Narzędzia użytkowe Multi-star®

Narzędzia użytkowe 1

Praca w ogrodzie to nie tylko pielęgnacja roślin. Nawet najbardziej zadbane rabaty i równiutko skoszony trawnik tracą na urodzie, gdy reszta posesji jest w opłakanym stanie. Dlatego co jakiś czas trzeba chwycić za myjkę, miotłę, szuflę do odśnieżania… czyli tzw. narzędzia użytkowe.

Bez odpowiednich narzędzi trudno cokolwiek zdziałać w ogrodzie i na balkonie. Dotyczy to także czynności niezbędnych do utrzymania czystości na posesji lub balkonie. Niezależnie od pory roku zawsze jest coś do zrobienia. Zamiatanie nawierzchni z jesiennych liści, ścinków gałązek pozostałych po cięciu, nawianej ziemi, mycie szyb domu i szklarni, czyszczenie rynien albo zmiatanie śniegu z dachu… Do każdej z wymienionych prac potrzebne jest inne narzędzie. Zamiast zagracać składzik lub piwnicę, możesz podejść do tematu sprytnie, czyli kupić tylko jeden trzonek i kilka różnych końcówek narzędzi. Zresztą, być może trzonek już masz, jeśli posiadasz jakieś narzędzia Multi-star®, którym jest poświęcony minicykl „Z WOLF-Garten na TY” związany właśnie z narzędziami Wolf-Garten.

Narzędzia użytkowe 2

.

System Multi-star® – co to jest?

Multi-star® to praktyczny system wymiennych końcówek. Rozwiązanie jest genialnie proste i sprytne jak scyzoryk, a system to nic innego jak możliwość wpinania i wypinania rozmaitych końcówek do jednego trzonka. W ten sposób zamiast zagracać altankę czy składzik 20-30 rozmaitymi narzędziami, musisz wygospodarować kącik na zaledwie 1-2 trzonki i kilka końcówek. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo miejsca i pieniędzy.

Co ważne, mimo drastycznej redukcji liczby narzędzi nadal masz wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji ogrodu czy balkonu. Kolejnymi zaletami narzędzi z tej serii są trwałość i solidne wykonanie z wysokiej jakości materiałów. A jak wiadomo, dobry sprzęt starcza na lata, a nie tylko na jeden sezon. Jeśli coś się zużyje lub uszkodzi, poszczególne nakładki możesz łatwiej (i taniej) wymienić, zamiast kupować całe, duże narzędzie.

.

System Multi-star® – jak to działa?

Narzędzia Multi-star® to kilkadziesiąt rozmaitych końcówek i siedem trzonków o różnej długości i wykonanych z różnych materiałów. Oczywiście nie musisz mieć ich wszystkich, po prostu kupujesz tylko te końcówki, które potrzebujesz, i jeden trzonek (bądź dwa różne, przydatne do innego typu prac). Jednak niezależnie od tego, co konkretnie wybierzesz, zasada działania systemu jest taka sama. W tym poście wyjaśnię Ci ją na przykładzie narzędzi użytkowych, przeznaczonych do prac związanych z utrzymaniem posesji i balkonu w czystości i dobrym stanie technicznym. Niektórych prac po prostu nie da się uniknąć, nie ryzykując małej lub wielkiej katastrofy. Do częstych efektów niedbalstwa należą zarwana rynna, oberwanie toną zaskakująco ciężkiego „białego puchu” zsuwającego się z nieodśnieżonego dachu, poślizgnięcie się na liściach zalegających na ścieżkach i tarasie albo po prostu… wstyd przed sąsiadami.

Jak wiadomo, końcówki narzędzi nie mogą funkcjonować bez trzonka. Zakładam, że masz sporo narzędzi potrzebnych do pielęgnacji ogrodowych roślin. Jeśli są to narzędzia z systemu Multi-star®, prawdopodobnie nie musisz kupować kolejnego trzonka, bo po prostu już go masz. Wystarczy wymienić końcówkę na któreś z narzędzi użytkowych.

W trzonku, tuż nad miejscem wpinania końcówek narzędzi, znajduje się przycisk. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby wpiąć lub wypiąć odpowiednią końcówkę.

Narzędzia użytkowe 3

Narzędzia użytkowe 4

Nie musisz niczego przykręcać ani przyklejać. Wciskasz przycisk, wsuwasz „końcówkę” końcówki narzędzia w trzonek i tyle. Wszystko trzyma się mocno i stabilnie do czasu, gdy klikniesz po raz drugi, by wypiąć daną końcówkę. A potem wpiąć inną, przeznaczoną do innego rodzaju prac.

.

Narzędzia użytkowe Multi-star®

Konieczności mycia okien w domu chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. W przypadku szklarni czy inspektu utrzymanie szyb w czystości jest nie tylko kwestią estetyki. Bezpośrednio od ich przejrzystości zależy ilość światła docierającego do uprawianych wewnątrz roślin. Ma to szczególne znaczenie na początku i pod koniec sezonu, gdy każdy promyk słońca jest na wagę złota. A co może Ci pomóc? Ta dwu funkcyjna końcówka:

Myjka-ściągacz do okien 2 w 1 KW-M to praktyczne narzędzie typu 2 w 1, idealne do czyszczenia wszelkiego rodzaju szyb i okien. Zintegrowany przegub obracany o 110° umożliwia ustawienie narzędzia w dowolnej pozycji, dostosowanej do kształtu i rodzaju powierzchni okiennej. Myjka o szerokości 27 cm jest wyposażona w ściąganą powłoczkę z mikrofibry, którą można w razie potrzeby łatwo wyprać. Narzędzie obrócone o 180° zmienia się w ściągacz do wody o szerokości 25 cm, mający gumową listwę. Narzędzie można łączyć z każdym trzonkiem Multi-star®. Wpięte w trzonek do małych narzędzi ZM 015 pozwala na wygodne czyszczenie typowych szyb okiennych i inspektów, natomiast w parze z długim trzonkiem Vario ZM-V3 lub ZM-V4 zgarniacz idealnie nadaje się do czyszczenia wysoko położonych okien, wysokich szyb, przeszklonych drzwi i dachów.

Narzędzia użytkowe 5

.

W rynnach w ciągu roku gromadzą się liście, nasiona, pyłki i innego rodzaju zanieczyszczenia. Z czasem mogłyby zatkać rurę spustową, uniemożliwiając odpływ wody. W najgorszym razie pod ich ciężarem oberwie się cała rynna. Chyba że postarasz się czyścić ją na bieżąco. Tu z kolei z pomocą przyjdzie Ci:

Narzędzie do czyszczenia rynien GC-M pozwala szybko, łatwo i sprawnie usunąć z rynien brud i zanieczyszczenia. Łączy w sobie funkcje aż trzech różnych narzędzi: jest wyposażone w łopatkę do usuwania większej ilości odpadów, zgarniacz do ściągania uporczywego brudu i lepkich liści oraz szczotkę do dokładnego czyszczenia rynny. Co więcej, zastosowanie jednego z trzonków teleskopowych Multi-star® eliminuje konieczność wspinania się po drabinie. W ten sposób praca staje się bardziej ergonomiczna i bezpieczniejsza. Narzędzie można łączyć również z pozostałymi trzonkami Multi-star®.

Narzędzia użytkowe 6

.

Jesienne liście, piasek, nasiona drzew i inne zanieczyszczenia szpecą nawierzchnie ogrodu, balkonu i tarasu. Na mokrych liściach i gałązkach zalegających na ścieżce można się łatwo poślizgnąć, a przymrozek zmienia mokre płytki w prawdziwą ślizgawkę. Miotły, szczotki i ściągaczki do wody to klucze do uniknięcia kontuzji:

Miotła ogrodowa SB 400 M jest idealna do prac w domu,  ogrodzie, na tarasie i chodniku. Mocne, długie włosie z tworzywa sztucznego oraz szerokość robocza wynosząca aż 40 cm umożliwiają efektowne zamiatanie dużych betonowych powierzchni w krótkim czasie. Do tego narzędzia szczególnie polecany jest trzonek jesionowy ZM 140, ale można go łączyć z wszystkimi trzonkami Multi-star®.

Narzędzia użytkowe 7

Miotła domowa HB 350 M jest wykonana z miękkiego włosia z mieszanki fleksonu i końskiego włosia, więc pozwala dokładnie zamieść każdą powierzchnię bez powstawania najmniejszych zarysowań. Sprawdzi się w domu, na tarasie, balkonie lub nawet w ogrodzie. Szerokość robocza wynosi 35 cm, co umożliwia zarówno szybkie usuwanie nieczystości, jak i sprawne dotarcie do ciasnych zakamarków. Do tego narzędzia szczególnie polecany jest trzonek jesionowy ZM 140, ale można go łączyć ze wszystkimi trzonkami Multi-star®.

Narzędzia użytkowe 8

Szczotka do szorowania SB 350 M pozwala dokładnie wyczyścić wszelkie powierzchnie wyłożone glazurą, czyli klasycznymi płytkami podłogowymi. Przydaje się podczas pielęgnacji mocno zabrudzonych nawierzchni balkonu, tarasu, schodów i ogrodowych nawierzchni. Ma szerokość roboczą 35 cm i posiada wytrzymałe, twarde włosie. Do tego narzędzia szczególnie polecany jest trzonek jesionowy ZM 150 lub aluminiowy ZM-A 150, ale można go łączyć również z innymi trzonkami Multi-star®.

Narzędzia użytkowe 9

Ściągaczka do wody ze szczotką FS 450 M o szerokości roboczej 45 cm umożliwia szybkie usuwanie wody i innych cieczy z kamiennych podłóg, glazury i wszelkich innych gładkich powierzchni. To kolejne narzędzie typu 2 w 1. Większe drobiny brudu można usunąć za pomocą szczotki, a następnie zgarnąć z podłogi wraz z wodą za pomocą gumowej ściągaczki. Do produktu tego szczególnie polecane są trzonki jesionowe ZM 150 oraz ZM 170.

Szczotka do szczelin FB-M o szerokości roboczej 9 cm posiada sztywne, stalowe włosie, pozwalające łatwo, szybko i dokładnie usunąć brud, mech, chwasty czy trawy ze szczelin i fug pomiędzy płytami chodnikowymi, kostką brukową czy elementami innego typu nawierzchni ścieżek, podjazdu albo tarasu. Do tego narzędzia szczególnie polecany jest trzonek jesionowy ZM 150, ale można go łączyć z wszystkimi trzonkami Multi-star®.

Narzędzia użytkowe 10

.

Dach domu, szklarni, altany czy garażu, okap nad drzwiami, wiata na samochód… Wszystkie mają pewną wytrzymałość na obciążenia. A wbrew pozorom śnieg swoje waży, zwłaszcza gdy z czasem zgromadzi się go dużo, ubije się i zmieni w mokrą breję. Prędzej czy później zacznie zsuwać się z pochyłego dachu, często gwałtownie i ze skłonnością do celowania w przechodniów, rośliny i łatwe do uszkodzenia sprzęty. Płaski dach może wręcz się oberwać pod rosnącym ciężarem niepozornego białego puchu. Stąd pamiętaj o:

Szufla do odśnieżania dachu SR-M 60 o szerokości roboczej 60 cm umożliwia szybkie, łatwe, wydajne i bezpieczne usuwanie śniegu bez konieczności wchodzenia na dach. Przy zastosowaniu trzonka teleskopowego ZM-V4 można bezpiecznie odśnieżyć dach położony na wysokości do 4 m. Dzięki gumowej krawędzi narzędzie pozwala dokładnie oczyścić okna dachowe czy panele słoneczne bez powstawania zarysowań.

Narzędzia użytkowe Multi-star® są trwałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów, więc posłużą Ci przez lata. W końcu śnieg, brud, liście czy woda gromadzą się w niepożądanych miejscach od zarania dziejów i ten fakt raczej się nie zmieni.

.

Podsumowując

Cała tajemnica systemu Multi-star® tkwi w przycisku na trzonku, który po naciśnięciu umożliwia wpięcie i wypięcie poszczególnych nakładek. A zatem mając jeden trzonek i kilka różnych końcówek, możesz je dowolnie i zamiennie używać. Co najważniejsze, wykonasz nimi te same prace co przy użyciu całej kolekcji zwykłych, jednofunkcyjnych narzędzi zajmujących znacznie więcej miejsca. W przypadku tradycyjnych narzędzi masz tyle samo trzonków co końcówek, natomiast wspomniany system pozwala ograniczyć do minimum liczbę trzonków, a także koszty. W końcu sama końcówka kosztuje mniej niż końcówka i trzonek, prawda? W przypadku narzędzi użytkowych Multi-star® do obsługi aż ośmiu różnych końcówek narzędzi wystarczą Ci dwa długie trzonki, w tym jeden teleskopowy.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *