Dekoracje ze skrzynek po owocach

dekoracje ze skrzynek po owocach zogrodemnaty1
dekoracje ze skrzynek po owocach zogrodemnaty1

Pomysłów, sposobów i materiałów do dekoracji ogrodu jest tak dużo jak ich samych. Jedne mniej oryginalne, inne bardziej. Jedne uniwersalne, pasujące do każdego stylu, a inne wręcz przeciwnie, kojarzone z konkretnym sposobem zagospodarowania. I właśnie do tych drugich należą drewniane skrzynki, które w ogrodach swobodnych i naturalnych pojawiają się stosunkowo często. I bardzo dobrze, bo dekoracje ze skrzynek po owocach to ozdoby przyciągające uwagę i będąca efektownym dodatkiem.

Pod warunkiem jednak, że są pomysłowo wykorzystane i ciekawie wkomponowane. Podróżując po ogrodach, zarówno tych, w których pracuję, jak i tych, które odwiedzam w ramach projektu Busem przez polskie ogrody, mam okazję podpatrywać szereg ciekawych rozwiązań i pomysłów. Również tych związanych z tematem, czyli „dekoracje ze skrzynek po owocach”.

Myślę więc, że warto się tą wiedzą podzielić i zebrać w jednym miejscu to, co udało mi się zobaczyć. Tym bardziej, że to gotowe pomysły, które wprost możesz przenosić do własnego ogrodu.

.

Jak zatem zrobić dekoracje ze skrzynek po owocach?

Zanim zainspirujesz się poniższymi przykładami, jedną rzecz musimy wyjaśnić. Otóż drewniana skrzynka, mimo że w ogrodzie wygląda ciekawie, to jednak nie do każdego stylu pasuje. Zdecydowanie nie będzie dobrze wyglądała w ogrodach nowoczesnych, w których królują równiutkie jak od linijki rabaty oraz wszechobecny ład i porządek. Z kolei idealnie sprawdzi się w ogrodach naturalnych i wiejskich, w których występuje swobodny układ rabat i nasadzeń. To właśnie w nich będzie oryginalną dekoracją lub nawet kwietnikiem, a zatem nieodłącznym elementem całego zagospodarowania. Spójrz więc na poniższe przykłady, które udało mi się „wynieść” z ogrodów.

Na początek jednak „surowe” skrzynki, takie właśnie, które mogą posłużyć do dekoracji ogrodów.

Skrzynka jako donica

Skrzynka jako zielnik

Skrzynka jako przydrożna aranżacja z numerem posesji

Skrzynka jako domek dla owadów

Skrzynka jako element kompozycji

Skrzynka jako praktyczne wykorzystanie do noszenia drzewa

Skrzynka jako stolik na ozdoby

Jak więc widzisz dekoracje ze skrzynek po owocach to ozdoby przyciągające uwagę i będące ciekawym uzupełnieniem ogrodowych aranżacji. Stąd bez wątpienia warto je stosować, tym bardziej, że materiału nie brakuje. W każdym domu czy sklepie znajdzie się niepotrzebny egzemplarz, który lata świetności ma już są sobą. Warto dać mu drugie życie i wykorzystać do aranżacji ogrodu. Tym bardziej, że to wyjątkowo tani, powszechnie dostępny i łatwy w wykorzystaniu przedmiot.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

1 Comments

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *