Busem przez polskie ogrody – OGRÓD 11 – część 2.

65 busem przez polskie ogrody ogrod 11
65 busem przez polskie ogrody ogrod 11

Mam nadzieję, że trafiłeś tu wprost z pierwszej części opowieści o „ogrodzie pełnym kwiatów”, a zatem jesteś na bieżąco z lekturą. Jeśli nie, koniecznie wróć ją uzupełnić.

Natomiast aby płynnie pójść dalej, przypomnę Ci, że skończyliśmy na omawianiu ciekawych elementów ogrodu, konkretnie byliśmy przy „pergolach”. Zatem wróćmy do tego.

Pergole.

Jak wspomniałem, ogród ten to przede wszystkim królestwo kwiatów, a najbardziej z nich wyróżniają się róże. Stąd nie może zabraknąć też elementów, po których mogą się piąć. A zatem są, w wielu rodzajach, tworząc fajne ogrodowe dekoracje.

Kąciki wypoczynkowe.

To jest element, który w tym ogrodzie przypadł mi do gustu najbardziej. Każdy inny, w innym stylu, w innej aranżacji, z innych materiałów. Ale każdy piękny, pięknie wkomponowany i zaaranżowany. Gdyby to był mój ogród, to chyba miałbym problem zdecydować, gdzie lubiłbym siedzieć najbardziej. W każdym razie jedno jest pewne. To kolejny element, z którego mógłby powstać osobny post. Tym razem pod tytułem: jak ciekawie zaaranżować kącik wypoczynkowy w ogrodzie?

Ozdobne budki i karmniki dla ptaków.

Kolejny temat na osobny post. Pięknie wykonane, pomysłowe, kolorowe. W dziesiątkach rodzajów, a każdy inny i ładniejszy od poprzedniego. A jeśli interesuje Cię jak i dlaczego warto tego typu domki wykonać, znajdziesz to w specjalnym poście na blogu.

Domki dla owadów.

A skoro w ogrodzie tym jest coś dla ptaków, to nie może również zabraknąć dla pożytecznych owadów. Zatem są, również w dużej ilości i pomysłowo wykonane domki. A jeśli również chciałbyś wiedzieć jak i dlaczego warto je wykonać i w ogrodzie umieścić, również znajdziesz to w poście na blogu.

Opisy części zakątków ogrodu.

W „Ogrodzie pełnym kwiatów” bardzo ciekawie wyglądają również opisy różnych zakątków ogrodu. Własnoręcznie wykonane, stanowią fajną dekorację, a jednocześnie wprowadzają trochę taki element informacyjny dla gości, że z góry widzą gdzie się znajdują. Oczywiście opisany w ten sposób jest również sam budynek,

potem ogród,

gdzie oczywiście nie odpuściłem sobie przyjemności zrobienia zdjęcia z Katarzyną.

I według tego samego klucza, również inne, fajne ogrodowe miejsca.

Woliery dla ptaków.

Super fajny element dekoracyjny ogrodu, stosunkowo rzadko spotykany, to woliery dla ptaków. Tu są aż dwie, duże, ładnie wkomponowane, w których mieszkają papugi, bażanty i inne bliżej mi nieznane ptaki. W każdym razie wyglądają efektownie, a całość dopełnia jeden z pokazanych wcześniej kącików wypoczynkowych, z którego można to wszystko podziwiać.

Ceglany grill.

Kolejny super element, bardzo efektowny, a zarazem super praktycznie wykonany, to duży, ceglany grill. Jednak jaki jest i jak dokładnie wygląda, znajdziesz już w trzeciej części tego postu, o czym wspomniałem na wstępie, dzieląc go ze względu na obszerny materiał zdjęciowy.

Zatem aby dokończyć opowieść o “ogrodzie pełnym kwiatów” oraz wziąć udział w KONKURSIE, przejdź do trzeciej części postu.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *