Projekt “Busem przez polskie ogrody” – sezon 3 – 2020 właśnie dobiegł końca. To było długie 12 miesięcy, podczas których wokół projektu działo się bardzo dużo. Dziesiątki tysięcy kilometrów, setki odwiedzonych ogrodów i ciekawych miejsc, setki spotkanych ludzi. Myślę więc, że warto zrobić krótkie podsumowanie.
Nie będę zanudzał Cię tutaj zbędnymi tekstami, chciałbym wspomnieć tylko najważniejsze sprawy, zebrać to, co najciekawsze w jednym miejscu. Usiądź zatem wygodnie, weź dobrą kawę i spójrz co się podczas mijającego roku wydarzyło.
.
OGRODY projektu “Busem przez polskie ogrody”
Jak pewnie wiesz, podstawowym „zadaniem” projektu są moje wizyty w ciekawych i inspirujących ogrodach, których w roku 2020, podobnie jak w 2019 i 2018, było 24. Zanim Ci je bliżej przypomnę, spójrz na kilka kolarzy zdjęciowych, w których zebrane są zarówno odwiedzone ogrody, jak i ich przesympatyczni Właściciele. Tak, przesympatyczni bo możesz mi wierzyć, że były to dla mnie wyjątkowe 24 spotkania.
Z ogrodowych wizyt powstawały dedykowane posty, których analogicznie do ogrodów było również 24. To, co cieszy mnie najbardziej, to to, że każdy ogród był inny, w innym stylu, miał w sobie inne elementy, które mogą zachwycać i inspirować. To bardzo ważne, bo właśnie takie jest główne przesłanie całego projektu. Spójrz zatem na pojedyncze ujęcia poszczególnych ogrodów, a jeśli któryś Cię bliżej zaciekawi, klikając w numer możesz przejść do pełnej relacji:
W wszystkich tych ogrodach dumnie towarzyszył mi bus, bez którego to wszystko nie byłoby możliwe.
.
Projekt “Busem przez polskie ogrody” sezon 3 na MAPIE
Jak pewnie wiesz, wszystkie moje ogrodowe wizyty to zakulisowo długie podróże, które są konieczne aby do ogrodów dojechać. Spójrz na mapę, na której kolorem różowym zaznaczone są wszystkie tegoroczne ogrody:
Na mapie widać również:
-
ciemnozielone kropki z numerami od 1 do 24, które obrazują wszystkie ogrody odwiedzone w sezonie 1 – 2018
-
niebieskie kwadraty z numerami od 1 do 24, które obrazują wszystkie ogrody odwiedzone w sezonie 2 – 2019
Myślę więc, że to ciekawe uzupełnienie. Podróże do ogrodów, to także tysiące przejechanych kilometrów, których w sezonie 2020 było 15870.
Dodam, że powyższą mapę oraz planszę, na której zaznaczone są lokalizacje wszystkich odwiedzonych ogrodów znajdziesz również w zakładce projektu “Gdzie dotarłem w sezonie 2020?“.
Dodatkowo polecam Ci również spojrzeć w zakładkę:
.
Bus w innych CIEKAWYCH MIEJSCACH
Ogrody prywatne, które widziałeś powyżej, to tylko jedna z aktywności jakie w minionym roku zrealizowałem z udziałem busa.
Poza nimi odwiedziłem dziesiątki innych, ciekawych branżowo miejsc, brałem udział wielu wydarzeniach i przejechałem kolejne tysiące kilometrów. To wszystko również było relacjonowane na moich stronach. Spójrz na kilka wybranych przykładów, a jeśli Cię zainteresują, całą galerię znajdziesz w tym miejscu.
Bus na Targach Gardenia w Poznaniu (spójrz na relację), dodatkowo moje wystąpienia i możliwość opowiedzenia szerokiej publiczności o całym projekcie.
Bus na plantacji tulipanów
Bus w prywatnym ogrodzie Pana Wojciecha Kapias
Bus w pięknym ogrodzie pełnym pawi
Bus na Mazurach, w Zalipiu i Szczawnicy
Bus w wyjątkowym ogrodzie japońskim w kotlinie kłodzkiej
Bus w jednym z wielu ogrodów pokazowych
Bus w ogrodzie Jana Pawła II w Inwałdzie
Bus w Bieszczadach
Bus nad Soliną
Bus w pięknym, letnim ogrodzie
Bus pod skoczną i rezydencją Prezydenta RP w Wiśle
Bus w pięknym, trawiastym ogrodzie
I tak dalej i tak dalej… bus podróżował wiele, a ja wraz z nim. Widzieliśmy wiele, odwiedziliśmy mnóstwo wyjątkowych i niecodziennych miejsc.
.
Z kim podróżował bus?
Jak pewnie już wiesz i zauważyłeś na powyższych zdjęciach, bus podróżował w barwach zaprzyjaźnionych Firm, czyli Partnerów projektu w sezonie 2020.
Bez ich udziału nie byłoby to możliwe, dlatego że to wymagające, czasochłonne i obciążające finansowo przedsięwzięcie. Kosztują zarówno podróże, noclegi, cała otoczka i prowadzenie bloga „Z ogrodem na TY”. Chcąc robić to na tak dużą skalę, trzeba poświęcić mnóstwo energii, czasu i zaangażowania. Stąd właśnie dzięki wsparciu Partnerów jest to możliwe.
.
Weź udział w projekcie w sezonie 2021
Kończąc to krótkie podsumowanie, zapraszam Cię do udziału w projekcie w sezonie 4 – 2021. Możesz to zrobić na różne sposoby, a tym samym dobrze się bawić i skorzystać z licznych atrakcji tzn.:
-
Zgłoś swój ogród do projektu. Jeśli Cię odwiedzę otrzymasz zróżnicowany, atrakcyjny zestaw produktów od Partnerów, analogicznie jak było to w roku 2020.
-
Czytaj posty z odwiedzanych ogrodów. W każdym z postów znajdziesz garść inspiracji, które możesz przenieść do własnego ogrodu.
-
Śledź na bieżąco strony projektu. Dlatego, że i tam będą pojawiały się niespodzianki, konkursy i różne ciekawostki dla Czytelników.
Obserwuj regularnie projekt „Busem przez polskie ogrody” bo gwarantuję, że dużo będzie się działo! A tymczasem do zobaczenia w kolejnym ogrodzie w sezonie 2021!
- Najciekawsze betonowe ozdoby do ogrodu - 21 listopada 2024
- Zimowanie roślin w szklarni z poliwęglanu - 19 listopada 2024
- Stare rzeczy w ogrodzie , czyli busem przez polskie ogrody SEZON 7 – OGRÓD 17 - 15 listopada 2024
Meega, wszystkiego dobrego w przyszłym sezonie ogrodniczym:)
Pozdrawiam