrodu, przez zimowe wieczory w głowie jedne plany jego zagospodarowania tworzyły drugie plany i powstał wielki planowy mętlik. Idzie wielkimi krokami wiosna i trzeba się brać za realizację tej plątaniny pomysłów – tylko najpierw trzeba je uporządkować… a do tego potrzebne dobre słowo i wskazówki kogoś, kto jest w tym profesjonalista

Bardzo ale to bardzo bardzo bardzo lubię czytać takie książki? , jest to wielka dawka wiedzy którą mogę wykorzystać i dzielić się z innymi. Uwielbiam zbierać katalogi, gazetki i książki związane właśnie z tym co kocham i uwielbiam robić, chciałabym wywiązywać się w 100% z urządzania ogrodów czy pielęgnowania roślin a ,,Rok w ogrodzie” by mi w tym pomógł, jest to fajna lektura!!

Rok w ogrodzie to przewodnik którego bardzo potrzebuję ponieważ chciałabym przemeblować swój ogródek i jednocześnie go nie zdewastować 😉 A to jest trudne ponieważ niektóre okazy mają już swoje lata. I co najważniejsze kocham ogrody angielskie i ich swobodny a zarazem królewski szyk. Chciałabym też przemycić ten klimat u siebie.

Hmm… przydałaby mi się taka mila lekturka. Po ciężkim dniu , odrabianiu lekcji z dziećmi itp. chętnie spędziłabym chwileczkę , taki relaksik tylko Ja i Rok w ogrodzie

Człowiek całe życie uczy się, niby oklepany frazes, ale jakże wielce wymowny :-). Książka to jedna ze wskazówek, jak ułatwić można sobie pracę np. w planowaniu rabat pod byliny ,czy też warzywniak 🙂 Warto mieć taką pozycję w swoim księgozbiorze.

Ogród jest dla nas najpiękniejszym miejscem. Dzień bez ogrodu to dzień stracony. Bez względu na porę roku korzystamy w myśl zasady, że ogród jest najlepszym lekarstwem na wszystko. A do tego bardzo przydatna byłaby lektura proponowanej książki. Kto czyta nie błądzi. Pozdrawiamy.

A zatem…. polecam.

Książka Rok w ogrodzie autorstwa Dan’a Pearson’a ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego, co samo w sobie również jest gwarancją jakości. Stąd myślę, że jeśli po nią sięgniesz, z pewnością się nie rozczarujesz. A wręcz przeciwnie, zgodnie z tym, że czytanie poszerza horyzonty, z pewnością zgłębisz swoją więź z naturą.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *