Jak zaaranżować fioletowy kącik w ogrodzie?

O tym, że kolor w ogrodzie ma znaczenie, nikogo nie trzeba przekonywać. Na blogu już wielokrotnie poruszałem te wątki, stąd bez problemu znajdziesz je w razie potrzeby. Kolor może być nadany zarówno przez same rośliny, ale również przez określony sposób zagospodarowania, czy wykończenia poszczególnych elementów. I właśnie o tym jest w tym poście, a konkretnie jak zaaranżować fioletowy kącik w ogrodzie?

Jak wspomniałem kolor i charakter ogrodu można kształtować samymi roślinami. Owszem trzeba posiadać określoną wiedzę, ale jak najbardziej jest to możliwe. I tak ogrody mogą być na przykład w odcieniach czerwieni,

żółci,

niebieskiego,

czy zwyczajnie wielokolorowe.

Oczywiście wariantów kolorystycznych jest dużo, dużo więcej, jednak nie o tym jest ten wpis. Jest on o odcieniach fioletu, które moim zdaniem należą do jednych z najefektowniejszych. Już same fioletowe rośliny jak na przykład lawendy, kocimiętki, szałwie, werbeny i wiele, wiele innych, robią w ogrodzie wyjątkowo „dobrą robotę”. I myślę, że sama natura doskonale o tym wie.

No dobra… ale co z fioletowymi dodatkami? Za moment je zobaczysz. Poniżej przygotowałem kilka przykładowych aranżacji, z których dowiesz się właśnie tego, jak zaaranżować fioletowy kącik w ogrodzie? Przypatrz się im dokładnie i zwróć uwagę na szczegóły, które tworzą właśnie ten tytułowy, fioletowy nastrój.

.

Czym malować?

Farby, które zdecydujesz się użyć w ogrodzie, poza kolorem, który powinien Ci się podobać, muszą również mieć odpowiednią jakość. Czyli gwarantować to, że po pierwsze bez problemowo nimi pomalujesz, a po drugie będą trwałe i zapewnią wymagany kolor oraz ochronę pomalowanych elementów przez kilka lat.

Aby spełnić oba warunki, musisz szukać farb odpowiednich. Ze swej strony polecam Ci produkty Altax Viva Garden Viva Home, który jak wiesz, jest moim Partnerem w różnych projektach projektach.

Jednak nie robię tego z tego względu. Ale dlatego, że sam osobiście je wypróbowałem, używając do malowania różnych elementów. I jedno mogę powiedzieć. Sprawdzają się doskonale, kryją bardzo dobrze, kolory są intensywne i wyjątkowo dobrze wyglądają na pomalowanych elementach. Ponadto dostępne są w 29 odmianach, w związku z czym jest duże „pole manewru”. Także w kierunku koloru fioletowego.

.

Jak zaaranżować fioletowy kącik w ogrodzie?

Aby kącik miał odpowiednio wymagany charakter, pewne jego elementy muszą kontrastować na tle innych. Jeśli chcesz aby wyróżniał się kolor fioletowy, to właśnie on musi niejako wychodzić na pierwszy plan. Może występować dyskretnie, lekko zaznaczając swoją obecność,

lub całkowicie dominować, pokrywając właściwie wszystko, co jest do pokrycia.

Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie wygląda dobrze i śmiało można powiedzieć, że efekt fioletowego kącika został uzyskany. Ja osobiście jestem zwolennikiem pierwszego rozwiązania, w którym to fioletowy kącik w ogrodzie powstaje za sprawą poszczególnych elementów i dodatków, które nadają charakter całości. Spójrz na kilka takich kompozycji:

  • przykład 1 – kącik wypoczynkowy z fioletowymi dodatkami

  • przykład 2 – kącik kawowy z fioletowymi meblami

  • przykład 3 – kącik ozdobny z fioletową dekoracją

  • przykład 4 – kącik wypoczynkowy z fioletowymi meblami i dodatkami

Jak widzisz na powyższych przykładach, w każdym z tych elementów kolor fioletowy wychodzi na pierwszy plan. Dobrze kontrastuje z zagospodarowaniem ogrodu, a przede wszystkim zielenią samych roślin. Myślę więc, że to rozwiązania godne polecenia. Kolor fioletowy należy do grupy kolorów eleganckich, lekko tajemniczych, a przy tym dobrze kontrastujących. Mnie osobiście podoba się bardzo i zawsze przyciąga moją uwagę. Stąd zdecydowanie polecam Ci fioletowy kącik w ogrodzie. Bez znaczenia czy będzie on cały w fioletach, czy tylko za sprawą poszczególnych elementów, jedno mogę zagwarantować: zawsze będzie wyglądał ciekawie i elegancko.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *