NOWI PRACOWNICY W FIRMIE. Rekrutacja, przyjęcie, szkolenie i praca w jeden dzień.

Do niedawna takie cuda były możliwe tylko na plakatach wyborczych. Głównie na tych gdzie prześcigano się w skróceniu czasu na założenie firmy. Obecnie wszystko podobno załatwia się „w jednym okienku” w ciągu jednego dnia. Nie będę z tym dyskutował bo nie wiem jak jest, przed laty trzeba się było sporo naganiać. Ale nie z tego powodu dzisiejszy wpis.

Ja dziś, naprawdę, zorganizowałem rekrutację, przyjęcia, szkolenia i rozpoczęcie pracy dwóch pracowników, a wszystko w czasie nie dłuższym niż dwie godziny 🙂

Ale po kolei. Najpierw rekrutacja. Kandydaci przybyli i stoją na baczność. Konkretnie to ja do nich przybyłem, ale to zostawmy, a na baczność faktycznie stali. To lubię 🙂

PRACOWNICYzogrodemnaty2

Rekrutacja trwała około 10 minut podczas których zadałem im kilka krótkich pytań:
– jaką masz moc?
– ile ważysz?
– czy będziesz tak wydajny jak inni moi pracownicy?
– i oczywiście jak się cenisz?

Odpowiedzi były konkretnie i momentalnie zwycięzcy castingu zostali wyłonieni. Wybór nie był specjalnie trudny ponieważ mam już kilku takich u siebie i miałem do kogo porównać. W każdym razie po kwadransie wybrani kandydaci czekali gotowi do wyjścia.

PRACOWNICYzogrodemnaty3

W sumie już mieliśmy wychodzić, ale przypomniało się nam o tzw. kwestiach BHP. Więc wybrani pracownicy zostali wyposażeni w nieodzowne zestawy nauszników i masek, a przy okazji wzięliśmy coś dla ducha czyli smary do głowic. Niestety, ale w dzisiejszych czasach dobry pracownik ma wymagania więc nie wypadało mi specjalnie dyskutować.

PRACOWNICYzogrodemnaty4

W drodze do firmy omówiliśmy resztę spraw i po godzinie od rozpoczęcia rozmów kwalifikacyjnych, zatrudnieni pracownicy mieli okazję osobiście dotknąć swojego warsztatu pracy i wygodnie wyłożyć się na zielonej trawie.

PRACOWNICYzogrodemnaty5

To taki krótki relaks przed ciężką pracą, doposażenie się w zakupione akcesoria, zapoznanie się z ich stałych współpracownikiem tj. żyłką tnąca i ustalenie ostatnich reguł współpracy.

PRACOWNICYzogrodemnaty6

PRACOWNICYzogrodemnaty8

Przed pracą ostatnie sprawdzenie danych personalnych zatrudnionych pracowników: Nazwisko: Husqvarna. Imię: 535RX.

PRACOWNICYzogrodemnaty7

Założenie i regulacja uprzęży oraz ostatnie pamiątkowe zdjęcie w pierwszym dniu pracy. Ostatni raz tak czyściutko, poważnie i elegancko.

PRACOWNICYzogrodemnaty9

Jak widać można wszystko załatwić w ciągu jednego dnia. Da się? Da się. Wystarczy tylko chcieć.

Dla jasności: oczywiście nie jest to wpis sponsorowany, ale zakupy do mojej firmy, na moje własne potrzeby, za moje własne pieniądze 🙂

Nowi pracownicy ruszyli dziś do boju. Znam już ten typ więc spodziewam się po nich samych dobrych rzeczy i dużej wydajności. To są twardzi zawodnicy, nie do domowego użytku, ale najcięższego boju, w pełni profesjonalni, do ciężkich, wielogodzinnych zadań. Niemniej jednak może za jakiś czas zdam krótką relację jak się sprawują, być może ktoś z Was będzie tym zainteresowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *