Zacznij tutaj

Witaj!!!

Jest mi niezmiernie miło, że w gąszczu blogów udało Ci się odnaleźć ten właściwy.

Tym bardziej, że blog z ogrodem na TY, znacząco wyróżnia się na tle innych blogów ogrodniczych. Może nie będę używał sformułowań zaczynających się od “naj…”, ale jednego możesz być pewny: znajdziesz tu 100% wiedzy z zakresu zakładania i utrzymania terenów zieleni.

A przy okazji jeszcze trochę innych informacji, które również mogą być Ci przydatne.

Jeśli trafiłeś na bloga, oznacza to, że tematy ogrodnicze i około ogrodnicze, nie są Ci obce. A może szukasz konkretnych porad i wskazówek? Myślę, że wszystko to, “gdzieś tu” znajdziesz. Ten poradnik pt.: Zacznij tutaj, trochę Ci w tym pomoże. I będzie idealny na rozpoczęcie znajomości z blogiem z ogrodem na TY.

Aby ułatwić poruszanie po blogu wszystkie wpisy zostały podzielone na kategorie. Znajdziesz je, na stronie głównej, w menu znajdującym się po prawej stronie. Niezależnie jednak od tego, poniżej przedstawiam Ci spis głównych zagadnień bloga, wraz z przykładowymi artykułami z poszczególnych kategorii.

Zanim jednak do nich przejdziesz,  być może zainteresuje Cię mój podręcznik. W którym znajdziesz cała moją wiedzę i całą masę różnych bonusów, które mogą Ci się przydać w Twojej przygodzie z ogrodem. Kliknij w poniższy baner i spójrz jak mogę Ci pomóc:

.

Ważniejsze kategorie bloga (pełen spis znajdziesz w bocznym pasu po prawej stronie, na stronie głównej bloga):

Zagadnienie bardzo ważne dla posiadaczy ogrodów. Jak go urządzić? Od czego zacząć? Wpisy z tego zakresu cieszą się wielką popularnością, są stale odwiedzane i stanowią źródło praktycznej wiedzy. Szczególnie polecam:

.

Temat niemniej ważny od samego założenia. Ponieważ nikomu nie trzeba tłumaczyć, że założyć to jedno. Ale utrzymać to zupełnie co innego. I dopiero wielka sztuka. Szczególnie polecam:

.

Jeśli zieleń dla Ciebie, to coś więcej niż rośliny zamknięte w granicach Twojego ogrodu, polecam lekturę wpisów o mojej działalności na różnych terenach publicznych. Choćby z czystej ciekawości warto spojrzeć. Szczególnie polecam:

.

Pracując w ogrodzie, czy to zawodowo czy tylko prywatnie, ciężko robić to “gołymi” rękami. Potrzeba sporo, różnego sprzętu. Ja również takiego używam. I mam z tego zakresu dużo obserwacji, którymi chętnie się z Tobą dzielę. Szczególnie polecam:

.

Dla Osób zainteresowanych kulisami działalności ogrodniczej, popularnie zwanej firmą, powołałem do życia specjalną kategorię. Staram się pokazywać blaski i cienie tej pracy, które na co dzień obserwuję. Ale nie tylko. Szczególnie polecam:

.

Jeśli nie byłeś jeszcze w zakładce “O blogu”, warto abyś wiedział, że moja druga zawodowa połowa, to geodezja. Dlatego okresowo staram się pokazać zagadnienia z tego zakresu, które mogą mieć dla Ciebie znaczenie. Jako obecnego lub przyszłego posiadacza ogrodu. Szczególnie polecam:

.

Pisząc o ogrodach, a nawet zawodowo się nimi zajmując, nie jest tak, że nie trzeba szukać inspiracji. Bo trzeba. I ja to robię. Dlatego zachęcam do tego również Ciebie. Szczególnie polecam:

.

To duży, całoroczny projekt, w którym znajdziesz całe mnóstwo inspiracji. I uwaga: jeśli masz ciekawy ogród, chcesz się nim pochwalić, otrzymać fajny pakiet prezentów, również możesz wziąć w nim udział.

.

To bardzo barwny, a jednocześnie praktyczny cykl porad, z którego dowiesz się między innymi:

.

Niezwykle ważna i praktyczna kategoria, która stanowi zbiór przemyśleń, jak za pomocą donic dodatkowo ubarwić ogród, taras czy balkon. Znajdziesz tu między innymi takie tematy:

.

A na deser, trochę luźnych tematów. Bo blog nie może być tylko “na poważnie” albo tylko “poradnikowo”. Czasem trzeba spojrzeć, na różne sprawy, z lekkim dystansem. I to staram się robić, podpatrując w ogrodach różne rzeczy. Szczególnie polecam:

.

Tyle na początek. Wystarczy aby poznać się z blogiem. Natomiast pełną listę artykułów znajdziesz w Spisie treści.

Na koniec prośba. Nie uciekaj. Zostań na dłużej.

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.