Projekt “Krok po kroku zbuduj swój dom i ogród” jest już mocno zaawansowany, a zatem nasze działania idą dalej i zdecydowanie do przodu. Obecnie wciąż koncentrują się na procesie projektowym, którego finalnym efektem będzie pozwolenie na budowę. Natomiast jak wiesz z poprzedniego postu, w tzw. międzyczasie, cała koncepcja inwestycji mocno się zmieniła, z 1 planowanego domu zrobiły się 4, a zatem projekt się znacznie rozbudował. Dlatego pierwotne, wstępne wizualizacje, które roboczo przygotowałem dla potrzeb tej inwestycji, stały się nieaktualne. Więc aby być na bieżąco, pokusiłem się o nowe. I właśnie temu wątkowi poświęcony jest obecny, piąty post tego cyklu.
Zanim jednak przejdziemy dalej, krótkie przypomnienie gdzie jestem na swojej drodze do domu i ogrodu. A jestem, jak wspomniałem w poprzednim poście tego cyklu, po wyborze projektu budynku, który docelowo będziemy realizować (obecnie razy 4), po pierwszym spotkaniu z architektem, który ten projekt będzie adaptował do moich potrzeb oraz warunków terenowych, po czynnościach geodety, który opracował tzw. mapę do celów projektowych i po kolejnych spotkaniach z architektami, gdzie zapadły m.in. przedmiotowe zmiany, w oparciu o które powstał plan zagospodarowania terenu.
Efektem finalnym tego wszystkiego będzie pozwolenie na budowę, natomiast po drodze jeszcze szereg formalności, o których wspomnę w kolejnych postach tego cyklu.
A zatem to tyle tytułem wstępu i przypomnienia, gdzie jestem na swojej drodze w projekcie „Krok po kroku zbuduj swój dom i ogród”.
.
Wizualizacje projektowe 3D
Jak wspomniałem w poprzednim poście, każda inwestycja budowlana, w tym moja również, musi rozpocząć się działaniami projektowymi, których efektem będzie zielone światło do budowy. Czyli tak jak u mnie – pozwolenie na budowę.
Aby je uzyskać, trzeba skorzystać z usług projektanta – architekta, który zbierze w całość wszelkie dokumenty formalne, a także zestawi to z naszymi oczekiwaniami i wyobrażeniami o przyszłej inwestycji. To już wiesz.
Po drodze był potrzebny m.in. bardzo ważny, pośredni element tzw. mapa do celów projektowych, którą dla mnie wykonał jeden z Partnerów tego projektu – geodeta. Temu wątkowi był poświęcony 3 post tego cyklu.
.
A zatem w chwili obecnej w tle toczą się formalności zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę, co dla mnie jest takim czasem oczekiwania. Dlatego wykorzystałem go na pracę i wykonałem nowe wizualizacje projektowe 3D całej inwestycji.
Jak wiesz z poprzedniego postu, po licznych konsultacjach, architekci przygotowali mi finalny projekt zagospodarowania terenu i na taką właśnie koncepcję, obecnie finalizujemy pozwolenie na budowę.
W stosunku do pierwotnych założeń to ogromna zmiana, w oparciu o którą powstanie OSADA Z OGRODEM NA TY. Kompleks 4 domków z własnymi strefami SPA na wynajem, do których będę miał przyjemność zapraszać gości, w tym również moich Czytelników i Sympatyków tego bloga. Natomiast niezmienne będzie to, jak planowałem od początku, że cały teren będzie pięknie zagospodarowanym, naturalistycznym ogrodem.
.
I właśnie dlatego, w oparciu o te wszystkie założenia, postanowiłem zebrać w całość bieżący stan rzeczy i w mojej pracowni projektowej stworzyć nowe wizualizacje projektowe – przestrzenne 3D, które dokładnie zobrazują to, nad czym obecnie pracujemy, i w którą stronę pójdzie cała inwestycja.
Spójrz zatem jak będzie wyglądała OSADA Z OGRODEM NA TY i jak będzie wyglądał ogród. Zwróć również uwagę na liczne dodatki, jak strefy wypoczynkowe i dekoracje, które mają być dopełnieniem całego, moim zdaniem oryginalnego przedsięwzięcia.
.
I co dalej?
No dobrze… Niebawem uzyskam pozwolenie na budowę, do którego architekci załatwiają jeszcze szereg formalności. W kolejnych postach tego cyklu przedstawię bliżej całą dokumentację projektową, co się na nią składa i co jest potrzebne, aby to pozwolenie na budowę uzyskać. Czyli co tak naprawdę zrobi projektant, do jakich instytucji się zwróci i jakie dokumenty powstaną.
.
Tymczasem moje działania idą dalej i plan zagospodarowania jaki powstał, oprócz tego, że posłuży do uzyskania pozwolenia na budowę, to wraz z powyższymi wizualizacjami, powędruje także do projektantów ogrodu, którzy na tej podstawie szczegółowo go opracują. Co oczywiście również Ci przedstawię w kolejnych postach tego cyklu.
.
A kończąc ten post przypomnę, że do współpracy przy tym projekcie udało mi się zaprosić grupę uznanych marek,
dzięki czemu dom i ogród będą kompletne, a ja będę miał możliwość pokazać Ci wszystko, na co w tym procesie zwrócić uwagę. A markami tymi są i wspierają mnie w następujących obszarach:
-
Adaptacja projektu budynku i wszelkie formalności administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz prowadzeniem inwestycji: Grębski Architekt
-
Projekt i kompleksowa realizacja budynku (wraz z dostawą materiałów): W.G.Partners
-
Projekt ogrodu w zakresie ogólnej koncepcji, rozplanowania stref, funkcjonalności, części roślinnej, wodnej, oświetleniowej. Ponadto kompleksowa realizacja: Quercus Mikołajczyk
-
Kompleksowa obsługa geodezyjno – prawna inwestycji: Kaliszewski pracownia geodezyjna
-
Projekt ogrodu w zakresie nawierzchni, systemów murowych, obrzeży, stopni, tarasów. Ponadto dostawa materiałów: Bruk – Bet
-
Materiał ozdobny do aranżacji ogrodu w zakresie kamienia ozdobnego, w tym materiał do wykładania rabat, budowy zbiorników, głazy, szpilki kamienne: Gnejsy.pl
-
Sprzęt do realizacji ciężkich prac przy budowie ogrodu: Avant
-
Sprzęt do realizacji lżejszych prac ziemnych przy uprawie podłoża i zakładaniu trawników: Grillo
-
Materiał do kompleksowego wykonania tarasów drewnianych: Komplex Market
-
Nowoczesne, bezdymne paleniska ogrodowe: Firefly
-
Urządzenia do przydomowej strefy spa: Centerspa
-
Materiał w zakresie nawodnienia, sterowania, automatyki, robotów koszących: Gardena
.
Do zobaczenia w 6 części projektu “Krok po kroku zbuduj swój dom i ogród“.
- Najciekawsze betonowe ozdoby do ogrodu - 21 listopada 2024
- Zimowanie roślin w szklarni z poliwęglanu - 19 listopada 2024
- Stare rzeczy w ogrodzie , czyli busem przez polskie ogrody SEZON 7 – OGRÓD 17 - 15 listopada 2024