Altax Viva Garden! Kolorowy Partner “Busa”.

altax viva garden zogrodemnaty1
altax viva garden zogrodemnaty1

Ogród, pomimo tego, że posiada jakąś definicję, z reguły każdemu kojarzy się inaczej. Każdy ma inne wyobrażenia, co innego chciałby w ogrodzie posiadać, inaczej go zaaranżować i wyposażyć. Ale jedna rzecz pozostaje niezmienna i właściwie każdy się z nią zgadza: to kolor w ogrodzie, bez którego ciężko sobie cokolwiek wyobrazić.

Natomiast sam kolor, to już pojęcie bardzo szerokie i najczęściej kojarzone z kolorem roślin. Które jak wiesz, potrafią zadziwiać. Tak jak kolory w tych ogrodach, które w minionym roku odwiedziłem w ramach projektu Busem przez polskie ogrody.

Jednak kolory roślin to dopiero połowa możliwości, jaką masz do dyspozycji. Bo na to wszystko nakładają się jeszcze kolory innych elementów, przedmiotów, dekoracji i zagospodarowania, które ogród potrafią dodatkowo wzbogacić. Jak na poniższym zdjęciu, gdzie na tle kolorowych roślin, ładne wyglądają kolorowe przedmioty.

Ale dlaczego ja Ci właściwie o tym wspominam? Przecież właściwie o kolorach każdy wie… Jednak jak się za moment przekonasz, tego co chcę przekazać, jednak nie każdy wie, co więcej nie jest nawet świadomy, że takie możliwości istnieją.

Stąd właśnie w tym poście chciałbym przedstawić Ci bliżej jednego z Partnerów projektu “Busem przez polskie ogrody”, z którym mam przyjemność jeździć od samego początku. To Marka Altax Viva Garden!, za którą stoi niezwykła paleta kolorów, w sposób niezwykły zmieniających oblicze ogrodów. Przekonałem się już o tym dziesiątki razy, kiedy to w ogrodach spotykałem aranżacje wykonane właśnie farbami Altax Viva Garden!, jak również sam mnóstwo razy je wykonywałem, chociażby w ramach wspomnianego projektu “Busa”.

.

Altax Viva Garden! Kolorowy Partner “Busa” w sezonie 2018

Zanim wspomnę Ci bliżej o samym Partnerze, jego misji i produktach, spójrz dla przypomnienia jak wspólnie z Altax Viva Garden! podróżowałem i pracowałem w sezonie 2018. Dokładny opis projektu i relacje z wszystkich ogrodów znajdziesz w tym miejscu, a tutaj tak tylko w zdjęciowym skrócie przybliżę kilka elementów:

Tytułowy bus

Paczki produktowe wożone do ogrodów

Wspólne malowanie w ogrodach

.

Altax Viva Garden! Kolorowy Partner “Busa” w sezonie 2019

Analogicznie jak w roku 2018 odbywa się to również w sezonie 2019. Szczegóły tegorocznej edycji i wszystkie odwiedzane ogrody znajdziesz tutaj, a poniżej kilka ujęć z pierwszego odwiedzonego ogrodu – nowy bus, paczka produktowa i wspólne z Gospodarzami malowanie:

Mam nadzieję, a prawie pewność, że w kwestii kolorów w ogrodzie jestem Cię w stanie mocno zaskoczyć. A jednocześnie mocno zainspirować do wprowadzenia ich do Twojego ogrodu. I nie tylko samych kolorów, ale także ciekawych pomysłów na ich wykorzystanie. Podróżując po ogrodach projektu “Busem przez polskie ogrody” przywiozłem cały bagaż pomysłów, które możesz zobaczyć w relacjach z 2018 i 2019 roku. Natomiast myślę również, że warto abyś spojrzał na kolor oczami samego Partnera, czyli Altax Viva Garden!:

KOLOROWY OGRÓD PRZEZ CAŁY ROK

Każdy ogród żyje własnym życiem ulegając ciągłej metamorfozie w rytmie pór roku. Nasze ogrody i balkony najpiękniejsze są wiosną i latem, gdy kwitną kwiaty. Niestety jesienią i zimą, gdy kwiaty przekwitają i znikają, kolorów zaczyna brakować, a ogrody robią się smutne. Z VIVA GARDEN! dasz radę to zmienić i cieszyć się kolorami w ogrodzie przez cały rok. Magiczna paleta, którą można mieszać na dowolne sposoby zachwyci Cię! Bez względu na to czy jesteś zwolennikiem radosnych i intensywnych, czy stonowanych barw teraz możesz stworzyć ogród w stylu angielskim, śródziemnomorskim, prowansalskim, czy swoim własnym – niepowtarzalnym. Po prostu mieszaj i eksperymentuj, baw się zamkniętą w puszkach tęczą i pamiętaj – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

JEDNA DO WSZYSTKIEGO

Farbami VIVA GARDEN! pomalujesz praktycznie wszystko: kamień, drewno, metal, terakotę, cegłę, beton itp. Nie musisz już szukać różnych farb do różnych powierzchni. Dzięki temu nadasz wspaniały kolor tym elementom w swoim ogrodzie, którym chcesz. Nieważne; doniczka, pergola, murek, konewka, ławka, czy latarenka – nieważne; stare czy nowe – teraz jesteś w stanie kilkoma pociągnięciami pędzla zmienić je w prawdziwe ozdoby, które będą cieszyć oko Twoje i Twoich bliskich. A jak już jakiś kolor Ci się znudzi, to przemalujesz go na inny – przecież ogród to niekończąca się opowieść.

VIVA GARDEN TO NIE TYLKO FARBA

W ogrodzie odpoczywamy, spotykamy się z rodziną i znajomymi, odcinamy się od zgiełku codziennego życia i ładujemy akumulatory. Spraw, aby to miejsce stało się jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej dopasowane do Twoich potrzeb – my Ci w tym pomożemy. VIVA GARDEN! to nie tylko niesamowita paleta kolorów, ale także garść inspiracji. Podpowiemy Ci jak stworzyć ogród w wymarzonym stylu, nadać mu niepowtarzalny charakter zestawem oryginalnych barw, a także jak wykonać nietuzinkowe przedmioty które zaintrygują nie tylko Ciebie ale także Twoich gości

METAMORFOZA, JAK ZA DOTKNIĘCIEM RÓŻDŻKI

Z VIVA GARDEN! możesz zmienić swój ogród jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Znajdź stare lub nowe elementy w swoim ogrodzie i po prostu przemaluj je na niepowtarzalne kolory, sprawiając, że Twój świat będzie jeszcze piękniejszy. Szybkie schnięcie farby oraz proste i bezproblemowe mycie narzędzi czystą wodą powodują, że malowanie to pestka.

BALKON TO TAKŻE OGRÓD

Często nie doceniamy miejsca, które z jednej strony jest przedłużeniem naszego mieszkania, a z drugiej strony może stać się naszym małym miejskim ogrodem. Z VIVA GARDEN! możesz stworzyć pełną uroku przestrzeń, która będzie Twoim azylem spokoju i miejscem spotkań z bliskimi. U nas znajdziesz inspiracje dotyczące idealnych roślin, którym nie trzeba poświęcać zbyt dużo uwagi, a także takie, które dotyczą kolorów, które pozwolą stworzyć Twój indywidualny styl.

GARŚĆ DANYCH TECHNICZNYCH

Liczba kolorów: 29

Powierzchnie nadające się do pomalowania: drewno, metal, cegła, beton, ceramika, kamień.
Pojemności: 250 ml, 750 ml, 2,5 L
Kolory niedostępne w opakowaniach 2,5 L: LIMONKOWY CIEMIERNIK, CZTEROLISTNA KONICZYNA, WIKLINOWY KOSZYK, ORZECHY LASKOWE, SŁODKA BORÓWKA, PŁATKI WIŚNI, SŁONECZNIKOWY OGRÓD, LAWENDOWE WZGÓRZE, LILIOWIEC RDZAWY, FIOŁKOWA DOLINA, BEZCHMURNE NIEBO, CZERWONE PIWONIE, NIEBIESKA FUNKIA, RÓŻOWE GOŹDZIKI.
Mycie narzędzi: woda
Zapach: delikatny, niedrażniący
Wydajność: 12 m2 / 1 L
Liczba warstw: 2 lub 3, w zależności od podłoża
Czym malować: wałek welurowy lub pędzel do farb wodnych (syntetyczny)
Przechowywanie: w temperaturze od +10o C do + 30o C
Odporność na deszcz: po 1 h
Ochrona: do 5 lat ochrony przed czynnikami atmosferycznymi
Rodzaj żywic: wysokogatunkowe żywice akrylowe

.

A ja ze swej strony dodam, że to, co w roku 2018 udało mi się wyczarować z pomocą farb Viva Garden! znajdziesz również w 12 super inspirujących postach z serii Kolorowy ogród cały rok. Są tam gotowe rozwiązania jak samemu wykonać różne, ciekawe i efektowne ogrodowe ozdoby.

Natomiast na sam koniec dodam, że wprowadzenie koloru do ogrodu zawsze wygląda ciekawie i pozwala efektownie go urozmaicić. Nie tylko wykonując duże, okazałe i kolorowe dekoracje,

ale także te małe, które również dodają wyjątkowego uroku.

Stąd zachęcam Cię do tego typu aktywności i cieszę się, że wspólnie z Partnerem projektu “Busem przez polskie ogrody” – Marką Altax Viva Garden! mam okazję Cię do tego inspirować.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *