Zdobią i pełnią praktyczne funkcje, a do tego są łatwe w montażu – poznaj dekoracje na taras i balkon z serii ClickUp!
Zieleń uspokaja, koi nerwy i wprawia w dobry nastrój. Mimo to warto ją czymś ożywić. Kolorowe kwiaty to nie wszystko: nastrojowe pochodnie, lampiony, karmniki i domki dla owadów to dekoracyjne oraz praktyczne dodatki na taras i balkon, o których łatwo zapomnieć. To „zapominalstwo” możesz nadrobić jednym kliknięciem, jeśli postawisz na dekoracje zewnętrzne z serii ClickUp! od GARDENY.
.
Jak zamontować dekoracje do ogrodu i na taras?
Jak najprościej! Praktyczne dodatki na taras i balkon z systemem ClickUp! montuje się jednym kliknięciem. Sprytny mechanizm zatrzaskowy pozwala łatwo i szybko łączyć różne elementy z tej serii z uchwytem balkonowym lub trzonkiem, bez użycia żadnych narzędzi.
Uchwyt balkonowy ClickUp! przykręca się za pomocą dużej śruby. Kręcąc gwintem, dopasujesz rozmiar uchwytu do każdej balustrady. Można go łatwo zamocować do okrągłych barierek o średnicy do 5 cm oraz barierek o kwadratowym przekroju w zakresie 1-6 cm.
Sznurek zawijany na balustradę „przechwyci” uchwyt, gdybyś przypadkiem zbyt luźno dokręcił śrubę.
Trzonek ClickUp! można wbić w podłoże w donicy czy skrzyni (albo trawnik lub rabatę, jeśli chcesz wykorzystać dodatki ClickUp! w ogrodzie). Nawet coś tak prostego jak trzonek może być sprytne: jest wykonany z drewna modrzewiowego osadzonego w szpikulcu ze szlachetnej stali nierdzewnej. Drążek przekładany przez otwór w szpikulcu pozwala stabilnie wbić trzonek w podłoże jednym „depnięciem”.
.
W zatrzask na końcu trzonka, identyczny jak w przypadku uchwytu balkonowego,
wpina się dowolne dodatki na taras z serii ClickUp! m.in.:
Kulistą pochodnię ClickUp!, która wygląda elegancko zarówno na trzonku, jak i przymocowana do balustrady.
Półokrągły, szklany klosz z metalową nakładką osłania świeczkę przed wiatrem i deszczem.
Położenie podstawki pod świeczkę wewnątrz pochodni można regulować, dzięki czemu wewnątrz pochodni zmieści się zarówno malutki tealight, jak i świeczka wysokości do 8 cm i średnicy 6 cm.
.
Pochodnię ogrodową ClickUp!, która płonie żywym płomieniem, zapewniając magiczną atmosferę. Mieści 350 ml oleju do lamp i lampionów – taka ilość wystarcza na co najmniej 6 godzin jasnego ognia. Elegancki design czarnej, stalowej osłony rozświetlonej od środka pasuje do balkonów, tarasów i ogrodów w każdym stylu. Jest niezwykle dekoracyjna, a przede wszystkim chroni pochodnię przed wiatrem i deszczem.
Pochodnia jest bezpieczna w użytkowaniu. Napełnij zbiorniczek olejem, następnie wsuń przez ten sam otwór knot i go podpal.
Co ważne, w każdej chwili możesz ugasić płomień za pomocą dołączonej łyżki.
Ja zamontowałem pochodnię ClickUp! do trzonka,
ale równie dobrze pasuje do uchwytu balkonowego.
.
Karmnik ClickUp! odżywiający pożyteczne ptaki, które ubarwią Twój balkon, taras czy ogród śpiewem i wesołą krzątaniną. Kopuła z przezroczystego szkła akrylowego osłania pokarm przed zamoknięciem, a jednocześnie pozawala do woli cieszyć oczy widokiem skrzydlatych gości. Karmnik jest wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na wilgoć, mróz, upały, promieniowanie UV, więc możesz w nim dokarmiać ptaki o każdej porze roku.
Po zdjęciu osłony wypełnij dozownik pokarmem, wsypując go przez otwór na szczycie rurki.
Jeśli chcesz, możesz osobno wsypać różne rodzaje ziaren do przegródek w podeście karmnika. Jeśli karmnik się zabrudzi, łatwo go rozmontować i wymyć ręcznie lub w zmywarce.
.
Podsumowując
Dodatki na taras, balkon i do ogrodu z serii GARDENA ClickUp! są dekoracyjne i praktyczne. Oprócz opisanych powyżej, dostępnych jest wiele innych elementów montowanych w ten sam sposób: lampa solarna, mini doniczka na wiosenne kwiaty, deszczomierz, basenik dla ptaków oraz hotel dla owadów. Wszystkie wyglądają stylowo i są wykonane z materiałów najwyższej jakości, więc mogą zdobić Twój taras o każdej porze roku. W razie potrzeby możesz błyskawicznie zastąpić dany element systemu ClickUp! innym – wystarczy jedno kliknięcie!
.
.
Post we współpracy z marką Gardena
- Jak sadzić kwiaty cebulowe? - 3 października 2024
- Zielone ekrany z bluszczu – korzyści (nie tylko) dla deweloperów - 2 października 2024
- Kiedy sadzić żywopłot? - 1 października 2024