Hortensja drzewiasta ‘Annabelle’

HORTENSJA DRZEWIASTA ‘ANNABELLE’ – to piękny, ozdobny krzew, dorastający do około 1,5 metra wysokości, mający zaokrąglony, krzaczasty wygląd. Ma stosunkowo małe wymagania, jest odporna na mróz i niekorzystne warunki, kwitnie od czerwca, do jesieni. Duże kwiatostany są najpierw zielonkawe, później śnieżnobiałe i stopniowo zmieniają kolor na limonkowo – zielony.

.

Przeznaczenie hortensji drzewiastej ‘Annabelle’

Dobrze prezentuje się na rabatach, w otoczeniu niższego piętra roślin, tworząc z nimi ciekawe kompozycje. Może być stosowana również na niskie żywopłoty, a także sadzona w dużych donicach. Z kolei zasuszone kwiatostany nadają się do wazonów i bukietowych kompozycji.

.

Uprawa i wymagania

‘Annabelle’ preferuje stanowiska cieniste i półcieniste, raczej osłonięte od wiatru, a glebę żyzną próchniczne, kwaśną i przepuszczalną. Może rosnąć również w miejscu słonecznym, jednak kwitnienie będzie wówczas zdecydowanie mniej obfite. Wymaga corocznego nawożenia oraz podlewania, szczególnie w okresach suszy. Ze względu na duże kwiatostany osiągające 20 – 30 centymetrów średnicy, czasem może wymagać podpierania pędów, co zapobiegnie ich pokładaniu.

‘Annabelle’, w przeciwieństwie do hortensji ogrodowej, pączki kwiatowe zawiązuje wiosną, a nie jesienią poprzedniego roku. A zatem jest to praktycznie gwarancją corocznego kwitnienia, bez konieczności zimowego okrywania. Natomiast dla uzyskania lepszych i bardziej okazałych efektów, warto silnie przyciąć ją wiosną, najlepiej ścinając wszystkie pędy około 20 centymetrów nad ziemią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *