Pistolety zraszające. Jak dobrać je do swoich potrzeb?

Temat wydaje się oczywisty i tak naprawdę nie znam nikogo, kto głębiej by się nad nim zastanawiał. Najczęściej każdy podchodzi do niego z rozpędu i jeśli staje przed półką z napisem „pistolety zraszające”, najczęściej wybiera pierwszy z brzegu, ewentualnie ten, który najbardziej mu się podoba.

Tymczasem, jak się okazuje, sprawa nie jest taka prosta i oczywista na jaką wygląda. A wybór pistoletów jest tak duży, że coś jednak musi być na rzeczy. W końcu producenci nie zadawaliby sobie tyle trudu ab tworzyć kilkadziesiąt modeli, gdyby każdy z nich miała takie samo działanie i przeznaczenie. Myślę więc, że warto się w ten temat zagłębić.

.

Co to są pistolety zraszające?

Mówiąc najogólniej to urządzenia, które montuje się na zakończeniu węży ogrodowych, które pozwalają na uruchomienie strumienia wody i odpowiednie jego kształtowanie. A co to oznacza?

Prosty przykład, który łatwo sobie wyobrazić – dwa pistolety, dwa sposoby natrysku wody. Pierwszy do na przykład spokojnego nawodnienia trawnika, drugi do podlania gęstej rabaty:

I podobne przykłady mógłbym mnożyć, pokazując Ci różne strumienie wody, w różnych zastosowaniach, z różnych pistoletów. A tych, możesz mi wierzyć, przez moje ręce przeszło wiele.

Natomiast najważniejsze jest to, abyś na ten moment zapamiętał, że różne pistolety generują różne strumienie wody.

.

Jak dzielą się pistolety zraszające?

No i tutaj właśnie zaczyna się zabawa. Dlatego, że wybór jest przeogromny:

  • od prostych końcówek zraszających,

  • poprzez końcówki wielofunkcyjne,

  • po pistolety i lance o wielu funkcjach oraz możliwościach zmiany strumienia.

A co za tym idzie, różne są ich przeznaczenia. Począwszy od różnych zastosowań ogrodowych, po zróżnicowane prace porządkowe.

Ponadto pistolety mają różne wzornictwo, zarówno takie do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni,

aż po takie, które jest stworzone specjalnie z myślą o kobietach.

A zatem każdy znajdzie coś dla siebie, kierując się zarówno funkcją, wyglądem, jak i najlepszą dla siebie ergonomią.

.

Ważne cechy, na które warto zwrócić uwagę

Opisując pistolety zraszające, nie sposób wymienić tutaj ich wszystkich funkcji i zastosowań. Jest tego po prostu zbyt dużo, a wybór pistoletów jest za duży. Zresztą spójrz na tą grafikę, natomiast pełne informacje znajdziesz w tym miejscu.

Dlatego poniżej, przedstawię Ci wybrane pistolety zraszające oraz kilka ciekawych funkcji i zastosowań, które mogą być Ci przydatne.

Pistolet z przyłączem umożliwiającym podłączenie do szybkozłączek 1 cal, co bardzo dobrze sprawdza się tam, gdzie wysokie ciśnienie wody uniemożliwia użycie zwykłego zraszacza. Natomiast z ciekawostek wspomnę, że pistolet ma metalowy korpus i wyglądem oraz funkcjonalnością przypomina prądownice strażacką.

Końcówka zraszająca typu konewka, która wyposażona jest w metalowe sitko, mająca zastosowanie w pielęgnacji delikatnych roślin na rabatach.

Pistolet do zraszania wielofunkcyjny, który posiada funkcję regulacji strumienia wody aż w 7 różnych zakresach. A to pozwala naprawdę na wszechstronność zastosowań.

Pistolet z serii FLOWER, dedykowany kobietom. Dodatkowo można skompletować do niego rękawiczki, dzięki czemu dobry styl w ogrodzie jest gwarantowany.

 

Pistolet wykonany z metalu, powleczony wysokogatunkowym tworzywem. Funkcjonalny, a zarazem prosty i solidny, z możliwością ustawienia strumienia wody od delikatnego do silnego, co powoduje, że jest to pistolet polecany głównie do prac porządkowych.

.

Podsumowanie

Temat pt. pistolety zraszające to temat obszerny i na pewno nie da się go wyczerpać w tym krótkim poście. Ale też nie to jest moim zamiarem. Bardziej chcę zwrócić Twoją uwagę na różnorodność pistoletów, różne ich funkcje i przeznaczenia. Resztę dowiesz się już, przeglądając ich ofertę, do czego zachęcam, jeśli będziesz stał przed ich wyborem i potrzebą zakupu.

Natomiast ja dodam jeszcze, że wszystkie pokazane pistolety, posiadają nowoczesne wzornictwo, solidne wykonanie, wysokiej jakości materiały i ergonomiczne kształty. Wiem, bo wielokrotnie miałem je w rękach.

Zwróć również uwagę na pokazane lance, które poza powyższymi atutami, dodatkowo posiadają regulacje, które z kolei umożliwią Ci podlewanie w trudno dostępnych miejscach.

A zatem reasumując, zanim zdecydujesz się na konkretne pistolety zraszające, zastanów się do czego będą służyć i co masz do zrobienia, konkretnie podlewania czy mycia. I dopiero później decyduj się na konkretny model. Powodzenia!

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *