Narzędzia z recyklingu – Gardena EcoLine

O tym, że świat tonie w śmiechach wie chyba każdy. Myślę, że i Ty gdzieś o tym słyszałeś. A nawet jeśli nie, to jeśli się głębiej zastanowisz, spojrzysz ile produkujesz Ty, czy Twoja rodzina, to bez problemu dojdziesz do wniosku, że w skali świata są to dziennie niebywałe ilości ton. Dlatego niezwykle ważne są inicjatywy wychodzące temu naprzeciw, takie właśnie jak narzędzia z recyklingu – Gardena EcoLine.

Mnie sprawa podoba się bardzo i kiedy tylko o niej usłyszałem, pomyślałem, że podpisuję się pod tym dwoma rękami, a samą inicjatywą podzielę się dalej. Niech to będzie mija mała cegiełka w walce degradacją naszego środowiska.

.

Narzędzia z recyklingu – Gardena EcoLine – co to jest?

Jak się okazuje, to pierwsza na rynku seria wysokiej jakości ręcznych narzędzi ogrodniczych, które zostały wykonane w większości z materiałów z recyklingu, głównie z materiałów przetworzonych z odpadów konsumenckich. Czyli właśnie takich, jakie produkuję ja i Ty.

A co to znaczy „wykonane w większości z materiałów z recyklingu”? To oznacza, że plastikowe elementy każdego z narzędzi składają się w co najmniej 65% z materiałów z odzysku.

A jak się dokładnie przyjrzysz, to właśnie plastik stanowi większościowy element praktycznie każdego z produktów.

Co więcej, opakowania produktów to specjalne tektury, również wykonane w 100% z materiałów z recyklingu, które dodatkowo nadają się do powtórnego przetworzenia.

.

Idea świadomego doboru materiałów

Myślę, że dzisiejsze czasy są tak mocno nastawione na branie z przyrody, a nie dawanie, że jakakolwiek próba odwrócenia tego myślenia zasługuje na uznanie. Stąd cieszę się, że to właśnie mój wieloletni Partner blogowych inicjatyw – marka Gardena okazała się świadoma i społecznie odpowiedzialna za to, że nasze funkcjonowanie nie kończy się tu i teraz. Ale powinniśmy w jak największym stopniu zabiegać o to, aby nasza planeta mogła posłużyć jeszcze przyszłym pokoleniom.

Co więc oznacza świadomy i zrównoważony dobór materiałów? Jak wspomniałem, cały plastyk użyty do produkcji narzędzi pochodzi w co najmniej 65% z przetworzonych odpadów pochodzących z gospodarstw domowych. Dodatkowo, w niektórych narzędziach, 15% plastiku pochodzi z recyklingu odpadów poprzemysłowych. Opakowania w 100% wykonane są z materiałów z recyklingu. Ale to nie wszystko. Bo dodatkowo:

  • elementy metalowe wykonane są w ponad 45% z metalu również pochodzącego z recyklingu,

  • a drewniane elementy wykonane są z bukowego drewna z certyfikatem FSC, co oznacza, że pochodzą z ekologicznie pozyskanego surowca.

.

Nowy design i stara kompatybilność narzędzi

Narzędzia z recyklingu – Gardena EcoLine posiadają nowy wygląd, który celowo różni się od pozostałego, standardowego asortymentu.

Mimo tego, wszystkie produkty do nawadniania serii EcoLine można stosować i łączyć ze wszystkimi produktami serii Original Gardena System. Elementy nie tylko do siebie pasują, ale jednocześnie zachowują doskonałą szczelność. A poprzez to narzędzia z recyklingu – Gardena EcoLine stają się jeszcze bardziej uniwersalne i warte stosowania.

.

Jakość potwierdzona wieloletnią gwarancją

Myślę, że słabo byłoby, gdyby z jednej strony producent szczycił się, że coś powstało z recyklingu, a z drugiej byłoby to mało trwałe i zużywało się na tyle szybko, że w efekcie i tak trafiałoby na śmietnik. I w efekcie efekt pro środowiskowy byłby żaden lub wręcz odwrotny.

Dlatego cieszę się, że Gardena w tym zakresie nie uznaje żadnych kompromisów. A idea EcoLine nie sprowadza się tylko do fajnego, modnego i nowoczesnego wyglądu. Ale również, a nawet przede wszystkim opiera się na jakości i trwałości, która przekłada się na to, że wszystkie produkty serii służące do nawadniania objęte się 5-letnią gwarancją, a pozostałe narzędzia i sekatory, aż 25-letnią. To chyba najlepsza rekomendacja, a jednocześnie potwierdzenie słuszności idei recyklingu.

Tym bardziej więc cieszę się, że seria Gardena EcoLine została wyróżniona nagrodą German Sustainability Award Design 2022 w kategorii “Vision”.

Być może niewiele Ci to mówi, ale możesz mi wierzyć, że to prestiżowe i zobowiązujące wyróżnienie. Dlatego cieszę się, że miałem okazję produkty pt. narzędzia z recyklingu – Gardena EcoLine trzymać w ręce,

a co więcej, przez cały sezon 2022, w ramach projektu „Busem przez polskie ogrody” sezon 5 – 2022, zostawiać je w odwiedzanych ogrodach, a tym samym szerzyć ogrodniczą ideę ochrony naszego środowiska.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *