Busem przez polskie ogrody SEZON 3 – PODSUMOWANIE

Projekt “Busem przez polskie ogrody” – sezon 3 – 2020 właśnie dobiegł końca. To było długie 12 miesięcy, podczas których wokół projektu działo się bardzo dużo. Dziesiątki tysięcy kilometrów, setki odwiedzonych ogrodów i ciekawych miejsc, setki spotkanych ludzi. Myślę więc, że warto zrobić krótkie podsumowanie.

Nie będę zanudzał Cię tutaj zbędnymi tekstami, chciałbym wspomnieć tylko najważniejsze sprawy, zebrać to, co najciekawsze w jednym miejscu. Usiądź zatem wygodnie, weź dobrą kawę i spójrz co się podczas mijającego roku wydarzyło.

.

OGRODY projektu “Busem przez polskie ogrody”

Jak pewnie wiesz, podstawowym „zadaniem” projektu są moje wizyty w ciekawych i inspirujących ogrodach, których w roku 2020, podobnie jak w 2019 i 2018, było 24. Zanim Ci je bliżej przypomnę, spójrz na kilka kolarzy zdjęciowych, w których zebrane są zarówno odwiedzone ogrody, jak i ich przesympatyczni Właściciele. Tak, przesympatyczni bo możesz mi wierzyć, że były to dla mnie wyjątkowe 24 spotkania.

Z ogrodowych wizyt powstawały dedykowane posty, których analogicznie do ogrodów było również 24. To, co cieszy mnie najbardziej, to to, że każdy ogród był inny, w innym stylu, miał w sobie inne elementy, które mogą zachwycać i inspirować. To bardzo ważne, bo właśnie takie jest główne przesłanie całego projektu. Spójrz zatem na pojedyncze ujęcia poszczególnych ogrodów, a jeśli któryś Cię bliżej zaciekawi, klikając w numer możesz przejść do pełnej relacji:

Ogród nr 1

Ogród nr 2

Ogród nr 3

Ogród nr 4

Ogród nr 5

Ogród nr 6

Ogród nr 7

Ogród nr 8

Ogród nr 9

Ogród nr 10

Ogród nr 11

Ogród nr 12

Ogród nr 13

Ogród nr 14

Ogród nr 15

Ogród nr 16

Ogród nr 17

Ogród nr 18

Ogród nr 19

Ogród nr 20

Ogród nr 21

Ogród nr 22

Ogród nr 23

Ogród nr 24

W wszystkich tych ogrodach dumnie towarzyszył mi bus, bez którego to wszystko nie byłoby możliwe.

.

Projekt “Busem przez polskie ogrody” sezon 3 na MAPIE

Jak pewnie wiesz, wszystkie moje ogrodowe wizyty to zakulisowo długie podróże, które są konieczne aby do ogrodów dojechać. Spójrz na mapę, na której kolorem różowym zaznaczone są wszystkie tegoroczne ogrody:

Na mapie widać również:

  • ciemnozielone kropki z numerami od 1 do 24, które obrazują wszystkie ogrody odwiedzone w sezonie 1 – 2018

  • niebieskie kwadraty z numerami od 1 do 24, które obrazują wszystkie ogrody odwiedzone w sezonie 2 – 2019

Myślę więc, że to ciekawe uzupełnienie. Podróże do ogrodów, to także tysiące przejechanych kilometrów, których w sezonie 2020 było 15870.

Dodam, że powyższą mapę oraz planszę, na której zaznaczone są lokalizacje wszystkich odwiedzonych ogrodów znajdziesz również w zakładce projektu Gdzie dotarłem w sezonie 2020?.

Dodatkowo polecam Ci również spojrzeć w zakładkę:

.

Bus w innych CIEKAWYCH MIEJSCACH

Ogrody prywatne, które widziałeś powyżej, to tylko jedna z aktywności jakie w minionym roku zrealizowałem z udziałem busa.

Poza nimi odwiedziłem dziesiątki innych, ciekawych branżowo miejsc, brałem udział wielu wydarzeniach i przejechałem kolejne tysiące kilometrów. To wszystko również było relacjonowane na moich stronach. Spójrz na kilka wybranych przykładów, a jeśli Cię zainteresują, całą galerię znajdziesz w tym miejscu.

Bus na Targach Gardenia w Poznaniu (spójrz na relację), dodatkowo moje wystąpienia i możliwość opowiedzenia szerokiej publiczności o całym projekcie.

Bus na plantacji tulipanów

Bus w prywatnym ogrodzie Pana Wojciecha Kapias

Bus w pięknym ogrodzie pełnym pawi

Bus na Mazurach, w Zalipiu i Szczawnicy

Bus w wyjątkowym ogrodzie japońskim w kotlinie kłodzkiej

Bus w jednym z wielu ogrodów pokazowych

Bus w ogrodzie Jana Pawła II w Inwałdzie

Bus w Bieszczadach

Bus nad Soliną

Bus w pięknym, letnim ogrodzie

Bus pod skoczną i rezydencją Prezydenta RP w Wiśle

Bus w pięknym, trawiastym ogrodzie

I tak dalej i tak dalej… bus podróżował wiele, a ja wraz z nim. Widzieliśmy wiele, odwiedziliśmy mnóstwo wyjątkowych i niecodziennych miejsc.

.

Z kim podróżował bus?

Jak pewnie już wiesz i zauważyłeś na powyższych zdjęciach, bus podróżował w barwach zaprzyjaźnionych Firm, czyli Partnerów projektu w sezonie 2020.

Bez ich udziału nie byłoby to możliwe, dlatego że to wymagające, czasochłonne i obciążające finansowo przedsięwzięcie. Kosztują zarówno podróże, noclegi, cała otoczka i prowadzenie bloga „Z ogrodem na TY”. Chcąc robić to na tak dużą skalę, trzeba poświęcić mnóstwo energii, czasu i zaangażowania. Stąd właśnie dzięki wsparciu Partnerów jest to możliwe.

.

Weź udział w projekcie w sezonie 2021

Kończąc to krótkie podsumowanie, zapraszam Cię do udziału w projekcie w sezonie 4 – 2021. Możesz to zrobić na różne sposoby, a tym samym dobrze się bawić i skorzystać z licznych atrakcji tzn.:

  • Zgłoś swój ogród do projektu. Jeśli Cię odwiedzę otrzymasz zróżnicowany, atrakcyjny zestaw produktów od Partnerów, analogicznie jak było to w roku 2020.

  • Czytaj posty z odwiedzanych ogrodów. W każdym z postów znajdziesz garść inspiracji, które możesz przenieść do własnego ogrodu.

  • Śledź na bieżąco strony projektu. Dlatego, że i tam będą pojawiały się niespodzianki, konkursy i różne ciekawostki dla Czytelników.

Obserwuj regularnie projekt „Busem przez polskie ogrody” bo gwarantuję, że dużo będzie się działo! A tymczasem do zobaczenia w kolejnym ogrodzie w sezonie 2021!

Cześć! 👋
Zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz się do naszego newslettera! Odbierz e-book Zioła dla zdrowia

Nie wysyłamy SPAMu, przeczytaj naszą politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.

Join the Conversation

1 Comments

Leave a comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *