Opryskiwacz Venus Super 360 – mały opryskiwacz ciśnieniowy do profesjonalnych zadań

Czy coś małego może konkurować z większymi odpowiednikami? Dlaczego decydować się na model mały, skoro większy może zrobić więcej? A dlatego, że są prace, w których to właśnie model kompaktowy sprawdzi się najlepiej. I jak to się potocznie mówi, wcale nie trzeba kupować ciężarówki aby przewieźć worek cementu. Spójrz na opryskiwacz Venus Super 360, z którym moja przygoda trwa już od kilku lat.

0Aby nie być gołosłownym, na początek kilka ujęć z ogrodowych podróży, w których m.in. opryskiwacz Venus towarzyszy mi od wielu lat.

Zresztą nie tylko w podróżach, ale i pracach, których pomógł zrealizować mi już wiele.

.

Opryskiwacz Venus Super 360 w praktyce

Opryskiwacz, jak każde tego typu urządzenie, ma szereg elementów, które po pierwsze służą do jego obsługi, a po drugie wpływają na jego jakość i trwałość. I podobnie jest również z Venus Super. Natomiast to, ile tego jest, świadczy właśnie o tym, że zalicza się do grupy opryskiwaczy profesjonalnych.

No dobrze. To tyle tytułem prezentacji elementów, które wpływają na jakość i komfort użytkowania. Natomiast sama praca urządzeniem pt. opryskiwacz Venus Super 360 to czynność niezwykle prosta, która sprowadza się właściwie do trzech kroków:

  • wlania odpowiedniej cieczy,

  • napompowanie opryskiwacza czyli nadanie ciśnienia w jego wnętrzu,

  • rozpylenie cieczy.

Natomiast jeśli chodzi jeszcze o rozpylenie, to Venus Super może być wyposażony w specjalną mini lancę (przedłużkę), która umożliwia aplikację i oprysk w trudno dostępnych miejscach, np. wewnątrz rośliny.

.

Opryskiwacz Venus Super 360 w moich rękach

Jak już wspomniałem, moja przygoda z tym urządzeniem, trwa już dobre parę lat. W tym czasie miałem możliwość pracować sam, ale także czerpać doświadczenie od innych, w tym chociażby od właścicieli ogrodów, które odwiedzam.

To pozwoliło na zebranie dodatkowych spostrzeżeń, którymi mogę się z Tobą podzielić w tym poście. Natomiast kończąc powoli, chciałbym się podzielić z Tobą dodatkowymi ujęciami z ogrodów, w których opryskiwacz Venus Super 360 mi towarzyszył. Spójrz ile się tego nazbierało i w jakie piękne docieraliśmy miejsca.

.

Co mogę Ci doradzić?

Opryskiwacz Venus Super 360, mimo niewielkich rozmiarów i pojemności (1,0; 1,5 i 2,0 litra), to urządzenie w pełni profesjonalne, do użytku w domu, ogrodzie, czy na balkonie. Natomiast warto dodać, że używając opryskiwacze, musisz pamiętać o kilku sprawach, o których wspominałem w poście Jak wybrać opryskiwacz ogrodowy?. Pamiętaj, że wykonując opryski musisz zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim wydzielić opryskiwacze do oprysków środkami np. chwastobójczymi i oddzielić je od tych, które zastosujesz na przykład do oprysków drzewek owocowych. Najlepiej mieć dwa oddzielne, w ostateczności bardzo, ale to bardzo dokładnie płukać je przed kolejnym użyciem.

Dodatkowo podczas pracy ze środkami ochrony roślin zawsze miej w pobliżu czystą wodę. W przypadku kontaktu środka ze skórą zdejmij poplamioną odzież i natychmiast dokładnie przemyj skórę wodą i mydłem. Jeśli środek dostał się do oczu, przemywaj je przez co najmniej 10 minut z użyciem czystej bieżącej wody. Następnie skontaktuj się z lekarzem. Zabierz ze sobą opakowanie preparatu lub zdjęcie etykiety, gdyż zawiera ona informacje potrzebne do prawidłowego leczenia.

A skąd to wiem?

Zarówno ze swojego wieloletniego doświadczenia, jak i od Marki Kwazar – producenta opryskiwaczy. To właśnie od niej pochodzi m.in. wspomniany opryskiwacz Venus Super 360. Natomiast sam Kwazar to firma z blisko 30-letnim stażem, oferująca wyroby z tworzyw sztucznych m.in. dla branży ogrodniczej. Marka rozpoznawalna na wielu kontynentach, posiadająca duży park maszynowy i szerokie możliwości produkcyjne. Natomiast jako ciekawostkę, a zarazem argument przemawiający m.in. na korzyść urządzenia pod nazwą opryskiwacz Venus Super, że firma posiada minimalny odsetek reklamacji. Co może dowodzić tylko tego, że warto mieć ją na uwadze.

.
.

Tekst we współpracy z Marką Kwazar

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *