Hortensja drzewiasta ‘Annabelle’

HORTENSJA DRZEWIASTA ‘ANNABELLE’ – to piękny, ozdobny krzew, dorastający do około 1,5 metra wysokości, mający zaokrąglony, krzaczasty wygląd. Ma stosunkowo małe wymagania, jest odporna na mróz i niekorzystne warunki, kwitnie od czerwca, do jesieni. Duże kwiatostany są najpierw zielonkawe, później śnieżnobiałe i stopniowo zmieniają kolor na limonkowo – zielony.

.

Przeznaczenie hortensji drzewiastej ‘Annabelle’

Dobrze prezentuje się na rabatach, w otoczeniu niższego piętra roślin, tworząc z nimi ciekawe kompozycje. Może być stosowana również na niskie żywopłoty, a także sadzona w dużych donicach. Z kolei zasuszone kwiatostany nadają się do wazonów i bukietowych kompozycji.

.

Uprawa i wymagania

‘Annabelle’ preferuje stanowiska cieniste i półcieniste, raczej osłonięte od wiatru, a glebę żyzną próchniczne, kwaśną i przepuszczalną. Może rosnąć również w miejscu słonecznym, jednak kwitnienie będzie wówczas zdecydowanie mniej obfite. Wymaga corocznego nawożenia oraz podlewania, szczególnie w okresach suszy. Ze względu na duże kwiatostany osiągające 20 – 30 centymetrów średnicy, czasem może wymagać podpierania pędów, co zapobiegnie ich pokładaniu.

‘Annabelle’, w przeciwieństwie do hortensji ogrodowej, pączki kwiatowe zawiązuje wiosną, a nie jesienią poprzedniego roku. A zatem jest to praktycznie gwarancją corocznego kwitnienia, bez konieczności zimowego okrywania. Natomiast dla uzyskania lepszych i bardziej okazałych efektów, warto silnie przyciąć ją wiosną, najlepiej ścinając wszystkie pędy około 20 centymetrów nad ziemią.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *