Ławka w ogrodzie aranżacje

Ławka w ogrodzie aranżacje 0

Ławka – niby prosty mebel, a jednak bardzo przydatny. Ciekawie zaaranżowana jest praktyczną dekoracją ogrodu.

Po intensywnej pracy w ogrodzie nie ma nic przyjemniejszego, niż usiąść i napawać się widokiem zadbanych roślin. W takich momentach ławka w ogrodzie jest niezastąpiona. Podobnie, gdy chcesz po prostu spędzić spokojne popołudnie z książką na łonie natury albo uciąć sobie dłuższą pogawędkę z najbliższą osobą.

O tym, że ławka w ogrodzie jest przydatna, nie muszę Cię przekonywać. W tym poście znajdziesz przykłady różnych rodzajów ławek oraz pomysły zgodnie z tematem: ławka w ogrodzie aranżacje. Czyli na aranżacje z ławką w roli głównej.

.

Wspomnę również, że post możesz zobaczyć także w wersji filmowej, w której głosu udziela moja 17- letnia Córka:

.

Ławka w ogrodzie aranżacje i rodzaje

Klasyczna drewniana ławka w naturalnym kolorze – pasuje do prawie każdego ogrodu: wiejskiego, naturalistycznego, rustykalnego, a nawet nowoczesnego.

Ławka w ogrodzie aranżacje 1

Ławka w ogrodzie aranżacje 1aa

Ławka w ogrodzie aranżacje 1b

Ławka w ogrodzie aranżacje 1d

Ławka w ogrodzie aranżacje 1e

Ławka w ogrodzie aranżacje 1f

.

Bielona – drewniana ławka z nierówno ociosanych desek pokrytych białą farbą jest wprost stworzona do sielskiego, wiejskiego ogródka.

Ławka w ogrodzie aranżacje 2

Ławka w ogrodzie aranżacje 2aa

Ławka w ogrodzie aranżacje 2b

Ławka w ogrodzie aranżacje 2c

Ławka w ogrodzie aranżacje 2d

.

W jaskrawym kolorze – przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest mocny, barwny akcent. Na przykład na tle jednolicie zielonego żywopłotu.

Ławka w ogrodzie aranżacje 3

Ławka w ogrodzie aranżacje 3aa

Ławka w ogrodzie aranżacje 3b

Ławka w ogrodzie aranżacje 3c

Ławka w ogrodzie aranżacje 3d

Ławka w ogrodzie aranżacje 3e

Ławka w ogrodzie aranżacje 3f

.

Zanim przejdziemy dalej, polecam Ci podręcznik mojego autorstwa “Jak przejść z ogrodem na TY?”.

To prawdziwa gratka nie tylko dla tych, którzy są dumnymi właścicielami ogrodów, działek czy domów, ale i tych, którzy dopiero myślą o ich zakupie lub budowie. W podręczniku odnajdziesz wszystkie odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania, które będą Ci towarzyszyły od poszukiwań działki do urządzenia lub przebudowy ogrodu. To jedyne opracowanie, które jeszcze bardziej szczegółowo niż na blogu, w prosty, praktyczny i oparty na przykładach sposób, tłumaczy zawiłe sprawy geodezyjne, granic działek i problemów z tym związanych, niwelacji terenu i samodzielnego, kompleksowego zaprojektowania i wykonania ogrodu.

Ławka w ogrodzie aranżacje 100

Jestem przekonany, że podręcznik pomoże Ci nie tylko rozwiązać szereg problemów, ale również może przyczynić się do oszczędności Twojego czasu, nerwów i pieniędzy.

.

Półokrągła lub okrągła ławka to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić nieco miejsca. Może częściowo (albo całkowicie) otaczać pień drzewa lub duży krzew.

Ławka w ogrodzie aranżacje 4

Ławka w ogrodzie aranżacje 4aa

Ławka w ogrodzie aranżacje 4c

.

Z recyklingu – w tym przypadku rolę dużej, wygodnej ławki odgrywa stare łóżko. Równie dobrze możesz wykorzystać w podobny sposób stary kufer albo niski, podłużny stolik.

Ławka w ogrodzie aranżacje 5

Ławka w ogrodzie aranżacje 5aa

Ławka w ogrodzie aranżacje 5b

.

Z pniaków – improwizowany mebel w harcerskim stylu. Idealna do ustawienia obok miejsca na ognisko albo w ulubionym zakątku naturalistycznego ogrodu.

Ławka w ogrodzie aranżacje 6

Ławka w ogrodzie aranżacje 6aa

Ławka w ogrodzie aranżacje 6b

.

Z cegieł – wygląda intrygująco, jednak komfort przesiadywania na ceglanej ławce jest wątpliwy. Dlatego przydadzą się miękkie poduchy lub choćby gruby pled do wyłożenia siedziska. 

Ławka w ogrodzie aranżacje 7

.

Z kutego metalu – ciężki, dostojny mebel pasuje do rustykalnego ogrodu. Dobrze komponuje się z kamienną nawierzchnią z granitowej kostki lub żwiru, najlepiej w sąsiedztwie starego, dużego drzewa lub na tle zimozielonego, gęstego żywopłotu.

Ławka w ogrodzie aranżacje 8

Ławka w ogrodzie aranżacje 8a

.

Romantyczna – filigranowa ławeczka z giętego metalu w pastelowych barwach, przy obficie kwitnącej pnącej róży. Kwintesencja delikatności i filuternego romantyzmu.

Ławka w ogrodzie aranżacje 9

Ławka w ogrodzie aranżacje 9aa

Ławka w ogrodzie aranżacje 9c

Ławka w ogrodzie aranżacje 9d

Ławka w ogrodzie aranżacje 9e

Ławka w ogrodzie aranżacje 9f

.

Wiklinowa – mebelek lekki nie tylko z wyglądu. Wygląda uroczo w ogrodzie wiejskim i romantycznym, przy starym dworku, a także w ogrodzie naturalistycznym, zwłaszcza jeśli ławka jest w naturalnym kolorze. 

Ławka w ogrodzie aranżacje 10

.

Z daszkiem – spadzisty daszek częściowo osłania przed słońcem i deszczem, a przy okazji dodaje mnóstwo rustykalnego uroku. Boczne ścianki w formie kratek można oddać we władanie delikatnych pnączy, na przykład powojników.

Ławka w ogrodzie aranżacje 11

Ławka w ogrodzie aranżacje 11aa

.

Zabytkowa – potężny drewniany mebel z historią w tle powinien stać w miejscu zabezpieczonym przed działaniem czynników atmosferycznych, na przykład na zadaszonym tarasie. Gabaryty i dostojny wygląd takiej ławy mogą przytłaczać, dlatego sprawdzi się głównie w zestawieniach z równie masywnym otoczeniem: kamienną nawierzchnią lub murem, dużymi, starymi drzewami albo przy ścianie starego dworku.

Ławka w ogrodzie aranżacje 12

.

Wieloosobowa – długa ławka rodem ze starego parku wprowadza specyficzny klimat i przydaje się, gdy lubisz spędzać czas w większym gronie.

Ławka w ogrodzie aranżacje 13

.

Wtopiona w ogród – ławka poprzerastana zielenią lub wkomponowana w zbocze skarpy ma w sobie bajkową nutę i urok tajemniczości.

Ławka w ogrodzie aranżacje 14

.

Fantazyjna – ławka, która na pierwszy rzut oka ławki nie przypomina, do tego w neonowych barwach. Taki mebel jest stworzony do nowoczesnego ogrodu.

Ławka w ogrodzie aranżacje 15

.

Ławka w ogrodzie – gdzie ustawić

Po prostu tam, gdzie najbardziej lubisz się relaksować bądź potrzebujesz miejsca, by złapać oddech podczas pracy w ogrodzie.

W cieniu pod koroną drzewa,

Ławka w ogrodzie aranżacje 30

nad oczkiem wodnym, 

Ławka w ogrodzie aranżacje 33

w najpiękniejszych zakątkach ogrodu, na przykład wśród hortensji,

Ławka w ogrodzie aranżacje 35

obok kwitnącej rabaty,

Ławka w ogrodzie aranżacje 34

Ławka w ogrodzie aranżacje 36

Ławka w ogrodzie aranżacje 37

w ogrodzie różanym.

Ławka w ogrodzie aranżacje 37a

Ławka w ogrodzie aranżacje 37b

Pod pergolą – wspaniale, jeśli po ściankach i zadaszeniu pergoli będą pięły się pnącza o pachnących kwiatach lub jadalnych owocach.

Ławka w ogrodzie aranżacje 38

Przy ognisku,

Ławka w ogrodzie aranżacje 40

obok szklarni lub warzywnika – idealne miejsce, by odpocząć przez chwilę od plewienia, podwiązywania czy siania.

Ławka w ogrodzie aranżacje 41

.

Podsumowując

Ławka w ogrodzie aranżacje to temat z jednej strony prosty, a z drugiej wcale nie oczywisty. Tym bardziej, że ławka ławce nierówna. Nawet tak prozaiczna kwestia jak wybór podstawowego mebla do siedzenia i znalezienie dla niego właściwej lokalizacji ma znaczenie dla ogólnego wyglądu ogrodu i Twojej wygody. Na szczęście większość ławek jest na tyle lekka, że możesz je w razie potrzeby przenieść w inne miejsce. A także przemalować, dosadzić wokół niej roślin, podświetlić… Granice wyznacza tylko Twoja kreatywność.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *