Podręcznik “Jak przejść z ogrodem na TY?” WIELKA PREMIERA

303bb0a74d079789cded66f756ae95f2
303bb0a74d079789cded66f756ae95f2

Nadszedł ten moment, kiedy nareszcie mogę napisać kilka słów w temacie PREMIERY Podręcznika „Jak przejść z ogrodem na TY?”. Te „kilka słów” to taka mała przenośnia, bo naprawdę wpis jest zdecydowanie długi. Ale myślę, że ciekawy. Starałem się zebrać w nim wszystko to, co towarzyszyło powstaniu oraz stanowi widoczne i niewidoczne kulisy Podręcznika.

Zanim więc rozpoczniesz lekturę, polecam zrób sobie dobrą kawę lub herbatę, najlepiej w dużym kubku. I usiądź wygodnie, bo zapowiada się dłuższe posiedzenie przed monitorem… Niemniej jednak, jeśli jesteś zainteresowany sprawą Podręcznika, myślę że warto.

 

Bardzo się cieszę, że jestem już na tym etapie, bo aby dotrzeć do tego miejsca, przebyłem bardzo, bardzo długą drogę. Możesz mi wierzyć lub nie, ale podjęcie się napisania tego Podręcznika, było dużym wyzwaniem. Przede wszystkim ze względu na ogromny zakres zagadnień i bardzo rozległą tematykę. Tak naprawdę jest ona tak duża, że bez problemu wystarczyłaby na kilka odrębnych opracowań.

Niemniej jednak cieszę się, że się tego podjąłem, chociaż wielokrotnie, będąc gdzieś w trakcie tej drogi, miałem chwile zwątpienia. Zaczynając zdawałem sobie sprawę, że mam dużo do powiedzenia, zresztą inaczej nie zabierałbym się do pracy. Choćby tylko dlatego:

.

jak przejść z ogrodem na ty 22

.

Jednak nie zdawałem sobie sprawy, że będę miał do powiedzenia aż tyle, że tematy i wątki zaczną się tak rozbudowywać i tyle będzie trzeba napisać, aby sensownie wytłumaczyć całą tę długą drogę.

Zagadnienia, które omawiałem, same w sobie nie należą do najłatwiejszych. Stąd też przekazanie tych informacji, w sposób prosty i zrozumiały, w wielu momentach było dla mnie trudne. To, że ja wiem jak coś zrobić i o co w danym problemie chodzi to jedno, ale zamienić to na proste i zrozumiałe zdania, to zupełnie co innego. Na wielu etapach mnóstwo czasu straciłem właśnie na to, jak daną sprawę omówić. Jak do niej podejść, jakie wybrać przykłady i metodykę przekazu, aby nie zgubić wątku, a jednocześnie dogłębnie i kompleksowo przekazać zagadnienie. A założenie moje, od samego początku, było jasne: mam pisać do Ciebie jako do „amatora” nie znającego się na sprawie, ale chcącego się dowiedzieć i świadomie nią pokierować. Nie jak do „zawodowca”, który jest w tej branży i nie zgubi wątku, nawet jak zrobię za duży skrót myślowy. Co więcej, miał to być przekaz, który pozwoli Ci poszczególne zagadnienia poznać i zrealizować, a nie naszpikować Cię suchą teorią, oderwaną od rzeczywistości, której nie będziesz potrafił wykorzystać. W mojej ocenie się to udało, mam nadzieję, że Twoje odczucia po lekturze Podręcznika będą podobne.

 

Szczegółowe informacje o Podręczniku znajdziesz bezpośrednio na stronie, która jest mu poświęcona, która również pokieruje Cię do zamówienia:

Przejdź do strony Podręcznika

Stąd w tym miejscu nie będę wszystkiego powielał, a wspomnę jedynie o niektórych faktach, które mają szczególne znaczenie.

.

Krótko o Podręczniku.

Podręcznik “Jak przejść z ogrodem na TY?” to KILKUSET STRONICOWA kwintesencja całej mojej wiedzy i wieloletniej praktyki z zakresu geodezji oraz urządzania i utrzymania terenów zieleni. W prosty i praktyczny sposób wyjaśnia oraz tłumaczy nieoczywiste zagadnienia, z którymi możesz zetknąć się na swojej drodze, od wyboru działki, poprzez formalności projektowe, budowę domu, następnie projekt ogrodu, aż do zakończenia jego urządzenia. Pozwala ustrzec się przed wieloma zagrożeniami, które mogą mieć niekorzystne konsekwencje prawne i finansowe, a także tłumaczy, jak samodzielnie zaprojektować i wykonać pozornie trudne prace.

Jednak co najważniejsze to fakt, że całą, potężną dawkę wiedzy, którą w nim otrzymasz, będziesz miał podaną tak prosto jak tylko możliwe, w oparciu o proste wyjaśnienia, przykłady, zdjęcia i grafiki. Ponadto zgodnie z zasadą, która na co dzień towarzyszy moim działaniom i przyświecała mi również przy opracowaniu Podręcznika:

.

jak przejść z ogrodem na ty 14

.

Zawartość Podręcznika.

Myślę, że najlepiej obrazują to podstawowe liczby, które zebrałem w jednym miejscu, aby przedstawić Ci ogromny zakres materiału zebrany w Podręczniku. Nie tylko treści, ale również zdjęć, grafik i przykładów, które mają obrazować wszystko to, o czym pisałem.

.

2jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK

.

Jak więc widzisz, Podręcznik nie będzie Cię uczył suchej teorii. Ale w prostych opisach i praktycznych zdjęciach z moich realizacji, pokaże Ci, jak krok po kroku, element za elementem, wszystko zrobić samemu. A przy okazji zaoszczędzić całkiem dużo pieniędzy. Jak wspomniałem na etapie przedsprzedaży: wystarczy, że będziesz go miał pod ręką, a zaglądając w odpowiednim momencie w odpowiedni rozdział, znajdziesz to, czego w danym momencie potrzebujesz.

Na stronie z opisem Podręcznika znajdziesz „Spis treści” oraz szczegółową charakterystykę poszczególnych rozdziałów. Ponadto cztery przykładowe podrozdziały, na podstawie których możesz ocenić jego styl, formę opracowania, a przede wszystkim sposób podania wiedzy. Wszystko po to, aby przekonać się, czy Podręcznik jest pisany w sposób, który będzie dla Ciebie przydatny. W mojej ocenie tak jest.

Natomiast w tym miejscu spójrz na sam „Spis treści”. Zarówno tytuły rozdziałów, jak również ich szczegółową zawartość. Myślę, że czytając już same zagadnienia, będziesz w stanie ocenić jego zawartość.

 • 5438295afe9deb2b9f7d66a153e1d527
  5438295afe9deb2b9f7d66a153e1d527
 • 09b74081123b8185b18bfcbfb6c459cd
  09b74081123b8185b18bfcbfb6c459cd
 • 68f6bd2a95c1c6ebe0e9f8d9503a85a2
  68f6bd2a95c1c6ebe0e9f8d9503a85a2
 • fc20363926d4b8996ffe7e25191b6dcf
  fc20363926d4b8996ffe7e25191b6dcf
 • ff0f4eee826248e7d1fe745c5210f1bd
  ff0f4eee826248e7d1fe745c5210f1bd
 • 90215dc26e70aab0a955987cfe91b195
  90215dc26e70aab0a955987cfe91b195

.

.

Komu dedykuję Podręcznik?

Jestem absolutnie przekonany, że Podręcznik „Jak przejść z ogrodem na TY?” może zainteresować każdego, przyszłego czy obecnego posiadacza ogrodu. Jak widziałeś powyżej, pokazuje on drogę, jaką trzeba przejść od momentu pojawienia się pomysłu o zakupie działki, aż do szczęśliwego końca założenia ogrodu. A nawet jeszcze krok dalej, bo „wypuszcza Cię” z kilkoma cennymi wskazówkami „co dalej…?”.

Zatem bez względu na jakim etapie tej drogi jesteś, zawsze znajdzie się coś, co jest jeszcze przed Tobą. I to coś masz szansę zrobić poprawnie, oszczędzając sobie sporo nerwów, kłopotów i pieniędzy. Wydaje mi się, że warto.

 

Ogólnie mówiąc, Podręcznik dedykuję wszystkim, którzy z działkami i ogrodami mają cokolwiek wspólnego. Dlatego, że mimo iż teoretycznie wszystko mają pod kontrolą, zawsze występują czynniki, o których mogą nie wiedzieć. I nawet jeśli nie dają odznak “życia”, to mogą odezwać się w najmniej odpowiednim momencie. Stąd też sama świadomość różnych sytuacji związanych z działkami, lokalizacją, sąsiedztwem, granicami, budową czy samym ogrodem, to już potężna pomoc i wielkie narzędzie w ręku, którego będzie można użyć w razie potrzeby. A wszystko po to, aby być bezpiecznym i wykluczyć następujące sytuacje:

.

jak przejść z ogrodem na ty 15

.

Dlaczego warto kupić Podręcznik?

Jestem pewien, że jest co najmniej kilka poważnych argumentów, które przemawiają za tym, że Podręcznik „Jak przejść z ogrodem na TY?” warto mieć:

 • Nie ma drugiego takiego, który łączyłby w sobie zagadnienia geodezyjne i ogrodnicze, czyli wszystko to, z czym możesz się zetknąć na swojej drodze do własnego ogrodu. Natomiast o tym, że jest taka potrzeba, wiem po niebywałej popularności wpisów blogowych, które zaczepiają o te tematy,
 • Co więcej, poradników geodezyjnych nie ma właściwie wcale, czyli praktycznie wiedza, która absolutnie jest Ci potrzebna, w sposób rzeczowy, zwięzły i zrozumiały, nie jest powszechnie dostępna. A to powoduje, że jako przyszły czy obecny właściciel działki, narażony jesteś na popełnienie określonych, dość poważnych w skutkach pomyłek,
 • Cena Podręcznika jest niewspółmiernie niska w stosunku do finansowych konsekwencji pomyłek, przed którymi może Cię uchronić. Zresztą nie tylko pomyłek, ale także niepotrzebnych zleceń prac przy projektowaniu i urządzaniu ogrodu, które być może, z pomocą Podręcznika, zdecydujesz się wykonać samemu. A zapewniam, że jest to absolutnie możliwe,
 • Zawiera dużo obszerniejszą bazę wiedzy na poszczególne tematy, niż ta, którą możesz znaleźć na blogu. Co więcej, wiedza ta, jest usystematyzowana, zebrana w jednym miejscu i ułożona chronologicznie, tak aby bezpiecznie przeprowadzić Cię od planów o własnej działce i ogrodzie, aż do ich realizacji. Ponadto Podręcznik ma liczne tabele, analizy, arkusze i przykłady, które nie są możliwe do przedstawienia na blogu,
 • Podręcznik nie jest kursem, który będzie Cię uczył zbędnej historii, stylów i czystej teorii, a na koniec zostawi Cię z nierozwiązanym problemem. Podręcznik to 100% mojej praktycznej wiedzy, która „jak za rękę” przeprowadzi Cię przez całą drogę. Jeśli tylko zechcesz się na niej wzorować, ze świadomością przejdziesz przez wybór działki, a następnie budowę, a także świadomie zaprojektujesz i wykonasz swój ogród. Natomiast jeśli nie zdecydujesz się robić tego samemu, a zlecisz to fachowcom, to przynajmniej będziesz świadomym partnerem do rozmów, i będziesz wiedział czego wymagać i oczekiwać,
 • I najważniejsze: KUPUJĄC Podręcznik POMAGASZ oraz OSZCZĘDZASZ.

.

Jak POMAGASZ kupując Podręcznik?

Decydując się na kupno Podręcznika pomagasz mi wspierać Fundację Black Butterflies. Jak być może wiesz, to Fundacja założona przez najbardziej rozpoznawalną polską projektantkę Ewę Minge, wspierająca osoby z chorobą nowotworową.

jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK6 Black butterflies

To, co mnie utwierdza w słuszności tej sprawy oraz w moich oczach świadczy o sile Fundacji, to są następujące fakty:

 • Założycielka Fundacji czyli Pani Ewa Minge, którą od dawna obserwuję (w mediach), szanuję i podziwiam. Przede wszystkim za niezwykle efektowną i spektakularną zawodową działalność, ale także niezwykłą siłę, światłość, otwartość umysłu, trzeźwe i życiowe spojrzenie na życie oraz niezłomność charakteru, które przekładają się na Jej sukcesy. To utwierdza mnie w przekonaniu, że przeniesienie tych cech na Fundację, świadczy również o jej sile oraz mocy, która w sposób bezpośredni przekłada się na Podopiecznych,
 • “Segment” działalności czyli choroby nowotworowe, które jak powszechnie wiadomo rządzą się “swoimi prawami”. Mówiąc inaczej, nie liczą się z nikim i niczym, w sposób bezwzględny zabierając to, co przynosi życie (a uwierz mi, że wiem co mówię). Stąd za niezwykłą odwagę, a jednocześnie siłę postrzegam tą właśnie działalność, skierowaną na walkę z tą chorobą i przywracanie nadziei oraz sensu życia Osobom nią dotkniętym. Zdaję sobie sprawę ile wymaga to odwagi, samozaparcia, a jednocześnie mocy charakteru, aby nie dość, że “nie załamać się” obcując z tymi Osobami i Ich życiowymi dramatami, to jeszcze mieć pokłady energii, którymi można się z Nimi podzielić.

Myślę, że to wystarczające powody aby uznać, że Fundacja Black Butterflies “z definicji” robi dobrą “robotę”, ma silne podstawy wynikające z predyspozycji jej Założycielki oraz dotyka wyjątkowo trudnych spraw, z którymi nie wszyscy potrafią się zmierzyć.

.

Dlaczego pomagam?

Jak już wynika z powyższego, tylko te wymienione fakty byłyby wystarczające, aby uznać, że Fundacji warto pomagać. Jednak w moim przypadku sprawa ma jeszcze drugie “dno”, które dodatkowo skłoniło mnie do zwrócenia uwagi właśnie na fundację wspierającą chorych onkologicznie. Nie na “katar”, nie alkoholików, nie z takimi czy innymi chorobami lub problemami. Ale właśnie z chorobami nowotworowymi.

Wydaje mi się, że wystarczającym powodem aby pomagać jest też to, aby dać sprzeciw tej chorobie i dołożyć swoją “cegiełkę do budowy muru”, który choć trochę zahamuje jej bezwzględny charakter. Natomiast ja osobiście mam drugi powód, a konkretnie taki, że choroba ta dość mocno “zalazła mi za skórę”. Znacznie dała się we znaki i zatruła życie moim bliskim. Stąd szczerze jej nie cierpię i tym wsparciem postanowiłem wyrazić swój oficjalny sprzeciw wobec jej poczynań.

Po drugie uważam, że warto pomagać. Zresztą takie założenie przyświeca mi od początku przedsprzedaży Podręcznika. Jak może pamiętasz, na tamtym etapie wsparłem „Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy”.

Natomiast obecnie, wraz z rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży, postanowiłem na trwałe i na dłużej wesprzeć właśnie Fundację. Oddać małą część tego, co gdzieś tam “spada z nieba”. Bo tak właśnie traktuję dochód, który może przynieść Podręcznik “Jak przejść z ogrodem na TY?”. Owszem sam się nie napisał, ale jednak to, czy się sprzeda, nie zależy już ode mnie. Ja mogę tylko się starać, próbować wspierać, ale ostatecznie mogę liczyć tylko na “szczęście” i właśnie dar od losu. W końcu to sprzedaż internetowa, a nie stoisko na bazarze, gdzie mógłbym stanąć i próbować “dopomóc szczęściu”. Zatem myślę, że tym losem warto się podzielić. A może właśnie, zgodnie z zasadą “dobro powraca”, los doceni tą inicjatywę…. Kto wie?

 

W każdym razie jedno jest pewne: z każdego sprzedanego egzemplarza, od czasu oficjalnej premiery tj. 23 kwietnia 2017 roku, 2 złote będzie przekazane na konto Fundacji Black Butterflies.

.

10jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK7

.

Może jednostkowo nie jest to oszałamiająca kwota, ale jeśli zadziała mechanizm “ilość = siła”, to efekty mogą być zauważalne. Mam nadzieję, że z Twoją pomocą uda się to osiągnąć. Wspólnie możemy dołożyć cegiełkę do budowy muru przeciw chorobie i wspólnie wyrazić sprzeciw wobec jej poczynań.

 

Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że pomagasz już w momencie, jeśli decydujesz się na zakup Podręcznika. Dwa złote z ceny, którą płacisz przekazuję na konto Fundacji. To moja mała cegiełka w budowie muru przeciw chorobie. Natomiast jeśli chciałbyś Fundację wesprzeć dodatkowo, możesz to zrobić na kilka sposobów. Więcej o tym przeczytasz w tym miejscu:

Fundacji Black Butterflies

.

Natomiast na koniec informacji związanych z Fundacją, chciałbym podzielić się z Tobą osobistym przesłaniem, które dostałem od Pani Ewy Minge, założycielki Fundacji. Myślę, że możesz je podciągnąć pod wiele aspektów życia. Również lekturę Podręcznika czy pomoc jaką okażesz Fundacji:

.

jak przejść z ogrodem na ty 19

.

.

Jak OSZCZĘDZASZ kupując Podręcznik?

Kupując Podręcznik [w „pakiecie 1, 2 i 3” oraz „ofercie specjalnej”, o których w dalszej części] zyskujesz również realne korzyści finansowe.

Co więcej, przy odpowiednim wykorzystaniu kuponów, które otrzymasz, Podręcznik możesz mieć całkowicie za darmo.

jak przejść z ogrodem na ty 20 jak przejść z ogrodem na ty 21

W przesyłce otrzymasz dwa, specjalnie dedykowane dla Podręcznika, unikatowe, limitowane kupony, które upoważniają Cię do:

 • zakupów w internetowym sklepie ogrodniczym Rolmarket.pl z jednorazową zniżką na cały asortyment w wysokości 10%
 • zakupu biletów do Parku Minieuroland w Kłodzku dla okaziciela oraz wszystkich towarzyszących mu osób, z jednorazową zniżką w wysokości 15%

.

jak przejść z ogrodem na ty 12a

.

Moim zdaniem to ciekawa oferta aby połączyć praktyczne z pożytecznym, czyli dokonać tańszych praktycznych zakupów, a za zaoszczędzone pieniądze sfinansować pożyteczny Podręcznik.

.

Forma wydania.

Podręcznik jest wydany elektronicznie tzn. w formie płyty CD, a wszelkie zawarte pliki mają format “.pdf”. Gwarantuje to bezproblemowy odczyt właściwie na każdym komputerze, który tylko wyposażony jest w czytnik płyt.

Wydanie jest oczywiście profesjonalne, zrealizowane przez profesjonalną firmę.

jak przejść z ogrodem na ty 27 jak przejść z ogrodem na ty 28

Całość jest oryginalnie zafoliowana, co gwarantuje dostawę w sposób nienaruszony.

.

Dlaczego forma elektroniczna?

Powiem szczerze, że zastanawiałem się nad wydaniem papierowym, ale zdecydowałem się na formę elektroniczną głównie z poniższych powodów:

 • obniżenia kosztów tzw. wydanie elektroniczne jest zdecydowanie tańsze od papierowego, co w efekcie pozwala obniżyć koszty zakupu Podręcznika,
 • forma elektroniczna daje większe możliwości tzn. pozwala na zamieszczenie znacznie większej ilości materiału, przede wszystkim zdjęciowego, niż forma papierowa. A w przypadku tego Podręcznika ma to kluczowe znaczenie, dlatego, że właśnie materiał zdjęciowy stanowi bardzo ważny element,
 • forma elektroniczna umożliwia zawarcie „dodatków”, które nie są możliwe do zrealizowania w formie papierowej.

.

Twój komputer nie posiada czytnika płyt CD?

Nie jest to problem. Również możesz być w posiadaniu Podręcznika. W tym przypadku będzie dotyczył Cię “Pakiet zakupowy nr 2 lub 3”.

.

Cena Podręcznika.

Pracując nad Podręcznikiem miałem do rozstrzygnięcia wiele kwestii. Zarówno związanych z samą treścią, jak również tych formalnych. A tych ostatnich jest bardzo dużo. Jak się okazuje wydanie takiego opracowania, to nie tylko praca nad treścią. To także cała paleta spraw pobocznych, które są równie ważne, a momentami wydaje się, że nawet ważniejsze. To przede wszystkim cała otoczka prawna związana z uruchomieniem sprzedaży, liczne zgody, umowy i inne formalności z podmiotami, które w jakikolwiek sposób „zahaczają” o Podręcznik. To współpraca z grafikami, korektorami tekstów, osobami pracującymi nad składem, dostawcami materiałów choćby tylko takich służących do wysyłki, tłocznią płyt (czyt. drukarnią) itd., itd. Jednym słowem to cały sztab osób i instytucji, które zaangażowane są w wydanie opracowania.

Natomiast wszystko to co powyżej, zbiega się w jednym punkcie: rzutuje na ostateczną cenę opracowania. Długo zastanawiałem się jak podejść do tego tematu i jak ostatecznie skalkulować cenę Podręcznika. Z jednej strony musi ona zawierać wszystkie koszty wymienione powyżej, podatki oraz jakiś określony zysk, a z drugiej strony nie może być „zaporowa”, aby skutecznie odstraszać.

 

Jednocześnie mam też świadomość ogromnej pracy, którą włożyłem w opracowanie Podręcznika, a ponadto jestem przekonany, że to kawał „dobrej i unikatowej roboty”. Jestem pewny, że znajdziesz tam szereg informacji, które bardzo szybko mogą dać Ci realne oszczędności. Nie wspominając o innych sprawach, w których Podręcznik może Ci pomóc, czy przed jakimi niebezpieczeństwami może Cię uchronić. To wszystko powoduje, że w mojej ocenie wart jest ceny, jaką ostatecznie skalkulowałem.

 

Niemniej jednak ostatecznie postanowiłem ją nieco zróżnicować, aby po pierwsze dać Ci możliwość wyboru, a po drugie zapewnić pewne atrakcyjne formy, które jak wspomniałem powyżej, mogą sprawić, że Podręcznik możesz mieć nawet „za darmo”. Co prawda musisz za niego zapłacić, ale wraz z nim otrzymasz kupony, którymi szybko możesz „odrobić” wydane pieniądze.

.

Pakiety cenowe.

To zróżnicowanie cenowe to trzy Pakiety, na które masz możliwość się zdecydować. Różnią się przede wszystkim tym, że poza Podręcznikiem na płycie CD, w oryginalnym i efektownym opakowaniu, dodatkowo możesz zdecydować się na zakup tej samej wersji elektronicznej Podręcznika, którą samodzielnie pobierzesz na podstawie linka, który otrzymasz (pakiet “2”) lub wersji nagranej na pendrive (pakiet “3”). Wszystko po to, aby maksymalnie dopasować się do Twoich możliwości sprzętowych.

 

Niemniej jednak spójrz jak wyglądają poszczególne Pakiety oraz ich ceny:

.

jak przejść z ogrodem na ty 16a

W mojej ocenie masz pełen wachlarz możliwości tzn.:

 • PAKIET 1 – płyta CD z Podręcznikiem + kupony + wysyłka pocztą
 • PAKIET 2 – płyta CD z Podręcznikiem + kupony + wysyłka pocztą oraz dodatkowo link do pobrania Podręcznika na adres email
 • PAKIET 3 – płyta CD z Podręcznikiem + kupony + dodatkowo pendrive z Podręcznikiem + wysyłka pocztą

Pamiętaj, że bez względu, na który Pakiet się zdecydujesz, 2 złote z jego zakupu powędruje na konto Fundacji Black Butterflies.

.

Oferta specjalna.

Dodatkowo, poza powyższymi pakietami, postanowiłem zrobić „Ofertę specjalną” skierowaną do Blogerów oraz wszystkich tych, którzy prowadzą strony internetowe (nie tylko o tematyce ogrodniczej), na których dzielą się określonymi treściami ze swoimi Czytelnikami.

 

Osobom tym proponuję zakup Podręcznika za symboliczną kwotę 2 złotych (+ koszt wysyłki), która również będzie przekazana na konto Fundacji Black Butterflies.

jak przejść z ogrodem na ty 16c

W zamian za promocyjną możliwość zakupu, będzie deklaracja Kupujących, że na prowadzonych stronach, blogach, ukaże się artykuł, recenzja lub inna forma informacji o Podręczniku.

 

W mojej ocenie to ciekawa i uczciwa oferta dla zainteresowanych Osób.

.

Opakowanie i wysyłka Podręcznika.

Do tego elementu postanowiłem przyłożyć równie dużą uwagę, jak do samego opracowania i wydania Podręcznika. Po pierwsze dlatego, że nie chciałem aby efekt „byle jakiego” opakowania i wysyłki, zepsuł cały trud opracowania i profesjonalnego wydania.

Po drugie zależy mi na tym, aby maksymalnie zabezpieczyć przesyłki i zagwarantować, że dotrą do Kupujących nieuszkodzone. Dlatego każdy wysyłany Podręcznik będzie starannie i trwale zapakowany. Ponadto w opakowaniu znajdą się dwa powyższe kupony promocyjne.

jak przejść z ogrodem na ty 29

jak przejść z ogrodem na ty 30

jak przejść z ogrodem na ty 31

Myślę, że powinno to zapewnić bezproblemowe dostarczenie do Kupujących. Powyższe trwałe opakowanie + przesyłka Pocztą Polską, ma jednak określony wpływ na koszty wysyłki, które zostały skalkulowane na poziomie 14,99zł.

.

Kulisy pracy nad Podręcznikiem.

Treść Podręcznika to taka jedna długa historia. Nie powiem, że jest to „powieść” albo inny gatunek literacki, ale jednak rozpoczynając czytać ją w pierwszym rozdziale, płynnie można przejść przez wszystkie kolejne. Taką właśnie historią dochodzenia od planów o działce, aż do gotowego ogrodu.

 

I właśnie stworzenie tej historii, płynnie pisanej, prostym językiem, a jednocześnie nie gubiąc wątku, było największym wyzwaniem. Poza wątkiem głównym, którym jest ta ogólna długa droga od poszukiwań działki, wszelkie formalności projektowe i budowlane, pozwolenia, odbiory, planowanie i projektowanie ogrodu, aż po jego wykonanie, równolegle toczy się wątek drugi, czyli właśnie szczegółowy proces projektowania ogrodu. Myślę, że właśnie jemu powinieneś poświęcić szczególną uwagę, jeśli zdecydujesz się na zakup Podręcznika.

 

Wątek ten tworzy również jedną, długą historię, która ciągnie się przez kilka rozdziałów.

Co ważne: cały czas na jednym i tym samym przykładzie.

Ale co ważniejsze: przykład ten jest tworzony od A do Z, prostymi metodami, a każdy następny krok jest dokumentowany kolejnym zdjęciem odręcznych rysunków! Nie komputerowych grafik, ale prostych, które możesz stworzyć prostymi metodami, własnymi rękami.

Zatem jeśli rozpoczniesz śledzić wątek tworzenia projektu ogrodu na etapie samodzielnego przygotowania podkładu, skończysz go na wyniesieniu swojego projektu w teren, jak będziesz przystępował do realizacji. W międzyczasie zaktualizujesz swój podkład o szczegóły terenowe będące na Twojej działce, następnie stworzysz wstępne koncepcje projektu ogrodu, później projekt docelowy, następnie zaprojektujesz na nim rośliny i wszystkie inne elementy. A wszystko prosto, odręcznie, krok po kroku. Jednym słowem: jeśli tylko będziesz powielał moje kroki, naśladował je i odnosił do swojej sytuacji – stworzysz wartościowy, wyskalowany i przydatny do wykorzystania projekt ogrodu. Co więcej uwzględniający wszystkie uwarunkowania zewnętrzne i wewnętrzne Twojego terenu, a także Twoje preferencje i możliwości.

 

Możesz mi wierzyć, że stworzenie takich opowieści, w jakby nie było niełatwym temacie, było ciężkim zadaniem. Wymagającym dogłębnej znajomości i analizy poszczególnych zagadnień, a także takiego doboru przykładów i środków przekazu, aby stworzyć spójny i przystępny w odbiorze obraz. W mojej ocenie się to udało, zresztą Podręcznik przechodząc przez „sito” korekty, również zyskał pochlebne opinie. Stąd też z czystym sumieniem mogę oddać go w Twoje użytkowanie.

.

Skąd pomysł na Podręcznik?

Podobnie jak było z powstaniem bloga „Z ogrodem na TY”, również pomysł wydania Podręcznika zrodził się dość spontanicznie. Co prawda chodził za mną od dłuższego czasu, jednak zawsze brakowało czasu i odpowiedniej mobilizacji. Natomiast kilka miesięcy temu, myślę że nawet około roku, powiedziałem sobie: „Trzeba to zrobić! Jak nie teraz to nigdy! Trzeba zebrać tą całą rozproszoną wiedzę geodezyjną i ogrodniczą, spisać i wydać! Nie ma czegoś takiego w jednym miejscu! A przecież jest to tak potrzebna wiedza dla każdego posiadacza działki….”

Był tylko jeden problem. W wydaniu takiego opracowania byłem kompletnym laikiem. Dlatego podobnie jak przy powstaniu bloga, umówiłem się na spotkanie z Agnieszką Osiecką, jak wiadomo znakomitą poetką, autorką sztuk teatralnych i tekstów piosenek. Oczywiście byłem lekko stremowany, jednak postanowiłem ubrać się odświętnie i zaryzykować. Spotkaliśmy się w parku, w pobliżu rynku w Opolu.

przesyłka zogrodemnaty27

Rozmawialiśmy długo, Pani Agnieszka uważnie słuchała, a ja w skrócie przedstawiłem mój wstępny plan na wydanie Podręcznika… Po dłuższej chwili ciszy i namysłu odparła: to znakomity pomysł. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że trzeba spróbować. Wszystko jest dla ludzi i wszystko da się zrobić.

Mniej więcej na drugi dzień zabrałem się do pracy, którą skończyłem właśnie dzisiaj. Długie i ciężkie miesiące…. Myślę jednak, że było warto. Pomijając wszelkie inne sprawy, satysfakcja jest ogromna.

.

Fakty & statystyki.

A mówiąc już zupełnie poważnie: powstaniu Podręcznika towarzyszyło również trochę ciekawych faktów i sytuacji, którymi warto się podzielić oraz statystyk, które nawet mnie wprawiają w osłupienie.

 

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że praca nad Podręcznikiem to „gra” zespołowa. Czyli poza mną, który nazywam się autorem, udział wzięło sporo innych Osób i Firm, które w różnym zakresie wsparły moją pracę.

Nie będę ich w tym miejscu wymieniał, natomiast wspomnę tylko, że opracowanie Podręcznika wymagało:

 

 • obsługi: merytoryczno – informacyjnej, graficznej, korekty i składu, prawnej, foto – video, informatycznej, nagrania – tłoczenia płyt oraz oprawy i opakowania,
 • porozumień i umów w zakresie: spraw Fundacji, Firm i Osób udzielających różnego rodzaju wsparcia, obsługi wysyłek, dostawy opakowań,
 • przebudowy bloga: dostosowania go do możliwości sprzedaży i składania zamówień, co wiąże się wprowadzeniem szeregu zmian i koniecznych informacji,

.

Natomiast statystyki Podręcznika to dane, które zadziwiają nawet mnie. Poza tymi ogólnymi, wspomnianymi wcześniej:

.

2jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK

.

To także:

2Ajak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK

.

Myślę, że te liczby najlepiej obrazują, że to kawałek solidnej dawki informacji.

.

Przedsprzedaż.

Jak być może wiesz, w okresie od 15. stycznia do 15. kwietnia br., trwała przedsprzedaż Podręcznika. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że spotka się z tak dużym zainteresowaniem i tyloma przychylnymi opiniami. Co więcej, że aż tyle egzemplarzy zostanie zamówionych. Tym bardziej się cieszę, bo już jutro pierwsza porcja zamówień zostanie wysłana.

Jednak to, co cieszy mniej najbardziej to fakt, że poza zamówieniami od osób „indywidualnych”, dostałem również sporo od osób prowadzących blogi ogrodnicze, a także osób, które na co dzień zajmują się działalnością w zakresie projektowania czy zakładania ogrodów. W mojej ocenie to dobra rekomendacja i prognoza na dalszą sprzedaż Podręcznika.

Natomiast samo stanowisko pakowania zamówień z przedsprzedaży wygląda tak (kliknij aby powiększyć):

jak przejść z ogrodem na ty 32 jak przejść z ogrodem na ty 40 jak przejść z ogrodem na ty 39 jak przejść z ogrodem na ty 38 jak przejść z ogrodem na ty 37 jak przejść z ogrodem na ty 36 jak przejść z ogrodem na ty 35 jak przejść z ogrodem na ty 34 jak przejść z ogrodem na ty 33 jak przejść z ogrodem na ty 42a jak przejść z ogrodem na ty 42 jak przejść z ogrodem na ty 41

A tak gotowa do zamknięcia przesyłka.

jak przejść z ogrodem na ty 42b

Jest również pierwsza setka zamówień z przedsprzedaży, w których przesyłka zawiera dodatkowo mały upominek.

jak przejść z ogrodem na ty 45

 

Podziękowania.

 

Na absolutny koniec chciałbym złożyć jeszcze kilka słów podziękowań tym, którzy wspomogli mnie w tej długiej drodze pracy nad Podręcznikiem. Przede wszystkim moim Bliskim oraz Współpracownikom za wyjątkową cierpliwość i znoszenie mojej nieobecności. Często tej prawdziwej fizycznej, a jeszcze częściej „psychicznej”, bo mimo tego, że fizycznie obecny byłem, to jednak myśli były gdzieś przy układaniu kolejnych treści.

Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyłożyli rękę do powstania tego opracowania oraz wnieśli pomoc, choćby tylko polegającą na wyrażeniu konstruktywnej krytyki. Tym bardziej, że biorąc na barki tak duży temat, łatwo można się zgubić, czy zboczyć z właściwej drogi.

Klientom mojej firmy, u których świadczę usługi, z których zdjęcia wykorzystałem jako przykłady w treści Podręcznika.

Następnie chciałbym wyrazić moje szczególne podziękowania za zaufanie, którym obdzielili mnie wymienieni poniżej Partnerzy Podręcznika:

Rolmarket.pl, internetowy sklep ogrodniczy, oferujący tysiące produktów do budowy, wyposażenia i pielęgnacji ogrodów, w tym całą gamę artykułów sygnowanych markami własnymi, lider na rynku i zdobywca licznych wyróżnień w zakresie obsługi klienta, za długofalowe wsparcie i aktywną pomoc w promocji Podręcznika.

jak przejść z ogrodem na ty 23

Minieuroland, największy, profesjonalny park miniatur światowych budowli, zaaranżowany w scenerii pięknych ogrodów, niezwykłych gatunków roślin i niesamowitych aranżacji oraz zagospodarowania terenu, które same w sobie mogą stanowić ogrodniczą atrakcję, za długofalowe wsparcie i aktywną pomoc w promocji Podręcznika.

jak przejść z ogrodem na ty 24

.

Równie mocno chciałbym podziękować Osobom i Firmom:

7 DLA OGRODU, profesjonalnej Pracowni projektowania i wykonywania ogrodów, za udostępnienie licznych zdjęć swoich realizacji.

jak przejść z ogrodem na ty 25

F.H.U. Bazalt, profesjonalnemu sklepowi specjalizującemu się w sprzedaży kamienia naturalnego, za udostępnienie zdjęć kamieni.

jak przejść z ogrodem na ty 26

Iwonie, niesamowicie kreatywnej ogrodniczce, blogerce, za udostępnienie zdjęć swojego ogrodu, który stanowi przykład szczególnego ogrodowego stylu.

Agacie, której pomoc wniesiona w skład Podręcznika była dla mnie bezcenna.

A także Tobie jako Czytelnikowi bloga, za zaufanie oraz mam nadzieję zakup i lekturę Podręcznika. Myślę, że będzie dla Ciebie owocna, wiele spraw pomoże usystematyzować, wyjaśnić i ogólnie wspomoże Cię w drodze do udanego ogrodu. Jeśli tak będzie, będę się bardzo cieszył.

.

11jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK8

Domyślam się, że przedstawiony obszerny opis Podręcznika oraz korzyści jakie płyną z jego zakupu, mógł nie wyczerpać wszystkich wątpliwości, jakie być może towarzyszą Twojej decyzji o zakupie. Dlatego jeśli cokolwiek Cię nurtuje, chcesz o coś zapytać lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skorzystaj z formularza kontaktowego:

Zadaj pytanie

Postaram się odpowiedzieć na każde Twoje pytanie związane z Podręcznikiem.

.

7jak przejść z ogrodem na ty PODRĘCZNIK4a

Myślę, że największym mankamentem sprzedaży internetowej, a do tego jeszcze opracowań w formie elektronicznej jest to, że nie można ich wziąć do ręki, dotknąć i obejrzeć przed dokonaniem zakupu. Dlatego postanowiłem dać Ci możliwość spojrzenia w treść Podręcznika, aby zminimalizować do minimum efekt kupowania “kota w worku”.

Poniżej znajdziesz cztery przykładowe podrozdziały z różnych części Podręcznika tzn. z etapu wyboru i poszukiwań działki [1], z etapu projektu ogrodu [2], z etapu poszukiwań ogrodowych inspiracji [3] oraz wstęp Podręcznika [4]. I właśnie z nim proponuję Ci się zapoznać. Przekonasz się do kogo jest adresowany, jakim językiem jest pisany oraz jakie główne założenia przyświecały powstaniu Podręcznika. Myślę, że jeśli wahasz się czy jest dla Ciebie, czy wiedza w nim podana nie będzie zbyt “sztywna”, to lektura wstępu powinna rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

  1 2 3 4

.

To co może mieć też dla Ciebie znacznie: sprzedaż Podręcznika realizowana jest w oparciu o “Solidny regulamin”, zgodnie z Certyfikatem Bezpieczeństwa Prawnego (kliknij w logo aby go wyświetlić), w oparciu o obowiązujące przepisy polskiego prawa w zakresie praw konsumentów.

swiadectwo-zgodnosci-solidny-regulamin-2-150

 

.

jak przejść z ogrodem na ty 18

Jeśli natomiast wszystko już wiesz i jesteś zdecydowany zamówić, przejdź do formularza zamówienia:

Zamów Pakiet 1 Zamów Pakiet 2 Zamów Pakiet 3 Zamów Ofertę specjalną

Potrzebujesz więcej informacji?

Przejdź do strony Podręcznika

 

Zakończenie

Spokojnie, nie będę się już rozpisywał. Zdaję sobie sprawę, że jeśli przebrnąłeś przez całość tekstu, możesz mieć dość, być może jesteś zmęczony lub nawet zdążyłeś zgłodnieć. Dlatego w maksymalnym streszczeniu kilka myśli, dlaczego powinieneś przeczytać Podręcznik:

 • jeśli masz cokolwiek wspólnego z nieruchomościami gruntowym, działkami, posiadasz je lub dopiero planujesz, są sprawy, o których bezwzględnie powinieneś wiedzieć. Dla swojego dobra i bezpieczeństwa, a nieraz także określonych korzyści finansowych.
 • jeśli planujesz budowę domu i stoisz przed tym całym szumem informacyjnym, ze strachem przed formalnościami, bezwzględnie powinieneś zdobyć wiedzę od czego zacząć, w jakiej kolejności i na co zwrócić uwagę. Również dla swojego bezpieczeństwa, komfortu psychicznego i oszczędności nerwów, czasu i pieniędzy.
 • jeśli stoisz przed wyzwaniem jak zaprojektować, urządzić czy nawet przebudować ogród, od czego zacząć i jak krok po kroku to wykonać, to również powinieneś znaleźć to w Podręczniku. W prostych słowach, na przykładach. Jak się okazuje, nawet pozornie trudne sprawy, przy odrobinie pomocy i cennych wskazówkach, można zrobić samemu.
 • ogromna dawka praktycznej wiedzy i niezwykle szeroki zakres informacji, są niewspółmiernie duże w stosunku do ceny Podręcznika oraz korzyści i oszczędności jakie możesz osiągnąć.
 • to najprawdopodobniej jedyne takie opracowanie, które w sposób kompleksowy spina jedną klamrą to, co wiąże się działką, budową i ogrodem. A są to informacje, które każdy przyszły czy obecny posiadacz działek i ogrodów, powinien znać.

Dlatego polecam i zachęcam do lektury Podręcznika “Jak przejść z ogrodem na TY?”.

Tomasz Szostak

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

2 Comments

 1. says: Klaudia

  Tomeczku, gratuluję z całego serca! Tyle pracy włożonej, nawet w prezentację podręcznika. Jestem pod wrażeniem! Gdy tylko odłożę pieniążki, zakupię Podręcznik, a wrażeniami podzielę się na moim blogu
  http://domprzywiosennej5.blogspot.com/
  Ściskam mocno i życzę, żeby Twój Podręcznik sprzedał się jak świeże bułeczki, bo na to zasługujesz, uwielbiam styl, w jakim piszesz.

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *