Gardenia 2016 Poznań – relacja inna niż wszystkie – część 1

93664d1c1bcb25dbc1c8188a7916995f
93664d1c1bcb25dbc1c8188a7916995f

Dla każdego miłośnika ogrodów, wycieczka na coroczne targi ogrodnicze Gardenia w Poznaniu to niemal wydarzenie obowiązkowe. W sumie dziwię się nawet, dlaczego dni targowe, w kalendarzach, nie są oznaczane kolorem zielonym. Co prawda są to targi dedykowane głównie podmiotom firmowym, ale i dla zwykłego “Kowalskiego” również wygospodarowany jest specjalny dzień.

Nie inaczej było w tym roku, na targach Gardenia 2016, które właśnie się zakończyły. Tak, tak. Niestety. Zakończyły się. Jeśli dane Ci było być to dobrze, a jak nie, to na Twoje szczęście byłem ja i mam dla Ciebie specjalną relację.

A dlatego specjalną, że targi ogrodnicze Gardenia 2016 w Poznaniu, moim okiem, to spojrzenie inne niż wszędzie. Wynikające oczywiście z tego, co było mi tam najbliższe. Jednym serce biło szybciej przy roślinach, kolejnym przy takich czy innych dekoracjach, a mnie oczywiście przy maszynach. No bo gdzie by indziej? To znaczy jeśli chodzi o stoiska wystawiennicze.

Bo tegoroczna Gardenia 2016 w Poznaniu to dla mnie wydarzenie szczególne z jeszcze innego powodu. A konkretnie Trzeciego Spotkania Blogerów Ogrodniczych, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. To jednak będzie tematem drugiej części relacji.

.

Wracając do Targów

Gardenia 2016 Poznań to wydarzenie, które oszałamia już samą wielkością. I to nie tylko samym terenem targów, ale także wszystkich poszczególnych elementów. Już samo wejście robi wrażenie, co znaczy, że dalej nie może być nudno.

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty1

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty2

I faktycznie nie jest. Hale targowe, to tematycznie zorganizowane przestrzenie, które oszałamiają nie tylko wielkością. Ale przede wszystkim ogromem wystawców, ilością prezentowanych towarów i mnogością kolorów.  Jest chyba wszystko, co wiąże się z branżą ogrodniczą, a nawet jeszcze więcej.

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty3 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty4 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty5

Jednak obiecałem na wstępie, że to relacja inna niż wszystkie inne. I zamierzam słowa dotrzymać. Bo spojrzenie na targi Gardenia 2016 Poznań okiem z ogrodem na TY, to spojrzenie inne niż pozostałe. Po pierwsze nastawione na sprzęt, o czym wspomniałem, a po drugie wyczulone na kolor. Bo kolor, jak wiadomo, w sprzęcie ma nie mniejsze znaczenie jak w samych roślinach.

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty6

I nie chodzi tylko o wygląd i względy estetyczne, ale przede wszystkim o to, że kolor to drugi “znak firmowy”, który każdą szanującą się markę wyróżnia.

Zapraszam więc na krótki, kolorowy spacer po terenie targów Gardenia 2016 Poznań oraz szybki rzut oka na maszyny i producentów.

Niebieski

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty7 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty8 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty9

.

Zielony

Który dla większości zwiedzających dostrzegany jest w roślinach.

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty10

Jednak dla mnie, zdecydowanie w maszynach, szczególnie w mojej ulubionej, doskonale znanej marce John Deere.

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty11 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty12 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty13 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty14Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty31

.

Żółty

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty15 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty16 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty17

.

Pomarańczowy

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty18 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty19 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty20 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty21

.

Czerwony

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty22 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty23 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty24 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty25 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty26 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty27 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty28 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty29 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty30

.

Czarny

Który odnalazłem również w innej, znanej mi i lubianej marce 🙂

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty32 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty33 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty34

.

Czarno – czerwony

Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty35 Gardenia 2016 poznań zogrodemnaty36

.

Jak więc widać przekrój kolorów, a zarazem producentów, był ogromny. Jednym słowem “do wyboru, do koloru”. Z topowych marek, która byłaby uzupełnieniem koloru pomarańczowego, zabrakło mi tylko Stihl’a. Czyżby nie musiał się reklamować…? Nie wydaje mi się.

Jednak nie samym kolorem człowiek żyje, a żaden szanujący się specjalista ogrodniczy, nie powinien wybierać maszyn na podstawie ich kolorów. Mimo, że kuszą, nie one jednak decydują o właściwościach, parametrach, wydajności i ewentualnej przydatności w użytkowaniu. To chyba jest jasne.

Oglądając maszyny i podziwiając ich kolory, nie dało się też nie dostrzec, ich innych, podstawowych walorów. A przede wszystkim rodzajów, przeznaczenia i roli dla jakiej są stworzone. A w tym zakresie przekrój był równie bogaty jak przekrój samych kolorów.

Na targach widziałem chyba wszystko co może się ogrodnikowi zamarzyć. I to nie tylko ogrodnikowi przydomowemu, ale przede wszystkim takiemu, który zawodowo i profesjonalnie zajmuje się pielęgnacją terenów zielonych. Poza oczywistymi kosiarkami, w każdym możliwym wydaniu, był cały przekrój innych maszyn, w szczególności zamiatarek, glebogryzarek, ładowarek, wertykulatorów, rębaków czy nawet mini koparek. Do tego oczywiście cała paleta drobnych ręcznych narzędzi jak piły, przycinarki, kosy, podkaszarki itd. Jednym słowem wszystko, co kiedykolwiek w tej branży wymyślono.

.

Czy warto było odwiedzić Targi Gardenia 2016 Poznań?

Patrząc oczywiście z perspektywy maszyn ogrodniczych. Zdecydowanie tak. Przeogromny wybór, właściwie pełny przekrój rynku i dostępnych rozwiązań. Możliwość obejrzenia, porównania, porozmawiania, sprawdzenia parametrów. Jedyne czego brakowało do szczęścia to, z oczywistych względów, brak możliwości praktycznego przetestowania. Jednak to targi, a nie pokazy.

Jeśli więc jesteś zainteresowany sprzętem ogrodniczym, a nie było Cię na targach, masz czego żałować. Nie będę się wypowiadał na temat innych asortymentów, w szczególności roślin, bo to inna para kaloszy. Jednak wydaje mi się, że również nikt nie powinien czuć się rozczarowany. A jeśli byłeś to mam nadzieję, że oglądając sprzęt, czułeś zadowolenie równie duże co moje.

Kończąc tą krótką, kolorową relację, zapraszam już na drugą część, która poświęcona będzie spotkaniu Blogerów Ogrodniczych. Nawet jak nim nie jesteś, warto przeczytać. Bo panujący tam klimat warty jest doświadczenia. I kto wie? Może przekona Cię do blogowania? 😉

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

2 Comments

  1. Pracuś 😉 Wszyscy odsypiają Gardenię, a u ciebie już relacja.
    Czerwone traktory były piękne, niestety za dużo palą i nie zmieszczą się na moim podjeździe 😉 Pozostało mi się skupić na tych najmniejszych roślinkach, skalą pasujących do mojego ogrodu.

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *