Moja druga połowa … GEODEZJA

Ten kto czytał zakładkę „O blogu” ten wie, że jedna moja połowa to „geodezja”, druga to „zieleń”.

Ten Blog dotyczy tej jaśniejszej połowy czyli zagospodarowania i utrzymania zieleni. Chociaż jak w każdym miejscu powtarzam, staram się tu pokazać nieco inne spojrzenie na tą sprawę, które umożliwia mi właśnie zajmowanie się geodezją.

Co więcej z własnego doświadczenia wiem, że branże te, choć na pierwszy rzut oka odległe, w rzeczywistości są sobie bardzo bliskie. Wystarczy spojrzeć na nazwę „geodezja”, którą rozpoczyna „geo”, co z języka greckiego oznacza nic innego jak Ziemia. Ponadto geodezja, Geodeta towarzyszy Ci od samego początku do końca budowy, jeśli przez taką przechodzisz, więc dlaczego nie miałby z Tobą zostać jeszcze chwilę i pomóc Ci wyprowadzić Twój teren i urządzić Twój ogród? A jeśli jeszcze Geodeta „od zawsze” interesuje się zielenią? Tak właśnie zaczęła się moja historia, która dzisiaj żyje własnym życiem tzn. jedno płuco oddycha samodzielnie geodezją, a drugie niezależnie zagospodarowaniem i utrzymaniem zieleni.

W dzisiejszym artykule chciałbym zrobić mała dygresję od tematów ogrodowych i pokazać Ci w krótkim reportażu „życie” geodezyjne. Co więcej to jest ta trudniejsza strona geodezji, obsługa inwestycji, która uczy człowieka prawdziwej dyscypliny i odpowiedzialności 🙂

GEODEZJAzogrodemnaty2

GEODEZJAzogrodemnaty4

GEODEZJAzogrodemnaty5

GEODEZJAzogrodemnaty6

GEODEZJAzogrodemnaty7

GEODEZJAzogrodemnaty9

GEODEZJAzogrodemnaty10

GEODEZJAzogrodemnaty11

GEODEZJAzogrodemnaty12

GEODEZJAzogrodemnaty13

GEODEZJAzogrodemnaty14

GEODEZJAzogrodemnaty15

GEODEZJAzogrodemnaty16

GEODEZJAzogrodemnaty17

GEODEZJAzogrodemnaty18

GEODEZJAzogrodemnaty19

GEODEZJAzogrodemnaty20

GEODEZJAzogrodemnaty21

GEODEZJAzogrodemnaty22

GEODEZJAzogrodemnaty23

GEODEZJAzogrodemnaty24

GEODEZJAzogrodemnaty25

GEODEZJAzogrodemnaty26

I jak podoba Ci się geodezja?

Czy teraz już wiesz dlaczego takie widoki, którymi żyje moja druga połowa, zajmująca się zielenią, są dla mnie ważne?

F3

A jeśli podoba Ci się geodezja, ten artykuł i ten blog to wyraź to przez kliknięcie „Lubię to”. To dla mnie potwierdzenie, że idę dobrą drogą.

Na zakończenie zapraszam Cię oczywiście do wyrażenia Twojej opinii w komentarzach. Być może masz jeszcze jakieś spostrzeżenia na temat połączenia geodezji z terenami zielonymi to chętnie o nich posłucham.

6 komentarzy

  • Jest wyrozumiała i akceptuje sytuację 😉
   Także tylko się cieszyć …..
   Ale dziękuję za troskę, na wszelki wypadek jeszcze Ją zapytam 🙂

 • Witaj Tomku, chciałam tylko napisać, że bardzo przyjemnie się czyta to co piszesz, lekko, bez nadęcia i zawsze bardzo ciekawie. Jestem laikiem w dziedzinie ogrodu ale czytając Cię i oglądając zdjęcia nadążam 😉

 • Wielkie dzięki za dobre słowa. I dla Ciebie Iwono i dla Ciebie Mariolu.
  Staram się właśnie przedstawiać wszystko tak aby nawet ktoś kto jest z boku tematu, wyciągnął coś dla siebie. Jeśli jest to zauważone to bardzo fajnie. Moja radość jest podwójna.
  Pozdrawiam Was mocno! 🙂

 • Witam bardzo ciekawe pan pisze, dla mnie okazały sie bardzo pomocne .Sasiad nr 1 przy okazaj podziału swojej działki na dwie mniejsze przesunał stara granice od lat 50 o 0,3m utrudniajac mi dojazd do domu .Nieznajomosc prawa lub korupcja sprawia ze od roku musze walczyc o przywrocenie stanu poprzedniego, gdyz droga jest uzytkowana przez kilka rodzin od 50 lat bez sprzeciwu innego sasiada nr 2 prze ktorego biegnie droga , ktory niema prawa własnosci tylko posiadaczem jak ja.Sasiad nr1 postanowił sprzedac dzialke razem z ta droga za zgoda sasiada nr 2. POLICJA , Wojt twierdza ze wszystko jest zgodne z prawem, a byc moze nie mam racji . Geodeta podczas podzialu mial podobno wytyczyc nowe granice bez operatu .Jak twierdzi sasiad nr 1 było to wznowienie znakow granicznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *