Kosiarka akumulatorowa RYOBI MAX POWER 36 V, 5.0 Ah. Poznaj moc, wydajność i uniwersalność sprzętu ogrodowego!

Kosiarka akumulatorowa RYOBI

Szczególnie cenię sobie urządzenia „sprytne”, czyli wielofunkcyjne, kompaktowe oraz pozwalające wykonywać dane czynności szybciej, wydajniej, komfortowo i bez zbędnego wysiłku. Bez wątpienia należy do nich kosiarka akumulatorowa RYOBI MAX POWER 36 V, 5.0 Ah 

Obecnie wybór dostępnych na rynku narzędzi i urządzeń do pielęgnacji ogrodu jest ogromny. Dotyczy to także kosiarek. Większość z nich spełnia swoje podstawowe funkcje, ale tylko niektóre robią to równie sprytnie, a do tego posiadają rozmaite udogodnienia. Co to oznacza? Pokażę Ci to na przykładzie kosiarki akumulatorowej MAX POWER 36 V, 5.0 Ah z ładowarką marki RYOBI, model RLM36X41H50G.

.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI MAX POWER 36V z ładowarką 5.0 Ah

Tym razem zacznę naprawdę od początku, czyli od przybycia urządzenia. Wydaje się niemożliwe, że tak małe pudło mieści całą akumulatorową kosiarkę – a jednak! To możliwe dzięki składanej konstrukcji, umożliwiającej łatwy transport i przechowywanie kosiarki, ale o tym za chwilę. Najpierw przedstawię Ci, krok po kroku, przygotowanie sprzętu do pracy. Kosiarka na akumulator po wyjęciu z opakowania wymaga samodzielnego złożenia, które jest banalnie proste i sprowadza się do zaledwie kilku czynności, o których piszę niżej.

 Rozpakowuję przesyłkę z kosiarką bezprzewodową RYOBI 36 V

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 1b

Jak widzisz, na czas transportu urządzenia wszystkie części zostały starannie zabezpieczone.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 2

W zestawie wraz z kosiarką znajdują się akumulator o pojemności 5.0 Ah oraz ładowarka

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 3

Pora wyjąć z opakowania samą kosiarkę i zapoznać się z instrukcją składania.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 5

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 5b

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 5d

Złożenie kosza sprowadza się do założenia kilku zacisków na metalowy stelaż.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 6

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 6a

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 6c

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 6d

Pora przymocować kosz do kosiarki,

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 6e

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 6f

oraz rozłożyć metalowy uchwyt, co sprowadza się do kilku ruchów i dokręceniu dwóch zacisków.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 400

Już można kosić… No, prawie, bo przedtem musisz jeszcze naładować akumulator.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 24

Gdy akumulator jest już naładowany do pełna, należy go wpiąć do kosiarki.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 25

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 25a

Koniec z szarpaniem się z linką rozrusznika typową dla kosiarek spalinowych. Uruchomienie kosiarki akumulatorowej RYOBI MAX POWER 36V sprowadza się do naciśnięcia przycisku i dociśnięcia łopatek. Aby przerwać pracę kosiarki, wystarczy puścić wspomniane łopatki.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 26

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 109b

.

Dlaczego warto kupić kosiarkę na akumulator? Poznaj zalety sprzętu RYOBI!

Nie jest niczym zaskakującym, że kosiarka akumulatorowa MAX POWER 36 V służy do koszenia trawy. Jednak robi to niezwykle wydajnie i to nawet w najcięższych warunkach. Jest to zasługą silnika bezszczotkowego 36V z wysokim momencie obrotowym i dużej mocy dzięki eliminacji tarć w silniku

 • Wysoka wydajność przekłada się na dłuższy czas pracy bez konieczności ponownego ładowania akumulatora. Kosiarka akumulatorowa RYOBI MAX POWER 36 V, na jednym ładowaniu akumulatora o pojemności 5.0 Ah jest w stanie skosić trawnik o powierzchni aż 550 metrów kwadratowych.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 200

 • Akumulator sam w sobie jest zaletą: pozwala uniknąć konieczności ciągnięcia za kosiarką wielometrowych kabli oraz umożliwia pracę z dala od stałego źródła prądu. Co więcej, ten sam akumulator o pojemności 5.0 Ah możesz wykorzystać do zasilania wielu różnych urządzeń marki RYOBI, będących częścią platformy MAX POWER. O kilku z nich pisałem w tym i tym poście.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 202

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 300

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 301

 • Kosiarka posiada 3 tryby pracy: Eco, Smart oraz Power. Dzięki temu możesz dostosować wydajność urządzenia do aktualnych warunków cięcia.
 • Do wyboru masz aż 7 pozycji wysokości koszenia – dzięki temu możesz regulować wysokość cięcia źdźbeł trawy w zakresie od 25 mm do 75 mm. To cenne udogodnienie: trawę należy kosić wyżej w okresach suszy oraz pod koniec sezonu, przed zapowiadanym jesiennym ochłodzeniem. Z kolei wiosną, gdy jest ciepło i wilgotno, murawa rośnie błyskawicznie, więc możesz ją strzyc niżej. Poza tym wysokość trawy powinna być dostosowana do sposobu użytkowania trawnika: w „zwykłym” ogrodzie optymalna jest długość źdźbeł 4-6 cm, na boiskach piłkarskich lepiej ją obniżyć do 3-4 cm, a na polu golfowym do 2 cm.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 20

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 201

 • Funkcja Easy Edge™ umożliwia koszenie tuż przy krawędzi ścieżki, wokół rabatek i innych elementów stanowiących „wyspy” na trawniku. 

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 100

 • Innowacyjnie zaprojektowane ostrze kosiarki zapewnia lepsze parametry cięcia oraz magazynowania ściętej trawy, dzięki czemu możesz rzadziej opróżniać worek na pokos.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 110

 • Funkcja mulczowania rozwiązuje problem zagospodarowania pokosu, a przede wszystkim łączy koszenie z organicznym nawożeniem. Drobno zmielone ścinki trawy są rozrzucane na trawniku, a potem, w miarę rozkładu, wzbogacają go w materię organiczną i zwracają darni substancje odżywcze zmagazynowane w pokosie. Wystarczy wyjąć kosz, założyć w jego miejscu specjalną zaślepkę i już możesz kosić bez zbierania pokosu, czyli mulczować trawnik.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 111

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 114

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 115

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 116

 • Szerokość koszenia wynosząca 40 cm to złoty środek pomiędzy powierzchnią roboczą a manewrowością urządzenia. Tym samym kosiarka jest bardzo zwrotna i zmieści się prawie wszędzie, a jednocześnie posiada sporą wydajność koszenia przy jednym przejeździe kosiarki.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 101

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 103

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 104

 • Cennym udogodnieniem jest panel użytkownika, pokazujący stan naładowania akumulatora, a także sygnalizujący konieczność sprawdzenia lub wymiany ostrza.
 • Regulowany, teleskopowy uchwyt umożliwia łatwe dostosowanie wysokości kosiarki do wzrostu użytkownika, zapewniając ergonomię i komfort pracy.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 107

 • Składana konstrukcja kosiarki pozwala ograniczyć miejsce potrzebne do przechowywania sprzętu po zakończeniu pracy, natomiast wbudowana rączka ułatwia przenoszenie kosiarki.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 21

 • Wyjmowany kluczyk zabezpiecza kosiarkę przed niepożądanym uruchomieniem, chociażby przez dzieci.

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 23

Kosiarka akumulatorowa RYOBI 23a

Sporo tych udogodnień, prawda?

.

Kosiarka na akumulator? Postaw na MaxPower 36V!

Tym, co wyróżnia kosiarkę akumulatorową MAX POWER 36V marki RYOBI, są wysoka wydajność, prosty montaż, intuicyjna obsługa i możliwość regulacji takich parametrów, jak wysokość koszenia, tempo zużycia energii (3 tryby koszenia) oraz wysokość teleskopowej rączki. Według zaleceń producenta kosiarka akumulatorowa MAX POWER 36V w połączeniu z akumulatorem o pojemności 5.0 Ah jest polecana do koszenia trawników o powierzchni w granicach 400-699 metrów kwadratowych. Tym samym sprawdzi się w większości ogrodów. Sprzęt jest bardzo zwrotny, stosunkowo lekki i wygodny w użytkowaniu. Czego chcieć więcej? A jednak to jeszcze nie koniec zalet. Według mnie ważna jest uniwersalność akumulatora, który możesz wykorzystać do zasilania kosiarki oraz wielu innych urządzeń akumulatorowych marki RYOBI, na przykład wertykulatora.

.

.

Post we współpracy z marką RYOBI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *