Ogrodowe mycie, czyli akumulatorowa szczotka obrotowa do wszechstronnych zadań

akumulatorowa szczotka obrotowa 1

Jak zaoszczędzić czas żeby móc poświęcić się roślinom, dekoracjom i odpoczynkowi w swoim pięknym ogrodzie? Odpowiedzią może być akumulatorowa szczotka obrotowa, dzięki której bez wysiłku i szybko wyszorujemy nawierzchnie, i co najważniejsze, bez użycia silnych środków chemicznych. Ścieżki, placyki, tarasy, podesty i kładki mają to do siebie, że z czasem się brudzą, więc taki automatyczny pomocnik na pewno przyda się w każdym ogrodzie.

Zawartość artykułu:

  • Niekończące się prace ogrodowe
  • Co to jest akumulatorowa szczotka obrotowa ONE+ 18V?
  • Zestaw do szorowania
  • Waga i ergonomia szczotki obrotowej
  • Szczotka obrotowa na akumulator
  • Obrotowa szczotka na akumulator – opinia

.

Niekończące się prace ogrodowe

W ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia: przycinanie, pielenie, podwiązywanie, podlewanie… Sama pielęgnacja roślin zajmuje sporo czasu, więc zwykle nie pozostaje go wiele na dbanie o stan nawierzchni, murków, a tym bardziej ścian altany czy garażu. O ile zmiecenie liści ze ścieżki trwa tylko chwilę, usuwanie glonów, zaschniętego błota, pyłków i innych osadów to już trudniejsza i bardziej mozolna sprawa, którą z reguły odkłada się na wieczne „potem”. Z drugiej strony, brudny taras, podjazd czy brama wyglądają nieestetycznie, więc prędzej czy później trzeba się zabrać za ich czyszczenie. Lepiej „prędzej” i to w każdym tego słowa znaczeniu: gdy masz profesjonalny sprzęt, usuniesz wszelkie zabrudzenia błyskawicznie, a do tego bez wysiłku i toksycznych chemikaliów. Mowa tu o tytułowej akumulatorowej teleskopowej szczotce obrotowej 18V ONE+ marki RYOBI, dostępnej w modelach R18TPS-0 oraz R18TPS-120G.

.

Co to jest akumulatorowa szczotka obrotowa ONE+18V?

akumulatorowa szczotka obrotowa 2

Jak nazwa wskazuje, jest to obrotowa szczotka na teleskopowym wysięgniku, zasilana akumulatorowo. Ale nie jakaś tam przeciętna szczotka, tylko profesjonalny sprzęt czyszczący, idealny do bezwysiłkowego czyszczenia dużych powierzchni, takich jak wszelkie nawierzchnie, bramy garażowe, otynkowane ściany, a nawet samochody. Przydaje się zarówno w ogrodzie, jak i w domu, garażu, a nawet na cmentarzu (nagrobki też się brudzą!), bo wszędzie znajdzie się coś, co przydałoby się wyszorować.

akumulatorowa szczotka obrotowa 3

akumulatorowa szczotka obrotowa 4

.

Zestaw do szorowania

Nawet jeśli należysz do tych nielicznych osób, które uwielbiają szorować i pucować, najpewniej nie zawsze masz na to czas i energię. I tu właśnie z pomocą przychodzi akumulatorowa szczotka obrotowa ONE+ 18V. Posiada dwie wymienne okrągłe końcówki, obie o średnicy 15 cm.

akumulatorowa szczotka obrotowa 5

.

A konkretnie:

  • nakładkę szorującą, która przydaje się do usuwania zaschniętego błota i innych tego typu zabrudzeń na kamieniu, betonie czy drewnie,

akumulatorowa szczotka obrotowa 6

  • oraz nakładkę piankową, przeznaczoną do pielęgnacji powierzchni wrażliwych na zarysowania, na przykład karoserii samochodu albo szyb okiennych. 

akumulatorowa szczotka obrotowa 7

.

Obrotowa głowica rozpędza wybraną nakładkę do prędkości 210 obr./min, co przekłada się na niezwykle wysoką moc (i tempo) czyszczenia. Po przejechaniu uruchomioną szczotką uciążliwe, zaschnięte zabrudzenia znikają w mgnieniu oka. Sprytna konstrukcja obrotowej głowicy umożliwia zmianę kąta ustawienia końcówki do 6 różnych pozycji.

akumulatorowa szczotka obrotowa 8

akumulatorowa szczotka obrotowa 9

Głowica szczotki obrotowej jest osadzona na teleskopowym trzonku, którego długość można łatwo regulować w zakresie od 1 do 1,4 m. Dzięki temu bez trudu dostosujesz narzędzie do swojego wzrostu bądź usuniesz zabrudzenia z wysoko położonych, trudno dostępnych miejsc. Na przykład czyszczenia ścian bez użycia drabiny. 

akumulatorowa szczotka obrotowa 10

akumulatorowa szczotka obrotowa 11

.

Waga i ergonomia szczotki obrotowej

Urządzenie jest zaskakująco lekkie, waży zaledwie 2,5 kg razem z akumulatorem, do tego posiada wygodną rękojeść w gumowej osłonce oraz dodatkowy uchwyt w połowie przedłużki.

akumulatorowa szczotka obrotowa 12

Konstrukcja szczotki obrotowej jest ergonomiczna i gwarantuje komfort pracy – jednym słowem nie zmęczysz się nawet podczas długotrwałej pracy, bo szczotka zrobi niemal wszystko za Ciebie. Zrobi, o ile zamontujesz na końcu rękojeści naładowany akumulator. 

akumulatorowa szczotka obrotowa 13

.

Szczotka obrotowa na akumulator

Teleskopowa szczotka obrotowa R18TPS jest częścią systemu RYOBI ONE+, serii elektronarzędzi zasilanych za pomocą tego samego akumulatora litowo-jonowego, o napięciu 18V. Innym przykładem praktycznego narzędzia z tej serii jest akumulatorowe urządzenie do czyszczenia, zrecenzowane w tym poście. Innymi słowy: do zasilania kilku różnych urządzeń wystarczy Ci jeden, ten sam akumulator – przecież nie używasz kilku sprzętów jednocześnie. Duża pojemność akumulatora pozwala na długotrwałą pracę urządzenia bez ryzyka, że naładowany do pełna akumulator wyczerpie się w połowie mycia ściany czy czyszczenia tarasu. Wodoszczelna komora akumulatora ma stopień ochrony IPX7, więc skutecznie zabezpiecza baterie przed kontaktem z wodą i płynami czyszczącymi. W ogrodzie odradzam używanie tych ostatnich, ale w domu i garażu bywają przydatne. 

akumulatorowa szczotka obrotowa 14

Obsługa urządzenia jest intuicyjna, a wymiana końcówek oraz wpięcie akumulatora trwają najwyżej kilka sekund i nie wymagają użycia żadnych narzędzi. 

akumulatorowa szczotka obrotowa 15

akumulatorowa szczotka obrotowa 16

.

Praca szczotką akumulatorową

Urządzenie zmontowane, akumulator naładowany i na swoim miejscu, podobnie jak odpowiednia końcówka – pora zabrać się do pracy, czyli czyszczenia granitowych płytek,

akumulatorowa szczotka obrotowa 17

akumulatorowa szczotka obrotowa 18

akumulatorowa szczotka obrotowa 19

drewnianej nawierzchni tarasu i ścieżek 

akumulatorowa szczotka obrotowa 20

akumulatorowa szczotka obrotowa 21

akumulatorowa szczotka obrotowa 22

akumulatorowa szczotka obrotowa 23

albo elewacji, murków, karoserii samochodu, okien, bramy garażu i wielu innych miejsc, również tych trudno dostępnych bez użycia drabiny.

.

Obrotowa szczotka na akumulator RYOBI, model R18TPS RYOBI – opinia

Łatwo, szybko, efektywnie i bez wysiłku – tak właśnie przebiega praca z pomocą akumulatorowej teleskopowej szczotki obrotowej. Ogrodowe nawierzchnie lśnią czystością, a ja mam jeszcze dość czasu i energii na wypucowanie karoserii „busa”. Wymieniam zatem końcówkę na piankową i biorę się do pracy.

akumulatorowa szczotka obrotowa 24

Narzędzie, podczas mojego testu, naprawdę dobrze się sprawiło. Bezprzewodowa szczotka pozwoliła mi zaoszczędzić sporo czasu. Podczas pracy w ogóle się nie zmęczyłem, więc zaoszczędzony czas mogłem poświęcić na inne czekające czynności ogrodowe. Dodatkowo wydaje mi się, że nie osiągnąłbym takiego efektu przy użyciu myjki ciśnieniowej. Dlatego z całą pewnością, obrotowa szczotka RYOBI, jeszcze nie jeden raz przyda się w moim ogrodzie.

.

.

Post we współpracy z marką RYOBI

 

 

Tomasz Szostak

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *