Kto się nie rozwija, ten się cofa. I to także w ogrodnictwie

Blyss zogrodemnaty1
Blyss zogrodemnaty1

Nie jest tajemnicą, że branża ogrodnicza, a konkretnie zakładanie i pielęgnacja zieleni, to branża wymagająca ciągłych wyzwań. Chcąc nadążyć za sytuacją trzeba nieustannie iść do przodu, szukać nowych technologii i rozwiązań, które są w stanie pracę uprościć, a jednocześnie przyśpieszyć. Niestety takie warunki dyktuje dzisiejszy rynek. Cieszę się, że m.in. za sprawą przyczep Blyss, mam okazję za nim podążać.

W swoich poczynaniach, nauczony trochę doświadczeniem, szukam rozwiązań, które pozwalają maksymalnie ułatwiać poszczególne czynności, skrócić czas ich wykonania, a jednocześnie uczynić pracę bardziej efektywną.

To wszystko kieruje moje myśli w stronę profesjonalnych firm oraz producentów sprzętów i akcesoriów, których produkty gwarantują to, czego szukam. Staram się inwestować w marki sprawdzone, które jakością dają gwarancję moim oczekiwaniom.

I właśnie taki tok rozumowania doprowadził mnie ostatnio do Firmy Blyss, co zaowocowało konkretną umową, którą można delikatnie nazwać współpracą. Oczywiście nie wydarzyło się to przypadkowo, a ja nie trafiłem tam „z ulicy”. Jak w znakomitej większości przypadków zaprowadziła mnie tam potrzeba konkretnych zakupów oraz wstępna analiza rynku i ofert innych marek.

.

Czego szukałem?

Branża, którą jak wiesz się zajmuję, stawia różne wyzwania. Obecnie jestem u progu zbiórki liści z terenów 40 hektarowych parków. Nie muszę chyba uzasadniać, że to ogromne wyzwanie. Oczywiście nie podchodzę do tego po raz pierwszy, bo robię to już kilka lat z rzędu. Ale jest jedna drobna różnica. Do tej pory obsługiwałem jeden park, a od tego roku obsługuję dwa. No właśnie. A to zasadnicza różnica.

Wobec powyższego zmuszony jestem do szukania rozwiązania, które pozwoli mi w tym samym czasie, zrobić dwa razy więcej niż do tej pory. I wbrew pozorom czynnik ludzki czyli podwojenie obsady, tej sprawy nie załatwi. Więc postanowiłem zainwestować w sprzęt.

.

Ale jaki?

Taki, który może sprostać temu co przede mną i co sprawia największe trudności. A największe trudności to załadunek, przewóz i wyładunek liści. Wobec tego potrzebowałem czegoś co mi załaduje i czegoś na co mogę załadować, a następnie z tego sprawnie rozładować. Zdecydowałem się na profesjonalną „ssawę” oraz przyczepę ciężarową. To będzie tworzyło zestaw, który już niebawem będziesz mógł zobaczyć. Wszystko już mam, trzeba tylko „zestroić”.

Dziś jednak tylko o przyczepie. Potrzebowałem przyczepy ciężarowej, ale jednocześnie takiej, która może poruszać się po parkach. A są tam pewne ograniczenia.
Wobec tego musiała to być przyczepa mocna, pozornie nie duża, ale w rzeczywistości duża. Tzn. odpowiadająca gabarytom, które jeszcze jako tako po parku pojadą. Zatem „z wymiarem” można było „kombinować” tylko na szerokość i w górę.
Ponadto potrzebowałem przyczepy umożliwiającej mi mechaniczny wyładunek czyli tzw. kiprowanie, a jednocześnie posiadającej taką konstrukcję tylnych burt, które to, bez oporu, umożliwią. Bowiem liść to nie kamień i nie wypadnie tak sobie. Jeśli cokolwiek go zblokuje, przyczepa nie zda egzaminu.

Jednym słowem potrzebowałem specjalistycznej przyczepy na zamówienie.

.

Dlaczego Blyss?

Po wstępnej analizie rynku, trochę bazując na wcześniejszych doświadczeniach i posiadanym sprzęcie, wiedziałem konkretnie czego potrzebuję oraz, że nie każdy mi to wykona. Jak wspomniałem pod uwagę brałem tylko firmy o uznanej na rynku pozycji, z bogatą ofertą produktów, wszechstronnymi modelami, co pozwalało sądzić, że mogą podjąć się wykonania produktu „na zamówienie”.

Firmą, do której skierowałem zapytanie była właśnie Firma Blyss. Odpowiedź była pozytywna.

Jakie plusy dostrzegłem na etapie negocjacji?

– profesjonalizm Przedstawiciela handlowego – nie wiem jak to jest, ale intuicyjnie wyczuwam, jak z kimś rozmawiam, czy czuje „miętę” czy nie. Inaczej czy wie o co mi chodzi czy nie. Tym bardziej jeśli staram się wytłumaczyć coś specyficznego. W tym przypadku tak właśnie było, co więcej Sprzedawca dodał mi od siebie jeszcze kilka cennych uwag, które ostatecznie zostały uwzględnione.

– gotowość do podjęcia indywidualnego zamówienia – moje oczekiwania co do sprzętu, wbrew pozorom, nie należały do najłatwiejszych. Mimo to Sprzedawca po wysłuchaniu moich oczekiwań, konsultacji z działem technicznym i produkcją stwierdził, że Firma jest w stanie podjąć się zlecenia.

– elastyczność cenowa – produkt, który zamówiłem, spokojnie można nazwać produktem indywidualnym. A jak wiadomo rzeczy indywidualne zawsze są w cenie. Mimo wszystko wynegocjowana cena nie odbiegała znacznie od wyjściowej ceny cennikowej co świadczyło o profesjonalnym podejściu, a przede wszystkim potwierdzało regułę: duży może więcej.

– terminowość – czyli jasne i konkretnie ustalenie, na etapie zamówienia, terminu odbioru przyczepy. Jest to element niezwykle istotny i ważny z mojego punktu widzenia oraz posiadanych umów i zobowiązań. Zamawiając cokolwiek muszę konkretnie wiedzieć czy będzie to za tydzień, za miesiąc czy kiedyś tam. To ostatnie oczywiście byłoby nie do przyjęcia.

– wysoka jakość produktów – przejawiająca się poprzez mnogość rozwiązań technicznych, które oglądałem w ofercie Firmy. Czynnik ten powodował, że przyczepa, która potrzebowałem zamówić, z konkretnym wyposażeniem, mogła zostać wyprodukowana i wyposażona we wszystko to czego potrzebowałem. Po drugie jakość wykonania, o które świadczyła ilość przyczep wykonywanych przez Firmę oraz ilość europejskich rynków, do których są eksportowane.

Krótko o Firmie Blyss, Jej słowami.

Firma Blyss powstała w 1996 roku w Niemczech. Ponad 18 lat obecności na rynku pozwoliła nam zdobyć bogate doświadczenie, które zaowocowało silną pozycją na rynku międzynarodowym oraz rozległymi kontraktami zagranicznymi.
Produkujemy przyczepy oraz zabudowy pojazdów w oparciu o najwyższej jakości materiały przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcyjnych. Współpraca z najlepszymi producentami przyczep w całej Europie pozwala nam dostosowywać się do zapotrzebowania rynku. Dzięki temu oferujemy najwyższej jakości produkty.
W ofercie posiadamy ponad 1000 rodzajów przyczep. Wykwalifikowany personel pozwoli dobrać przyczepę dostosowaną do potrzeb oraz możliwości finansowych. Zabudowy samochodowe produkowane są w oparciu o oczekiwania Klienta, które pozwalają na rozszerzanie oferty o nowe produkty.
Gwarantujemy dostępność ponad 90% części zamiennych w naszym magazynie oraz realizujemy szybką dostawę do Klienta, co pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.
Gwarantujemy serwis gwarancyjny i pozagwarancyjny.

Blyss_zogrodemnaty2 Blyss_zogrodemnaty3 Blyss_zogrodemnaty4

.

Odbiór sprzętu

Dzień wczorajszy to dla mnie ważne wydarzenie. Ponieważ na wczoraj umówiony było odbiór zamówienia. Wydarzenie ważne z dwóch powodów: po pierwsze sam odbiór, a po drugi wizyta w polskiej siedzibie Firmy. I właśnie to drugie to nie mała „gratka” dla każdego miłośnika motoryzacji, także mnie. Przyjazd na plac wystawowo – odbiorowy, gdzie jednocześnie można zobaczyć kilkadziesiąt różnych przyczep, robi nie małe wrażenie. Co prawda to nie parking z najnowszymi modelami samochodów, ale jednak taka ilość nowiutkich, różnych przyczep w jednym miejscu, bardzo cieszy oko. Jedynym minusem był deszcz i przeogromne zimno.

Blyss_zogrodemnaty5 Blyss_zogrodemnaty6 Blyss_zogrodemnaty7 Blyss_zogrodemnaty8

Moja zamówiona przyczepa również stała przygotowana. Gotowa do odbioru, zgodna ze specyfikacją i wymogami technicznymi, które były dla mnie istotne. A były to:

 • nadbudowy siatkowe, zwiększające objętość możliwego do załadunku materiału,
 • duża ładowność przekraczająca 2 tony,
 • kiper czyli możliwość mechanicznego rozładunku,
 • specjalne rozwiązanie tylnych burt, które będą się uchylać przy podnoszeniu przyczepy umożliwiając swobodne wysunięcie się materiału,
 • wytrzymałość, poza konstrukcją, poprzez zastosowanie dwóch mocnych osi,
 • zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji, poprzez zastosowanie ocynku,
 • solidnie wykonanie konstrukcji, które umożliwi intensywną eksploatację przyczepy w nie łatwych warunkach terenowych,
 • ręczny hamulec postojowy.

Ku mojemu miłemu zaskoczeniu, w ramach współpracy, przyczepa została dodatkowo, gratisowo od Firmy, wyposażona w dwa kolejne elementy:

 • koło zapasowe,
 • dodatkowe, postojowe zabezpieczenie antykradzieżowe.

Blyss_zogrodemnaty9 Blyss_zogrodemnaty10

Kolejny pozytywny element momentu odbioru to profesjonalna obsługa Pracowników Firmy. Poczynając od tak „banalnego” elementu jak montaż tablicy rejestracyjnej, a na konkretnym, szczegółowym omówieniu działania elementów przyczepy kończąc.

Blyss_zogrodemnaty11 Blyss_zogrodemnaty12 Blyss_zogrodemnaty13 Blyss_zogrodemnaty14

W między czasie dopełnienie krótkich, przygotowanych formalności i przyczepa była gotowa do wyjazdu.

Blyss_zogrodemnaty15 Blyss_zogrodemnaty16

.

Dlaczego chwalę sobie Firmę Blyss?

 • profesjonalizm od negocjacji poprzez wykonanie zamówienia po odbiór,
 • terminowe wykonanie,
 • krótki okres oczekiwania na indywidualne zamówienie, niespełna 3 tygodniowy,
 • bezproblemowa współpraca na etapie przesłania dokumentów do rejestracji,
 • profesjonalne szkolenie przed odbiorem sprzętu,
 • profesjonalny punkt wydania sprzętu, zlokalizowany bezpośrednio przy dojazdowej drodze krajowej,
 • dołożenie praktycznych „gratisów”,
 • wsparcie serwisowe na etapie eksploatacji,
 • wsparcie dużą gamą akcesoriów i części zamiennych, które na bieżąco dostępne są w ofercie.

Blyss_zogrodemnaty17

.

Podsumowanie

Blyss_zogrodemnaty18

Dotychczasowy przebieg współpracy z Firmą Blyss uznaję za bardzo, ale to bardzo udany. Oczywiście to dopiero początek, a odebrana przyczepa dopiero teraz będzie miała możliwość wykazać się „w boju”. Czeka ją ciężka praca, którą sukcesywnie będę starał się na blogu komentować, dzieląc się z Tobą obserwacjami z jej fizycznego wykorzystania.

Niezależnie od powyższego już na etapie dotychczasowych kontaktów z Firmą Blyss, mogę zarekomendować Jej podejście do klienta.
Przede wszystkim ze względu na obsługę, profesjonalne i indywidualne wykonanie zamówienia dopasowanego do konkretnych potrzeb. Co więcej w rozsądnej cenie.

Ale także ze względu na przeogromny asortyment produktów, na który składa się ponad 1000 modeli. Dokładnie tak: 1000. Od dużych do małych, od specjalistycznych po takie, które można wykorzystać w przydomowym ogrodzie. Jeśli więc rozglądasz się przyczepą, którą chcesz wykorzystać dla prywatnego użytku, coś przywieźć, coś wywieźć, ale tylko, zapoznaj się z ofertą Blyss. Jestem pewny, że będziesz pozytywnie zaskoczony.

A mnie możesz życzyć powodzenia ponieważ ogrom pracy przede mną. Jesień to oprócz wiosny kiedy trawa „szaleje”, najbardziej pracowity okres.

.

Zdjęcie tytułowe oraz dwa zdjęcia placu wystawowego – z archiwum Blyss.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

8 Comments

 1. Piękna przyczepa, jak Ty chwalisz tą firmę to zapewne jest dobra! A swoją drogą moim chłopcom też. by się przydała do pracy. Ten sprzed co mają do przewiezienia to nie mieści się w starej przyczepie i muszą przewozić w etapach. 😉 Muszę się zorientować w cenach czy nas stać. 😉

  1. says: Tomek - zogrodemnaTY

   Oj z pewnością coś dobiorą. 1000 modeli, jest w czym wybierać 🙂 Co do cen to z mojego rozeznania rynku, również wyglądają przystępnie. Ponadto widziałem w ofercie “na placu” hit cenowy czyli gotowe modele, chyba w dobrych cenach. Polecam kontakt do przedstawicieli handlowych. Powodzenia.

 2. says: Janek

  Nie wiem jak to jest, ale jak czytam Twoje wpisy czuję się jakbym uczestniczył w wydarzeniach. Gratuluję.
  A jeśli chodzi o przyczepy to faktycznie oferta robi wrażenie. Zresztą widać po zdjęciach na placu. Nie słyszałem o tej firmie, ale widzę że godna uwagi. Zresztą skoro Ty polecasz 😉

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *