Stara cegła w ogrodzie

36b5d11aa4d7357cb788553c92ecb519
36b5d11aa4d7357cb788553c92ecb519

Materiałów do budowy i aranżacji ogrodów jest wiele. Od tych bardziej nowoczesnych po stare, od naturalnych po sztuczne. Ale niezmiennie, od wielu lat, niezwykle oryginalnym i efektownym budulcem pozostaje stara cegła, która pozwala tworzyć przeróżne, fantazyjne budowle. Jednocześnie nadaje ogrodowi naturalny i rustykalny wygląd, co chyba nigdy nie wyjdzie z mody.

Spójrz więc na garść inspiracji, które przywiozłem busem z ogrodów, które odwiedzam w ramach projektu Busem przez polskie ogrody. Możesz mi wierzyć, że to bezcenna skarbnic pomysłów, którymi dzielą się ze mną niezwykle mili i kreatywni ludzie. Myślę również, że to jedyna w swoim rodzaju okazja aby podpatrzeć coś, do czego w normalnych okolicznościach nigdy nie byłoby dostępu. A już szczególnie nie byłoby możliwości, aby w jednym miejscu zebrać tyle pomysłów i rozwiązań, jakie daje zastosowanie starej cegły w ogrodzie.

.

Stara cegła w ogrodzie – gotowe pomysły na jej wykorzystanie

Dalszy komentarz jest chyba zbędny, tym bardziej, że na zdjęciach doskonale widać co i jak wygląda. A samo wykonanie to już sprawa dla murarza, który powinien poradzić sobie z podobnymi realizacjami…. Chociaż z drugiej strony wiem, że Właściciele ogrodów robili to sami, więc jak widać wszystko jest możliwe.

Spójrz zatem na to oryginalne wykorzystanie starej cegły w ogrodzie:

Grill

Kuchnia polowa

Ławka

Brama

Mur

Patio

Postument

Podwyższona rabata

Ściana

Ozdoba budynku – nadproże

Domek na drewno

Obrzeże rabaty

Obwódka kącika wypoczynkowego

Chodnik

.

Jak więc widzisz, zastosowań starej cegły w ogrodzie jest mnóstwo. A pewnie pokazane przykłady to i tak nie wszystko, co można z niej wykonać. Jednak jak widać na zdjęciach, uroku nie można jej odmówić, a jednocześnie zakwestionować wyjątkowego stylu i klimatu jaki wprowadza w ogrodzie.

Dlatego jestem pewny, że stara, porozbiórkowa cegła to materiał godny uwagi. Warto zadać sobie trud na jej zdobycie i wykonanie podobnych, niepowtarzalnych dekoracji w ogrodzie.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *