Romantyczny kącik w ogrodzie

Ogród to takie miejsce, które spełnia różne role. Jest miejscem użytkowym, rekreacyjnym, ma również ładnie i ciekawie wyglądać. Jak pewnie wiesz, może być także różnie urządzone. Stylów ogrodowych jest dużo, jako dowód polecam Ci lekturę tego postu. Natomiast bez względu jak ogród wygląda, jak jest zaaranżowany i urządzony, warto wygospodarować w nim pewien istotny element… A konkretnie romantyczny kącik w ogrodzie.

Sam ogród romantyczny, jak nie trudno się domyśleć, to ogród swobodny, trochę dziki, z mocno porośniętymi rabatami. Do tego z układem ścieżek, altan i zakątków dających możliwość schronienia i sprzyjających zadumie. Innymi słowy to ogród, który nie jest najłatwiejszy w zagospodarowaniu i utrzymaniu. Do tego potrzebuje określonej przestrzeni i miejsca na wszystkie wszystkie swoje założenia. Tym bardziej więc trudno o niego na niewielkich działkach, czy w otoczeniu współczesnej architektury.

Ale spokojnie. Jest alternatywa. To romantyczny kącik w ogrodzie. Bo nawet jeśli cały ogród taki być nie może, to już określony fragment jak najbardziej. Można wydzielić pewną część ogrodu, którą można odpowiednio zaaranżować i urządzić. I tego właśnie dotyczy ten post. Może nie będzie to gotowa recepta jak taki kącik zaaranżować, ale zebrałem tu tyle przykładów zdjęciowych, że bez wątpienia wybierzesz coś dla siebie. A jak już kącik urządzisz, to tak jak ja usiądziesz w nim i z przyjemnością się odprężysz.

.

Co charakteryzuje romantyczny kącik w ogrodzie?

Przede wszystkim musi to być w jakiś sposób wydzielona przestrzeń. Jeśli nie może to być cały ogród, to przynajmniej jakaś jego część. Najlepiej jakiś wydzielony zakątek, gdzieś w zaciszu ogrodu, osłonięty budynkiem, wyższym piętrem roślin, czy po prostu otoczony rabatami.

Po drugie musi to być miejsce zaaranżowane do wypoczynku i zadumy, a zatem z jakimś miejscem do siedzenia. Mogą to być krzesła, ławki, leżaki, jednym słowem coś, na czym można usiąść i chociaż na chwilę zaszyć się przed otaczającym światem.

W swojej ogrodowej i blogowej karierze widziałem takich zakątków mnóstwo, stąd pomyślałem, że warto się nimi podzielić. Spójrz więc na wybrane i spróbuj dopasować coś do swojego własnego ogrodu.

Na początek ławki ogrodowe, czyli z założenia miejsca, w których można usiąść we dwójkę i na przykład spędzić romantyczny wieczór czy popołudnie. Jak za moment zobaczysz jest ich całe mnóstwo, a najładniej wyglądają w otoczeniu kwitnących kwiatów i bylin. A zatem latem, kiedy to właśnie najfajniej jest na nich posiedzieć.

Ławki wśród kwitnących rabat

Ławki w innych ogrodowych aranżacjach

Inną możliwością spędzenia czasu we dwójkę są romantyczne ogrodowe stoliki z krzesełkami, a zatem miejsca, w których można na przykład usiąść i wypić poranną czy popołudniową kawę.

Jako ciekawostkę wspomnę również o romantycznym nakryciu stołu, czyli takim dopełnieniu romantycznego kącika w ogrodzie.

Wspólne spędzanie czasu w romantycznych zakątkach, poza wspomnianymi ławkami i stolikami, to również krzesła i fotele, które w odpowiedniej aranżacji wcale nie są mniej efektowne.

Jednak romantyczny kącik w ogrodzie, to nie tylko aranżacje dla spędzania czasu w towarzystwie. To również miejsca do samodzielnego odpoczynku, a zatem mówiąc wprost, takie pojedyncze miejscówki.

Wśród nich również hamaki i różnego rodzaju łóżka i leżanki.

Jak więc widzisz, możliwości na romantyczny kącik w ogrodzie jest wiele. Mogą to być miejsca do spędzania czasu w pojedynkę, parami, a nawet w większym gronie. Najbardziej efektownie wyglądają kąciki w otoczeniu kwitnących kwiatów, które szczególnie latem wyglądają okazale. Mam więc nadzieję, że ten wpis zachęci Cię do czegoś podobnego we własnym ogrodzie. Jak widziałeś możliwości aranżacji jest dużo i aby stworzyć coś przytulnego, nie trzeba przeznaczać na to całego ogrodu. Wystarczy jego fragment aby zaaranżować coś ciekawego, miłego i romantycznego.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *