MINISZKLARENKA – czyli jak poprawnie zrobić rozsady warzyw i kwiatów oraz jak ukorzenić sadzonki na domowym parapecie?

Jak poprawnie zrobić rozsady warzyw i kwiatów oraz jak ukorzenić sadzonki na domowym parapecie? Znasz odpowiedź na te pytania? No właśnie…

Zacznijmy więc od początku, czyli od tego – w czym to zrobić. A najlepiej właśnie w MINISZKLARENCE, którą znajdziesz w moim sklepie, w dobrej cenie i połączeniu z różnymi GRATISAMI i DARMOWĄ DOSTAWĄ:

Dobrze, to tyle formalności, a teraz konkrety.

.

Co to jest miniszklarenka?

To produkt dedykowany AMATOROM i HOBBYSTOM OGRODNICTWA, który zdecydowanie ułatwia produkcję rozsady warzyw i kwiatów oraz ukorzenianie sadzonek.

Jest to lekka oraz wygodna w użyciu konstrukcja wykonana z tworzywa sztucznego, która w przypadku 14 komórek ma wymiar ok. 40 * 11 centymetrów i wysokości 5,5. A zatem zdecydowanie nie zajmuje dużo miejsca i zmieści się właściwie na każdym parapecie. Natomiast pojedyncza komórka ma wymiar 5,6 * 5,6 centymetra i wysokość 5,5.

.

Co daje miniszklarenka?

Stwarza dogodne, właściwie to optymalne warunki mikroklimatyczne do kiełkowania nasion, rozwoju siewek i ukorzeniania sadzonek. Co to oznacza? Że wyhodowane rośliny posiadają zwarte bryłki korzeniowe, dzięki czemu dobrze i łatwo przyjmują się po wysadzeniu do gruntu, nie więdnąc w pierwszych dniach.

.

Co wchodzi w skład miniszklarenki?

  • WIELODONICZKA z 14, 36 lub 56 komórkami,

  • KUWETA odbierająca nadmiar wody spod wielodoniczki (może posłużyć także jako kuweta wysiewna dla gatunków o drobnych nasionach i wymagających przepikowania),

  • PRZYKRYWKA z przezroczystego tworzywa, zapewnia utrzymanie stałej wysokiej wilgotności powietrza, nie ograniczając jednocześnie dostępu światła,

  • PODŁOŻE do wysiewu przygotowane z udziałem torfu wysokiego, włókien kokosowych i perlitu posiadające doskonałe warunki wodno-powietrzne, oraz startową ilość substancji pokarmowych do uprawy.

.

Jak prawidłowo wykonać wysiew?

Podłoże należy luźno umieścić w komórkach wielodoniczki i delikatnie podlać, nie doprowadzając jednocześnie do zasklepienia i ubicia. Po nasiąknieciu można przystąpić do wysiewu nasion, pikowania siewek lub wysadzenia sadzonek.

Nasiona można wysiać punktowo, tzn. w każdej komórce szklarenki umieścić po jednym nasionku. Jednak zdecydowanie lepszą jakość rozsady otrzymuje się stosując pikowanie siewek, co oznacza, że do wysiewu rzutowego nasion (przykrytych następnie cienką warstwą podłoża) można wykorzystać kuwetę, a gdy siewki wykształcą jeden liść właściwy, przepikować do wielodoniczek, po jednej roślinie do każdej komórki. Szklarenka powinna być przykryta pokrywką, natomiast po wzejściu nasion, w słoneczne dni należy ją lekko unosić w celu lepszego dojścia powietrza, nie dopuszczając jednak do nadmiernego przesuszenia i wzrostu temperatury.

.

Gdzie kupić miniszlarenkę?

Jak wspomniałem na wstępie, w moim sklepie. Gwarantuję Ci 100% zadowolenia, dobrych cen, gratisów, a przede wszystkim fachową i rzetelną obsługę. Zresztą spójrz sam, klikając w poniższe zdjęcie:

Zwróć również uwagę, że szklarenka dostępna jest w różnych rozmiarach. Znajdziesz je, wpisując w pasek wyszukiwarki sklepu, hasło: miniszklarenka.

Polecam i zapraszam. A tymczasem do zobaczenia w kolejnym poście z cyklu TO CI SIĘ PRZYDA – PORADA OGRODNICZA.

 

 

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *