Bęben naścienny na wąż – w czym może pomóc?

Podlewanie w ogrodzie to rzecz niezwykle istotna. Podobnie jak inne czynności, jak chociażby mycie różnych elementów, czy uzupełnianie wody w zbiornikach. A wszystkie je łączy jedno: dostępność do źródła wody i przyrząd, za pomocą którego można to zrobić. Najczęściej szlauf, czyli wąż ogrodowy. I tu właśnie pojawia się element dodatkowy, konkretnie bęben naścienny na wąż, który nie dość, że sprawę ułatwia, to jeszcze stanowi ciekawy i estetyczny ogrodowy gadżet.

W poście tym nie chcę się skupiać na żadnym konkretnym modelu, ale przedstawić Ci ideę samych bębnów (od marki Gardena), których jeden z modeli miałem okazję mieć w rękach i wypróbować. Nowiutki, oryginalnie zapakowany.

No i co mogę powiedzieć? Poza estetyką wykonania, pierwsze wrażenie jest takie, że to niezwykle proste urządzenie. Jednak niech Cię to nie zmyli, bo tak naprawdę to zaawansowana technologia, która ukryta jest wewnątrz i odpowiada za płynną pracę bębna. Natomiast nie musisz się w to zagłębiać, jako że to mechanizm, który pracuje sam. Ciebie natomiast dotyczy prosta instrukcja

i tak naprawdę kilka elementów, których obsługa i przeznaczenie się zdecydowanie intuicyjne.

.

Bęben naścienny na wąż – elementy do obsługi

Bęben naścienny na wąż, to jak wspomniałem proste urządzenie, do którego obsługi służy kilka elementów. Zatem po kolei:

  • Przyłącz do podpięcia do źródła wody

W zestawie, poza szybko złączką, dodatkowo znajdują się też przejściówki, aby dopasować się do średnicy kranu.

  • Wyciągany wąż, o długości zależnej od modelu bębna

W węża oczywiście wpina się końcówkę (zraszacz lub pistolet), odpowiednią do tego, jaki rodzaj strumienia jest potrzebny.

  • Uchwyt, za pomocą którego bęben mocowany jest do ściany

Uchwyt pełni jeszcze drugą funkcję, znacznie istotniejszą, a konkretnie umożliwia wychylenie bębna w jedną lub drugą stronę, co oczywiście ma znaczenie przy swobodnym wyciąganiu go w kierunku, w którym jest potrzeba podlewania.

.

Co daje stosowanie bębna naściennego?

Jak wspomniałem na wstępie, bęben naścienny na wąż to fajny, ogrodowy gadżet. Jednak nie to jest w nim najistotniejsze. Więc co? Jest kilka spraw, o których warto wspomnieć:

  • bęben zapewnia oszczędność miejsca potrzebnego na przechowywanie ogrodowego węża,

  • wąż jest zawsze w tym samym miejscu, a nie poniewiera się gdzieś po ogrodzie,

  • obracanie bębna w zakresie 180 stopni umożliwia wygodną pracę w każdą stronę ogrodu,

  • po wyciągnięciu węża na odpowiednią długość, dzięki blokadom aktywowanym w krótkich odstępach, blokuje się automatycznie i umożliwia wygodną pracę,

  • bęben ma wbudowaną prowadnicę, dzięki czemu wąż zwija się równomiernie, nie plącze się i nie zagina.

Myślę, że to konkretne argumenty. Natomiast jest jeszcze jeden, równie ważny. I nie chodzi tu wcale o 5 letnią gwarancję. Ale o to, że stosując bęben, masz możliwość korzystać z niego przez cały okrągły rok, jako że jest odporny na promieniowanie UV, ale również na mróz.

Jak wspomniałem na wstępie, modeli bębnów naściennych w ofercie Gardena jest dużo. Różnią się wyglądem, sposobem mocowania, ale przede wszystkim długością węży, która waha się w przedziale od 15 do 35 metrów. Stąd decydując się na konkretny model, wcześniej powinieneś określić swoje potrzeby. Ja akurat mam model 30 metrowy, który jest wystarczający do tego, aby sięgnąć we wszystkie miejsca wymagające podlewania.

Natomiast jako uzupełnienie dodam również, że alternatywą dla bębnów naściennych, są bębny mocowane na specjalnych palach wbijanych w ziemię.

Zasada ich działania jest identyczna, natomiast sprawdzą się bardziej w sytuacjach, kiedy na przykład budynek jest znacznie oddalony od miejsc, które chcesz podlewać, albo wtedy kiedy nie chcesz wieszać niczego na elewacji, albo po prostu w sytuacji, gdy źródło wody masz gdzieś w ogrodzie i do niego jest Ci się najwygodniej podpiąć. W każdym razie scenariuszy jest wiele, natomiast w każdym z nich, bęben sprawdzi się dobrze.



Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *